V središču

Sem pripravljen na psa?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 5:29 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Taperverčki, nisi komplikator sploh.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 5:34 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

taperverčki je napisal/-a:Res se mi zdi boljše tole razčistit zdaj, ko psičke še nisva pripeljala domov, kot vračanje po nekaj tednih, ko se en na drugega že navežemo. :girlblush:


Hotla sem povedat, da je ta stavek pokazatelj, da si odgovorna oseba in da bi sama resnično želela, da bi tudi kakšen od naših posvojiteljev zelo dobro premislil, preden posvoji, vendar z resnimi dvomi in pride žival kasneje nazaj, vsa strta, oni pa sigurno tudi osramočeni in prizadeti.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če maj 26, 2011 7:09 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Sedaj se pa še jaz javljam, kot je že prej povedala Pola. Sem posvojiteljica psičke Ro (prej Po), ki je zelo, zelo verjetno mlajša sestrica od Foxy in Teen-a.
Vprašanje na odgovor, ali lahko naučiš psa da uporablja mačji WC, je seveda JA.
Ro sem posvojila pri 7 tednih. Prv tri dni sem porabila da sem jo seznanila z ostalimi 3emi mucami in z WCjem. Najpomembnejša pa sta bila dva nasledja vikenda, ko sem se ji lahko posvetila 100%. Vsakič ko sem jo videla da se malo čudno z ritko premika (kot da hoče lulati ali kakati) sem jo postavila v WC. PA TUDI KO NI NIČ HOTELA NAREDITI, SAMO DA JE VEDELA KJE JE WC IN KAJ HOČEM OD NJE. Nagrada pa je bila pasje keks, tudi samo če sem jo hotela samodejno, seveda vse preko igre, spraviti v posodo za WC. Tako sva se igrali in učili. Vsakič ko se je polula na tla je bila kaznovana, na način z besedo, da to pomeni NE, in sem jo postavila v WC za 2 minuti. Pomembno je tudi, da z njenim urinom pomažeš rob posodice WCja, zelo vohajo. Kasneje ko pa je začela še zanalašč izzivati ( pol na tleh, pol pa v WCju) pa ni 15 minut dobila hrane (so zanalašč prej dobile muce), češ, ne bom te pobožala niti pogledala ker si bila poredna. To je trajalo vsega skupaj, mislim da še 4 tedne ne. Zdaj si sploh ne predstavljam da bi se niti pokakala ne na tla. Zagotovljen uspeh!!!!!!!!!!!!! :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 7:33 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Taperverčki - tudi jaz mislim, da ni treba toliko komplicirati (verjemi, jaz sem ful komplikator, pa vidim, da se me da prekašati :D ), te pa razumem, da te je strah pred prihodom novega člana, poleg tega bo to tvoj prvi pes.

Ampak zaupam Petri in vem, da je res, kar ti je povedala o Foxy. Poleg tega je to majhna psička in res ne bi smela imeti posebnih težav. Če jo boš zjutraj peljala na hiter sprehod za opravljanje potrebe in zvečer na enega daljšega, ne bo nobenega problema. Za vikend pa izkoristiš še popoldneve in takrat nadomestita čas. Ti tudi jaz povem, kaj dela naš pes med enim in drugim sprehodom - spi. Nič jim ni hudega :)
Mislim, da ni treba skrbeti, da bi bili mački prikrajšani - verjemi, da boš tudi zanje še našla čas. A veš koliko je ljudi, ki (predvsem poleti) izkoristijo vikend in grejo za cel dan od doma s psom, mački pa so cel dan doma - in verjemi, da jim nič ne manjka, sploh imaš pa tri :)

Nikar se preveč ne sekiraj, vse bo v redu, samo pozabi na strah in se raje veseli njenega prihoda. Ko boš rabila nasvet, ga boš pa tule sigurno dobila. Ne boš edina, ki se bo od psa sproti učila tega in onega.

Vse bo ok ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Če maj 26, 2011 7:43 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

:good:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 109

Pridružen: Sr maj 25, 2011 3:43 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 7:48 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Še en predlog glede podlage za lulanje - ni sicer bilo še sprobano (mogoče sploh nikoli ne bo ;) ). S fantom sva se enkrat hecala, da bi nabavila en kvadratni meter une trave, ki se jo dobi v rolah :D - ker naša je zelo sobno čista in verjemem, da bi ji bilo muka se polulat po tleh v primeru najine res dolge odsotnosti...tako bi pa imela neko natur, zunanjemu svetu podobno toaleto :P, če bi bila sila :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Če maj 26, 2011 7:50 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Meni se to ne zdi tako slaba ideja .
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če maj 26, 2011 8:16 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Tudi plenice niso problem. Ampak mislim , da pesek vseeno predstavlja nek manjši približek zunanjega okolja, tako da jih je lažje naučiti na pesek.
Poznam pa gospo, ki ima dva psa VEČJE RASTI, in je odsotna od doma 10 ur, pa ju je vseeno naučila lulati na plenice.
Tak majčken pikipoki kot je Foxy pa rabi zjutraj le 15 min prehoda, mislim da je več kot zadosti, zvečer se mu pa bolj posvetiš. Odvisno je tudi od potrebe vsakega posameznika. Ro naprimer bi šla rada na sprehod vedno kadar grem jaz ven čez vrata. MO (sestrica od Ro, ki je pri mojem dobrem prijatelju skupaj z Mio in Milom) pa rabi samo 1X na dan sprehod, pa da se ji malo čez dan posvetiš.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 8:20 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Hvala za mnenja in nasvete. Čombe je danes pripeljal oprsnico, papice in še par malenkosti, samo še Foxy manjka. :good:
Edino trave pa ne bo, bi itak mački vse požrli, pol bi pa namesto ene lužice brisala cel kup bruhcev. :lol: :lol: :lol:
Zadnjič spremenil taperverčki, dne Če maj 26, 2011 8:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če maj 26, 2011 8:20 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

riry je napisal/-a:Še en predlog glede podlage za lulanje - ni sicer bilo še sprobano (mogoče sploh nikoli ne bo ;) ). S fantom sva se enkrat hecala, da bi nabavila en kvadratni meter une trave, ki se jo dobi v rolah :D - ker naša je zelo sobno čista in verjemem, da bi ji bilo muka se polulat po tleh v primeru najine res dolge odsotnosti...tako bi pa imela neko natur, zunanjemu svetu podobno toaleto :P, če bi bila sila :) .


Mal bi sicer smrdelo pa trava bi verjetno kmalu crknla :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če maj 26, 2011 8:20 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

In? Si se zdaj potolažila? ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 8:22 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Potolažila se bom, ko pride lisička domov in se navadimo en na drugega. Do takrat bom pa še malo na trnih. :crazy:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Če maj 26, 2011 8:24 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Lej, namesto, da energijo porabljaš za sekerancijo, jo raje usmeri v veselje, da se spoznate in imate radi. :) Foxy te komaj čaka, da te bo lahko imela na polno rada. Tak cuker kot je. Zaupam v vaju, tako da komaj čakam na vajino fotoreportažo! :kiss:
Pogum, Taperverčki! :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če maj 26, 2011 8:53 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Sej bo šlo z Foxy, če pa ne se je pa že meni in Ro zdela za .......?????!!!!............... simpatična.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Če maj 26, 2011 9:18 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

taja je napisal/-a:Sej bo šlo z Foxy, če pa ne se je pa že meni in Ro zdela za .......?????!!!!............... simpatična.


Vama se vsaka mala stvarca zdi za..................simpatična :D , pa naj bo pasja ali mačja stvarca.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:24 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Se pridruzujem mnenju, da se nikakor ne sekiras prevec, ker so pomisleki cisto na mestu. Ampak upam in verjamem, da se vam izide ;). Pri nas bi bla fejst kriza ... kakrsnikoli podaljski po sluzbi pridejo v upostev le, ce gre drug lahko domov. Ampak je zelo odvisno od psa, ce je Foxy kauc-pes, verjetno ne bo tezav, sploh ce bo lahko lulala. Eden od mojih rabi veliko mozganske telovadbe in dolgcas je njegov najvecji sovraznik. Tako da 9 ur se, vec pa nikakor. In tudi to je eden izmed razlogov, da se ne bi selila tako dalec od sluzbe (50 km v LJ v spicah s parkiranjem vred je res zelo optimisticno za pol ure, sploh pozimi :O), ceprav je res, da ce si v hisi in nimas nikogar nad glavo, je cisto nekaj drugega, kot ce ti zacne pes zaradi stiske nabijat v bloku (in "zabava" sosede)... Ampak vseeno, vec kot 10 ur se mi zdi pa ze res nefer do psa. Se pa strinjam, da se je treba za izpolnjevanje tega "kriterija" odpovedat popoldanskim podaljskom, jih prestavit na vikend ali v pozne vecerne ure ipd.

Omenila si vratca za v atrij in uhajanje mack. Moznost je, da bi vratca vodila v ograjen prostorcek, ki bi bil varen tudi za macke. Pasje-macjak :blush:.

P. S. Joj, da ne pozabim: srecno s Foxy! :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 154

Pridružen: To maj 24, 2011 10:00 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če maj 26, 2011 9:29 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Sej veš kaj, oz. sva, mislila. Itak so pa VSEEEEEEEEE "simpatične" :P
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:31 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Kako nezahtevni so lahko nekateri psi te naučijo prav začasniki. Takrat, ko po minimum dvanajstih urah nepredvidenih obveznosti šibaš domov ko zmešan. Predstavljaš si, da je doma že vse polulano in pokakano, pes ziher v agoniji tuli in spreminja stanovanje v štalo. Da premagaš ves promet skoraj dušo spustiš, že 100 metrov pred domov iščeš ključe po torbi, zgrizeš si vse nohte in se sekiraš do nezavesti. Potem noriš po stopnicah, da se trikrtat spotakneš, najprej ko priletiš noter zagrabiš povodec, sploh pomisliš ne, da bi se preoblekel v pasje cunje.

In kaj te pričaka doma? Pes v isti pozi, kot si ga pustil, stanovanje nedotaknjeno. Pes spi kot bi mu nekdo mamile podtaknil, ko te ni bilo. Pograbiš psa, ga nateraš ven na prvo travo, on te gleda ko tele v nova vrata. Počasi se začne pretegovat, zehat da kar škriplje, leze v naročje in še nadalnjih 20 minut niti pomisli ne na to, da bi se uscal. In tebi se je mudilo domov ... :dash: :lol:

Pa ne narobe razumet Taperverčki, tudi ob dveh zjutraj so se sposobni razigrat in noret do konca, samo da so spet s svojim človekom. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:35 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Berem in berem in se trudim, da ne bi komentirala... pa moram.

Kot prvo - da bo jasno: Polinim odločitvam zaupam popolnoma. Če Pola napiše, da je Foxy nakavčni pes, ji verjamem. In če Pola misli, da si (taperverčki) primerna skrbnica za Foxy, ji tudi zaupam.

Ampak... Taperverčki, če te ne bi poznala, bi ti napisala, da nisi primerna skrbnica za "normalnega" psa.
Ker pa te, ti verjamem, da boš naredila vse, da se bo Foxy imela lepo.

Pa vendar... moje OSEBNO mišljenje je, da če psu ne moreš privoščiti 3 sprehodov dnevno (poleg vsega ostalega: šolanje, ukvarjanje s psom...), si ga ne nabavi!
Lulanje psov po stanovanju se mi ne zdi sprejemljivo, prav tako ne vsakodnevna 10 urna odsotnost.

Sicer pa - obstajajo sprehajalci psov. Na Gorenjskem se cene gibljejo med 6 do 9 evrov na uro.
Zase vem, da bi raje plačala teh 40 evrov na teden, kot da bi bil pes sam doma zaprt v stanovanje 10 ur dnevno (pa čeprav bi imel za družbo mačke).

Taperverčki, tole zgoraj napisano ne leti nate.. je bolj splošno mišljeno.
Žal sem prevečkrat videla, kaj se dogaja ne-sprehajanim psom... in en sprehod dnevno niso "normalne" razmere za pse! Prav tako ne "scanje" na plenice ali v pasje WC-je.

Sori, ampak sem morala tole napisat...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če maj 26, 2011 9:38 pm

Re: Sem pripravljen na psa?

Jaz se tudi strinjam s SunnyDay. 10 ur je dovolj dolgo, potem domov in eden s psom ven, drugi v šoping. Čeprav pes lulanje zdrži tudi več kot 12 ur, ampak ne vedno. Veliko psov hodi ven samo 2 x dnevno.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.