V središču

Inkontinenca


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po jun 24, 2013 6:57 pm

Inkontinenca

Naša Asta je inkontinenčna. Pred kratkim je spustila le male lužice, ko se je zbudila, zdaj pa kar konkretno teče iz nje. So jo starši peljali k veterinarju in je dobila tekočino (verjetno Propalin). Veterinar jo je obvestil, da so američani pred kratkim delali obsežno preiskavo, da bi odkrili povezavo med steriliziranimi ter nesteriliziranimi psicami in inkontinenco, ter ugotovili, da razlike ni. Je rekel, da še ni srečal boksarke pa naj je bila S ali ne, da ne bi imela slej ko prej inkontinence (to povem kot zanimivost, nisem vedela). Rekel je, da je naša Asta zelo kmalu postala inkontinenčna, 10.6. je bila stara šele 3 leta. Veterinar je rekel, da naj 14 dni dobiva tekočino proti temu 3x dnevno, potem pa do konca življenja 2x dnevno. Večkrat sem že slišala, da pride obdobje, ko sicer inkontinenčne psice nič ne spuščajo in obdobje, ko do tega pride pogosteje (ene 2x letno) in se takrat pač daje ena kura teh zdravil potem pa spet nekaj časa čisto nič in da tudi doza ni enaka, da se da lahko manj kot v navodilih. Prosim, dajte z mano deliti znanje glede tega in vaše izkušnje. Pa če obstaja še kaj boljšega, bolj zdravega kot ta tekočina. Ni pa zelo poceni zadeva, mami pravi, da ne ve če ima za Asto sploh za en mesec dosti tekočine, ki je pa stala kar 27€.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po jun 24, 2013 7:17 pm

Re: Inkontinenca

Psički mojih staršev se je pojavila takoj po sterilizaciji in veterinar je mnenja, da je posledica S. Žal je ostalo trajno, pred S teh težav ni bilo. So pa res obdobja, ko spušča več (sploh zdaj na stara leta), vmes je bilo tudi malo boljše, nikoli pa ne zares čisto ok.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To jun 25, 2013 9:47 am

Re: Inkontinenca

Tudi moja psička je po sterilizaciji postala inkontinentna in je bila na propalinu, ki sicer na dolgi rok prinaša ene stranske učinke sam nevem zdaj glih kake.. Pri njej smo se trudili zmanjšati dozo, vendar ni ratalo. Kdaj ji je ven udarilo kljub propalino, predvsem v jesenskih mesecih ko je že malo hladneje ona pa je morala vseeno dobit svojo dozo plavanja. Nekaterimn rata manjšat dozo oz. tako kot si napisala, dajat samo ob udarih, ker je v vmesnem času vse ok, vem pa tudi da se dobijo neke homeopatske kroglice, ki so eni na drugem forumu pomagale.

V tistih časih je bilo "znano", da so najraje inkontinentne sterilizirane psice s kupiranim repom, močno pa dvomim da inkontinenca in S zdaj nista povezani.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To jun 25, 2013 9:53 am

Re: Inkontinenca

Pri Aiki je bil tudi sum na inkontinenco. Potem pa je bil kasneje odkrit urinoinfekt in
z uspešnim zdravljenjem (trajalo je kar tri mesece, sedaj stanje vzdržujemo z brusničnimi pripravki in
nekim praškom, ki se uporablja tudi za ljudi) se je tudi "puščanje urina" omililo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To jun 25, 2013 10:39 am

Re: Inkontinenca

Pri naši Tihi se je začelo naenkrat (pri starosti cca 10 let) pojavljati, da je med ležanjem na blazini spustila lužico. Ni bil uroinfekt, starša sta postopno ugotovila, da ima psica majhen mehur in ko leži, si nekako pritisne nanj, da spusti urin, ne da bi sama to čutila. Zdaj jo dosledno vodita na lulanje natanko 30 min po pitju vode in uspešno obvladujeta situacijo večino časa, občasno pa se še zgodi, da ji kdaj uide. Ampak je vseeno lažje, če moraš 1x tedensko oprati prevleke za blazine, ne pa 4x dnevno.
Priporočam blazine s snemljivimi prevlekami in otroške nepremočljive rjuhe spodaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor To jun 25, 2013 6:33 pm

Re: Inkontinenca

Ima nepremočljivo posteljo, tako da je glede tega ok. Je pa moteče, ko spusti v avtu recimo, ko gredo na kakšen izlet. Je zdaj na gumenih podlogah, samo vseeno reva smrdi, saj se polula in se po tacah ulije. Upajmo, da ne bo potreba pa Propalinu večna. Bom pa preučila malo še tele homeopatske zadeve.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe jun 28, 2013 2:50 pm

Re: Inkontinenca

A je kdo od vas tole preizkusil pri psih, ki imajo težavo z zadrževanjem urina?

http://www.dorwest-slovenija.si/index.p ... &p=Dorwest

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.