V središču

Srbenje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So mar 21, 2015 1:35 pm

Srbenje

Pasha ima zadnje čase napade srbenja, oz. vsaj tako zgleda. Iz čist normalnega stanja kar naenkrat skoči v luft, kot bi ga nekaj pičilo, se popraska in potem živčno liže hrbet, rep, nogo,...vsakokrat kaj drugega. Pa z dlako ''miga'', tako kot bi ga nekaj srbelo. Dlako ima lepo, svetlečo, koža zgleda bp, brez krastic, bolh ni, prhljaja nima, hrane nisem nič menjala in tudi ne zgleda, da bi se lizal zaradi živčnosti. Zdaj se npr. to dogaja že tretji dan, s tem da to naredi samo enkrat na dan, potem je pa nekaj časa (teden, dva) spet mir. To lizanje pa traja kakšno minuto, ali pa še toliko ne. Val je ok in se nič ne čoha, grem pa v ponedeljek po ampule, da bosta oba dobila. Takšne izbruhe je imel že lani poleti, ampak samo takrat, ko je videl kakšnega komarja na steni...takrat se mi je zdelo smešno, ker sem mislila, da mu gre pač na živce in nisem temu posvečala neke pozornosti. Tj., se komu sanja kaj bi lahko to bilo? Ne bi ga rada peljala k vetu, kjer mu bojo dali pač kar neko kremo, ne da bi sploh vedeli kaj mu je...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Ne mar 22, 2015 10:36 am

Re: Srbenje

Podobne "napade" je imela Tasha pred kratkim, je pa dobila v tem obdobju res veliko prhljaja po spodnjem delu hrbta in čudno dlako. Nobene bolhice nisem opazila, niti drekcev in ničesar - ja, sem tudi jaz najprej pomislila na to, čeprav bi me res kap zadela, ker vse redno razbolhavam. Začela sem ji dajat olje svetlina in "napadi" so prenehali, prhljaja je že neprimerno manj, dlaka pa se tudi počasi izboljšuje. Je bilo pa to v obdobju, ko je odšel v nov dom še zadnji začasnik, tako da, ugibam, jo je mogoče tudi ta sprememba malce vrgla, čeprav nikoli nisem opazila, da bi se Tasha na kogarkoli kakorkoli navezala.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.