V središču

Nega dlake - krtače


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So okt 23, 2010 12:38 pm

Nega dlake - krtače

Sibil je napisal/-a:Helena-mojih dveh ne dobiš nazaj, hehe :)
Imam eno vprašanje za vaš mačjeljubce-Furminator-ja ali ne, izkušnje, nasveti? :)
Imam pa enega dolgodlakega mačkona in eno cartljivo kratkodlakico. :yahoo:
LP,
Sibil


Jaz priporočam zoom-groom krtačo iz gume. Ima jo tudi Super Čombe.
Furminator pa uporabljam pri dveh kužkih labijih.

LP
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So okt 23, 2010 12:49 pm

Re: Nega dlake - krtače

Pri nas se furminator krasno obnese. Muca je malo daljše kratkodlaka :rolleyes: , ne znam drugače povedat.
Ne zdi sem mi pa ok za vsakodnevno uporabo. Imamo še eno krtačo, s katero nisem preveč zadovoljna, tako da gre Trixin predlog takoj na Čombetovo shoping listo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So okt 23, 2010 1:56 pm

Re: Nega dlake - krtače

mi imamo dva kratkodlaka in eno dolgodlako, pa se furminator ni obnesel pri nobenemu. smo ga dali naprej, uporab ljamo pa žičnato krtačo. glede na to, da ni rabno poceni, bi bilo mogoče fino, če bi ti ga kdo posodil za par dni.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So okt 23, 2010 2:09 pm

Re: Nega dlake - krtače

No, jaz imam dve dolgodlaki in furminator mi ni pomagal absolutno nič, ker nimata skoraj nobene podlake. Poišči nekoga, ki ga ima in poskusi sama pred nakupom (niso ravno poceni), in boš videla.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: Če sep 23, 2010 3:48 pm

Odgovor So okt 23, 2010 6:59 pm

Re: Nega dlake - krtače

Hvala za odgovore :)

Zoom-groom imam, je kar učinkovita, samo baje da je Furminator boljši. No, saj če ga bom naročila bo itak preko neta, tko da mi ne bo škoda za tistih 8 € ;) .
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Ne okt 24, 2010 4:00 pm

Re: Nega dlake - krtače

Sibil je napisal/-a:Hvala za odgovore :)

No, saj če ga bom naročila bo itak preko neta, tko da mi ne bo škoda za tistih 8 € ;) .


Kje pa boš to naročala, če ni skrivnost, ker za tako ceno ga jaz nisem še nikjer zasledila?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor Če okt 28, 2010 10:25 am

Re: Nega dlake - krtače

furminator je odličen za kratkodlake muce... vsaj midva sma zadovljno z njim.. ni pa pomoje za vsakodenvno uporabo... zoom groom pa je tisto kar bo najbolj pasalo vsem mucam še posebaj dolgodlakim in bodo ob česanju predle. Govorim iz lastnih izkušenj, seveda za nobenega mačona ne moreš vedeti kako se bo odzval, saj so si na srečo zelo različni ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe okt 29, 2010 6:11 am

Re: Nega dlake - krtače

Včeraj smo preiskusili zoom groom krtačo in je res super. Priporočam tudi jaz. Pa tudi muca je bila navdušena nad masažo. :) Čeprav bo tudi furminator še naprej v uporabi vsaj enkrat tedensko.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: Če sep 23, 2010 3:48 pm

Odgovor Ne okt 31, 2010 9:41 pm

Re: Nega dlake - krtače

Na netu-Ebay, prodajajo Furminatorje ful poceni.

Sicer pa imam eno vprašanje - jaz ju krtačim nekje na dva do tri dni, pa sem zadnjič opazila, da kratkodlaka muca dosti več dlak izgubi kot dolgodlaki mačkon. Mi je že bilo čudno za videt, od zadnjič ima pa moja mala črnuhica celo en košček brez dlakic-pa nimam pojma zakaj? Videt ni nič čudnega-bolezensko al kaj, krtačila sem jo pa nežno...ima kdo kakšno idejo zakaj do tega pride? Zdaj je sploh ne upam več krtačit... :(
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor So nov 06, 2010 9:41 pm

Re: Nega dlake - krtače

Pri nas pa srednjedlaki obožuje Furminator, med tem ko ga kratkodlaka ne prenaša, sumim, da je bolj občutljiva in jo boli. Uporabljamo ga 1x na teden, nabere se skoraj za malo vrečko dlak.

Lea

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 3

Pridružen: Ne nov 07, 2010 4:21 pm

Kraj: Brnik

Odgovor Ne nov 07, 2010 5:17 pm

Re: Nega dlake - krtače

mene pa zanima kakšna dlaka spušča najmanj dlak :rolleyes:
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Ne nov 07, 2010 5:26 pm

Re: Nega dlake - krtače

Jaz imam pasjo Zoom groom in naša ni najbolj navdušena nad njo. Se mi zdi, da ji naelektri dlako in jo to potem zelo moti. Sem kupila to krtačo, ker bi naj pomirjala, ampak naša, ki že itak ne mara krtačenja, je potem še bolj živčna. Mačka imata pa žičnato in tudi nista preveč navdušena nad njo, ampak Zoom grooma ne upam kupit in preizkusit, če je odziv pri psu tako slab :scratch:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14890

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne nov 07, 2010 6:09 pm

Re: Nega dlake - krtače

Poskusi krtačo ali pa mačko/psa pred krtačenjem malo navlažit z vodo. Tudi po krtačenju je fajn it z mokrimi rokami čez mačka. Pobereš dol še kar nekaj dlak, pa še elektriko ubiješ. ;)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To nov 09, 2010 1:51 pm

Re: Nega dlake - krtače

Lea je napisal/-a:mene pa zanima kakšna dlaka spušča najmanj dlak :rolleyes:

A to te dolžina dlake zanima? V bistvu ni pravila - moja dolgodlakica spušča manj dlake kot kratkodlaki, pa še zanj opazim predvsem belo dlako, ker se črne na črnih cunjah skoraj ne opazi ;)
Ob rednem krtačenju najbrž z nobeno dlako ni težav.

Sicer imamo pa pri nas žičnato krtačo, na začetku sem pa za "uvajanje" na ta občutek uporabljala krtačo z mehkimi ščetinami. Ni imela nikakršnega učinka, ampak sta vesel predla ob njej :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To nov 09, 2010 2:30 pm

Re: Nega dlake - krtače

Lea je napisal/-a:mene pa zanima kakšna dlaka spušča najmanj dlak :rolleyes:



Jaz mislim, da je to res zelo težko rečt. DAljše zgleda več, čeprav pri nas največ dlake spušča muc. Dolgodlaka ko jo skušča jo spušča v šopih sicer pa precej manj od ostalih, od brata od sestrinega partnerja mačka je pa dlakopust tak, da ni za povedat, je pa hmmmm sredjnedlaka. Sem jim kupila zoom groom, ker je nisem mogla več gledat in so sedaj super zadovoljni z njo. Je pa malo odvisno tudi od tega kaj muc (pes) je, letnega časa ....


Mi imamo zoom groom, furminator in žičnato krtačo (+ glavnik za dolgodlako za kak res uporen vozljič) in malo kombiniramo + mokre roke. Včasih se pridejo sami česat samo da primem kero od krtač, drugič jih lovim vsepovsod in češem v pozah v katerih bi človek mislil, da se mačka sploh česat ne da ...:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To nov 09, 2010 3:05 pm

Re: Nega dlake - krtače

Pri nas sta dva kratkodlaka. Ko ima obdobje (recimo zdaj), Jack spušča ogromno dlake, Nežka praktično nič. Čupa je bl dolgodlaka in se res bolj opazi, da dlaka izpade kar po šopkih, čeprav nimam občutka, da bi bilo količinsko kaj več kot pri Jacku.
Čupo redno krtačim vsaj nekajkrat na teden, ker je v preteklosti že imela težave s kepo dlak, ostala dva pa samo kadar se mi ful dobrikata, ko vidita krtačo. :angel:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor To nov 09, 2010 4:12 pm

Re: Nega dlake - krtače

renata je napisal/-a:Poskusi krtačo ali pa mačko/psa pred krtačenjem malo navlažit z vodo. Tudi po krtačenju je fajn it z mokrimi rokami čez mačka. Pobereš dol še kar nekaj dlak, pa še elektriko ubiješ. ;)

A vidiš, na to se pa sploh spomnila nisem :girlblush:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor To nov 09, 2010 8:45 pm

Re: Nega dlake - krtače

Eeee, jaz sem kupila za ta namen preko Čombeta kar čistilne robčke (Bath Wipes).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 17, 2010 6:26 pm

Re: Nega dlake - krtače

Danes je glede na dobre komentarje tukaj prispel naš novi zoom groom. Zadevica me je res izredno presenetila - v pozitivnem smislu. Kratkodlakima sem s samo nekaj potegi ven potegnila vsakemu za eno plišasto miško dlake, pa se mi niti ne zdi, da jima dlaka kaj dosti sploh izpada. Res super učinkovito! Mački so pri krtačenju strašno uživali - so predli, se pretegovali in kar nastavljali, kje naj jih čoham s krtačo. :good:
Pri dolgodlaki pa mi je še vedno najbolj všeč žičnata krtača.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če nov 18, 2010 2:06 pm

Re: Nega dlake - krtače

Jaz mam pa furminator za mojega pesjankota, pa mačkondra od fanta, pa od tantove tete bajsko pasjo, muc je srednjedlak(:P), pesjankota sta pa obadva kratkodlaka in vsem super vn pobere kar ma za pobrat.
Smo doma bli že čisto obupani, ker tale obdobja menjanja dlake so pri nas res grozljivka, bi lahko konstantno sesali kar leti od Otota, je pa odkar uporabljamo furminator to v veliiiiiiiiiiiiiiko manjšem obsegu(puščanje dlake namreč). Je pa res precej drag in smo tudi mi cvikali preden smo ga kupili a je to sploh to.
Take debate so mi všeč, ker po možnosti najdeš še koga, ki ti bo stvar za sprobat posodil pa še prašaš lahko brez da bi kdo tvoje poste brisal :P
Dogs have owners, cats have staff
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.