V središču

Prva pasja pekarna


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr nov 14, 2012 1:01 pm

Prva pasja pekarna

VIR: http://www.pesmojprijatelj.si/aktualno/ ... ja-pekarna



Ste vedeli, da imamo v Sloveniji pravo pasjo pekarno? Pravzaprav gre za novost na slovenskem trgu, zato vas bo večina nedvomno z zanimanjem prebrala spodnji intervju z lastnico Pasje pekarne Mljask. Helena Navinšek je za izdelavo in prodajo pasjih piškotov pridobila certifikat s strani Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Veterinarske uprave ter Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije.


Od kod ideja za pasjo pekarno?


Že od nekdaj sem z veseljem kuhala in pekla pecivo, piškote za družino in prijatelje, izpopolnjevala mamine in babičine recepte in vedno preizkušala kaj novega. Ker moji kužki sladkih in drugih dobrot niso smeli jesti, sem začela peči pasje piškotke posebej za njih. Vse moje piškotke so z veseljem pohrustali in tako postali odlični pokuševalci vseh mojih dobrot. Ideja je zorela kar nekaj časa. V nekaj letih sem izpopolnila recepte, se posvetovala z veterinarji, v tujini kupila različne modelčke v obliki različnih velikosti kosti, tačk, kužkov in tudi drugo embalažo. Poskusili so jih tudi kužki mojih prijateljev in odziv je bil res dober. Lahko rečem, da sem neke vrste vizionar, rada imam izzive, nove stvari in ker sem ugotovila, da se v Sloveniji še nihče ne ukvarja s tem, da bi ponudil domače, ročno izdelane in tudi zdrave pasje dobrote našim pasjim ljubljenčkom, sem prišla na idejo, da bi lahko s peko domačih pasjih piškotov poskusila tudi na našem trgu in s tem razveselila tako pse, kot tudi njihove skrbnike. Začetni odzivi so zelo pozitivni, pravzaprav odlični in kar je najpomembneje, kužki jih imajo zares radi.

Slika

Kje so pasje dobrote naprodaj?

Trenutno je moja spletna stran še v delu in upam, da bo zelo kmalu na voljo vsem uporabnikom. Pasje piškotke je za zdaj možno naročiti le preko elektronske pošte ali po telefonu. V kratkem jih bo možno kupiti tudi na veterinarskih klinikah, v trgovinah za živali, pasjih salonih, hotelih, na pasjih razstavah, tam kjer so kužki prisotni in kjer bo zanimanje in povpraševanje. Dostavimo jih tudi na dom ali pošljemo po pošti, tako v Slovenijo kot tudi v tujino.

V čem se vaše dobrote razlikujejo od ostalih priboljškov, ki jih lahko kupimo v pasjih trgovinah?

Vsi pasji piškotki so izdelani ročno, trdo pečeni iz 100% naravnih sestavin, katerih kvaliteta ustreza najboljšim in zdravim živilom za ljudi. Ne vsebujejo soli, sladkorja, konzervansov, umetnih barvil in umetnih okusov, ker le-ti niso primerni za pse. Zaradi svojih sestavin so zdravi, izvrstni za čiščenje pasjih "čekanov", lahko prebavljivi, z malo kalorijami, različnih okusov in velikosti, primerni so za vse pasme, starosti in velikosti naših pasjih ljubljenčkov. Prav tako pa so primerni tudi za vse tiste, ki so občutljivi, imajo diete, alergije ali sladkorno bolezen. Analizo sestavin so sicer izvedli na Univerzi v Ljubljani, Inštitutu za higieno in patologijo prehrane za živali.

Slika

Trdo pečeni piškoti služijo kot dopolnilo k dnevni prehrani (dnevnemu obroku), kot priboljšek, nagrada pri vadbi, šolanju, za agility, na sprehodih, uspešno narejeni nalogi... Določeni recepti so posebej usklajeni z veterinarji in za tiste kužke, ki imajo različne diete, alergije, bolezni, tako da se kljub temu tudi oni lahko posladkajo z mojimi piškotki. S skrbniki se lahko individualno dogovorimo tako za okuse, oblike, velikosti in količino, glede na predpisano dieto veterinarja. Z veseljem svetujem glede nakupa pravih piškotkov za pasjega ljubljenčka.

Koliko različnih piškotov ponujate? So kateri od njih posebej priljubljeni?

Trenutno pečem dvajset vrst pasjih piškotov pod blagovno znamko "Tarini pasji piškoti", imenovani po naši psički Tari. Pripravljam tudi "maffine", glede na povpraševanje pa načrtujem tudi peko pasjih rojstnodnevnih tort v obliki kosti ali pasje tačke.

Priljubljeni so kar vsi piškotki, najbolj prodajani pa so "Tarini mešani piškotki", koruzni piškoti s konjskim mesom, s tuno, arašidovi piškoti z jogurtom, korenčkovi piškoti s sirom, z jabolkom, bananini piškotki z ovsenimi kosmiči, sezamovi piškotki z vanilijo, mentini osvežilni piškotki, borovničevi, jabolčni piškoti s cimetom, dietni zelenjavni piškotki in riževi piškoti z različnimi okusi.

Slika

Zagotovo so pasji piškotki psom neškodljivi, katere so tiste sestavine, ki jih uporabljate pri pripravi in katerih se izogibate?

Analizo sestavin so izvedli na Univerzi v Ljubljani, Inštitutu za higieno in patologijo prehrane za živali. Kot sem že omenila, piškotki ne vsebujejo soli, sladkorja, konzervansov, umetnih barvil in umetnih okusov, ker le-ti niso primerni za pse.

Sestavine za piškotke so polnozrnata pšenična, koruzna, ržena, ajdova, ovsena, ječmenova, riževa, rožičeva moka in kvinoja ter ovseni, riževi kosmiči, koruzni zdrob, riž, ješprenj, prosena, ajdova in ječmenova kaša. Piškoti vsebujejo tudi sveže kuhano konjsko meso, tuno in lososa v lastnem soku, drobovino in sir. Ker morajo kužki poleg beljakovin zaužiti tudi vlaknine in vitamine, piškotom dodam še sveže korenje, jabolka, špinačo, banano, borovnice, jagode, stročji fižol, brokoli, jedilno bučo, paradižnik ter sezamovo in laneno seme.

Za vezavo testa je uporabljena domača, čista zelenjavna juha, kuhana iz sveže zelenjave. Za boljši okus in vonj dodajam tudi zelišča in začimbe. Uporabljam še domače izdelan rožičev preliv, ki je nadomestek za čokolado oziroma kakav.

Vse glavne sestavine piškotkov so kupljene pri slovenskih proizvajalcih in se tudi zato razlikujejo od "navadnih piškotov" v trgovini.

Slika

Kako se na piškotke odzivajo psi in njihovi skrbniki?

Po pogovorih s skrbniki psov, se njihovi ljubljenčki odzivajo odlično. Do sedaj res še ni bilo primera psa, ki bi Tarin pasji piškot zavrnil. Radi jih imajo, kar je v veselje skrbnikom in seveda tudi meni.



Vesela sem, da se skrbniki psov vračajo in glede na stalne kupce, ki prihajajo z različnih koncev Slovenije lahko sklepam, da ko psi te piškote enkrat pokusijo, se jim enostavno ne morejo več upreti.

Kje je vaše piškotke možno naročiti v tem trenutku?


Kot sem omenila, je trenutno moja spletna stran še v delu. Izdelke je možno naročiti preko elektronske pošte pasjapekarna@gmail.com ali po telefonu na 040 822 300. Želela bi tudi omeniti popuste za prvi nakup, na količino, za stalne kupce, člane Tarinega kluba kosmatinčkov...



Besedilo: Mitja Čehovin
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 155

Pridružen: To avg 21, 2012 10:36 am

Odgovor Sr nov 14, 2012 1:33 pm

Re: Prva pasja pekarna

Super. Če boš zasledila pa sporoči ko bo imela spletno trgovino :good:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če nov 15, 2012 9:44 am

Re: Prva pasja pekarna

V Galiju jih imajo že kakšne 3 mesece :). Mrcine zadovoljne!

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.