V središču

Muca in dopust


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Po jun 09, 2014 10:02 am

Re: Muca in dopust

;) Itak.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 09, 2014 6:50 pm

Re: Muca in dopust

Tole je urejeno! :yahoo: SinM :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: So jul 12, 2014 2:14 pm

Odgovor So jul 12, 2014 4:13 pm

Re: Muca in dopust

Pozdravljeni!

Imam en problem, in sicer pred nekaj dnevi sem našla mačjega mladička sredi ceste, čez so vozili avtomobili ipd. Veterinar je rekel, da je imela neverjetno srečo, saj jo je odnesla zgolj z manjšo udarnino na glavici. Sedaj je že ful zdrava in živahna, je pregledana, testirana na felv in fiv, dobila je že sredstva proti glistam in bolham. Ima okoli 3 mesece. Po krajšem premisleku smo se doma odločili, da jo obdržimo. Vendar pa tukaj nastopi težava, saj gremo 19.7.-2.8. na dopust v apartma, kjer niso dovoljene živali. Imam že 2 odrasli mački, ki ju bom dala v mačji hotel, ampak še 3. ne more biti zraven v boksu, ostale kapacitete pa so že zapolnjene.


Zato me zanima, če se najde kakšna dobra duša, ki bi jo bila pripravljena vzeti za teh 14 dni k sebi, to se mi zdi najbolj enostavno, glede na razmere. Je prilagodljiva, saj se je pri nas navadila praktično takoj, in tudi mojih mačk, tako da to verjetno ne bo problem. Plačam ali vrnem uslugo, doma bom potem cel avgust, september, in tudi naprej, tako da brez problema komu popazim muce. Hrano in WC bi priskrbela jaz, edini pogoj je to, da bi bila na varnem notri, ker tak mladiček res hitro kam smukne in se zgubi. To seveda tudi sama zagotovim v primeru varstva.(moji muci sta izključno notranji in znamo paziti pri odpiranju vrat, oken, ipd.)

Lokacija je Gorenjska, lahko jo zapeljemo tudi do LJ.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jul 12, 2014 5:03 pm

Re: Muca in dopust

Sicer žal ne moram pomagat, zanima me samo a je kakšna zakonska omejitev ali kje je razlog, da mali mladič ne mora bit zraven dveh muc, ki bosta v mačjem hotelu? Sploh ker se razumejo, kot pravite, in ker je muca še majhna.

Upam, da najdete rešitev! :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 4

Pridružen: So jul 12, 2014 2:14 pm

Odgovor So jul 12, 2014 5:58 pm

Re: Muca in dopust

V mailu z informacijami, ki sem ga dobila od hotela, je pisalo do dve muci na bivalno enoto. Načeloma se razumejo, ja, ampak tamala je ful živahna, odrasli muci pa bolj mirni in imata radi svoj mir, kar v boksu 2X1 potem res nebi bilo možno. Sem pa že poslala mail hotelu in še čakam na odgovor. V primeru, da ne najdem druge rešitve, in da bo odgovor pozitiven, bo seveda prišlo v poštev tudi to.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jul 19, 2014 8:57 pm

Re: Muca in dopust

Emmm ... spet jaz :blush:

A ima kdo čas med 5. in 12. avgustom za moje štiri babe? :girlblush:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 20, 2014 11:36 pm

Re: Muca in dopust

Saj busi vozijo nekam do tebe ane? V glavnem bi pomoje jaz lahko pazila nanje, če nisi že koga našla.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 3

Pridružen: Sr jul 22, 2015 6:52 pm

Odgovor Sr jul 22, 2015 7:09 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Lep pozdrav vsem,

k vam in konkretni temi me je napotila rešiteljica (Loti Pupa) najine mačje posvojenke Ote, ki sva jo nekaj mesecev nazaj posvojila preko Mačje hiše. Več o najini scrklanki na povezavi http://bit.ly/1MIuE7J

Do sedaj sva na razne obiske hodila kar v njeni družbi, bi si pa letos poleti (po bolezni partnerja) rada privoščila še kak vikend na morju, kamor Ota ne more (malo se spogledujeva z naslednjim vikendom, prvim v avgustu). Ker je hotel, v katerem bi se najbrž dobro počutila (upam) že precej vnaprej zaseden in v tem času nima nihče izmed bližnjih, ki bi mu skrb zaupala, časa, sem se obrnila na vas.

Še informacija, ki bi lahko pomagale. Živimo v centru Ljubljane. In seveda bi prijaznost z veseljem kdaj vrnila ali jo tudi samo nudila.

Hvala in upam, da čim bolj uspešno preživljate vročino.

Otina Julija
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jun 04, 2016 10:34 pm

Re: Muca in dopust

Tokrat ne sprašujem zase, kot ponavadi, ehem :girlblush: ampak za sestrinega Maxa. To je muc, ki ima rahlo specifične potrebe, saj je diabetik in mu je treba 2x na dan dati inzulin. Poleti bi nekajkrat potrebovala enotedensko varstvo zanj. Če kdo lahko, dobi njen kontakt na ZS. :angel:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14873

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 15, 2016 7:22 am

Re: Muca in dopust

Kopiram še sem metkino objavo:

metka je napisal/-a:Spoštovani, iščem nujno varstvo za muco Mišo in muca TomToma od nedelje 3.7.2016 do nedelje 10.7.2016, ker grem na morje, v stanovanju pa se bo v tem času obnavljal parket. A je kakšna prijazna duša na območju Ljubljane in okolice, ki bi bila pripravljena vzeti mucke k sebi na dom v varstvo?

Kadar kam grem za nekaj dni ali več, so mucki običajno doma in jim uredim varstvo na domu, da jih kdo na hrani, zamenja vodo in očisti WC. A žal je tokrat drugače, ker bo med mojo in Pikino odsotnostjo parketar brusil in lakiral parket zato mucki ne morejo ostati doma. Kajti v tem tednu od 3.7 do 10.7 mora biti stanovanje v celoti izpraznjeno povsod tam kjer je položen parket, hkrati pa se v času obnove ne bo smelo hoditi po stanovanju, kjer bo tudi prisoten smrad po laku.

Ob predaji muckov bom dala zraven tudi hrano, ki sta je vajena in njun pesek za WC. Oba sta pridna, zdrava in celoti veterinarsko oskerbljena.TomTom ima čip MH, Miša je brez čipa, ker je bila posvojena po prijateljski liniji. TomTom je zelo družaben, igriv, cartljiv. Miša je bolj umirjena in zadržana a oba sta vajena psa v hiši.

Za vse dodatne informacije in pojasnila sem vam na voljo na ZS na tej strani ali preko e - pošte: metkaknez@gmail.com

Za vsak vaš odziv se vam že vnaprej zahvaljujem.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Ne mar 13, 2011 9:23 pm

Odgovor So jun 25, 2016 9:53 pm

Re: Muca in dopust

Podono kot že ostali: iščem nekoga, ki bi prevzel mojih 7 kosmatincev, in sicer od 7. do 19. julija. Najbolj super bi bilo, če bi se nekdo kar preselil v stanovanje (za Bežigradom), ki ga za ta ćas odstopim. Bi komu, ki je odgovoren in zanesljiv in ima občutek za mačkone, to prišlo prav v stilu obojestranskega zadovoljstva? :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jul 30, 2016 10:01 am

Re: Muca in dopust

Dan, spet jaz in moje babe :)

Iščemo dve varstvi, in sicer od četrtka, 11. avgusta. zvečer, do nedelje, 14. avgusta zjutraj; in od petka, 19. avgusta, zvečer do nedelje, 21. avgusta, zjutraj. Lokacija: IOC Trzin, zjutraj in zvečer.

Je kakšna dobra duša? :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To avg 02, 2016 10:59 pm

Re: Muca in dopust

Tu nič novega, tako da ... prostovoljci močno zaželeni ... :girlyes:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To maj 15, 2018 2:01 pm

Re: Muca in dopust

Obujam temo....

iščem varstvo v centru LJ za 3 pridne mačkonke. 2 sta boječki in se skrivata, tako da je skoraj tako, kot bi hodili oskrbovat samo 1. :)
pred blokom je parking + garaža, dostop tudi z busom, kolesom,... kar vam paše :)

datuma še nimam, gledam pa nekje septembra, mogoče začetek oktobra.
gre se za 3, max 4 dni.

iščem nekoga zanesljivega, ki se seveda znajde z mački, kar ste na forumu menda vsi.
varstvo bo plačano, se zmenimo za dnevnice oz. karkoli. če se kdo brani denarja, se pa lahko naredi nakazilo društvu po vaši izbiri.
ko oskrbujete mačke, je na voljo hladilnik, kava, pa wi-fi tudi :good: (aja pa wc in kavč no, saj to so jasne stvari :D )

Če katera meni, da bi imela čas, se mi lahko javi na ZS. Hvala!
In seveda tudi vrnem uslugo, če kdaj tako pride.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne maj 27, 2018 11:51 am

Re: Muca in dopust

all je napisal/-a:Obujam temo....

iščem varstvo v centru LJ za 3 pridne mačkonke. 2 sta boječki in se skrivata, tako da je skoraj tako, kot bi hodili oskrbovat samo 1. :)
pred blokom je parking + garaža, dostop tudi z busom, kolesom,... kar vam paše :)

datuma še nimam, gledam pa nekje septembra, mogoče začetek oktobra.
gre se za 3, max 4 dni.

iščem nekoga zanesljivega, ki se seveda znajde z mački, kar ste na forumu menda vsi.
varstvo bo plačano, se zmenimo za dnevnice oz. karkoli. če se kdo brani denarja, se pa lahko naredi nakazilo društvu po vaši izbiri.
ko oskrbujete mačke, je na voljo hladilnik, kava, pa wi-fi tudi :good: (aja pa wc in kavč no, saj to so jasne stvari :D )

Če katera meni, da bi imela čas, se mi lahko javi na ZS. Hvala!
In seveda tudi vrnem uslugo, če kdaj tako pride.


Smo dobili varstvo :yahoo: :yahoo: :yahoo: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe avg 24, 2018 1:51 pm

Re: Muca in dopust

Se tukaj: isce se dobra dusa, ki je vesca dajanja zdravil z aplikatorjem, ki bi se lahko pripeljala porihtat muce k nam naslednji vikend. Nezi rabi zdravila 2x na dan - zjutraj in zvecer. Lokacija Ljubljana, cez obvoznico od BTC. Od petka zjutraj do nedelje zjutraj. :angel:
Seveda krijem stroske oskrbnine.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 26, 2019 3:09 pm

Re: Muca in dopust

Ehem ... že mal obupano prosim ... :girlblush:

Ima mogoče kdo ta vikend čas rihtat mace? Lokacija: Trzin, industrijska cona. 4krat - petek zvečer, sobota zjutraj in zvečer, nedelja zjutraj.

Anyone? :angel:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 1

Pridružen: Če jul 11, 2019 3:07 pm

Odgovor Če jul 11, 2019 8:05 pm

Re: Muca in dopust

Zdravo, vem, da je pozno, ampak še upam...Bi bil kdo pripravljen obiskovat 3 muce v času od 14. - 26. 7. pri meni doma? So zelo pridne in prijazne. Hrana, pesek in vsi pripomočki že v stanovanju, dobro zaprto in zamreženo, treba bi bilo samo počistit wc in menjat vodo/ hrano po potrebi. Gorenjski konec...Seveda plačam.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Ne mar 05, 2023 7:47 am

Odgovor Ne mar 05, 2023 9:27 am

Re: Muca in dopust

Pozdravljeni;

Na ta forum so me napotili v zvezi z varstvom muca. In sicer za čas od 9.3. do 13.3., ter nato še od 27.3. (oz. 26.) do 29.3., bi v Lj oz. okolici (lahko pa tudi drugje) potrebovala varstvo za muca z diabetesom. Muc je na "Lantus" inzulinu (peresnik), ki ga dobiva ob 6h zjutraj in ob 18h popoldan. Diabetes so mu odkrili pred slabim mesecem, jaz pa sem imela odsotnosti načrtovane že prej, zato imam zdaj težavo. A ima mogoče kdo izmed vas na forumu muco z diabetesom in bi bil pripravljen v vartvo vzet še mojega in mu dajat zdravilo ter mu meriti sladkor, oz. tudi. če je nima. Povrnem seveda stroške in se oddolžim.
Hvala, Mateja.
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.