V središču

Sem pripravljen na psa?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 13, 2010 11:29 am

Sem pripravljen na psa?

Ko imamo že temo o prehrani psov, bi mogoče imeli še eno z vprašanji, ki bi si jih moral zastaviti vsakdo, predno se odloči za sobivanje s psom. Vprašanja, ki so na pamet padla meni, in bi si jih moral vsakdo zastaviti, so tale:

- Imam dovolj volje, želje in časa, da v svojo oskrbo vzamem psa?
- Se z mojo odločitvijo strinjajo še vsi ostali družinski člani?
- Imam za oskrbo psa dovolj finančnih sredstev in sem jih za psa pripravljen/a porabiti?
- Sem se pripravljen/a izobraževati in poučiti o vsem, kar s seboj prinaša skrbništvo psa?
- Je moj slog življenja sploh primeren za sobivanje s psom?
- Bi mladiča, ki zahteva več pozornosti in časa ali morda raje odraslega psa?
- Samca ali samico?
- Kdaj je najprimernejši čas, da se odločim za psa? (takrat, ko si lahko vzamemo več časa za privajanje na skuipno življenje, recimo v času dopusta)
- Kje bo pes živel? (daleč najboljša možnost je v stanovanju ali hiši skupaj s svojo novo družino)
- Imam znanje, željo, voljo in čas, ki ga je potrebno vložiti v vzgojo psa?
- Sem pripravljen obiskovati pasjo šolo?
- Naj posvojim azilaša ali kupim pasemskega psa? (Jasno, azilaša! ;) )
- Sem pripravljen poskrbeti za vse pasje potrebe po svojih najboljših močeh in za to pridobiti vse znanje, ki ga potrebujem?
- Imam kakšne zdravstvene težave (alergija), ki bi mi sobivanje s psom otežile ali onemogočile?
- Je moja želja po sobivanju s psom dovolj močna, da bo ostala nespremenjena naslednjih 15 let?
- Se ne bom odrekel psu ob prvi oviri?
- Bom po najboljši močeh poskrbel/a, da bodo moji plani za prihodnost vključevali tudi psa?

Meni osebno se zdi veliko boljše zastavit si še kakšno več, na njih zares iskreno odgovorit in se raje ne odločit za psa, kot pa kakšnega premalo, in čez leto ali dve ugotovit, da je pes predstavlja oviro in nadlogo. To ne sme postat nikoli. Če obstaja samo delček možnosti, da se to zgodi, ga je bolje ne imet :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:02 am

Re: Sem pripravljen na psa?

Jaz bi pa kar tukaj izlila moje dvome, ki jih žal ne znam sama premostit (sorry Pola!). Priznam, da odgovori v stilu, da je psička ful pridna in nezahtevna zame še vedno niso dovolj. :girlblush:

Bom kar opisala, kaj vidim kot težave.
Z možem živiva v svoji hiši (s krasnim atrijem lih za kužka!) sama. To pomeni, da ni v zgodnjem štuku nobene mame ali sestre v sosednjem stanovanju. Do najbližje žlahte je 50km. Nimava otrok, ki bi prišli kaj prej iz šole kot midva iz službe. Tudi služba je oddaljena cca 50km, kar pomeni s čisto praznimi cestami pol ure vožnje. Ker delava v isti firmi in sva ekološko osveščena, se seveda voziva skupaj z enim avtom. To pomeni, da če se enemu zavleče sestanek, bova pozno doma oba. V idealnem primeru, če greva samo v službo in nazaj, naju ni doma od 8h do 18h. Glede na to, da sem v manjšem kraju, greva pogosto v shopping v Ljubljano (predvsem gradbeni material in takšne bolj specializirane zadeve). To znese edino direktno po službi, ko sva itak že v LJ, kar pomeni, da bova prišla domov še uro ali dve kasneje. Socialnega življenja sicer res nimava kaj dosti, ampak kar je, je tudi takoj po službi, ker je enostavno preveč zamudno se vozit pol ure domov in potem spet pol ure nazaj do Ljubljane.
Že tako sem doma med tednom zelo malo, tisti čas pa sem vajena predvsem preživeti z mucami - se igramo, češemo, božamo... Če pride še kuža, bo časa za muce še manj, za kakšen film zvečer pa sploh ne. :girlsad:

Razumem, da se pes privadi mojemu življenjskemu stilu in da imajo tudi drugi lastniki psov službe, ampak mene še vedno gloda, da ni fer, da bi bil takole cele dneve sam. Res se mi zdi boljše tole razčistit zdaj, ko psičke še nisva pripeljala domov, kot vračanje po nekaj tednih, ko se en na drugega že navežemo. Dejte mi prosim povedat, kaj mislite ostali. A bi se na mojem mestu odločili za psa? :girlblush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:05 am

Re: Sem pripravljen na psa?

taperverčki, ali imaš možnost, da bi vsaj v začetku jemala psa v službo? Kapavem, boks v pisarni, pa med malico en kratek sprehod, pa pred potjo domov še en?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:09 am

Re: Sem pripravljen na psa?

Ne, če bi imela svojo pisarno, bi še šlo. Imam pa mizo v skupni inženirski sobi, kjer nas je kakšnih 20. Sicer pa po polinih besedah tale psička ne rabi prav dosti sprehodov.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:16 am

Re: Sem pripravljen na psa?

Nisem sploh mislila na "sprehod" kot število kilometrov, bolj za čas za druženje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če maj 26, 2011 9:20 am

Re: Sem pripravljen na psa?

Lej, moje mnenje je takole.. Psi (še posebej taki kot je Foxy) so vajeni biti malo sami, sploh pa itak ona ne bo sama, ker bo imela družbo muc? Če jo bo lulat, se bo po mojem kmalu naučila hodit v mačja stranišča, ki jih ima na voljo :D . Ne res, verjetno bo itak ves ta čas prelenarila (tako je bilo pri nas s Taro pa je pri nas skoraj ves čas nekdo doma, ampak je to ni ganilo in je drnjohala CEEEEEEEL dan, ven se ji sploh ni ljubilo) in bo noro vesela, ko prideta nazaj.

Po mojem je kul, da si skeptična do neke mere, ampak tako zelo pa te spet ne rabi skrbet, ker boš na koncu videla, da bo vse čisto drugače kot ti bo kdorkoli rekel in se boste sami pošlihtali tako kot bo vam pasalo in ne tako kot vam bomo mi nakladali :D ;) .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:31 am

Re: Sem pripravljen na psa?

*šiva* je napisal/-a:Če jo bo lulat, se bo po mojem kmalu naučila hodit v mačja stranišča, ki jih ima na voljo :D


A je kdo dejansko uspel naučit kužka te veščine? Ker bi se pol manj sekirala ob kakšni nepredvideni zamudi, če bi vedela, da se revčka ne prestopa pred vrati in zadržuje, ker je vajena, da notri ne sme.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:32 am

Re: Sem pripravljen na psa?

Moje mnenje je, če imaš iskreno željo in veselje do tega, da bi imela psičko ali psa, se bo vse poklapalo! Če si odgovorna do svojih muc, boš sigurno tudi do kužka! Če pa prosti čas rajši nameniš stvarem, kjer kuža ne more biti zraven, potem je pa boljše, da ga nimaš.
Tudi pri nas je Tobi kdaj prikrajšan za daljši sprehod, ampak se mi ne zdi, da tolk "trpi", da ga zaradi tega ne bi imeli. Jaz si življenje brez kužka težko predstavljam. No, pa zdaj tudi brez muce ;)
Vsak človek sam najbolje ve, katerim živalim lahko nudi ustrezen dom. Poglej sama vase taperverčki, in boš dobila pravi odgovor.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:38 am

Re: Sem pripravljen na psa?

aaaaaaaaaaaaa, pa tak dolg odgovor sem napisala, pa ga niiiiii! :girlblush: :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če maj 26, 2011 9:49 am

Re: Sem pripravljen na psa?

taperverčki je napisal/-a:
*šiva* je napisal/-a:Če jo bo lulat, se bo po mojem kmalu naučila hodit v mačja stranišča, ki jih ima na voljo :D


A je kdo dejansko uspel naučit kužka te veščine? Ker bi se pol manj sekirala ob kakšni nepredvideni zamudi, če bi vedela, da se revčka ne prestopa pred vrati in zadržuje, ker je vajena, da notri ne sme.


Foxyna mlajša sestrica Ro (prej Po) uporablja mačji wc. Njena skrbnica se je tudi ravno včeraj logirala na forum, jo bom dregnila, da napiše kaj več o tem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če maj 26, 2011 10:30 am

Re: Sem pripravljen na psa?

Ja, valda, da so navajeni na mačji wc, saj zato pa pravim ;). Mnogo čivav in drugih manjših pasem nima s tem nobenih problemov! RES ni hec.
To err is human, but to get even? THAT is divine.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če maj 26, 2011 11:51 am

Re: Sem pripravljen na psa?

taperverčki je napisal/-a: A bi se na mojem mestu odločili za psa? :girlblush:


Ne, razen če imaš možnost ga vsak dan dat h komu v varstvo. Res ni fer met psa, če bo praktično pol dneva sam doma pa nima veze, če ima družbo mačk. Je človekov najboljši prijatelj.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če maj 26, 2011 12:24 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Ja kar se hiše tiče, imata idealko, nobenega, ki vama bi sral po glavi in dirigiral, kako morta živet... blagor :)
Vidva vesta, koliko bi bila lahko s psom in koliko gibanja in družbe ta pes potrebuje. A v atriju pa ne more lulat?
Če bi bila na tvojem mestu, bi se s partnerjem pogovorila, kakšne so možnosti in da pač skupaj pretehata, kako in kaj in se odločita.
Navsezadnje ne bi bila ne prva, ne zadnja, ki bi imela psa samega 10 ur.. če bi, ko bi bila doma, imel dovolj gibanja na voljo, ne vidim kakih velikih težav, če je pes nezahteven... :) Al pa če ga vzameta na probo in bosta videla, kako se v praksi obnese :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 12:34 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

V atriju ne more lulat, ko me ni doma, ker bi to pomenilo, da je kužek cel dan zunaj na dvorišču. To se mi zdi dosti slabše kot notri na kavču, v hladnejšem letnem času pa sploh neizvedljivo. Kakšna vratca za kužka ali kaj podobnega nikakor ne pride v poštev, ker bi se tega posluževale tudi mačje brihte.

Trenutno smo zmenjeni, da pride psička "na probo" in upam, da bom v tem času ugotovila, da preveč kompliciram po nepotrebnem. Vem pa, da pri odločitvi nisem pripravljena vztrajati, če bo kdorkoli od vpletenih nesrečen.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 1:36 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

taperverčki - jaz sem prepričana, da boš točno to ugotovila, namreč - da preveč kompliciraš ;) :P
podpis: bivšakomplikatorkanoobčasnosplohnebivša 8)

Kakorkoli, meni se kar lepo zdi, da male lisičke po preteku niti pod razno ne boš ne hotla ne želela vrnit.
In istočasno kar lepo vem, da če jo pa ipak boš, bo to z res utemeljenim razlogom, zate osebno in tvoj/vajin način lajfa.

btw, da te malo sprostim, čisto tko o.t. - zamenjala sem prt! :lol: :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 4:48 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Prodajajo tudi pasje notranje WC-je. Pravzaprav sem jaz enega dobila z mojo Mel, še nikoli sprobala, ampak ti ga z veseljem šenkam. Gor grejo nekakšne plenične, če se ne motim.
Bom preverila, pa ti javim. Ampak ja, ljudje dejansko imajo WC-je za manjše pse. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 4:50 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 5:03 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Sem hotela še premerit velikost in sem na zadnji strani našla nalepko - je L, 64x48x4cm. 8) Nimam kaj z njim, torej je tvoj, če želiš. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 5:11 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

taperverčkova...naš 10 let star mladiček(obnaša ze čist tako ko bi bil) je sam doma od sedmih do najmanj štirih in mu čist nič ne manaka, pa nima nobene družbe je edina kosmata žival pri bajti, ko nas ni ali spi ali pa se sam igra s kakšno žogico/cufo/balonom nikoli ni delal nobene škode, res bp.
Pomoje ne bo noben problem če bo kuža tolko časa sama doma, samo da bo potem, ko prideta imela kaj od vaju(sprehod, malo crklanja) kar se tiče pa gledanja filmov a ne bo fajn, bosta imela z možem obadva obe roki zasedeni ker bodo ravno 4je, tako kot je nika rekla pes je ččlovekov najbolši prijatelj in če psička ni posebno aktivna bo čist super duper zadovoljna z kakšnim sprehodom in večernim crklanjem pred televizijo v družbi vaju in mačjega dela taperverčkovih :)
res si en super duper komplikator, ampak rajši odgovorni komplikator kot neodgovorni z galvoskozizid :negative:
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če maj 26, 2011 5:28 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Foxy je nakavčni pes, je najbolj srečna, ko se zavali med povštre in spi.
Naslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.