V središču

Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po avg 13, 2012 6:52 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Poslušaj Vixen :) in bodi vesela, da imaš takega fanta! :good: ;)
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To avg 14, 2012 8:27 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Se strinjam z jernejch in vixen....bodi vesela za takega fanta, mucke pa čimprej noter, pa boš videla kaj bo, zdaj še ni mrzlo in jim zunaj nič ni, kaj pa pozimi boš lahko gledala da so na mrazu? :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor To avg 14, 2012 9:29 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

:) Hihi...ja, moj dečko je zlat in me vsak dan preseneča s takimi predlogi :) Za pozimi imava tak al tak namen narest ene 2-3 izolirane mačje hiške :D Tudi če bom tadva vzela notri, se bo kmalu pojavil kak nov mačkonar, ki se zdej ne upa hodit okol hiše, ker Boris vse terorizira :rolleyes: In ravno to teroriziranje me res skrbi. Ker če zagleda mačka na cca 10m se zapodi v njega in potem tuli na njega in se šopiri kakšnih 15 minut, potem pa napade :( Nevem, nisem se še odločila..tak al tak moram počakat vsaj na to, da nama montirajo notranja vrata (čakava že 5 mesecev :negative: ), da lahko naredim karanteno za malo muco in jih ločim ob kakšnih večjih izpadih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr apr 17, 2013 8:45 am

Re: Družina Von Mačke

Su Von Mačka, ne bi rada zvenela kot en težak, ampak bi ob branju na nekaj opozorila:
v zelo kratkem času ste sestavili kar veliko mačje krdelo iz mačk z "različnih koncev",
ki so si tudi karakterno precej različne (čeprav sem prepričana, da so se začasne skrbnice
potrudile kot je le mogoče, da so predlagale v posvojitev karakterno čimbolj kompatibilne mačke).

To pomeni da se pri vas nova razmerja "v krdelu" šele vzpostavljajo, prav tako so nekateri mački
še zelo mladi in še niso polno psihično odrasli, kar pomeni da se bosta njihov karakter in potencialna
dominanca skozi čas šele izoblikovala.

Jaz bi bila zelo pazljiva glede nadaljnjega dodajanja novih živali v "krdelo". Ker se relacije
med mački namreč izkristalizirajo skozi nekaj mesecev (in se tudi neprestano spreminjajo, sploh
skozi odraščanje), s stresom povezano vedenje ali težave (ki bi se lahko
pokazale pri kateri izmed njih) pa se ne pokažejo takoj, ampak šele čez čas.

Predvsem bi trenutno poskrbela za to, da je njihov svet čimbolj stabilen, da se navadijo
novega reda, dobijo zaupanje v rutino, hkrati pa bi opazovala, če kje prihaja do tenzij
in jih sproti odpravljala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr apr 17, 2013 1:19 pm

Re: Družina Von Mačke

Tule se jaz povsem strinjam s Skuiki, ker mačke so zelo zakomplicirana bitja in življenje postane zelo težko, če katera čez nekaj časa začne kazat svoje nezadovoljstvo s kakšnim čudnim vedenjem in najhujše je, če začne lulat :( .
Sama imam pač takšno izkušnjo, le da sem vam podobno število "nalovdala" tekom 10 letih.
Eden izmed mucov je svoje nezadovoljstvo začel kazat po več kot enem letu, ko je prišel k nam. Lula zgolj na sedežno in svoje nezadovoljsto oz. nekaj ga pač moti izraža le na ta način. Zvsemi mačkami se druži, igra, spi, do vseh je zelo prijazen, saj je eden takšen "uiber" crtljivček, vendar nekaj mu ni po volji.
Včasih je mir cel teden, celo dva, potem pa pride teden ko se prav vsak dan polula na sedežno, zadnje čase pa napada tudi radiator v kuhinji.
Povem vam ni enostavno in rabiš jeklene živce, da preneseš vso to čiščenje in da to prenese to tudi partner.
Nočem vas strašit, samo nikoli se ne ve, kdaj bo začela katera mačka protestirat, zato mislim, da je bolje, da novih članov res ne bi več dodajali.

Drugače je pa super in občudujem vas, da ste tolikim brezdomčkom ponudili res super in enkraten dom in da je njihova prihodnost svetla in lepa.
Želim vam, da bi bilo vse kot je treba in da bi 18+ let vsi skupaj uživali in se imeli super in da se tudi pri vas ne bi s časom pojavil kakšen "protestant", morate pa se zavedati, da večjo kot je krdelo, več imate možnosti, da nekega dne nekoga začne to pošteno motit.
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 486

Pridružen: Po mar 04, 2013 5:25 pm

Odgovor Sr apr 17, 2013 2:57 pm

Re: Družina Von Mačke

Draga Skuiki in Debra.
Tokrat se oglašam kar Su v človeški obliki. Hvala za nasvete, vzela jih bom kot zelo tople in prijazne, dobronamerne in pozitivne. Oba z možem sva se zavestno odločila za vse te korake, ob vsakem najmanjšem znaku težav, pa so na telefonskih linijah hitri, izkušeni nasveti, od žensk, ki jih občudujem do Lune in nazaj. Upam, da se bodo te živali pri nas počutile dovolj dobro, da bo njihovo življenje dovolj dostojno in v skladu s spoštovanjem, ki jih oba čutiva do živali in ga skušava prenesti tudi na najinega otroka. Lulanja je bilo nekaj pri prvi rundi posvojenčkov, povezano z izrazito dominantnim vedenjem enega mačka. Na tem mestu se še enkrat zahvaljujem za razumevanje skrbnice, pripravljenost ponuditi mucku nazaj njegov prejšnji dom. Smo počistili, oprali, zamenjali... Saj veste kako to gre. Le za varnost naju je preveč skrbelo.
Veselim se, da nas bosta spremljali še naprej! Sicer smo po naravi optimistični in bosta morda res čez humor zvedeli za težave, vendar lagali pa ne bomo. Upava pa in naredila bova vse, da nam bo skupaj lepo.

Lp, Su.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21709

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr apr 17, 2013 5:26 pm

Re: Družina Von Mačke

Ne poznam nikogar z osmimi in malo manj in tudi več mački, ki so skupaj na dolgi rok, ki nima vsaj občasno težav z lulanjem oz.markiranjem, saj so odnosi med mački zapletena reč. To lahko povem iz prve roke, ko imamo pri 12-ih (katerih številka je pač posledica mojega večletnega dela z brezdomnimi) polulane oboje vrat, pohištvo in kuhinjski pult skoraj na dnevni bazi (seveda tudi čisto vse kar pustimo na tleh:vrečke, nogavice, brisače,...). Se mučimo z feliwayem, s pogostim čiščenjem in še čem, ampak lulanje je vedno, včasih več, drugič manj. Težave, vsaj občasne, bodo zna bit tudi obdobja, ko se določeni med sabo ne bodo štekali in se bodo grobo obravnavali in tulili drug na drugega.
Sicer upam, da pri vas ne bo tako, ampak to so določene težave, ki vam skoraj zagotovo ne uidejo. Ampak če jih imate res radi in ste pripravljeni na čisto vse, vam to itak ne bo problem in se boste s tem pač navadili živeti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr apr 17, 2013 6:07 pm

Re: Družina Von Mačke

Zadeve, ki sem jih želela izpostaviti, v bistvu nimajo direktne zveze s tem, kako radi imamo svoje mačke in kako kvalitetno za njih
skrbimo. V to da jih imate pri vas radi, da so prišli k vam po pretehtani odločitvi vseh odraslih v gospodinjstvu, verjetno nihče ne dvomi :)

Pri "vedenjskih težavah" gre bolj za posledice dinamike med mačjim "krdelom", spremembe v hierarhiji, ki se dogajajo ob odraščanju enih mačkov,
staranju drugih, boleznih tretjih, prihodih novega mačka / druge živali ali človeka ... Na mnoge stvari sploh pomislil ne bi, da bi lahko mačke vrgle iz tira, dokler tega ne doživiš v živo.

Že po fotografijah se vidi, da ste razmišljali o tem, da mora biti stanovanje opremljeno mačkom primerno, da potrebujejo dovolj dostopov
v višino, da drevo ne sme biti samo eno itd., da je torej potrebno pripraviti prostor, v katerem se dobro počutijo in imajo dovolj kotičkov za umik.

(Mimogrede, upam da ste novemu številu mačkov prilagodili tudi število WCjev - optimalno št. naj bi bilo en odrasel maček = en WC (česar sicer v praksi res skoraj nihče nima), WCji pa bi morali biti razporejeni tudi po različnih delih hiše, da kateri izmed mačkov ne "straži" prostora z WCji pred vsemi ostalimi).

Nekatere stvari, ki so povezane s stresom in tenzijami med večjim številom mačk, lahko korigiramo z občasnim ločevanjem, uvajanjem privilegijev za podrejene ali staroselce, prostorskimi intervencijami (visoke površine, drevesa, dovolj WCjev), feromoni, dodatno zaposlitvijo z aktivno igro ... včasih pa je zelo težko ugotoviti, kaj mačku pravzaprav "ne paše" (kot pišeta v svojih izkušnjah Debra in helena).

Pri Crimsonu ste imeli srečo, da so se težave pokazale takoj in ni bilo preveč stresno zanj (in za vse vas), da se je vrnil nazaj k svoji začasni skrbnici.
Hudič je, če se to zgodi kasneje, ker potem pa mačka ne moreš več kar tako vrniti v začasni dom, že zato ne ker si se nanj v vmesnem času navezal, on pa nate.

Ker iz izkušenj vem, koliko časa se mački privajajo na nov dom in novo situacijo, in kako dolgo traja, da se pokažejo vse karakterne poteze in morebitni konflikti med mačjimi sostanovalci, sem odprla "temo" o tem, da bi bilo smiselne malo previdnosti pri dodajanju novih mačk v vašo mačjo družino + aktivno nadzorovanje dogajanja, ker se bo dinamika med njimi v naslednjih mesecih še precej spreminjala.

P.s.: Sama imam samo dva svoja mačka (včasih sem imela štiri), zaradi večletnih izkušenj z nameščanjem pa vem, kako je občasno imeti večje število, se pravi do osem mačkov hkrati (začasniki, ki ostanejo pri tebi mesece, tudi leto, dokler ne najdejo novega doma). Je pa to seveda drugače, kot če imaš osem svojih, saj imajo tvoji dodatne privilegije, ki jih začasniki nimajo, prav tako skoraj gotovo vsaj za del dneva ločiš ene od drugih, tvoji spijo pri tebi, začasniki pa večinoma ne itd. Prav tako je situacija začasna in se ne rabiš na dolgi rok obremenjevati s problemi, če se izkaže, da kateri izmed "začasnih" mačkov med seboj niso kompatibilni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr apr 17, 2013 6:09 pm

Re: Družina Von Mačke

Debato lahko premaknemo tudi v temo o večih mačkah v gospodinjstvu (admini to znajo), če bo Marlenka jezna, ko bo videla,
da debatiramo v njenem dnevniku :cat:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 486

Pridružen: Po mar 04, 2013 5:25 pm

Odgovor Sr apr 17, 2013 7:08 pm

Re: Družina Von Mačke

Zanimivo je, kako se samooklicani vsevedi, počutijo poklicane deliti nasvete, po katerih niso bili vprašani. Boli pa dejstvo, da ti isti predvidevajo, da smo vsi ostali tako glupi, da o teh zadevah nismo govorili z ljudmi, ki jih osebno poznamo, jim zaupamo in so nam zaupali svoje živali v posvojitev. Žalite mene, tako kot njih.
Poleg tega uničujete ljudem veselje in voljo (poglejte čas poslanih prispevkov, to počnem praktično ponoči), da bi ljudem, ki jim je dejansko mar za te konkretne živali, skrbnicam, polepšali dan, jim sporočili, da so živali v redu in da se trudimo. Nenazadnje na fotografijah pokažemo svoje domove, ki jih vi potem tako nonšalantno zanalizirate. Te forume berejo tudi bodoči, potencialni posvojitelji in marsikateri, verjamem, se bo ustrašil.
Sicer se z vsem napisanim popolnoma strinjam, spoštovana Skuiki. Vas pa vljudno prosim, da se vzdržite vseh bodočih komentarjev, tudi tistih očitno lažno veselih in vzpodbudnih. Sicer lahko admin prosim, to temo v celoti izbriše.
Za ta živa bitja bo poskrbljeno več kot skrbno! Če se želite naslajati nad slabimi novicami, pojdite gledati Dnevnik.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6223

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr apr 17, 2013 7:37 pm

Re: Družina Von Mačke

Su, nobene potrebe ni po zajedljivosti in zganjanju užaljenosti. Vprašanja so bila zgolj dobronamerna, ker je nam vsem tukaj pomembna samo in izključno dobrobit mačk. Za vaše osebne kaprice tu ni nikomur mar, dokler je za mačke dobro poskrbljeno. Vaš odziv me res preseneča in zelo me žalosti vaš žaljiv odnos do ostalih uporabnikov foruma. :girlsad:
Se opravičujem, ampak tudi meni se zdi malo nenavadno, da nekdo tekom zgolj nekaj tednov poveča število mačk v gospodinjstvu za 800%. Res me zanima, kakšno je pričakovano končno število. :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr apr 17, 2013 7:51 pm

Re: Družina Von Mačke

Predlagala bom administratorki, da nam za debato odpre posebno temo v podforumu Mačke (seveda si vabljena,
da kaj napišeš tudi tja).

Ne razumem pa točno, zakaj naj bi debata o tem, v kakšne težave lahko vodi multi-cat-household v osnovi odvračala potencialne posvojitelje.
O tem se na tem forumu od nekdaj veliko debatira. Tudi začasnim skrbnikom je v interesu, da ljudje poznajopotencialne "temne plati" lastništva mačk in se ob tem vedenju odločijo za posvojitev.

Prav tako ne vidim razloga, zakaj bi moral biti nekdo "lažno vesel", da so se mački tako lepo sprostili in da staroselka že leži brez pihanja
med njimi samo zato, ker je mnenja, da ni povsem strateško v tako kratki časovni enoti združiti toliko mačk, ki se niso še niti dobro
dobro privadile na nove razmere.

Med glasnim aplavdiranjem in lažno veselostjo ob čemerkoli je pač še kar nekaj možnih odtenkov, se mi zdi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če apr 18, 2013 5:26 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Nočem bit "samooklican vseved ki se počuti poklican deliti nasvete", ampak se moram strinjat z nekaterimi forumašicami.
Pri nas so stalne mačke samo 3, začasnike se trudim držat izven kontakta z njimi, pa se staroselec vseeno zelo pogosto polula na karkoli pustim kjerkoli ležati na tleh - krpe, obleke, torbico itd. Tudi ko je prišel pes, smo imeli cca 3-4 mesece bolj pogostega lulanja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če apr 18, 2013 6:59 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Zelo odvisno od karakterja muc, okolja v katerem živijo, od posvojiteljev in še česa... Imava 4 lastniške mačke, 2 (do pred kratkim 3) zahtevne lastniške pse in začasne muce in pse na cca 100 m2. Ponoči jih ločujem, čez dan, ko sva doma so skupaj. Nihče od mojih ne travmira, nikoli se mi nihče ne polula nikamor drugam kot tja kot more in niso v stresu, kvečemu so veseli nove družbe. Edina, ki ji naš šunder ne paše je Pola, zato ji omogočiva več priviligijev kot ostalim npr. spanje v spalnici, občasno samo njo peljeva na sprehod, ostali ostanejo doma, čuvanje pri moji mami, ko naju ni doma....

Marsikaj se da, če se hoče. Imamo kar nekaj forumašev, ki imajo polne hiše in super funcionirajo. Seveda povsod pride do težav, ampak sej kje pa ne? Imamo pa tudi take skrbnike, ki imajo eno ali dve živali in komplicirajo, da komaj verjameš. In ponavadi ravno ti vržejo puško v koruzo ob prvem odstopanju od idealov in žival vrnejo.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor Če apr 18, 2013 7:12 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Slišala sem, da ima omenjena družina 300 m2 bivalne površine (30 m2 na prebivalca, kar je veliko) in prepričana sem, da bodo s skrbno pozornostjo lahko našli optimalno sobivanje. Meni se zdi, da se Su veseli vsakega od njih in jim skuša zagotoviti čimboljše pogoje - Marlenka in Luka sta pokazala viden napredek, kar je tudi nek pokazatelj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če apr 18, 2013 7:43 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Jaz mislim, da je prav, da se opozori na morebitne težave pri posvojitvi in/ali kombiniranju več muc.
Ko sem jaz še razmišljala o posvojitvi muckov, sem nekaj mesecev prebirala forume in tuhtala in preračunavala pa preverjala, kako in kaj. Menim, da so zato take debate dobrodošle in smiselne, saj pokažejo, da se da tudi marsikatero težavo rešiti, marsikateri izogniti ali pa jo omiliti.

(Ker poznam večino skrbnic v primeru, ki je tokrat vzbudil polemiko, pa zaupam, da so kombinacije dobro premišljene in tudi posvojitve opravljene odgovorno ;) )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če apr 18, 2013 8:54 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Saj ne razpravljamo o tem, da je z lastništvom večih mačk kaj narobe.
Koneckoncev nas ima večina tukaj na forumu izkušnje s tem, kako je živeti z večjim številom mačk,
prav tako imajo prenekateri tukaj stalno zasedbo svojih, lastniških mačk, ki se gibljejo med 5 in 10.

In osebno menim da gredo vse pohvale vsem, ki so sposobni in voljni skrbeti za večje število
mačk in to tako, da so mačke vidno zdrave in zadovoljne. Ni lepšega kot če večje število brezdomih,
celo karakterno bolj zahtevnih muc dobi dobre domove.

Ampak nekaj je počasi večati število mačk v svojem gospodinjstvu (večina
pride do tega v razmaku nekaj let), nekaj druga pa v tako kratkem časovnem roku,
ko se niti staroselka niti prvi na novo posvojeni še niso do konca udomačili v novi situaciji, povečati
število stalnih mačk z 1 na 9 ali 10 ali (vstavi poljubno).

Prvič zato ker je neprestano dodajanje novih živali v habitat stresni faktor, drugič zato ker
ne moreš ugotoviti, kako se v situaciji obnesejo tiste, ki si jih že posvojil do sedaj, saj jih še nisi
čisto do konca spoznal, tretjič pa je to velik zalogaj tudi za posvojitelje, kajti priti s skrbništva
ene mačke na večje število njih ni ravno mala malica. Tudi ljudje, ki z mačkami bivajo, se morajo
temu prilagoditi in se polno znajti v novi situaciji.

Edino če bi si posvojitelji pač že v osnovi zadali za cilj, da bodo imeli 10 mačk in bi zato posvojili vse naenkrat,
da ne bi kasneje dodajali dodatnega stresnega faktorja z dodajanjem novih. Tudi to bi bila na primer
tudi ena možna "strategija" posvajanja.

Se mi zdi pa zanimivo, da očitno (še vedno) obstaja nekakšen splošni konsenz, da so mačke bitja, ki so "enostavna za vzdrževanje".
Predstavljajmo si da nekdo v kratkem poveča število stalnih psov z enega na tri in na forumu razmišlja o četrtem. Tudi nepoklicani
bi mu svetovali, da naj počaka in argumentirali zakaj to menijo. Prav tako če bi imel nekdo tri dihurje in razmišljal, da bi posvojil še tri in to iz različnih
začasnih domov. Ali pa kunce. Pri mačkah pa nekako ne razmišljamo na isti način, priznam, tudi jaz ne :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14892

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če apr 18, 2013 9:19 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Mogoče ste malo slabo prebrali, ampak Skuiki je pisala o prihodnosti. Torej o tem, da bi bilo po njenem mnenju nekaj časa dobro delati predvsem na dobrem počutju teh, ki so že posvojeni, preden bi se v prihodnosti odločili še za kakšno posvojitev. Kaj je s tem predlogom, mnenjem narobe? Z vidika dobrobiti živali, mislim? Nobena, ki se je čutila poklicano stopiti v bran posvojiteljici, kot da je ta bila napadena, ni odgovorila na to. Torej, kje se Skuiki moti, ko pravi, da bi bilo pred novimi posvojitvami prav dati čas trenutno tam živečim, da se prilagodijo, navadijo, stabilizirajo?

Pa še nekaj. Javno se sicer ni napisalo, se pa baje govori v ozadju, da je ves ta halo nastal zato, ker smo mačjehišarji "fovš", da sta zadnja dva posvojena mucka iz DZZŽ Kranj in ne iz Mačje hiše. Če te govorice res obstajajo, potem je moj prvi komentar tole: :bad: Moj drugi pa, da Skuiki, ki je stopila na žulj, ni mačjehišarka. In tretji, da fovšije niti slučajno ni, pač pa je le skrb za dobrobit živali, ne glede na to, h kateremu društvu pašejo. V Mačji hiši si ne lastimo živih bitji in smo za vsako žival, ki dobi dober dom, veseli. Večkrat tudi sami potencialne posvojitelje napotimo na druga društva, zavetišča itd. Za nas je maček maček in pes pes, in ne nosi žiga nobene organizacije. Seveda pa si ne delam utvar, da sem s tem zapisom prepričala prepričane.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če apr 18, 2013 9:40 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Kdo te govorice v ozadju sproža ali jih ne mene v bistvu sploh ne briga. Do mene je prišel samo en zs z opozorilom, da mogoče ni ok, da ju oddamo in na katerega sem odgovorila s svojimi argumenti zakaj sem se odločila drugače. Pred posvojitvijo sem klicala Slavico (ki je skrbnica enega od muckov, ki so bili oddani v ta dom) in jo dobronamerno vprašala za mnenje, se z njo pogovorila in dobila približno sliko. Govorila sem še s parimi, pri posvojitvi je bila prisotna tudi kozmopolitanka. Obe sva presodili, da muckom, ki so že prisotni tam, ne bo nič narobe, če se jim pridružita še Ava in Monvi. Če bi dobili samo minimalen občutek, da to ni v dobrobit vseh omenjenih živali, ju v omenjeni dom ne bi oddali.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če apr 18, 2013 9:59 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

:O
take in podobne sorte govorice (kar je renata napisala) mi povzročijo potrebo, da bi vsaj ene dve uri :bad: .
Javno povem, da sodelujem z marsikom tukaj, če ne drugače, pa dam vsaj mnenje, ko sem zanj zaprošena in tudi sama prosim kdaj za nasvet (tudi npr.glede zdravja in obnašanja muc) in od nobene skrbnice dosedaj nisem dobila niti najrahlejšega občutka, da deli mačke na "naše, vaše, njihove...". Vse so tudi zmeraj pripravljene pomagati in svetovati ne glede na to, kam pašejo "uradno". Tudi iz tega razloga z veseljem sodelujem tukaj.
Veselim se vsake posvojitve in držim pesti za vsako žival, ne glede na to, pod katero društvo/zavod je objavljena ali tudi sploh pod nobeno.

VSE mačke, vse brezdomne živali so naše, od VSEH nas!!
Kdor sproža govorice, da temu ni tako, naj se sramuje v dno duše
(bi namesto "sramuje" kaj drugega napisala, pa bi me moderatorji upravičeno zbrisali zaradi uporabe grdih besed )
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.