V središču

brez krempljev


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če dec 16, 2010 12:51 am

Re: brez krempljev

Hja, človek bi pričakoval, da je ljudem jasno, da je to mučenje in da bi blo odstranjevanje krempljev ('declawing' - če zgooglate, bo kr hitro jasno, kakšna je situacija :S ) prepovedano, ampak ni.. V Ameriki je to dovoljeno, ponekod promovirajo kr zravn sterilizacije/kastracije, da vam ga še tam 'obrežejo' :S bolno, res.. :bad: in ljudem tam očitno ni jasno, da je to za mačko hujš, ko da bi človeku odrezali prste pri prvem členku - mi nohtov ne rabimo tk nujno, kot jih mački. Eni se zagovarjajo, da notranji mački itak ne rabijo krempljev, saj se nimajo česa branit in plezat itd., ampak kr rahlo pozabijo, da to vpliva tud na hojo, pretegovanje in vse. Eh, brezveze, nočem sploh razmišlat o tem.. V glavnem sreča, da je to pri nas (v Evropi na sploh) prepovedano.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor So avg 27, 2011 7:32 am

Re: brez krempljev

S striženjem pa ni nič narobe, ne? namreč rajš postrižem 20 kremplov kot pa tvegam da si spraskata učke. Velikrat pozabmo kolk hitr krempli rastejo, in se špičke obnovijo, in lej ga hudiča, že imata vsak svoj smrček krvav... :devil:
ne vem no... navadla sta se, ne ovira ju pri ničemer, pa še cele friske imata na ta račun. kar se tiče pa pohištva, če bi se bala zanj, neb mela mačkov :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor So avg 27, 2011 9:02 am

Re: brez krempljev

Zakaj bi mačkam dal opperativno odstranit kremplje??? :fool: :O :O
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor So avg 27, 2011 9:03 am

Re: brez krempljev

MarryAlice je napisal/-a:Zakaj bi mačkam dal opperativno odstranit kremplje??? :fool: :O :O

Dobla odgovor.
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor So avg 27, 2011 9:12 am

Re: brez krempljev

jst nisem napisala da bi jih operativno odstranla :O
pravim sam da s striženjem nardim več koristi kot škode... po mojem mnenju. ;)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Če okt 06, 2011 12:29 pm

Re: brez krempljev

Kako je pa s 'kapicami' za kremplje? V mislih imam predvsem tole: http://www.softclaws.com/index.php?pet=cat

Sem zadnjič zasledila, pa se mi je zdelo kar zanimivo, čeprav nimam pojma, kako bi se obneslo v praksi ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če okt 06, 2011 12:36 pm

Re: brez krempljev

Če se ne motim, sem nekje brala, da je težava pri teh kapicah predvsem v tem, da muc ne more pospraviti krempljev. Ali to drži ali ne, pa ne vem.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če okt 06, 2011 12:43 pm

Re: brez krempljev

Zadnjič mi je kolegica pravila, da ena njena znanka to iz Amerike naročuje. Ima dva izključno notranji mački, a ima te zadeve na kremljih, ker ima precej vredno pohištvo za katerega se boji. To baje raste s kremplji vred, lahko si jih brusita za plezalu, nič ju ne moti, pohištva pa ne moreta uničiti. Prav tako nje ne moreta nič poškodovat ali ena druge v igri.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če okt 06, 2011 6:36 pm

Re: brez krempljev

Uauu, ludnica! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So okt 08, 2011 6:04 pm

Re: brez krempljev

Se pravi, da bi to lahko človek uporabil tudi namesto ovratnika proti praskanju, ker če imajo to gor, si rane ne morejo spraskati ali kako? Pa mački nimajo po tem nič uničene kremplje?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne okt 09, 2011 8:36 am

Re: brez krempljev

Jaz žal vem samo toliko kot sem zapisala, se je treba pozanimat ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne okt 09, 2011 10:00 pm

Re: brez krempljev

I_love_u je napisal/-a:Se pravi, da bi to lahko človek uporabil tudi namesto ovratnika proti praskanju, ker če imajo to gor, si rane ne morejo spraskati ali kako?

Jaz tega ne bi tvegala - nenazadnje nekaj je še vedno tam ... Po moje lahko narediš škodo tudi z manj ostrimi "kremplji" - že zato, ker praskaš na tem mestu.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po okt 10, 2011 7:45 pm

Re: brez krempljev

Mi smo naročili in bomo tole sprobali, ker smo spet dobili bule po glavi, kar pa traja lahko kar nekaj časa (se nam ena zaceli in rata druga) in smo spet obsojeni na tisti ogromni krožnik za ne vem kok časa (upam sicer, da čim manj). Ker če bi tole delovalo bi blo reeeeees :good: Če smo že toliko stvari sprobali, je pa vseeno, če še tole.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 10:39 am

Re: brez krempljev

Juni je napisal/-a:Kako je pa s 'kapicami' za kremplje? V mislih imam predvsem tole: http://www.softclaws.com/index.php?pet=cat


!? ja od vseh možnih bedarij no :( ... uboge mačke
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr nov 09, 2011 11:51 am

Re: brez krempljev

Spicy is back :yahoo:

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 12:40 pm

Re: brez krempljev

I_love_u je napisal/-a:Mi smo naročili in bomo tole sprobali, ker smo spet dobili bule po glavi, kar pa traja lahko kar nekaj časa (se nam ena zaceli in rata druga) in smo spet obsojeni na tisti ogromni krožnik za ne vem kok časa (upam sicer, da čim manj). Ker če bi tole delovalo bi blo reeeeees :good: Če smo že toliko stvari sprobali, je pa vseeno, če še tole.


Ste že sprobali?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Ne nov 13, 2011 12:19 pm

Re: brez krempljev

Smo dobili, ampak imamo bolj alfa mačka in ne vem kako bi se tega lotila 8) Je bilo pa tudi res, da smo bili do takrat že s celjenjem ran na glavi proti koncu in potem nismo delali tega velikega projekta.
Spicy je napisal/-a:
Juni je napisal/-a:Kako je pa s 'kapicami' za kremplje? V mislih imam predvsem tole: http://www.softclaws.com/index.php?pet=cat


!? ja od vseh možnih bedarij no :( ... uboge mačke

Sem prebrala ful stvari glede tega in zgleda kot da to ni ne vem kaj hudo za mačke. Mogoče ni lih najboljš, da hočejo iz tega naredit eno 'mačjo modno muho', ker imajo vse žive barve in potem uporabniki slikajo svojega belega mačka z rdečimi nohti :negative:
Mene najbolj od vsega skrbi lepilo, da mu ne uniči krepljev in pa to, kar je Leia napisala, da v našem primeru ne bi bilo nobene koristi. Da bi pa mačkoma dajala gor tole zaradi pohištva, pajade...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne nov 13, 2011 6:13 pm

Re: brez krempljev

Tole bom lihkar naročila in namontirala Boo-ju, hudič mačji se redno obeša na obešene cune in so potem popikane. Če uspe pa kakšno dol vršt (so gor klinčki, pa vseeno kdaj rata), se gre pa Ice gor vležat in imaš potem popikane fejst kosmate cune :devil: :P
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Ne nov 13, 2011 6:31 pm

Re: brez krempljev

ah daj no, on to pegla, nimaš pojma no ;) hoče ti prihranit najbolj tečno delo ever , ti pa si huda nanjga :fool:
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So jan 19, 2013 1:21 pm

Re: brez krempljev

Moja dva sta imela že kar ''orng'' kremplje, zato sem jih včeraj strigla...no Pashi, Val je danes na vrsti. Kupila sem tiste klešče od Ferplasta, si pogledala par videov in slik, kako točno odrezat, kje in pod kakšnim kotom...in se mi je zdelo, da sem jih Pashi uspešno skrajšala. Danes sem jih pa prečekirala in so se mu scepili :( Eni manj, drugi pa kar fejst :negative: Kaj sem nardila narobe? A se mu lahko odlomijo (dol po dolgem)?? Drugače je pa spal zraven, očitno je užival v manikuri :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.