V središču

Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor So nov 08, 2014 2:25 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Jaz do 13. leta sploh nisem smela imeti skoraj nobene živali (razen ribice in skakačev) potem sem pri 13 končno dobila zeleno luč za tega mojega Nikija in še danes se včasih zbudim in ko ga pogledam si mislim kako srečna sem lahko, da ga imam. :)
moksa pomoje je pri nas bolj kot v razporeditvi problem, da imava res veliko stvari in je stanovanje zaradi tega precej zapolnjeno (delno tudi zaradi mačkovih stvari, košara za spanje, večji praskalnik, metrski tunel, mački oblaček za spanje pa ene 20 igračk :D )...da bi pa sredi dnevne/spalnice npr postavila wc pa ravno ne zgleda. :)
all to igračko sem že probala na njem (podobno, le da je v krogu samo more isto mačka s tačko porivat žogico). Je bila zanimiva nekaj minut potem pa ne več, me je gledal, češ, daj mi ti zapelji. :D Potem sem jo dala zavetišču...se mi zdi, da ta igračka bolj pali pri mladičkih ali pa, če imaš dve mački. Moj ima na splošno rad bolj take, kjer se jaz z njim igram.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne nov 09, 2014 4:37 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Jaz sem svojo prvo živalico -zajčka- dobila že kot odrasla...in od takrat naprej se veselo širimo :P Če kot otrok nisem smela imeti nobene živalice, jim imam pa sedaj toliko več in uživam :rolleyes:
Tako da počakaj še nekaj let, boš vse nadoknadila, ko boš imela pogoje :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: Po nov 10, 2014 10:06 pm

Odgovor Po nov 10, 2014 10:49 pm

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

A obstaja kakšna študija, ki bi dokazovala, da so mačke bolj srečne/zdrave, če se jih odda v paru? Ali ima Mačja hiša od tega kakšno korist? Sprašujem zato, ker bi sama že vsaj en mesec rada posvojila kakšnega mačka, pa se vedno oddajajo v parih. Sej vem, da se kdaj tudi kakšen sam, ampak redki in ponavadi starejši. Pred kratkim so starši posvojili muco iz zavetišča (kjer vse muce sterilizirajo pred oddajo, cepijo…) in pri obisku zavetišča sem bila zraven. Pet sestric je bilo zelo navezanih, ves čas so se skupaj igrale. Vas zanima kako dolgo je bila muca žalostna, ko je prišla v nov dom? En dan! Seveda, treba je ostat z njo doma, ji dajat veliko pozornosti, ampak to še ne pomeni, da nujno potrebuje mačjo družbo. Nekateri si ne moremo privoščit dvojnih stroškov mačje hrane, pa si vseeno želimo lepega, zdravega mucka. Če bi obstajal kakšen logičen razlog, bi morda lažje razumela… Z veseljem bi vzela enega sivega ali tigrastega...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 499

Pridružen: Če jun 20, 2013 8:19 am

Odgovor Po nov 10, 2014 11:32 pm

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

Mislim, da lahko iz glave naštejem vsaj 10 muc na tej strani, kjer mačja družba ni pogoj. Pač si izberite enega izmed njih, pa ne po barvi, ampak po karakterju. Muca, s katerim se boste ujeli.

Če ste se kaj pozanimali o MH, potem veste, da imajo dobrobit od tega, da se odda več muc, tiste, ki so na cesti in zanje ni prostora v zavetiščih. posvojnina, ki se plača, ne pokrije niti sterilizacije/kastracije, kaj šele vseh cepljenj, razglistanj, hrane in ostale nege. Glede na to, da govorite o stroških, verjetno veste, koliko to stane, sploh glede na to, da so muce hranjene z najbolj kakovostno hrano.

Muce so večinoma družabna bitja in cenijo družbo ena druge. To, da se je muca vaših staršev potolažila po enem dnevu, je vaša subjektivna ocena, saj muce sploh še niste poznali - jaz bi rekla, da je bolj verjetno, da jo je takrat nehalo biti strah novega okolja.

Sicer pa je Helena že velikokrat povedala, da lahko muco brez pogodb in obveznosti dobite na vsaki kmetiji. MH postavlja pogoje glede na poročila skrbnic, ki mucke dobro poznajo in vedo, kaj je zanje najboljše. Če vam te pogoji ne ustrezajo, potem za to muco pač niste idealni skrbnik. Manj kot idealno pa glede na to, koliko ljubezni in časa, enegije in volje je vloženo v vsakega muca posebej, pač ni dovolj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po nov 10, 2014 11:33 pm

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

Ah, skoda besed :( ....precej muc se oddaja samih. Sem skrbnica parčka in si ne želim predstavljati, da bi ju ločili! Zakaj bi ločevali parčke, ki se imajo zelo radi, če je dovolj muc, ki so brez problema same?!?! Človeški egoizem...

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: Po nov 10, 2014 10:06 pm

Odgovor To nov 11, 2014 12:16 am

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

Zakaj škoda besed, če sem hotla neko racionalno razlago, pa je ni? Egoizem je to, da jih imate raje v zavetišču kot pa pri ljudeh, ki bi jih imeli radi. Veliko prej bi jih oddali. Mačke vedno izbiram po karakterju, zato pa se nisem omejila na eno muco, ampak na katerokoli iz tega legla. Če bi radi več denarja, vam plačam za vse stroške (ne pavšal) za to muco. Idealnih lastnikov ni. Vaša pogodba ne pomeni nič in verjetno jih ima polovica lastnikov mačke zunaj. Če bi res iskali idealne lastnike, bi jih obiskovali na domu. Razumem, da zato nimate časa, ampak hočem vam samo povedat, da se vsak lahko zlaže. Jaz pač povem po resnici, muco bi imela izključno noter, zanjo bi skrbela 24 ur (nimam službe) in imam že izkušnje z mačkami (bila lastnica dveh). Edini moj greh je, da si ne morem privoščit dveh. To je vse. Če boste ugotovili, da jih v paru ne boste mogli oddati, me lahko kontaktirate. LP

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 499

Pridružen: Če jun 20, 2013 8:19 am

Odgovor To nov 11, 2014 12:38 am

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

nyha je napisal/-a:Zakaj škoda besed, če sem hotla neko racionalno razlago, pa je ni? Egoizem je to, da jih imate raje v zavetišču kot pa pri ljudeh, ki bi jih imeli radi. Veliko prej bi jih oddali. Mačke vedno izbiram po karakterju, zato pa se nisem omejila na eno muco, ampak na katerokoli iz tega legla. Če bi radi več denarja, vam plačam za vse stroške (ne pavšal) za to muco. Idealnih lastnikov ni. Vaša pogodba ne pomeni nič in verjetno jih ima polovica lastnikov mačke zunaj. Če bi res iskali idealne lastnike, bi jih obiskovali na domu. Razumem, da zato nimate časa, ampak hočem vam samo povedat, da se vsak lahko zlaže. Jaz pač povem po resnici, muco bi imela izključno noter, zanjo bi skrbela 24 ur (nimam službe) in imam že izkušnje z mačkami (bila lastnica dveh). Edini moj greh je, da si ne morem privoščit dveh. To je vse. Če boste ugotovili, da jih v paru ne boste mogli oddati, me lahko kontaktirate. LP


Jih izbirate po karakterju, ampak ne bi pa vzeli kakšno leto stare muce, ki je dovolj samostojna in skrbnice presodijo, da bi lahko živela brez mačje družbe? Se pravi po karakterju, ampak da je majhna in puhasta in luškana?

Ah...imaš prav Loti Pupa, žal.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To nov 11, 2014 2:03 am

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

Ne jamrajte torej, in vzemite eno od odraslih, težje posvojljivo, tako, ki morda celo nima preveč rada mačje družbe, pa bo. Zakaj se ravno v mladiče vtikate? Ne nam tralala, da posvajate po karakterju, imamo že preveč izkušenj s takimi. Plus, mucki drugače dobesedno ležijo po tleh zunaj. Od kod mislite, da jih pa mi dobivamo?
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor To nov 11, 2014 5:58 am

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

Nyha, tudi vi boste, če bo sreča, dobili službo in potem bo muc pretežni del dneva sam. In takrat prav pride mačja družba, če skrbnica seveda ugotovi, da je ta potrebna. To je en izmed razlogov za posvojitev v paru. Saj ni tako težko razumet, ali pač? Pa ko ste napisali, da želite zdravo muco ... ja, muca lahko pride v vaš dom zdrava, kaj pa bo potem, ko bo (ne želimo tega nobenemu mačkonarju, da ne bo pomote) zbolela, se ji bo kaj naredilo, kaj nepredvidenega? Se strinjam z vami, da idealnih posvojiteljev ni, se pa skrbnice nadvse trudijo, da za svoje varovance izberejo najboljše. Lahko se potem ugotovi, tako kot se je pri treh letos, da so posvojitelji totalen polom, ampak to je pač tisti dvom, ki je verjetno v vsaki od skrbnic. Ampak če bi šli na to, bi bili mucki ves čas pri njih, ne bi odhajali v nove domove, ker nihče ne bi bil dovolj dober. In ja, dovolj je muc, ki se oddajajo kot edine, ki ne potrebujejo druge družbe, pa tudi če so starejše. S posvojitvijo starejše boste naredili veliko več kot pa s posvojitvijo malčka, ki že tako ne bo težko dobil novega doma.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To nov 11, 2014 9:04 am

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

Nyha, če se res zanimate za posvojitev mladiča in lahko zagotavljate pogoje, mi pišite na mail ali zs vam bom naštela 30 takšnih ki lahko gredo v nov dom sami. O ostalem pa ne bi izgubljala časa in ne besed.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To nov 11, 2014 11:18 am

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

nyha je napisal/-a:Zakaj škoda besed, če sem hotla neko racionalno razlago, pa je ni?


Muce imaš rada ane? Najbolj racionalna razlaga je ta, da ene mačke potrebujejo družbo, druge pač ne in če jim želimo omogočiti srečno življenje in nakloniti vso našo ljubezen, bomo naredili ama čist vse kar se eni mački sprdne. Al pa dvema :P

Js sem našla mladega mačka in po enem tednu, ko sem bila okrvavljeno popraskana po celem telesu mi je kapnilo, da bo za vse bolje če bota dva. Že zato je bolje posvojit starejšo mačko, ki ji verjetno ni smisel življenja čepet pri vznožju postelje in čakat, da izpod kovtra pogleda miška v obliki nožnih prstov :D Mačk takih in drugačnih je ogromno in če si vzameš čas ter dobro razmisliš kaj bi pasalo k tvojemu življenskemu stilu, se najde vsaj ene par primernih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To nov 11, 2014 11:36 am

Re: 7-1 malih + breja mama/ Slovenske konjice

nyha je napisal/-a:A obstaja kakšna študija, ki bi dokazovala, da so mačke bolj srečne/zdrave, če se jih odda v paru? Ali ima Mačja hiša od tega kakšno korist? Sprašujem zato, ker bi sama že vsaj en mesec rada posvojila kakšnega mačka, pa se vedno oddajajo v parih. Sej vem, da se kdaj tudi kakšen sam, ampak redki in ponavadi starejši. Pred kratkim so starši posvojili muco iz zavetišča (kjer vse muce sterilizirajo pred oddajo, cepijo…) in pri obisku zavetišča sem bila zraven. Pet sestric je bilo zelo navezanih, ves čas so se skupaj igrale. Vas zanima kako dolgo je bila muca žalostna, ko je prišla v nov dom? En dan! Seveda, treba je ostat z njo doma, ji dajat veliko pozornosti, ampak to še ne pomeni, da nujno potrebuje mačjo družbo. Nekateri si ne moremo privoščit dvojnih stroškov mačje hrane, pa si vseeno želimo lepega, zdravega mucka. Če bi obstajal kakšen logičen razlog, bi morda lažje razumela… Z veseljem bi vzela enega sivega ali tigrastega...


nyha je napisal/-a:Zakaj škoda besed, če sem hotla neko racionalno razlago, pa je ni? Egoizem je to, da jih imate raje v zavetišču kot pa pri ljudeh, ki bi jih imeli radi. Veliko prej bi jih oddali. Mačke vedno izbiram po karakterju, zato pa se nisem omejila na eno muco, ampak na katerokoli iz tega legla. Če bi radi več denarja, vam plačam za vse stroške (ne pavšal) za to muco. Idealnih lastnikov ni. Vaša pogodba ne pomeni nič in verjetno jih ima polovica lastnikov mačke zunaj. Če bi res iskali idealne lastnike, bi jih obiskovali na domu. Razumem, da zato nimate časa, ampak hočem vam samo povedat, da se vsak lahko zlaže. Jaz pač povem po resnici, muco bi imela izključno noter, zanjo bi skrbela 24 ur (nimam službe) in imam že izkušnje z mačkami (bila lastnica dveh). Edini moj greh je, da si ne morem privoščit dveh. To je vse. Če boste ugotovili, da jih v paru ne boste mogli oddati, me lahko kontaktirate. LP


Ne vem, če obstaja kakšna študija. V Sloveniji gotovo ne, ker tu mačke niso za znanost iz njih delat, pač pa so potrošna roba.
Obstajajo pa:
- dolgoletne izkušnje skrbnic; npr. mačjehišarke imajo že pet let opraviti z več sto mačkami letno, skupaj jih je šlo čez njihove roke v nove domove že skoraj 2000, podobno je pri skrbnicah DZZŽ Kranj in pri nekaterih drugih društvih in zavetiščih
- izkušnje številnih posvojiteljev, ki opisujejo pozitivne spremembe pri svojih mačkih po posvojitvi druge muce, nekaj teh je zbranih tudi v tej temi, nekaj jih je tu: http://pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=70&t=382&hilit=v+paru, številne pa so po posamičnih temah v nakavčnih forumih
- priporočila tujih živalovarstvenih organizacij
- priporočila veterinarjev
Vse to bi lahko našla tudi sama, če bi res želela, saj je vse dostopno na spletu.

Malo hecno je, da trdiš, da mačke izbiraš po karakterju, zato bi vzela katerokoli iz tega legla. Ker o karakterju teh ne piše popolnoma NIČESAR. Izvemo nekaj o načinu najdbe, pa o njihovem zdravstvenem stanju, pa kar precej o trakuljah in glistah, pa potem o tem, da so igrivi (zgolj kot pokazatelj zdravja in ne kot karakterna lastnost, saj morajo biti vsi zdravi mladiči igrivi), o značajih pa en velik NIČ. Po čem torej posvajaš?

Pa še o ostalem na kratko: Namigovanja na finančno korist so nelogična, ker po drugi strani ugotavljaš, da bi jih oddali veliko več, če ne bi vztrajali pri posvojitvah v paru, torej bi tudi več zaslužili. Trditve o egoizmu so žaljive. Trditve o nepomembnosti pogodb so (predvsem živalim) škodljive. Trditve o tem, da vsaj polovica posvojiteljev krši pogodbe in mačke spušča ven pa so netočne. Preverjamo, smo preverili, imamo statistiko.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor To nov 11, 2014 12:15 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Stvar je zelo preprosta. So muce, ki imajo rade družbo (če je poznana, še bolje) in so muce, ki niso preveč naklonjene mačji družbi. Prve bi bilo krivično osamit in druge bi bilo krivično silit med druge mačke. Tako kažejo tudi študije in res ni nobene teorije zarote in ne vem kakšne znanosti za tem.

Bi bilo pa za naredit eno študijo, kako ljudem pride na pamet toliko se vtikat v pogoje posvajanja, če je vsem jasno, da mačk mrgoli naokoli. Kdo ima korist od tega, si želim vedet, ker to je postalo tako pogosto ... Neštetokrat odprem oglas za kak avto, ali pa vidim kako obleko, ki mi je všeč, pa je ne morem imet. In? Jah, enkrat si rečem, to mi je finančno nedosegljivo, drugič si rečem eh, saj mi je itak premajhno. Ne praskam tam kjer me ne srbi. Če so pogoji za posvojitev mačka pri bilokaterem društvu tako vesoljski, potem se z njimi nima smisla ukvarjat ne?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To nov 11, 2014 1:11 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

modrozelena je napisal/-a:................
Bi bilo pa za naredit eno študijo, kako ljudem pride na pamet toliko se vtikat v pogoje posvajanja, če je vsem jasno, da mačk mrgoli naokoli....


Podpis.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor To nov 11, 2014 3:54 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Jaz jih imam 5 - dvema bi veliko bolj pasalo, da bi bila edinca kot pa življenje v multi cat gospodinjstvu, dvema bi se zmešalo od dolgčasa, če bi bila edina mačka, enemu je pa vseeno.

Moj prvi je zelo družaben maček in smo imeli hude težave dokler je bil sam. Zahteval je pozornost 24/7, cele noči nas je vlekel za lase, spali smo v izmenah, če si skočil v trgovino je bilo dretje ipd. Stalno se je nekdo ukvarjal z njim, pa še vedno mu ni bilo dovolj.

Če imaš kot edinca izrazito družabnega mačka, bo prej ali slej nesrečen. Tudi nekajurno dnevno ukvarjanje z njim, ne more kompenzirati odsotnosti mačje družbe in njihovih iger.
Mislim pa, da vsi (kolikor toliko normalni) hočemo imeti zadovoljne mačke.

Pri mladiču itak ne moreš vedet ali imaš opravka s težkim individualistom ali družabnežem, zato se mi zdi edino smiselno, da se v single cat gospodinjstvo posvaja odraslega mačka.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 715

Pridružen: So jun 21, 2014 7:28 am

Kraj: Celje

Odgovor To nov 11, 2014 4:33 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Za mojega Zuzuja sem še pred letom dni trdila da mačja družba ne pride upoštev, saj po mojem mnenju ni prenesel nobene mačke, vedno se je od družbe umaknil. Še več, imel naju je za boksarsko vrečo, če lahko temu tako rečem. Neprestano naju je napadal, če je šel en dan mimo, da ni bilo nove praske je bil že velik napredek. Vse dokler ga nisem odpeljala h mojim domov, kjer smo takrat že imeli enega muca. In v roku pol dneva sta postala najboljša prijatelja, Zuzu ni hotel domov, prvič v življenju ni šel sam v transporter, v katerem drugače spi, Maxi pa ga je še par dni po odhodu iskal. In določitev je padla, Zuzu rabi družbo. Prepričali so me da naj muca posvojim v MH, čeprav o njej tudi sama nisem slišala vedno le lepih besed. Začasna skrbnica je te trditve po nekaj minutah hitro ovrgla, saj mi je več kot očitno dala priložnost, kjub temu da nisem na vsa vprašanja odgovorila ravno po njenih željah. Kaj se je zgodilo po prihodu domov pa mislim da vsi obiskovalci tega foruma vedo - Zuzu in Chilly sta v SEKUNDI postala nerazdružljiva, z njim je bilo 5x manj dela in NIKOLI več naju ni napadel. Meni je to zadosten razlog zakaj muc potrebuje družbo in zakaj mogoče nismo mi vedno tisti, ki lahko z gotovostjo trdimo, da je naš ljubljenček ne potrebuje. Prav tako je bil to dokaz moji mami, katera ni hotela slišati še za eno muco - naš prej notranje/zunanji muc je ob prihodu nove članice potepanje (sicer samo okrog hiše) raje zamenjal z igro z novo "sestrico" in ga zunanji svet sploh ne zanima več.
Pa še kar se stroškov tiče. Mesečna kalkulacija še iz časa ko sta bili pri nas samo 2 muci je bila točno 65€, dodatki kot so praskalniki in vse možne igračke so pa pri nas doma obvezna oprema, če je muca ena ali pa nekaj njih. Za eno cepljenje na leto več pa se že zbere s kakšno kavico manj (govorim zase).
Qui comando io :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor To nov 11, 2014 5:02 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Kar velja za enega mačka, ne velja za vse mačke.
Vsak maček je čisto unikaten in svoj svet.
Niso vsi mački družabni, eni res ne prenesejo družbe in hočejo biti edini oboževani scrkljani edinci.

S tega vidika je posvajanje od tet v zavetiščih in društvih, ki značaj svojih ljubljenih varovancev dobro poznajo in zahtevajo značaju ustrezne pogoje, najbolj ziher varianta.
Zato se tem tetam ne serje brezveze in se jim zaupa, kajti njihov nesebični interes je, da maček dobi naj naj naj naj naj naj dom.
Pa pika. ;)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor To nov 11, 2014 5:10 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

No jaz sem pa ena tistih redkih, ki priznam, se mi strošek z novo posvojitvijo ni zmanjšal, ni ostal enak, povečal se je. Točno še za 1x. In mene en maček ne stane 20€ na mesec, raje še kakšno nulo zraven. Ampak ti šment, to sem si znala preračunat že pred posvojitvijo, in sem tudi si. Mogoče imam ravno jaz tako srečo, da imam (in v družini tudi) same živali s "posebnimi potrebami", ki precej stanejo. Malo sem alergična na te reklame, eden ni nobeden, dva ne staneta več kot en sam in podobno. Treba je vedet zakaj se sploh podamo v posvojitev živali in zakaj se podamo v še kakšno naslednjo posvojitev. Tudi (planiranih) stroškov ni narobe napisat na kak papir, pa malo zret v njih. Žival je potem za zmeraj. Tudi za takrat, ko rabi Bachove kapljice, pa posebno dieto, pa ko mu je treba tumor operirat, pa zobe poštimat. In dejstvo je, da take stvari nekoga doletijo prej nekoga kasneje. Še nečesa se nikjer ne omenja. Posvajanje živali s stani brezposelnih ljudi oz. ljudi z nestalnim dohodkom. Torej po principu "ničesar nimam, zdaj mi pa še mačke ne privoščite, pa tako jih imam rad". To pa zato, ker take zgodbe poznam zelo od blizu in vem, da ni lahko preživet, če nimaš več od kje vzet. Seveda lahko ista usoda doleti vsakogar izmed nas, mogoče že jutri. Ampak prav se mi pa vseeno zdi, da se živali ne posvaja ravno s povsem praznim žepom. Kot smo že v drugi temi ugotovili, se od ljubezni bolj slabo živi.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To nov 11, 2014 5:33 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

modrozelena je napisal/-a:No jaz sem pa ena tistih redkih, ki priznam, se mi strošek z novo posvojitvijo ni zmanjšal, ni ostal enak, povečal se je. Točno še za 1x. In mene en maček ne stane 20€ na mesec, raje še kakšno nulo zraven. Ampak ti šment, to sem si znala preračunat že pred posvojitvijo, in sem tudi si. Mogoče imam ravno jaz tako srečo, da imam (in v družini tudi) same živali s "posebnimi potrebami", ki precej stanejo. Malo sem alergična na te reklame, eden ni nobeden, dva ne staneta več kot en sam in podobno. Treba je vedet zakaj se sploh podamo v posvojitev živali in zakaj se podamo v še kakšno naslednjo posvojitev. Tudi (planiranih) stroškov ni narobe napisat na kak papir, pa malo zret v njih. Žival je potem za zmeraj. Tudi za takrat, ko rabi Bachove kapljice, pa posebno dieto, pa ko mu je treba tumor operirat, pa zobe poštimat. In dejstvo je, da take stvari nekoga doletijo prej nekoga kasneje. Še nečesa se nikjer ne omenja. Posvajanje živali s stani brezposelnih ljudi oz. ljudi z nestalnim dohodkom. Torej po principu "ničesar nimam, zdaj mi pa še mačke ne privoščite, pa tako jih imam rad". To pa zato, ker take zgodbe poznam zelo od blizu in vem, da ni lahko preživet, če nimaš več od kje vzet. Seveda lahko ista usoda doleti vsakogar izmed nas, mogoče že jutri. Ampak prav se mi pa vseeno zdi, da se živali ne posvaja ravno s povsem praznim žepom. Kot smo že v drugi temi ugotovili, se od ljubezni bolj slabo živi.


Amen. Dodam samo še mojo izkušnjo, oz. bolj izkušnjo mojih staršev: v letošnjem letu sta izgubila štiri muce, iz različnih razlogov, skupni imenovalec je sicer bila zelo visoka starost (rekorderka je imela 18 let).
V mesecih, ko so postavljali diagnoze, zdravili, operirali, kupovali posebno hrano in plačevali za podporne terapije so stroški šli v nebo. Dobesedno. S tremi ničlami, da se razumemo. Če sem prištejem še njuno diabetičarko, ves insulin (ta dražja varianta, kaj pa drugega, ker ko ima hudič mlade...), lističe za testiranje, se mi zamegli pred očmi.
Samo v preteklem tednu dni je za zdravljenje njunih dveh preostalih muc (vmes je bil še en manjši operativni poseg) plus mojega Sinija šlo nekaj malega več kot 300 €. Brez hrane, brez posipa, brez priboljškov. Torej, če posplošim, cca 100 evrov na enega muca v tednu dni. Za g-o-l-e veterinarske stroške.
Saj ni problem, ko so zdravi, je pa - tako kot za nas ljudi - potrebno imeti nekaj na strani tudi v primeru zdravstvenih težav, ker razen v redkih, srečnih primerih, se te slej ko prej pojavijo. Žal.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor To nov 11, 2014 5:37 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Podpišem vse kar sta napisali Modrozelena in Moksa.
Maček, pri katerem se pojavijo posebne potrebe, tudi slučajno ni poceni.
Pa tudi prašička v katerem je jur ali dva za veterinarja za vsak slučaj je treba imeti pri roki vsak trenutek.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.