V središču

Piščančje kosti


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Če jan 23, 2014 2:58 pm

Piščančje kosti

Zdravo. Moja dva sicer občasno hranim s surovim mesom, kosti pojesta brez problema, seveda z mesom. Sedaj pa sledeč problem.
Ponoči sta mi strgala vrečo smeti in iz nje pobrala piščančje kosti, ki so bile za kosilo(sem videla ostanke na sedežni) :devil: Danes sta imela drisko, krvi ni bilo opazit. Kako naj ravnam, naj ju postim ali dam kak riž za jest da se driska ustavi? Zelo me skrbi da se ne bi kaka kost zapičila v črevesje :girlsad: Jesta normalno in sta na splošno aktivna tako kot vsak dan. Kdaj je razlog za paniko, kaj če opazim kri v blatu?
Hvala za odgovore, pospravite vreče smeti pred vašimi kosmatinčki da se vam kaj podobnega ne zgodi :( LP
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Če jan 23, 2014 6:46 pm

Re: Piščančje kosti

Po mojem jima lahko kamot daš kakšen riž. Jaz naši ob hujši driski (da se vleče cel dan) dam Linex + dieta z rižem in piščancem.
Sem pa ugotovila, da naša tud driska ob pišč.kosteh. Da se razumemo, NE DOBI kosti, ampak če jeva piščanca, ji snameva dol hrustanec in tega dobi. Če dobi samo par hrustančkov je ok, pri več je pa takoj driska naslednji dan. Tako da smo v tej smeri previdni.

Če krvi ni, sta nasplošno aktivna in vse ok, potem najbrž ni razloga za paniko. Ju pa vseeno opazuj. Držim pesti, da bo vse ok.

Šnoflje radovedne. Včasih se res naše kosmate riti obnašajo kot da jih stradamo. Smetarji smotkani. :D

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Če jan 23, 2014 7:35 pm

Re: Piščančje kosti

Upam da smo čez hujše, pri psički(manjša) je vse ok, driska je bila, koščke kosti sem opazila v njej ampak brez krvi. Je tudi samo obglodala hrustanec dol pa je to to.

Potem smo šli na sprehod, pes(večji, mlajši, bolj navihan:D) je pokakcal kri in kosti+sluz, krvi je bilo res samo za vzorec. Vsa panična kličem veterinarja in mi sporoči naj še malce počakam pa ga jutri pripeljem če ne bo vse okej. Na večernem sprehodu pa nobene krvi, samo sluz + driska. Bomo videli kako bo čez noč, skuhala sem riž, dodala malce konzerve+linex.

Aja, ''pojedino'' sta imela iz 21. na 22. januar, tako da mislim da se je že izločilo? Koliko časa se ponavadi prebavlja hrana? Včeraj je bil kakec še normalen in brez krvi.

Se strinjam, firbci pasji :) No ja, pes sicer ni nič kriv, je moja krivda ker nisem umaknila smeti iz njegovega dosega.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor So jan 25, 2014 10:00 pm

Re: Piščančje kosti

Evo epilog zgodbe, lastnico je izučilo in bo bolj previdna pri shranjevanju in dajanju kosti, psa sta hvala bogu živa in zdrava :) še nikoli me ni bilo tako strah za njiju kot teh par dni. konec dober vse dobro :kiss: pozdrav od naših zverinic 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To jan 28, 2014 12:13 pm

Re: Piščančje kosti

:good: samo da je vse ok
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor To jan 28, 2014 7:37 pm

Re: Piščančje kosti

Nam dajo vetra tele naše kosmate riti ane? :) Samo da se je dobr izteklo.

Moj največji strah je, da bi zunaj pobrala kakšen strup. Sicer načeloma ni "smetarka" ampak strah ostaja.

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.