V središču

Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Po apr 04, 2011 11:05 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

He, he Čopka, do pike enako kot pri nas, samo mi nismo dobili "dojenčka", pač pa velikega, prisebnega :angel: .
Žal pa niti trenutek!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Po apr 04, 2011 11:11 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

taperverčki je napisal/-a:...a se mu ne zdi, da je en dodaten mucek dosti manj naporen kot moje konstantno teženje.


:lol: Všeč.

Jaz sicer teh težav nimam, trije od štirih so ostali pri nas, ker me je moj prosil, če lahko ostanejo. 8) (Da ne bo kdo mislil, da sem jaz taka softička, da začasnikov nočem dat naprej :truce: ).

Pa še tole:
Dasha je napisal/-a:Saj če bi se šlo samo za pihanje, OK. Sam tole je bilo prav noro. :( Mogoče, ker je bil tudi maček?!


Moji štirje so vsi mački, pa tisti začasniki, ki jim je uspelo oditi od nas 8), so bili tudi vsi mačkoni. Normalno, vsi po vrsti kastrirani (čeprav je bil ta prvi, Toby, pravzaprav kastriran isti dan, kot je k nam prišel Geri, pa tudi ni bilo težav).
Bi rekla, da spol nima veze.
Smo se ravno par dni nazaj pogovarjale (na Miličinem RD, s polnimi usti bombolic in podobnih dobrot :P ), zakaj ponekod združevanja niso prav nič problematična, drugod pa ful. Nismo prišle do kakšnega pametnega zaključka, seveda. ;)

Pri nas so združevanja potekala takole:
Timi, moj Zlati prinašalec (ja, on je RES zlatko z veliko začetnico) je bil že od prej navajen na mačke. Prvi muc, Toby, je prišel k nam čisto majcen, grozno prijazen in z mikrosporijo prek Šnapi (DZZŽ Lj.); najden je bil v Domžalah na enem parkplacu, očitno vržen iz avta. :dash:
Zaradi mikrosporije je 6 tednov živel v kletki in je bil neskončno navdušen, če je videl kogarkoli - tudi Timija, seveda. Ko je končno prišel ven, ga je prec vzel za mamo. :kiss:
Potem sem, tudi pri Šnapi, posvojila Gerija. Združevanje je trajalo kakšno uro do takrat, ko sta se že igrala skupaj in pihanja ni bilo več - na Timija pa že od začetka ni pihal.

Jack je prikorakal sem iz Horjula, verjetno navajen na pse, zagotovo na mačke. Prišel, videl, polubčkal. Kakšnega posebnega združevanja sploh ni bilo.
Kako smo združevali Lennona si lahko pogledate v njegovi temi v arhivu, ampak v glavnem tudi prec, ko so se zagledali. 8)

Podobno so zgledala tudi združevanja s pasjo začasnico iz Pomurja Bobiko in z mačjimi začasniki.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 28

Pridružen: Sr mar 30, 2011 10:39 am

Kraj: Celje

Odgovor Če apr 07, 2011 7:44 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Moram povedat, da je že malce popustil (ni pa še to TO), a ima zdaj 1001 "zahtevo". :O
Sem mu pokazala par muc iz Mačje hiše pa je bila ena "prestara" (v glavi ima, da mora biti muca in to mlajša od najinega - torej manj kot leto dni stara), druga mu ni bila všeč vizualno (sam bi rad črno ali tigrasto), spet tretja ni v Celju... :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 7:52 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Dasha, Vila je prava za vas. Tako si ga bo ovila okrog prsta..... :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 7:54 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Aja sem pozabila povedat zakaj. Zato, ker izpolnjuje vse njegove kriterije in bo na koncu mislil, da je sam prišel do tega, da jo posvoji.
Torej je črna, mlajša od vajinega in vsak konec tedna je v Celju. (če že mora nujno imet celjsko mačko v bajti :P )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če apr 07, 2011 8:00 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Helena, to pa so marketinški prijemi! :good:
Ja, jaz držim pesti, da se bo vse izteklo najbolje za vse vpletene :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 8:06 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ne, niso, to je hec. Četudi sem po fohu iz marketinga, se ga pri posvojitvah ne poslužujem niti malo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če apr 07, 2011 8:11 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Držim pesti in čakam na (ugoden) razplet :) :good: :yahoo:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 28

Pridružen: Sr mar 30, 2011 10:39 am

Kraj: Celje

Odgovor Če apr 07, 2011 8:12 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Joj, saj Vilo imam jaz že lep čas nagledano. Sem se že pred kakšnim tednom z me2u pogovarjala glede nje in se moj ni mogel odločit. Evo, zdaj pa imam vse argumente. :yahoo: Držite pesti!! :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če apr 07, 2011 8:13 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

helena je napisal/-a:Ne, niso, to je hec. Četudi sem po fohu iz marketinga, se ga pri posvojitvah ne poslužujem niti malo.

vem, vem ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 9:16 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

helena :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 9:23 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Dasha je napisal/-a:Joj, saj Vilo imam jaz že lep čas nagledano. Sem se že pred kakšnim tednom z me2u pogovarjala glede nje in se moj ni mogel odločit. Evo, zdaj pa imam vse argumente. :yahoo: Držite pesti!! :angel:


Mislim, da boš malo prepozna. Vilči ima danes en obetaven obisk napovedan.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 28

Pridružen: Sr mar 30, 2011 10:39 am

Kraj: Celje

Odgovor Če apr 07, 2011 9:49 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ja, sem ravno dobila mail od me2u :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če apr 07, 2011 10:51 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Nč jokat, je še dost čudovitih primernih mačic, ki rabijo dom ;) <3 Dajmo, začasne skrbnice, hitro na plan s predlogi, da ne bo žalosti :angel:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če apr 07, 2011 12:33 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Nobenih predlogov ne bo. Vsak naj svoj projekt "posvojitev mačka" opravi sam, če pa ga kaj zanima, nas lahko kontaktira.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če apr 07, 2011 12:43 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Saj sm hotla sam pomagat .. :truce:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 28

Pridružen: Sr mar 30, 2011 10:39 am

Kraj: Celje

Odgovor Po apr 11, 2011 12:38 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Hvala LaliLoki za pomoč. ;)

Moj mi je končno dal zeleno luč. :clap: In jaz že vneto iščem drugo muco. :yahoo:

A bi bilo res bolje, da je muca mlajša od najinega ali to sploh ne igra nobene vloge?
Moj je namreč to dal kot "pogoj", da ne bi dobila kakšne "gospe", ki se ne bi razumela z našim... ker verjetno kakšna mlajša muca bi se bolj "podredila" najinemu. Ne vem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po apr 11, 2011 12:55 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ni nujno ;)
Pri nas smo imeli jeseni eno začasno pikico, mlajšo od mojih - je bila taka šefica v nekaj dneh, da je bilo kar hecno.

Kot smo v tej in tudi drugih temah že dostikrat omenili: pokliči skrbnico (ali skrbnika), opiši svojega mucka, pusti, da ti predlagajo par. MH in DZZŽKR zagotovo svetujejo in pomagajo pri posvojitvi, verjamem pa, da se tudi drugi potrudijo, če jih povprašaš.
Če ne verjameš, da je tako najbolje, preglej še zgodbe s kavčev ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po apr 11, 2011 12:58 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

starost mislm da nima kej dost veze s podrejenostjo. če mi ne verjamete, vsakemu lohka posodim (oz. ne vem če ga kr ne bom šenkala :devil: ) našga smrkavga mulca, pa bote prec videl kdo bi rad bil na vsak način alfa in omega. pa nč hudga če mate že tri alfe doma, naš ta mau zmaga :good: .
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po apr 11, 2011 1:07 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Dej dej, knedl ... Če ga pa en dan ne bi videla, bi pa jokala za njim, ane :P Poznamo ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.