V središču

Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po apr 11, 2011 1:13 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

:D sej morm bit sam mal glasna, veš da je to moj otrok, teh pa po navad ne talamo naokol. ali pač :O ?
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po apr 11, 2011 1:23 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Kapavem, no, ko je moj "mu(l)c" že petnajstič v popoldnevu v pomivalnem koritu, bi ga podarila prvemu mimoidočemu :P
Ampak res, zdajle ga že tako pogrešam, da razmišlam, če ne bi tiste nadure kar ponucala, da ga grem domov lupčkat :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Po apr 11, 2011 1:37 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Opa, krasna novička :good: Sem ful vesela :yahoo: Drugač se pa podpišem pod Leio, najbolše da pokličeš pa vprašaš za mnenje, ti bodo najbolj znali svetovat, kdo bi karakterno pasal k vam ;) Potem pa le sporoči, kako ste se odločili :)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po apr 11, 2011 6:04 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Jaz bi tudi podarila svojo mulčko, ki pride ob 4.30 v posteljo pogledati, če sem že med živimi in najprej mi preliže cel obraz, potem se pa spravi name in začne tapkati (zvezdice delati/mestiti) točno po mehurju. Kdo pa lahko naprej spi s 4imi kilami na polnem mehurju, pa še tapkajo zravn...in pol ves jezen odpreš oči in vidiš dva okrogla lačna učka, ki se kr posvetita, ko vidita, da si se končno zbudil...Enostavno morš jih imet rad in enostavno ne morš biti hud nanje. :kiss:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 28

Pridružen: Sr mar 30, 2011 10:39 am

Kraj: Celje

Odgovor To apr 12, 2011 10:57 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

LaliLoki je napisal/-a:Opa, krasna novička :good: Sem ful vesela :yahoo: Drugač se pa podpišem pod Leio, najbolše da pokličeš pa vprašaš za mnenje, ti bodo najbolj znali svetovat, kdo bi karakterno pasal k vam ;) Potem pa le sporoči, kako ste se odločili :)


Sem pisala, klicala... za Zaro (http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=47&t=25&start=0&hilit=Zara), a še nisem dobila odgovora ali bi bila kompatibilna z najinim ali ne. :( Samo toliko sem zvedela, da je muca plašna in se ne pusti božat, drugih muc se pa ne boji. :scratch:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor To apr 12, 2011 11:03 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Dasha, le potrpežljivo. Včasih skrbnice nimajo časa, upam pa da dobiš čimprej odgovor.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To apr 12, 2011 11:11 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Se strinjam, za pravo mačkico je vredno počakat ;)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Po maj 02, 2011 5:36 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

jupi...tudi meni je uspelo moža prepričat za še eno muco, zdaj nam poleg gaje nagaja še aja...... :D :D :D :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Po maj 02, 2011 6:14 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

:yahoo: :good: Bravooooooooooo :D :clap:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14894

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jun 12, 2011 6:50 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Sporočila glede delovanj društev za zaščito živali so bila premaknjena v http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=39&t=1087&p=63439#p63439
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Sr jul 06, 2011 5:14 pm

Re: Pet zalepljenih v škatli/Đoni, Taška, Leni, Tejko, Tinka

Torej, gospodič je v novem domu in zaenkrat sta z Nayo vsak na svojem koncu. Pihata in se cudno gledata, ampak kljub vsemu rineta skupaj in se na dalec (na 30 cm) ovohavata. Naya se mi zdi, da ga je kar sprejela, glede na to, da se hoče igrat z njim, pa da se je ulegla na tla in stegnila tace proti njemu, je pa mali malce prestrašen in ne upa iz najtemnejšega kota. Slike sledijo. Koliko časa bi bilo pametno, da je nekdo zraven, preden jih pustimo same? Če sem jaz jutri v službi, moj dragi pa ima obveznosti za 2 ali 3 urice, se bosta pobila med tem časom? Smo pa obema kremplje porezali, tako da razen če se zgrizeta, ne vem, kaj bi si lahko naredila.
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16502

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr jul 06, 2011 6:07 pm

Re: Pet zalepljenih v škatli/Đoni, Taška, Leni, Tejko, Tinka

Ločite ju jutri, ko bosta sama. Itak bosta spala vsak na svojem koncu ;) Imejte ju pod nadzorom, ona je frišna po operaciji, on pa prestrašen in se lahko zaradi neumnosti kaj zgodi. Vsaj jaz bi tako naredila, no ;)

Jaz sem moja dva tudi prvi dan ločila, ko sem šla v službo, pa sta sama tista vmesna vrata odprla (oba odrasla in velika) in se družila :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Sr jul 06, 2011 6:14 pm

Re: Pet zalepljenih v škatli/Đoni, Taška, Leni, Tejko, Tinka

Če se danes zvečer ne bota super razumela, bi js tud rekla, da ju ločita. Js bi ju že čez noč, da se lahko spočijeta. Ker ne gre samo za to, a se bota poklala al ne, ampak če se revčka prestrašenega v neki sili, ga bo samo še bolj strah in potem bo trajalo tolk dlje časa, da se bo sprostil - konc koncev je za njega vse tam novo in zelo verjetno je vsega preveč, od vonjev naprej. Že sam zarad tega bi mu js prvi dan omejila gibanje na en prostor, da se navadi zvokov in vonjev in se malo sprosti, pol pa jutr spet probat, če bota bolj razpoložena za druženje :) Je pa res, da eni fajn presenetijo in se takoj zaštekajo, tk da je treba pač precenit - kolk je on prestrašen, kolk je ona razdražljiva od operacije, kolk je on vsiljiv kot mladič (ker se hočejo ogromno igrat) in ona dominantna (ker je pač do zdaj bla sama in to je njen rajon..), pol se pa skup igrat pa bo.

Pa pri hrani bi svetovala, da mata vsak svojo posodo (itak) in po možnosti vsaj od začetka malo bol narazen, da ne bo še tam kake hude krvi.

Srečno! Pa ne pozabit obveščat o napredku ;)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Sr jul 06, 2011 6:45 pm

Re: Pet zalepljenih v škatli/Đoni, Taška, Leni, Tejko, Tinka

Torej, trenutno oba spita na postelji nekje v radiju pol metra. Gospod mi deluje zelo zaspan (mlad je še, naša je tudi na začetku ogromno spala). Naša neprestano nekaj godrnja in seveda da sem jima ločila posodi vsakemu na svoj konec balkona, ampak gospodična je bogemu revežu njegovo baby food pojedla. Torej napredek iz dveh razlicnih sob na pol metra. :) Saj bi jih slikala, pa se na mojem telefonu črnuha zelo slabo vidi (razen učk, ampak zdaj tak spi). :) :)
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če jul 07, 2011 5:21 am

Re: Pet zalepljenih v škatli/Đoni, Taška, Leni, Tejko, Tinka

Naša dva sta spala vsak na svojem koncu in Naya se je prihrulila v posteljo takoj, ko sva se z mojim vlegla. Bači je priden, nič ni mijavkal ponoči, lepo se je stisnil na dekico in spančkal. Ko smo zdajle zjutraj odprli vrata je veselo priskakljal k Nayi in ona je spet pihala v njega. Poleg tega da je gospodična ratala malce agresivna na naju z mojim in tudi božat se ne pusti drugemu kot meni. Saj se bosta unesla, ne? Po začetnem šoku se pač morata spoznati in počasi prilesti skupaj.

Mali je čisto razigran. :) Divja po stanovanju (kjer ni Naye) in ko jo zagleda hitro odhiti v nasprotno smer. :) Pomoje on jemlje to kot igro. O napredku poročam popoldan, ko pridem iz službe. :)
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 86

Pridružen: Če mar 31, 2011 12:16 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 7:30 am

Re: Pet zalepljenih v škatli/Đoni, Taška, Leni, Tejko, Tinka

Ko smo pripeljali domov našo Ajo, je imela Gaja ravno popoldanski počitek na naši postelji. :)

Ko je iz kletke prišla Aja je Gaja skočila pokonci kot bi jo stresla elektrika :lol: :lol: :lol:

Pihale in prhale so nekaj dni, Gaja je bila popolnoma agresivna na naju z možem :O , potem pa so se pomirile. :)

Nekaj časa so še ohranjale razdaljo, so bile pa vedno bliže ena drugi, zdaj so pa " kolegice" in najrajše ližejo ena drugo ( kot na slikci) :D

Nikoli jih nisem ločila, saj razen pihanja niso bile nikoli agresivne ena na drugo.

Cristinchy, vnesla se bosta, malček časa pa rabita. :)

Želim vam čimprejšnjo prijateljstvo:) ;)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če jul 07, 2011 7:45 am

Re: Pet zalepljenih v škatli/Đoni, Taška, Leni, Tejko, Tinka

Ja, samo blizu si ne pustita, čeprav je mačkon že čisto razigran. Naša maca piha na njega in se hrši, čeprav po drugi strani firbčno za njim hodi. Zdaj sem v službi in sta v ločenih sobah, ko pa pridem domov, jih bom pa kar spustila skupaj in pustila, da se zgodi, kar se mora. Saj se bosta unesla. :)
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21710

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jul 07, 2011 8:05 am

Re: Pet zalepljenih v škatli/Đoni, Taška, Leni, Tejko, Tinka

Nekaj dni pa bo ok. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Če jul 07, 2011 8:29 am

Re: Pet zalepljenih v škatli/Đoni, Taška, Leni, Tejko, Tinka

Medtem pa ne pozabit tud vaše mačkonke zasipat s pozornostjo (igranje, crkljanje, česanje itd), da se poleže ljubosumje in da ne bo mislila, da je zdaj pa nimata več rada ;) Mi smo tud meli malo pihanja in eno protestno lulanje na posteljnino, ker sem bla smotana in nism vedla, da bi ju blo fajn ločit ponoči. Loki je bil že takrat večji od Lali, čeprav je mel 6 mesecev, ona si pa očitno ni upala oz. ni hotla it za njim lulat na isti pesek, zjutraj sem jo pa spustla v spalnico in 5 minut za tem že prala posteljnino.. :fool: me je izučilo, sm ju ločla, vsakemu svoj pesek, pol smo se pa počasi spoznavali ene dva dni, zdaj pa sicer nista ko brat in sestra, ne spita vedno skup, ampak pihata pa nikol več ne en na drugega, pa skup se igrata, normalno hodita na isti wc (sta mela en teden izbiro pa sta oba hodla sam v ta večjega, itak), tud pri hrani ni problema.. Fajn, v glavnem, in definitivno najboljša odločitev - met dva namest sam enega <3

Aja, no, malo dlje je pa trajalo, da nama je Lali odpustla, ker je začela met nasilne izpade iz ljubosumja proti nama s fantom.. Pač nekam zafrustrirana je bla in se je pri igri kr umaknala, ker je Loki pač tolk večji, čeprav sploh ni dominanten in je nikol ni preganjal, sam pač zaigral se je in je bil vedno prvi pri igrački.. Tk da smo se mogli pol posebej z Lali igrat pa vedno poskrbet, da je tud ona prišla na svoj račun. Odkrili smo igračo, nad katero je Lali navdušena bolj kot nad čimerkoli drugim, Loki pa niti ne toliko, da bi se grebel - kos papirja/račun/wc papir/itd., zrolan v kroglico :D
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Če jul 07, 2011 9:12 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Definitivno nismo pozabili na Nayo. Sem z eno roko čohala njo in z drugo roko njega, pa sta vseeno pihala. Pa ko enega počoham, počoham tudi drugega. Saj bomo počasi se navadili drug na drugega. Mimogrede, ravno sem prebrala temo o mačjih peskih, pa še vedno nisem prišla do zaključka, kateri bi naj bil najboljši. Jaz imam EverClean iz Zootica, ker sem probala enkrat nekega lidlovega ali eurospinovega ali nekaj (moj je to domov privlekel), pa je bilo grozno, stanovanje je po 2h dneh tako smrdelo, da je bilo za znoret.
christinchy
Naya & Bači
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.