V središču

Problem s sosedi in njihovimi živalmi


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: Ne okt 25, 2015 3:53 pm

Odgovor Po okt 26, 2015 11:57 am

Problem s sosedi in njihovimi živalmi

Pozdravljeni

Lepo bi vas prosila za pomoč.

Pred kratkim sva se s partnerjem preselila v nov kraj, v hišo (v najem) kjer zraven živi lastnik in njegova družina. Je na kmetiji. Na začetku seveda vse lepo in prav, kmalu sva se jim pa malce zamerla zaradi najine ljubezni do živali.
Na kmetiji imajo psa, ki verjetno že nekaj let (ali pa kar nikoli) ni videl dlje od 3m stran od njegove ute. Problem pa je tudi z mački. Seveda jih nimajo sterilizirane/kastrirane, tako da so mladiči kar skos na sporedu. Večina jih čudežno zgine, eden ali dva pa ostaneta. Ne vem ali umrejo sami, ker jih futrajo z ostanki od kosila in z najcenejšimi briketi ali pa se jih znebijo kako drugače. Velikokrat sva jim na skrivaj nesla hrano od najinih muc.
Ena od mucic ima poškodovan rep. Ko sva to lastniku omenila je rekel, da je že vprašal veterinarja za mnenje in da je veterinar rekel da je to normalno, da se ji ne pozdravi zato ker si ga skos liže. Verjetno se je zlagal ker ne vem kakšen kreten (pardon) od veterinarja bi to rekel čisto tako mim grede.
Mačk je več. Tam, 4,5,6 sploh ne vem več ker jih je nemogoče sproti šteti. S tem da jih par vmes zgine in pridejo nazaj (verjetno breje). Poskušala sva se že pogovoriti z lastnikom, a zaman, ker ima žal zaostalo mnenje o živalih. Njemu se midva zdiva neumna ker imava tri mačke doma, ker jima kupujeva kvalitetno hrano in ker jih peljeva k veterinarju in "mečeva denar stran".
S partnerjem ne veva kaj narediti. Če jim pokličeva kakšno inšpekcijo, društvo za zaščito živali bodo točno vedeli, da sva bila midva, kar pomeni da naju bodo takoj ko bodo lahko, vrgli na cesto. S tremi mucki, ki jih imava, si tega ne moreva privoščiti. Iščeva že nekaj časa, da bi se preselila in jih nato takoj prijavila, ker potem ne bi bilo važno kdo jih je.
Danes sva opazila, da ima ena od mucic pod sprednjo desno tačko hudo odprto rano, res grdo zgleda in skrbi me za njeno prihodnost, saj tukaj poznajo veterinarja le za krave in prašiče, ostale živali si očitno tega ne zaslužijo.
Srce me boli in počutim se izdajalsko ker živalim ne pomagam.

Prosim vas, pomagajte mi. Kaj lahko storim? Naj jih vse popakiram, ko jih ne bo doma in peljem v eno zavetišče? Ne zdi se mi prav, ker imajo lastnika in niso izgubljene.

Ne vem več kako naprej. :dash:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po okt 26, 2015 1:40 pm

Re: Problem s sosedi in njihovimi živalmi

TajaTajda, ne vidim ravno veliko možnosti. Prva je, da se poskušaš z lastniki živali pogovoriti, bodi pa pripravljena, da se večinoma vsako razumevanje konča, ko diskurz prispe do stroškov. Ampak, če prav razumem, sta to že naredila. Druga možnost je, kot praviš tudi sama, da jih prijaviš pristojnim inšpekcijam. Itak, da boš ti kriva zaradi prihoda inšpektorja, ampak kaj veliko izbire niti nimaš. Poskrbi le, da tvoje živali nimajo dostopa do zunanjega sveta, kjer jim lahko kdo škoduje.
Tretja možnost je, da lastnikom ponudiš, da boš materialno prevzela skrb za živali (s/k, ostala veterinarska oskrba), pri tem se lahko povežeš s pristojnim zavetiščem/občino oz. s kakšnim od društev.
Bo še kdo kakšno več povedal :)
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po okt 26, 2015 1:46 pm

Re: Problem s sosedi in njihovimi živalmi

Oboje ne gre. Če boš delovala, kot je treba, po zakonih in v dobrobit živali, se boš seveda "zamerila" kretenom, ki ne skrbijo za svoje živali in jih zlorabljajo oz mučijo (ker to kar opisuješ je mučenje živali) lahko poskusiš z mehkim pristopom, ampak običajno ne obrodi sadov. Ni čudežne paličice, ti se moraš odločiti, kaj je pomembno.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: Ne okt 25, 2015 3:53 pm

Odgovor To okt 27, 2015 12:12 am

Re: Problem s sosedi in njihovimi živalmi

Ja, sva jim že omenila... Ampak kot pravim, za njih veterinar pomeni zdravnik za krave in prašiče, maček, pes nista vredna tega stroška.
Problem je, ker če jih prijaviva, nama bodo po vsej verjetnosti prekinili pogodbo o bivanju, ker verjetno ne bodo hoteli živeti v isti hiši kot dva človeka, ki sta jih prijavila zaradi mučenja živali. In verjetno bi dobili kar nekaj kazni. Kar pomeni, da bi midva pristala na cesti, žal nimava možnosti živeti pri starših saj oboji živijo v bloku, kjer ni prostora za naju in najine 3 mucke. Iščeva non stop, da bi se preselila, pa ni in ni ugodne ponudbe. Žal pa sva tudi finančno zelo omejena. Zato žal tudi ne moreva poskrbeti, da bi plačala tem muckom s/k, kakršnokoli zdravljenje...
Pristojno zavetišče je oddaljeno 70 km. O zavetišču sem slišala same slabe stvari, od tega da poškodovane živali brez pomislekov usmrtijo, do tega da hitro usmrtijo tudi zdrave živali.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: Ne okt 25, 2015 3:53 pm

Odgovor To okt 27, 2015 12:16 am

Re: Problem s sosedi in njihovimi živalmi

Ne morem se odločiti kaj je pomembno. Pomembno je, da te mucki ne trpijo, pomembno je pa tudi to da jaz, moj partner in najini trije mucki ne pristanemo na cesti. :(
Ko se preseliva jih isti dan brez kakršnihkoli pomislekov prijavim in težim vsem pristojnim toliko časa, da dobijo svoje! Zelo mi je težko :(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To okt 27, 2015 12:34 am

Re: Problem s sosedi in njihovimi živalmi

mogoce ti bomo lazje kako pomagali ce omenis okvirno iz katerega konca slovenije si (morda pa kdo od forumasev ve za koga ki isce najemnika na tvojem koncu).
Verjetno ne, ampak nimas kaj izgubit.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: Ne okt 25, 2015 3:53 pm

Odgovor Sr okt 28, 2015 8:55 am

Re: Problem s sosedi in njihovimi živalmi

Trenutno ziviva v Moravcah. Drugace pa isceva Domzale in okolica ter Kamnik.

Mac

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po mar 14, 2016 1:34 pm

Odgovor Pe jun 17, 2016 6:48 am

Re: Problem s sosedi in njihovimi živalmi

Živjo, rabim vaše mnenje in sicer, da malo opišem celotno zadevo. Živim na podeželju in imam najdenčka 6 let starega kompletno veterinarsko oskrbljenega od A do Ž ima pa popoldanske proste izhode ven, ker je že od prej navajen zunanjega življenja. Predvčerejšnim pa je soseda dobila od svoje hčerke dva majhna mucka bratca in sestrco, stara približno 1- 2 meseca, ima pa jih zunaj in sicer v pokriti "drvarnici". Mucka sicer dobita hrano in vodo, vendar se mi smislita saj sta še takooo majhna in se stalno skrivata med drvi in čim se jima približam začneta pihat, sta zelo prestrašena. Vem, da mucka ne bosta nikoli sterilizirana, tudi dvomim kako bodo skrbeli za odpravljenje zajedalcev zato me zanima kaj narediti. Za pastice za odpravljanje zajedalcev že lahko poskrbim, samo za ostale veterinarske storitve bi pa to bil kar velik zalogaj....Ne vem pa tudi kako pristopiti do sosede in ji povedati vse te stvari, ker nekaj časa nazaj so isto imeli dva bratca, ki sta bila pri njih max. 1 leto potem jih pa ni bilo več na spregled. Zanima me tudi kako bo moj mačkon odregiral na novo družbo. Včeraj jih je že šou gledat in poleg nekega čudnega oglašanje, ki ni bilo ne mjavkanje ne napadalni glasovi ni bilo slišati. Mislite, da se bodo dobro razumeli, tudi ko bosta večja, je kakšna nevarnost, da jih moj mačkon napade trenutno ko so še majhni? Sej drugače ni napadalen in je zelo miroljuben.

Hvala za vse odgovore.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.