V središču

Kunčji repki kot mačja igrača


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če feb 18, 2016 10:14 am

Kunčji repki kot mačja igrača

Večina "perotov" je narejena iz pravega perja, tako da upam da bo tole sprejemljivo.

Po tujini kunčji repki veljajo za izvrstno mačjo igračo in me zanima, če bi slučajno kdo tule bil zainteresiran. Zaenkrat samo tipam, če se mi jih splača naredit (mi je škoda vsakega dela, ki se ga da še kako uporabit) in v prihodnje ponudit na licitacijah ali podobno.

Repki so "stranski produkt" kuncev za meso, ki živijo v nadstandardnih in optimalnih pogojih, izvaja se (po mojem vedenju) najbolj human način zakola, repki pa bi bili naravno posušeni tako da ni možnosti zastrupitve, če se mački odločijo da bi jih raje jedli kot se z njimi igrali (ni pa izključen kak furball).

Slika Slika
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 836

Pridružen: So jul 25, 2015 7:16 pm

Odgovor Če feb 18, 2016 2:16 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Sem imela pred kratkim na začasnem eno muco, ki se je igrala z vsem, kar je bilo na palici. Tudi, če bi na palico privezala kunčji repek, bi bilo ok. In jaz bi ji kupila tako zadevo na licitacijah, ker bi verjela, da je vse ok glede kuncev in pa, ker so začasniki pri nas precej razvajani, tale je bila pa še posebej.
Če smem vprašat: kakšen pa je ta nadstandardni način bivanja in human način zakola? Nič ne provociram, samo zanima me.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če feb 18, 2016 3:32 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Zadnjič sem brala, da je (bila?) po pravilniku o zaščiti živali minimalna površina za 100+kg prašiča 1 kvadratni meter in sem se začela režat, ker spravim 3 tja kjer imam po enega kunca (oziroma kunko, gre za porodne bokse). Redni izpusti tistih, ki imajo manjše bokse. Omogočeno naravno obnašanje (kopanje, delanje tunelov, paša). Vsak, če le ni "sociopat" ima družbo (ima pa sociopat potem tavelik boks). Razne igrače in glodljive zadeve. In podobno, vrsti primerno :)

Guglaj rabbit wringler. Naj opozorim, ob ogledu kakih filmčkov zajček ob uporabi wringlerja umre.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če feb 18, 2016 3:38 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Hudo humano. Mene pa zanma, če bi se mogoče kunčki s suhimi mačjimi repki igrali? Pa naredimo mačji wringer za zajčjo zabavo. :D

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če feb 18, 2016 4:07 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Kje dobit piščančke in teličke, ki jih vsebujejo briketi za vaše mačke? Rabim živalce, ki se iz čistega altruizma mečejo pod sekiro.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če feb 18, 2016 4:21 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Ne, nihče se iz čiste radosti ne meče pod nož ali sekiro, večinoma so ubiti tako ali drugače, večina porabljena za hrano ljudi, večinoma odpadki pa tudi za hrano hišnim in drugim živalim. Humanega ubijanja zdravega, življenja polnega živalskega bitja, ki si želi živeti pač ni. Razen tistega, ki prepreči nadaljne trpljenje in mu drugače rečemo tudi evtanazija. Meni osebno pa ni nobene razlike med mačjim in zajčjim ali pa človeškim wringerjem.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če feb 18, 2016 4:38 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

In, če že ravno jemo meso (in z njim hranimo naše ljubljenčke) je bolje, da smo z "mesom" od rojstva do smrti (od pečice do pečice*) in z njim ravnamo spoštljivo kot pa da kupujemo produkt masovne proizvodnje, ki živi v v kletki nevredni življenja.

* ena kunčica je čist kiksnila s prvim leglo, "pozabila" narediti gnezdo in je čisto razmetala mladiče, katere sem jih našla zjutraj že čisto trde. Ko sem jih pobrala se mi je zazdelo da je še nekaj pomigalo, zato sem vseh 5 dala v posodo in v ogreto pečico, kjer je štirim uspelo preživet :) Pes je posodil malo dlake za gnezdo, samico sem potem 2x dnevno tovorila v kopalnico, jo dala v bide in vse štiri spodaj dudat, po enem mesecu mi jih je ratalo pa združit.

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če feb 18, 2016 4:56 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Še dobro, da ne jem mesa in takih in drugačnih živalskih izločkov in da so dojenčki živalske vrste za katere skrbim v naši državi za človeško hrano nesprejemljiva bitja. Ker če bi moje hotel kdo na wringer spraviti, bi sam tam končal. ;)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če feb 18, 2016 5:47 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Veš, da se lahko pingpongama v nedogled :) ala, moje odločitve ubijejo manj živali kot tvoje. Zaradi mojih odločitev trpi manj živali kot zaradi tvojih. Zaradi mojih odločitev je meso ki ga pojem umrlo v trenutku, medtem ko zaradi tvojih ležijo penaste na tleh klavnice, še žive visijo iz stropa in doživljajo vse ostale prizore, ki smo jim redno priča v medijih.

Čeprav ne razumem, vegani zagovarjate da ne jeste mesa, živali ga pa morajo ker se niso same odločile da bodo tu. Zakaj je torej narobe, če jim dam kunca namesto hladnostiskanih kunec+rjavi riž briketov? In ne, niso samo za psa. Če obljubim, da bom dala naprej samo repke kuncev, namenjenih psom in mačkam bi bilo kaj bolj ok?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če feb 18, 2016 7:44 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Ta tema mi odlično sede v današnji dan. Kot češnjica na torti.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe feb 19, 2016 12:49 am

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Ja fak no, kakšne stvari se pogovarjamo na tem živalovarstvenem forumu :O
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Pe feb 19, 2016 12:50 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

v bistvu ne vem, zakaj to sploh beremo. Nika se oglasi enkrat na leto in takrat malo provocira in me smo tako neumne, da vedno nasedemo
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne feb 21, 2016 3:00 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Nihče na tem živalovarstvenem forumu ni od-do veganski, marsikdo (večina?) manj kot jaz.

Jest je treba.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 62

Pridružen: Pe jan 15, 2016 3:15 pm

Odgovor Ne feb 21, 2016 4:35 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Nika je napisal/-a:Veš, da se lahko pingpongama v nedogled :) ala, moje odločitve ubijejo manj živali kot tvoje. Zaradi mojih odločitev trpi manj živali kot zaradi tvojih. Zaradi mojih odločitev je meso ki ga pojem umrlo v trenutku, medtem ko zaradi tvojih ležijo penaste na tleh klavnice, še žive visijo iz stropa in doživljajo vse ostale prizore, ki smo jim redno priča v medijih.

Čeprav ne razumem, vegani zagovarjate da ne jeste mesa, živali ga pa morajo ker se niso same odločile da bodo tu. Zakaj je torej narobe, če jim dam kunca namesto hladnostiskanih kunec+rjavi riž briketov? In ne, niso samo za psa. Če obljubim, da bom dala naprej samo repke kuncev, namenjenih psom in mačkam bi bilo kaj bolj ok?


Nika, napisala si temo o repkih namesto igrač in o "humanem" načinu ubijanja (o tem se, da ne bo pomote, niti slučajno ne strinjam s tabo). Pač piši o tem. Zdaj pa govoriš o našem načinu prehranjevanja. Nekateri izmed nas mesa ne jemo, ker se nam to ne zdi preveč humano in ker mi lahko živimo brez njega, naše živali pa ga jedo zato, ker ga potrebujejo in mi jim ga bomo pač dajali. Ne vem ali ti pričakuješ, da bomo našim mačkam dajali solato za jest, da bodo umrle, samo zato, da se bomo lahko mi potem postavljali pred drugimi, da smo 100% vegetarijanci (vegani)? Ne, pač tako smo se odločili in to je naša stvar, ki ni povezana s tvojim (bodočim) proizvajanjem zajčjih igračk.

Če želiš, lahko zaradi mene pišeš tu o zajčjih repkih koliko hočeš, mene najverjetneje v to temo več ne bo, kaj šele, da bi kupila katerega od repkov.

Pa tudi sama se sprašujem, kaj dela ta tema na živalovarstvenem forumu.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr feb 24, 2016 4:10 pm

Re: Kunčji repki kot mačja igrača

Nisem privlekla v temo čisto nič drugega kot kunčje repke in kako se jim godi za časa življenja.

Zakaj pa daješ prednost eni živalski vrsti pred drugo? Ne ješ mesa ker ni humano, ok, super. Res. Ne pa po drugi strani hinavit, da mačka ga pa potrebuje. A ti potrebuješ mačko? Ne moreš živeti brez nje? Lahko ane, tako kot lahko brez mesa, ampak odpovedat se eni lušni kepici, zato ker si proti nehumani mesni industriji pa ni tako lahko. Tako kot je ful lahko biti proti testiranju na živalih, ni pa lahko ne vzet tablete ki ti reši življenje. Ipd. Bistvo je, da nihče na tem svetu ni vegan v višjem pomenu besede, saj že z obleko ki jo oblečemo in z avtom s katerim se odpeljemo škodujemo nekomu in nečesu. Se pa ozaveščeni (mi in vi) trudimo čimmanj negativno vplivat na druga bitja in vsak dela po svoji vesti. Moja je pač, da raje gor spravim par poskočnih uhcov kot pa da kupim bedra z antibiotiki filanih piščancev.

In, ko bohnedaj pride do kake alergije, ali starosti, ali biločesa zaradi česar je potrebno hranit drugačno hrano, kaj je najbolj humano? Briketi kunec+rjavi riž, na hitro in izključno s krmili sfotran farmski kunec ali domač kunec z optimalno oskrbo? Kaj bi ti kupila svoji mesojedi živali, ko bi se bognedaj izkazalo da lahko je samo kunca? Oziroma, ali ni potemtakem res bolje, da te mesojede živali sploh nimaš, saj verjetno po tvojem mnenju nobena od treh opcij ni humana?

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 20 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.