Praskalnik


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če okt 07, 2010 2:55 pm

Re: Praskalnik

Cats je napisal/-a:Uf, tista zadnja slika od Houdini bi bila za našega Melija - lepo bi čepel na polički in kakal v kamenčke :lol:



Na slikah, ki so bolj od blizu se vidi, da niso kamenčki ampak ene vrste tepih :), tko, da bi bbil za ta užitek prikrajšan :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 07, 2010 3:10 pm

Re: Praskalnik

saj lahko pesek na tepih nasuješ :D
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Če okt 07, 2010 6:40 pm

Re: Praskalnik

taperverčki je napisal/-a:pa ***** (britanski ima brezplačno dostavo nad 50€)

Britanski ne dostavlja v Slovenijo. Glej tukaj http://www.*****.com/ cene se rahlo razlikujejo od unega v GB, ampak je še vedno cenejše kot v Slo. Tudi tukaj je dostava nad 50eur brezplačna.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30007

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če okt 07, 2010 7:17 pm

Re: Praskalnik

I_love_u je napisal/-a:
taperverčki je napisal/-a:pa ***** (britanski ima brezplačno dostavo nad 50€)

Tudi tukaj je dostava nad 50eur brezplačna.

Ne, ni brezplačno. Za Slo. računajo nek pavšal 5 eur.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če okt 07, 2010 9:53 pm

Re: Praskalnik

všeeeeeeeeč!

A ima kdo izkušnje s temi kartonastimi praskalniki (no ne točno temi, ampak kartonastimi praskalniki nasploh)?

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če okt 07, 2010 9:59 pm

Re: Praskalnik

Ima. Mila. Ona je nora na kartonaste, in skoraj vedno ima enega v obdelavi. Kupim ji tiste podolgovate, na katerega se gor usede in potem praska. Karton se potrese z meto, in to je celi žur. Dobra stran je, da so relativno poceni, obojestransko uporabni in, da ga vržeš v star papir in ne onesnažuješ okolja. Slaba stran je, da koščki kartona letijo naokoli. Toda mačk to ne moti in je potem zanemarljivo ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če okt 07, 2010 10:03 pm

Re: Praskalnik

Drevesa bi 'melaaaaaaaaa!!!!!!! :girlcry:

Kar se pa tiče praskalnikov in nakupov, MAMA MIA - le glej, da ne bo cel v blagu... ker....
KDO BO PA VSE TO NON-STOP SESAAAAAAAAAAL?!? :dash: ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če okt 07, 2010 11:11 pm

Re: Praskalnik

Pri nas papirčki že tako povsod okrog letijo. Če ni dovolj škatel na razpolago se lotijo koša za papir :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe okt 08, 2010 10:20 am

Re: Praskalnik

Trixi je napisal/-a:
I_love_u je napisal/-a:
taperverčki je napisal/-a:pa ***** (britanski ima brezplačno dostavo nad 50€)

Tudi tukaj je dostava nad 50eur brezplačna.

Ne, ni brezplačno. Za Slo. računajo nek pavšal 5 eur.


pardon, *****.com (ne uk, moja napaka). dostavlja v slovenijo in garantirano nič ne zaračunajo, ker pri njih redno naročam pesek (kristale - so cenejši).
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe okt 08, 2010 11:35 am

Re: Praskalnik

uh, same hude stvari tule gor. a se mogoče komu sanja kje bi kupila blago za praskalnik? tisti flis ali kaj je to...pa seveda po možnosti da ima tačke gor naštancane :girlblush:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe okt 08, 2010 12:02 pm

Re: Praskalnik

flis dobiš v vseh trgovinah z metrskim blagom.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe okt 08, 2010 4:45 pm

Re: Praskalnik

Al' pa v K*K-u, tamale pasje/mačje dekice s tačkami. ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe okt 08, 2010 5:30 pm

Re: Praskalnik

Alexx, tle lahko pišeš cele firme, te nobeden ne bo nazjal. : :P
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Pe okt 08, 2010 11:55 pm

Re: Praskalnik

A si mogoče pliš mislila?

Flis je tak material kot so te malo bolj poceni dekice, pliš je pa tisto kosmato...

Oboje dobiš pa skoraj v vsaki trgovini z metrskim blagom, čeprav s potiskom tačk niso ravno najbolj založeni.

lahko pa vedno res kupiš dekico s tačkami :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor So okt 09, 2010 7:35 am

Re: Praskalnik

verjetno bo bolj pliš ja. tisto s čemer so vsi praskalniki oblečeni. grem takoj v ponedeljek po štacunah povohljat. bom sama nekaj skupaj zašila pa da vidim kok bom uspešna. če mi rata kaj spodobnega, se bom definitivno pohvalila.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor So okt 09, 2010 7:51 am

Re: Praskalnik

knedl je napisal/-a:verjetno bo bolj pliš ja. tisto s čemer so vsi praskalniki oblečeni. grem takoj v ponedeljek po štacunah povohljat. bom sama nekaj skupaj zašila pa da vidim kok bom uspešna. če mi rata kaj spodobnega, se bom definitivno pohvalila.


Kar daj se... bi jaz tudi rada sama naredila to :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor So okt 09, 2010 9:59 am

Re: Praskalnik

Se ti splača pogledat v trgovine Kilometer (če si u iz Lj. v btc v hali A spodaj je ena, pod emporiumom pa druga). Imajo mogoče manj ekskluzivno blago, so pa cenejši in kar nekaj materiala se plača na kilogram
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor So okt 09, 2010 10:06 am

Re: Praskalnik

Ko sem poleti kupovala material, da bi obnovila praskalnik, je stalo umetno krzno 10€ na meter (za moj praskalnik bi potrebovala 3-4m blaga), še višji pa bi bil strošek za sisalovo vrvico. Pri ceni 0,6€/m in pri dejstvu, da bi za cel praskalnik, višine 2m, potrebovala vsaj 120m vrvice, da bi obnovila vse stebre, se mi računica nikakor ni izšla. Za cel praskalnik sem namreč dala (skupaj s poštnino) okrog 60€. Tako bi za obovo praskalnika dala skoraj dvakratno ceno. :dash: Zato ne recikliram več praskalnikov, se ne splača.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor So okt 09, 2010 4:01 pm

Re: Praskalnik

Za vse DIY mojstre, lahko povem, da sem v Fresnapfu (na Dunaju sicer, tako da ne vem, kako je z bližjimi) odkrila s sisalovo vrvjo oblečene posamezne stebričke. Bili so ene 3 različnih velikosti z navojem .... pa mislim, da je bil najdražji 15 €


Malo cenejša vrv kot pri quelle (sem ugotovila, da jo večinma ljudje tam naročajo) je v bauhausu, samo je treba it k ta drugim vrvem pogledat, ne tem pri vhodu, ki so za čolne, ampak bolj v notranjosti v smer noter in proti rožam.


Pliš oz. umetno krzno se pa najbolj splača kupovat okrog pusta, ker dobijo večjo zalogo zaradi izdelav kostumov, malo manj oblačile kvalitete ampak bolj poceni :)


1x0,8m plutovinasta plošča navadna, ful fajn za na poličke (je pa treba računat z menjavo) je 4€, odpadli etison se dobi pa celo še malo ceneje pri raznih fermah, ki se ukvarjajo z opremljanjem, oblačenjem...


Veletekstil je imel pa nazadnje, ko sem bila tam (na massarykovi) še dve roli sisalove preproge dveh širin. Ni bila sicer poceni (se spomnim te misli, cene pa ne znam povedat), je pa zelo uporabno :)


Če vse skupaj znese manj ali več od novega je seveda spet druga stvar, lahko pa končaš z zelo unikatnim praskalnikom :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne okt 10, 2010 9:44 am

Re: Praskalnik

V Kilometru sem pred časom kupila pliš za blazinico (tisto v premajhni košarici). Šapic ni bilo, so mi bili fa strašno simpatični živalski vzorci: tiger, leopard, zebra. :lol: Je pa zelo trpežen, moji se skoz valjajo gor, ga mesijo in krempljajo, pa se nič ne pozna.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.