V središču

Imate psa?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe feb 17, 2012 7:31 am

Re: Imate psa?

Če hočete en tak ubijalski trening, da bo uboga revica na koncu čisto hin, se vama pridruživa midva s hrtom. Kai je zelo prijazen, mlad, razposajen kuži ki obožuje pasjo družbo in pasje dirke.
Od kje sta? Pri nas je že sonček in nič več snega, idealno za pasje dirke!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Pe feb 17, 2012 10:58 am

Re: Imate psa?

zalarjeva: Midve s Taro sve iz Trojan, komot prideve do Ljubljane. Ima pa psička močan lovski nagon. Super bi bilo divjanje v kakšnem ograjenem prostoru. Sta se pa s tvojim kužkom na daleč videla v pasji šoli :).

mačja mama: sem odgovorila na ZS

In res hvala za odziv! 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe feb 17, 2012 1:41 pm

Re: Imate psa?

Ograjen prostor vem da je v Štepanjskem naselju in za Bežigradom. Se lahko enkrat tam dobimo ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 108

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:06 am

Odgovor Po feb 20, 2012 7:50 am

Re: Imate psa?

Super. :) Kdaj tebi najbolj odgovarja? Meni so najbolj simpatični vikendi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po feb 20, 2012 9:42 am

Re: Imate psa?

Tudi meni ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Po jun 24, 2013 2:29 pm

Re: Imate psa?

Tole je pa naš novi družinski član :D

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Po jun 24, 2013 3:56 pm

Re: Imate psa?

:kiss: Lagotto?
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Po jun 24, 2013 4:49 pm

Re: Imate psa?

ja 8) :dog: :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Po jun 24, 2013 5:25 pm

Re: Imate psa?

Krasen je <3 Kodrčki kar vabijo k božanju :D
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Po jun 24, 2013 8:29 pm

Re: Imate psa?

Ja kodrcki so zakon :) ceprav ga bomo na poletje sigurno na kratko postrigli :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: Po avg 12, 2013 7:33 am

Odgovor Po avg 12, 2013 5:57 pm

Re: Imate psa?

MARA
Slika
Mi smo novi na forumu in nas lahko povohate ce kliknete tukaj
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po avg 12, 2013 9:04 pm

Re: Imate psa?

Zelo zanimiva spletna stran, enkrat si moram vzet cajt da jo prav podrobno preberem.
Drgač pa - dobrodošli na forumu!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: Po avg 12, 2013 7:33 am

Odgovor To avg 13, 2013 5:08 am

Re: Imate psa?

Hvala za dobrodoslico Macja mama,
le cas si vzemite za spletno stran,
verjamem da boste nasli kaj novega in uporabnega.

lp

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To avg 13, 2013 7:33 am

Re: Imate psa?

Načeloma en kup neumnosti pobranih od cezarja

Ritual dominantnosti pomeni da vi stojite ali pocnete karkoli med tem ko je vas pes v predanem polozaju, torej da ne lezi na tacah ampak lezi na boku. Njegove tace se ne smejo dotikat tal. Tako psu odvzamemo teritotij in s tem dominantnost, saj nima teritorija na katerem bi lahko dokazoval svojo dominantnost. S tem da mu ne dovolimo zapustiti predanega polozaja, da ga drzimo v tem polozaju, mu pogojujemo da smo mi tisti ki vodimo igro, ki imamo oblast nad teritorijem in mi smo tisti ki dominiramo. Predaja psa je kljuc.

V odnosu človek-pes ni dominance, psi se prav dobro zavedajo da človek ni pes. Psa z metanjem na bok sramotite in ko vi mislite da se predaja, v bistvu slabšate odnos z lastnim psom

NE POZABITE, da vloga vodje tropa ni samo podrejanje ostalih clanov tropa

Isto kot zgoraj. Vodja tropa VODI, ne pa sramoti.

Med vsakim hranjenjem zahtevamo da se odrece hrani, mirno. Tudi na tej tocki se mora usesti in gledati nas, predno ji dovolimo naprej jesti.

Med? Vsakim? Uno vsak pes ima rad pri jedi mir ste že slišali? Če odnos štima itak lahko psu vzamete skledo kadarkol to hočete, ni pa treba zdej tega stalno počet. Česa vas je strah, da to delate? Logično da psica ne želi deliti, če ji med vsakim obrokom brskate med hrano in zahtevate vsega boga.

Ni je cez socne mozgove kosti, in v neki knjigi sem prebral citat, da pes ne trguje kot mi ljudje, zato ni psa ki bi rad zamenjal svojo kost za karkoli drugega.

Ene par nas je takih ki psov ne sramotimo, jim ne jemljemo hrane in jih ne mečemo na hrbet, posledično prav RADI prinesejo kost, ker vedo da temu sledi še boljša nagrada. Ker si fan videov ti lahko posnamem aportiranje hrenovke, prašičjega parklja in celo mozgove kosti.

Povodec je orodje za vzgojo psa.

Z orodjem, povodcem, si pomagamo tako, da s hitrim, kratkim potegom in takojsnjo sprostitvijo pritegnemo pozornost psa na nas.

V vseh primerih pa se povodec uporablja ne en in isti nacin:
Eden hitri kratki poteg in takojsnja popustitev.

Pod povodcem kot orodje za vzgojo psa mislim neko vrv ki se priveze na ovratnico, ki mora biti zatezna ovratnica, pozicionirana cisto pod glavo, na samem vrhu vrata. Problem pri zateznih ovratnicah je da ob sprostitvi padejo po vratu dol.

Sami smo problem resili tako da smo izdelali preprost povodec, orodje, ki ohranja zatezno ovratnico na vrhu vratu. Ko zategnemo povodec se sila enakomerno razporedi okoli celega vratu psa.

AUUUUU! Tole (+ stalno poudarjanje dominance) je največji kiks cesarja. Točno na tem mestu so psi najbolj občutljivi, zelo jih boli in je sramota da kdo to uporablja sam od sebe. Ne rečem da kdaj z zatezno mičken požvenkljaš, ampak da ti je tale ovratnica za PRIDOBIVANJE pozornosti je pa..sramota. Nekje pišeš, da je pes sledilec in da niti ne rabiš povodca, kar bi nej po moje pomenilo da je RAD pozoren na tebe, ne pa da ga z ušesno zanko cukaš, da te sploh pogleda. Ta ovratnica služi mučenju živali.

igre zivali ne poznajo. To kar mi vidimo kot igro psi vidijo kot rangiranje, ki zna biti zelo resno!
pomembno je da lastniki psov ne stojijo med pasjo "igro" ampak da se premikajo naprej. Gibanje je beseda!
psom torej ne dovolimo da se naskakujejo ali kakorkoli "ljubkovalno" oglasajo z lajanjem ali celo z rencanjem.

Psi poznajo igro, se igrajo in se rangirajo MED igro. Menda že vsak vrabc na veji ve, da z lajanjem in renčanjem med igro ni čist nobenga problema, sam ajde nej bo to stvar osebnih preferenc.

Res predlagam, da mal pozabiš na cesarja in poskusiš s psu prijaznejšimi metodami. Kliker ti bo verjetno znanstvena fantastika, sam ga je vseeno treba omenit, predvsem pa reeeees pozab na to dominanco in podrejanje.
http://www.youtube.com/user/kikopup Mal si po tehle videih poglej, samo da vidiš princip dela
In: What NOT to do with your best friend - http://www.youtube.com/watch?v=6cdcyrOM ... 59887E7EA4
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To avg 13, 2013 7:42 am

Re: Imate psa?

Pozdravljeni na forumu :)

Drugi video me je spomnil na to, koliko sva se na začetku, ko je
prišla k meni, z Aiko sprehajali mimo razburjenih psov za ograjami,
da je osvojila stoično držo :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To avg 13, 2013 7:49 am

Re: Imate psa?

Hm, sem šla brat še tekste.

Zakaj potreba po tolikšni negativni korekciji, če psica dobro dela s pozitivnim pogojevanjem?

Strinjam se tudi z Niko, ki opozarja na nepotrebno "sramotenje" (jaz bi temu bolj rekla poniževanje)
psa. Če sem alfa, se ne rabim neprestano spuščati pod svoj nivo in podrejenim aktivno dokazovati (s
spuščanjem v "potencialno konfliktne" situacije), da to sem. To je pod nivojem alfe.

Nasveti so napisani tako, kot da je odnos pes - človek eno ogromno bojno polje in ne simbioza, od katere
ima pes korist, oportunist kot je.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: Po avg 12, 2013 7:33 am

Odgovor To avg 13, 2013 8:32 am

Re: Imate psa?

Nika, Skuiki, hvala za dobrodoslico,

draga Nika, jaz sem kmecki fant, pozitivno, negativno nagrajevanje, sramota, pa kaj je se takih znanstvenih besed so domena homo sapiensa,
recimo da zivali ni sram da so nage, ce nas ni, zakaj smo obleceni, tudi ko je toplo, da ne bodo nebuloze z zimo in mrazem...

Kar jaz vidim je da je nasa psicka, ki je zelo dominantna in teritorialna, mocnejse pasme,
prav mirna v primerjavi z drugimi psi. In tudi sicer lahko prestejem na prste ene roke lastnike psov
ki imajo mocnejse pasme pod toliksno kontrolo da se sprehajajo spusceni, brez bojazni da se bo pes kam zapodil.

In nikjer ne trdim, dasiravno zelo na glas prdim,
da je Marina stran neki zakon ki ga morate brat in upostevat,
kot tudi ne pricakujem nekega obsojanja...
... v tem primeru se bom umaknil in se igrajte naprej sami...

Ce vas moti kar pise na Marini strani ste dobrodosli da komentirate na tam danem kontaktu,
mi samo zelimo pokazat naso psicko kako ne rabi imeti ovratnico,
niti povodca, da se lahko oglasimo ali gremo marsikam,
kljub nasemu izgledu po katerem nas obsojajo smo mirni, ne zacenjamo prepirov,
ne lajamo na druge, se ne zakajamo v druge zivali ali ljudi...

a ni to lepo...?


obsojat je najlazje, ali veste, da je vas racunalnik najbrz narejen na kitajskem,
in da so dolocene komponente izdelali izkorisceni kitajski otroci...?
Ali imate se kaj kitajskega doma?

Lepo vas prosim, to nas ne bo pripeljalo nikamor...
ko s kazalcem kazemo na nekoga,
imamo ostale prste usmerjene v nas same...

Skuiki, tako je, smo bolj gozdni, primalni,..., naravni?
Mi zivimo v zelo lepi simbiozi, imamo muco, psa in midva s Spelo,
se vec, v simbiozi smo z vsemi katere srecamo,
ce ne srecamo ravno Nike...
je kar nekaj videov na strani kjer se, menim, jasno vidi da je pes zadovoljen...
se pri ki jih vodim in niso moji izgledajo zadovoljno...
So pa tudi posnetki recimo soka, ali podrejanja,
sramotnega dejanja kot do zdaj pravite... jaz temu pac pravim drugace.

Ce bi radi neka pojasnila, kao tu na forumu, predlagam neko novo temo, kjer se lahko razprdimo, ta tema naj ima lepe slikice, koristne povezave, ali kaj...?
Prejšnja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.