V središču

Mačja trava


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Po jan 17, 2011 7:10 pm

Re: Mačja trava

Mi jo imamo že kak mesec, trenutno se rehabilitira, je precej dolgo zdržala, muci jo imata pa zelo radi. Upam da se bo obnovila, bom poročala kako napreduje.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po jan 17, 2011 7:32 pm

Re: Mačja trava

Super. :nyam: Hvala obema.
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jan 17, 2011 8:38 pm

Re: Mačja trava

O, tole pa res super zgleda. Se bom čez vikend prav sprehodila pogledat, če jo imajo pri nas :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jan 18, 2011 1:40 pm

Re: Mačja trava

Mi zadnje čase spet jemo travo. Nimajo je ves čas na voljo, temveč jo ponudim samo enkrat na dan za kratek čas. Odločila sem se, da je trava za dolgodlake mačke res dobra izbira. Ponoči je moja Čupa skupaj s travo izbruhala celo ogromno kepo dlake! :yahoo: Sploh nočem razmišljat, kakšno matranje bi bilo, če bi ta kepa obtičala v prebavilih tako kot lani ob tem času. :bad:

Trava rulz! :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 12:11 pm

Re: Mačja trava

I_love_u je napisal/-a:A je že kdo videl/sprobal tole:
Slika
Imenuje se Cyperus Zumula - cat grass. A jaz mogoče vidim konec neskončnega sajenja mačje trave? :D

Kupljeno, preverjeno... Tisti ta navadni ciperus je sicer še vedno boljši, se pa tudi tega ne branijo. :nyam:

ps: all, pri vojašnici je še nekaj takih, pa nekaj navadnih ciperusov... ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Sr jan 19, 2011 3:00 pm

Re: Mačja trava

Alexx je napisal/-a:
I_love_u je napisal/-a:A je že kdo videl/sprobal tole:
Slika
Imenuje se Cyperus Zumula - cat grass. A jaz mogoče vidim konec neskončnega sajenja mačje trave? :D


Sem ga že 2x kupila v Kaliji. Prvič zdržal cca. 3 mesece, ta drugi malo manj. Naša dva ga imata rada, ko ga užijeta, velikokrat :bad: , potem pa veselo k posodicam s hrano, saj s praznim želodčkom pač ne gre spat :P :D
Mi smo z njim zadovoljni. :bye:
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 3:48 pm

Re: Mačja trava

Kako skrbeti za to mačjo travo (velja tudi za ostale ciperuse)
prevajat se mi pa ne da.... :P

Location
Cyperus Zumula grows naturally in light and sunny spots. Be careful, though, with immediate light from the sun, for a grass easily dries out. Make sure your cat has access to it.

Water and nutrition
Your cat grass cannot have enough water. You can water it three or four times a week. It grows best with a high humidity of the air around it. To meet these wishes, you can spray water on its leaves every now and then.

Temperature
Cat grass likes average room temperatures of above 18 degrees Celsius. It cannot withstand the cold, and neither can it withstand extreme warmth, which puts it in danger by drying it out too much.

Več info: http://www.takeawaytrends.com/plant.php ... mula&id=58
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 9:07 pm

Re: Mačja trava

Alexx je napisal/-a:
I_love_u je napisal/-a:ps: all, pri vojašnici je še nekaj takih, pa nekaj navadnih ciperusov... ;)


Saj to misliš to vrtnarijo sredi polja ane, nekako vzporedno z vojašnico? :blush: bom šla tja ja, fajn da še je kaj :good:
pa hvala! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 9:44 pm

Re: Mačja trava

Bo to ta ja.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor So feb 05, 2011 12:24 pm

Re: Mačja trava

Jaz travo Take away Trend kupujem v Bauhausu. Le da jo tam ne prodajajo v tako luškanem lončku :negative: Cena 3€

Dokaz, da jo naš naravnost obožuje je naval ko dobi novo pošiljko. Danes je na ta račun ponoči dvakrat bruhal :bad:

Še frišna slikca:

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So feb 26, 2011 10:10 pm

Re: Mačja trava

Da še svoj lonček pristavim:

tole mačjo travo iz kartonastega lončka sem uspela zelo uspešno obdržat pri življenju in celo razmnožit. Kupila sem 2, zdej jih imam že 3 leta. Vsa fora je da razrežeš koreninsko grudo na ene 3 dele, daš vsakega posebej v svoj lonček in pustiš da se razrastejo. ko je fajn košato, daš mačkam za obglodat, potem jo spet pustiš cca pol leta da si opomore. Po mojih izkušnjah ima raje manj vode kot preveč.

Tudi ciperus mi je uspelo krasno razmnožiti. Imam ga ene 3 velke lonce, moja teta mi je celo ukradla sadiko in si jo posadila zunaj v ribnik in ji krasno rase (na veselje vseh okoliških klateških mačk...) Če imate probleme s ciperusom, počakajte da se malo otopli in ga bom razcepila na ene 5 lončkov in ga dala na licitacije. Ciperus ima rad ZELO vroče - sončne pogoje in ogromno vode. Izvira iz nilove delte (v žlahti s papirusom). Funny thing - tudi prve domače mačke baje izhajajo iz starega egipta. Match made in heaven, kaj češ :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Ne feb 27, 2011 7:59 am

Re: Mačja trava

Pri nas imamo sedaj oboje - travo in cyperus, ampak raje glodata cyperus. Travo sem zafrknila, ker sem jo pozabila zalivat :girlblush: in potem je nisem več mogla gor spravit. Enako se mi je zgodilo s cyperusom, je bil že čisto posušen, ampak si je potem opomogel (pač antitalent za rože :D ). Cyperusa je pa tudi meni uspelo razmnožiti, ampak je še premajhen za glodanje. :D Bom pa sedaj poskusila tudi travo razmnožiti...

Čopka je napisal/-a:Jaz travo Take away Trend kupujem v Bauhausu. Le da jo tam ne prodajajo v tako luškanem lončku :negative: Cena 3€

Oh, mi smo ta lušten kartonasti lonček vrgli preč prvih pet minut, ko smo v prvo zalili travo... Cena mislim, da je Kalili malo višja kot 3€.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne feb 27, 2011 8:31 am

Re: Mačja trava

MAMA MIA je napisal/-a:
Alexx je napisal/-a:
I_love_u je napisal/-a:A je že kdo videl/sprobal tole:
Slika

Sem ga že 2x kupila v Kaliji. Prvič zdržal cca. 3 mesece, ta drugi malo manj. Naša dva ga imata rada, ko ga užijeta, velikokrat :bad: , potem pa veselo k posodicam s hrano, saj s praznim želodčkom pač ne gre spat :P :D
Mi smo z njim zadovoljni. :bye:



No, sprobano tudi pri nas in od treh sort mačje trave, ki so na razpolago, jima ta najbolj diši in druge sploh več ne takneta. :good:
Mi je pa všeč, da se da razmnožiti in da je to trava, ki se obnavlja! :yahoo:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor Ne feb 27, 2011 3:06 pm

Re: Mačja trava

Gina, kok časa ti dejansko potrebuje, da se (vsaj malenkost) obnovi? Jst mam trenutno eno že 2 tedna spravljeno pred zobmi mačka, pa se mi zdi, da je še vedno iste višine (oz. čist obglodana). Verjetno bi potrebovala več časa + svetlobe.

Bom pa naslednjo probala razmnožiti, če mi bo ratal dobit plac za bolj ugodne pogoje. Kdaj mislite, da bi jo lahko dala ven (na balkon ipd)?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne feb 27, 2011 3:33 pm

Re: Mačja trava

Prodajalka mi je rekla, da poleti nujno na balkon na sonce (pri čemer je treba paziti, da je dovolj zalita ves čas) in da gre za bolj "zateglo" sorto trave, torej ni nekaj posebej občutljiva. Glede na to, da sem jo šele kupila, je sama še nisem delila, sem pa brala izkušnje naših forumašic, ki so to že storile. Vsekakor bom tudi jaz takoj, ko bo bolj toplo, dala zadevco na sonce. opozorjena sem pa bila, da zdaj, pozimi, pazim na to, da ni blizu radiatorja...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Pe mar 11, 2011 5:53 pm

Re: Mačja trava

Za vse celjske in okoliške mačke: Kalia v Celju ima cyperus!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: Mi že imamo pojedino :D .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe mar 11, 2011 6:18 pm

Re: Mačja trava

Ja, kranjska jih ima tudi :) Taprave cyperuse in tiste tamale. Ampak ce to najdes, si pa car :) Jaz sem nazadnje vprasala prodajalko :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So mar 12, 2011 8:54 am

Re: Mačja trava

Od kdaj pa? Upam, da jih ne zmanjka prehitro...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor So mar 12, 2011 10:03 am

Re: Mačja trava

V Celju je prodajalka rekla da so prišli v četrtek, včeraj so jih pa imeli še nekaj. Pomoje je jih bo danes še dalo dobit, odvisno kako boste hitri ;) .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:46 pm

Odgovor Če dec 15, 2011 5:35 pm

Re: Mačja trava

Ima mogoče kdo kaj Cyperusa odveč? Jaz sem povsem nenadarjena za rastline (vse mi preč pridejo...), pa ker mačkom ne nosim več trave (zdele ni glih primeren čas za jo nabirat) iz pasjih sprehodov, bi jim rada ponudila Cyperus. Doniram nekaj € društvu po vaši izbiri :).

Morama pa deliti z vami to, da so moje mačke čist utrgane na peteršilj, ki sem ga kupila v lončku z namenom da ga bom imela za sveže zelišče...japajade, vsega so mi pojedle :rolleyes:.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 71 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.