V središču

mačja vrata


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Sr nov 12, 2014 11:17 am

Odgovor Ne dec 14, 2014 12:39 pm

mačja vrata

Prav gotovo mi boste tukaj znali dobro svetovati. Imam muco, ki je najraje v moji sobi. Ko grem od doma najraje zaprem vrata, zaradi zasebnosti. Mačji wc pa stoji na hodniku. Rada bi namestila mačja vrata, da bi muca lahko hodila iz sobe na wc. Imate izkušnje s takimi vrati, se muca na njih navadi in jih uporablja? Sem gledala v trgovini Zootoc, pa je cena 50€, na http://www.***.si so sicer ugodnejše,ampak nekako se ne spoznam na to. Zato bo vsak vaš nasvet dobrodošel. Hvala.
Zadnjič spremenil andreja, dne Ne dec 14, 2014 1:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Povezava na konkurenčno stran je bila umaknjena.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Ne dec 14, 2014 2:04 pm

Re: mačja vrata

Meni je mizar v vrata izrezal luknjo, v kateri je na pant montirana pleksi plošča. Pri strani je še kaveljček z obeh strani luknje, če bi hotela zapret prehod. Verjetno je bilo ceneje kot kupljena vratca, ker luknjo je itak treba izrezat.
Se pa navadijo muce hodit skoz, takoj ko rabijo kaj na drugi strani ;) .

Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Sr nov 12, 2014 11:17 am

Odgovor Ne dec 21, 2014 3:18 pm

Re: mačja vrata

To je pa videt fino. Ja, luknjo je treba izrezat, samo ta kupljena vratca so draga, pa še mere mi nekako ne odgovarjajo. 13cm x 13cm se mi zdi za našo muco premajhno, 20cm x 27cm pa preveliko, take mere imajo v trgovini, Ferplast. Kakšna pa je velikost luknje na sliki? Mi lahko prosim bolj natančno opišeš, sama se na to nic ne spoznam? Saj bom prosila tetinega moža, samo da mu bom znala natančno razložiti. Pant je zgoraj in se potem vratca seveda odpirajo v obe smeri? Če je pant našraufan na zunanjo stran vrat, se vratca z lahkoto odpirajo na obe strani? Pleksi steklo pa ima malo manjše mere kot sama luknja, da nikjer ne "drajsa"? Verjetno so ta vprašanja komu malo smešna, ampak nisem nek tehnični tip. Metina, lepo prosim, če lahko poslikaš od blizu z obeh strani, da si majstr to ogleda. Hvala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Ne dec 21, 2014 5:50 pm

Re: mačja vrata

Velikost naše luknje je 19 x 19 cm izrez v vratih in 18 x 18 velikost pleksi plošče. Vratca so nihajna v obe smeri. Pant je pa našraufan v zgornji rob izreza v sredino in na pleksi ploščo. Spodnji rob odprtine se pri teh vratih začne ene dobrih 10 cm od tal, ker je zgoraj steklo in višje ne gre, se mi pa zdi, da bi bilo mačkom bolj komot, če bi bilo malo višje. Pri drugih vratih je spodnji rob 25 cm od tal in tam velik bolj elegantno skoz hodijo :). Pa pant je treba vsake tolk mal namazat, ko začne škripat.

Ena stran:

Slika

Druga stran:

Slika

Pant:

Slika

Izrezan les pa spravi, če si kdaj premisliš imet luknjo, lahko sestaviš vrata nazaj :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Sr nov 12, 2014 11:17 am

Odgovor Ne dec 21, 2014 8:30 pm

Re: mačja vrata

Metina, hvala za navodila in slike :) . Super si razložila. Zdaj pa hitro na delo. Hvala.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor To jan 20, 2015 1:05 pm

Re: mačja vrata

A je kdo dal delat vrata v steklo? Jaz mam to letos v planu, ker naše hočejo tudi pozimi hodit na balkon in to potem zgleda, da sem jaz vratar, ki cel dan odpira/zapira vrata :D

Mac

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po mar 14, 2016 1:34 pm

Odgovor Po maj 09, 2016 10:29 am

Re: mačja vrata

Ima kdo izkušnje z mačjo loputo SureFlap mikročip loputa za hišne živali?

Hvala

lp

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.