V središču

Suh pasji smrček


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 02, 2012 7:18 pm

Suh pasji smrček

Pred parimi meseci sem se zaradi suhega pasjega smrčka, ki se je celo začel lupiti, že letela k veterinarju. Rekli so, da lahko pride do tega zaradi kopanja lukenj in da miši prenašajo neke gljivice. Izzy ne koplje, res pa je, da ta svoj nos vtakne povsod in sem si rekla, mogoče je to to. Dobila sem Plivasept šampon in Lamisil kremo proti gljivicam. Naj bi mu vsak dan 5x na dan mazala in naj bi imel to vsaj eno uro gor brez lizanja. Kar je pomenilo, da vzamem nogavico, izrežem na koncu le majhno luknjico ravo za smrček in mu jo nataknem, čez vse to pa še nagobčnik, da ja ne more jezika dat ven in polizat. Pes se mi je grozno smilil, iz ure sva skrajšala na pol ure, iz 5x na dan na 3x na dan. In to kakšne 3 tedne :( Je jokal, jaz sem jokala zraven, saj je moral biti nagobčnik najlonski in precej zategnjen, da ja ni jezika ven spravil. Polizal si je sicer čist prec, ko je lahko. Iskala sem ogromno o tem, a nič posebnega našla, kot da je to taka redkost. Žal nisem problema napisala v Google v angleščini. :rolleyes: Smrček se je pozdravil, a se je kak teden nazaj stvar ponovila. Tokrat sem napisala v angleščini in lej ga zlomka, o tem je veliko govora. Razlogi so lahko dehidracija (kar ni, saj ima svežo vodo skos na voljo in normalno pije, koža mu gre lepo nazaj ko jo povlečeš, dlesni so lepe barve), eden od razlogov pa je zelo suh zrak v stanovanju kar je pa pri meni precejšen problem. Res je zelo suh zrak, perilo je zelo hitro suho in sem prepričana, da je zato smrček suh. Kako to odpraviti, piše, da naj mažemo z vazelinom (sem šla ponj v lekarno) ali Neosporinom, ki ga pa pri nas ne dobim, saj je antibitična krema (brez recepte pa vemo kako gre to). Pa niti ga ni pri nas, mogoče je pod kakšnim drugim imenom kaj podobnega, ne vem. Neosporin je imel na srečo kolega, ki ga je prinesel iz Amerike in smrček je veliko bolje. Parkrat na dan namažem, dam čez samo štunf in je priden ter ne vleče dol, počakam kakšnih 10 minut (tok časa naj bi se mazilo vpijalo) in odstranim. Očitno pa to le ni takšna redkost, našla sem stran, kjer prodajajo vaselin namenjen ravno pasjim smrčkom :O http://snoutstik.com/ Ampak itak se tega ne dobi pri nas :( Mački imajo normalne smrčke.
Zdaj me pa zanima: se je kdo kdaj srečal s tem problemom in kako je ukrepal?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če maj 03, 2012 7:48 am

Re: Suh pasji smrček

Kaj pa izparilniki (ali pač karkoli, iz česar lahko voda hlapi - brisače, sklede z vodo ...) za dodatno vlago v stanovanju? Da ne boš v nedogled sanirala samo posledice, probaj nekako vsaj zmanjšati vzrok; tudi tvoja koža ti bo zelo hvaležna ;).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če maj 10, 2012 10:09 am

Re: Suh pasji smrček

Naj povem, da je smrček že skoraj zdrav :good:
Glede izparilnikov: imam ga in ga bom očitno morala pozimi, ko se bo spet kurilo, uporabljati, zdaj s s suhim zrakom ni problemov ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe mar 22, 2013 8:16 pm

Re: Suh pasji smrček

Pes ima lep smrček in ne vem, ali je pomagal Lamisil in so bile res glivice ali pa je samo rabil malo vlage, kot mi potrebujemo vazeline, ko se osušijo ustnice. Letos, ko v stanovanju ni tako suho, je smrček lepo moker in OK :) No, če se komu podobno zgodi, najprej pomislite, da je vzrok suh zrak v stanovanju ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.