V središču

Transporter za muce


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po okt 13, 2014 5:30 pm

Odgovor So okt 03, 2015 11:23 am

Transporter za muce

Nisem našla ustrezne teme, pa odpiram novo... Zanima me, kakšne transporterje uporabljate za prevoz mačk, po možnosti dveh? Ugotavljam namreč, da bi po vsej verjetnosti potrebovala novega za moja dva. Trenutno imam tega: Slika ampak se bojim, da ni dovolj siguren za oba mačka. Sta namreč težka, tečna in ne ležita pri miru, ampak se nagrmadita direkt k vratcem, za katera se potem bojim, da bodo popustila. Se je že zgodilo, na srečo v zaprtem prostoru in sem hitro rešila problem, ampak me je strah, da se to zgodi kje zunaj med prekladanjem v avto in iz njega in da bomo imeli veliko paniko. Priporočate kakšnega drugega, ki ima mogoče bolj trden način zapiranja in prenese težo dveh mačkov?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29962

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So okt 03, 2015 7:40 pm

Re: Transporter za muce

Meni je prav tak najboljši - srednje velik.
Po potrebi se lahko da čez še kakšen zatezen pas, da se zagotovo ne odpre.
Pa odrasle muce - le enega v en transporter.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So okt 03, 2015 8:12 pm

Re: Transporter za muce

mam mirne macke na potovanjih, tako da uporabljam oprsnice z povodci, ali pa nylonski mehek zlozljiv transporter z naramnico, da sem lazje nosila macka okrog.
Do sedaj sta bla tudi 2 macka ze v tem transporterju, samo je bil nabasan ko jst v kavbojkah izpred parih let nazaj. Nebi svetovala za kako dolgorocno resitev razen ce si pripravljena investirat v dva.
Pa ce te skrbi, res ornk pred nakupom preveri vse zadrge in sponke. Moj cimet je recimo mal hudinija in se je eno klipsno naucil odpret, tako da sem tist mogla bolj na sigurno prstimat.

Za divje (v mojem primeru prostozivecke) sem pa ze imela iz MH izposojena Atlas in guliver transporterje. Pri guliverjih se vratca malce tezje odpirajo ker so iz debele plastike. Atlas ma za vratca zicnato mrezo. Kake bistvene razlike jst tule v varnosti ne vidim. Je pa pas okoli absolutno moznost pri obeh ce te skrbi. Ker cez cas klipsne zacnejo popuscat, in ko dvignes transporter za rocaj, se razsiri in lahko vratca padejo vn.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Po okt 05, 2015 6:10 am

Re: Transporter za muce

Kolegica, ki se konstantno seli, ima za svoja dva kar pasji transporter. ;)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.