V središču

13-letna psica krvavi


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Ne jan 19, 2014 11:33 am

13-letna psica krvavi

Posredujem sporočilo od kolegice in lepo prosim, če ji zna morda kdo pomagat, ima kakšno idejo, za kaj bi lahko šlo?

Pozdravljeni,

jaz imam en malce nenavaden problem, pa me zanima, če se je še kdo soočal z njim oz. ima kakšno idejo, glede na to, da ne najdem kaj dosti informacij na internetu. Naša psička mešanka bo marca stara 13 let. Sterilizirana je bila pri enem letu starosti. Približno eno leto nazaj smo po stanovanju začeli opažati svetlo roza kapljice. Veterinar je sklepal, da gre za vnetje mehurja in ji dal antibiotike. Težava je izginila, ampak glede na to, da je en kuža dežural pred našo hišo in da mi je psička parkrat tudi ušla skozi ograjo, je bilo precej jasno, da se goni. Drug veterinar mi je ob pregledu rekel tudi, da je možno, da se pri steriliziranih psicah po tolikih letih kakšen del jajčnika, ki ostane v telesu, regenerira do take mere, da se zopet začnejo sproščati hormoni in pride tudi do menstruacije. To je po kakšnem mesecu minilo, sedaj pa se je spet pojavilo, s to razliko, da pušča precej temno krvave madeže in kar močno krvavi (sicer ne vem, koliko je normalno, da psice krvavijo med menstruacijo - Bona pušča rdeče kapljice, če leži na brisači, nastane malo večja lužica, ampak spet ni pa toliko krvi, da bi bila na robu tega, da izkrvavi). Veterinar ni odkril vnetja, dobila je antibiotike, ne kaže pa nobenih drugih znakov "navidezne gonitve", tako kot lani - da bi spet kak kuža dežural pred hišo ipd. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo? Sicer je Bona čisto dobre volje, normalno tudi je in vse, mogoče je samo malo utrujena in potrta (to zna biti zaradi tega, ker sem ji oblekla plenico, nisem se znala drugače znajti). Hvala!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne jan 19, 2014 12:49 pm

Re: 13-letna psica krvavi

Pri moji pokojni psički je krvavenje bil prvi znak tumorja na mehurju. V vsakem primeru naj psico takoj pelje do kompetentnega veterinarja in zahteva ultrazvok.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne jan 19, 2014 1:32 pm

Re: 13-letna psica krvavi

Kot pravi moksa, bi tudi jaz psičko peljala k specializiranemu veterinarju, ki bo opravil ultrazvočno
preiskavo.

Veterinar, ki je mnenja, da imajo psice menstruacijo, se meni namreč zdi rahlo nezanesljiv
pri diagnostiki :(

Nekaj v razmislek: zasledila sem informacijo, da psice, ki imajo urinonfekt ali težave s tumorji,
samcem mnogokrat dišijo, kot da se gonijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Pe feb 28, 2014 3:37 pm

Re: 13-letna psica krvavi

Tule sem še dolžna informacijo. Psička je imela cel kup pregledov, ultrazvok so naredili in ugotovili cistično degeneracijo (maternica). Potem je bila operirana, so ji odstranili maternico in zdaj je ok :)
Hvala za pomoč, nasvete!!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe feb 28, 2014 3:46 pm

Re: 13-letna psica krvavi

Super - med vsemi možnimi variantami je ta izid še najboljši :good: Hvala za povratno info, sem vesela, da je zdaj OK :)
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.