V središču

Zobje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So jan 21, 2012 12:54 pm

Zobje

Rabim nasvete glede nege pasjih zob, saj mi počasi že zmankuje idej. Pina ima tako prehrano: pol kuhanega mesa, pol briketov (mešanica kvalitetnih znamk), če bi bilo po moje bi jedla samo brikete....Dvakrat na dan dobi dva kroketa za čiščenje zob, stalno ima na razpolago raznorazne palčke itd. za žvečenje in jih tudi žveči, ne samo zakoplje pod povšter :D . Kljub temu se ji nabirajo obloge na zobeh in ji včasih malo smrdi iz gobčka. Od zobnih past prenese samo sprej od Biospotix (našpricam na ščetko) s katerim čistim vsak dan, vendar je žal precej nežen. Po ostalih "močnejših" pastah bruha in/ali dobi hudo drisko, tako da ne pridejo v poštev. Pozna kdo veterinarja ki se spozna na zobe? Naši veterinarki se zdijo sprednji zobje ok, zadnjih pa žal ne upa pogledati. Ker ima Pina majhen gobček in zobe globoko v čeljusti, ji ne morem npr. jaz odpreti usta in potegniti ustnice nazaj, ona pa gledati.

Dobrodošli vsi predlogi. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor So jan 21, 2012 1:52 pm

Re: Zobje

Zobarico imajo na kliniki v Mestnem logu v Lj., dr. Vladka Erjavec. Se praktično samo z zobmi ukvarja. Naroči se k njej, da pogleda kako je in po potrebi tudi očisti zobni kamen (v narkozi). Se splača nabrat tisti denar (sicer ne vem, kakšne so trenutne cene) in stvar sanirat, preden pride tako daleč, da je treba pulit.
Ko so zobki enkrat čisti, jih je pa z rednim čiščenjem s krtačko dokaj enostavno obdržat čiste. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 248

Pridružen: Sr dec 01, 2010 2:52 pm

Odgovor So jan 21, 2012 3:29 pm

Re: Zobje

Zobarja imajo pri Zaninoviču na Gorkičevi.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Po jan 23, 2012 7:50 am

Re: Zobje

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po jan 23, 2012 8:08 am

Re: Zobje

a se tole da kje tko "normalno" kupit, a samo v spletni trgovini?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Po jan 23, 2012 8:40 am

Re: Zobje

Nikjer še nisem vidla v fizični trgovini, ne njihove hrane ne ustne nege. Ampak jaz itak 95 % nabavljam prek spleta, pa ne bi bilo čudno, če bi kaj spregledala. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po jan 23, 2012 12:52 pm

Re: Zobje

Kako se pa tole uporablja?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor To jan 24, 2012 10:23 am

Re: Zobje

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To jan 24, 2012 10:39 am

Re: Zobje

Ta'sončna, predvidevam da ti tegale na mačkih nisi sprobala?!? :rolleyes: ;)
A kdo je?
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jan 24, 2012 10:42 am

Re: Zobje

jst bom
:lol:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor To jan 24, 2012 10:52 am

Re: Zobje

Alexx je napisal/-a:Ta'sončna, predvidevam da ti tegale na mačkih nisi sprobala?!? :rolleyes: ;)

Nisem, ne ... se moram pa psihično pripravit, da gospe mački, ki se je priselila k mojim staršem, tole poturim (hvala bogu, da lahko na tačko), ker ona rjove name, samo da jo pogledam, dotiki brez ugrizov in batin so že cel luksuz :rolleyes: . Edino za futrat sem pa kul. Hvaležnost pa taka :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jan 24, 2012 10:56 am

Re: Zobje

SunnyDay je napisal/-a:....... Hvaležnost pa taka :devil:


ja, imaš čisto prav - lahko bi ji bila vsaj malce bolj hvaležna, da jo sploh smeš hranit, gospo mačko! Presneto vendar, no..... :devil:
:lol: :P :lol:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor To jan 24, 2012 11:06 am

Re: Zobje

Ja, tu nekje smo :D :rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To jan 24, 2012 9:41 pm

Re: Zobje

Hvala vsem za predloge. Vixen bomo šli k Vladki, berem na internetu da jo priporočajo. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Če jan 26, 2012 3:40 pm

Odgovor Če jan 26, 2012 3:42 pm

Re: Zobje

Stomatologinja je tudi Ana Rejec, ki dela v Postojni.
LP

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe sep 21, 2012 7:19 pm

Re: Zobje

SunnyDay je napisal/-a:Nam se fino obnese tole: http://www.platinum.si/frontpage/platinum-premium-nega.html


A je tole kdo sprobal? Rexi ima težave z zobmi, trdih žvečilk mu ne smem dati, ker ima že od prej fejst obrabljene zobe, pa še
vnete dlesni (Stomodine LP malo pomaga), dobila sem nasvet, naj mu enkrat na mesec kupim goveji vamp v kosu, menda fino čisti zobe, ampak ga nikjer ne dobim, mi hočejo prodat samo narezanega :rolleyes: .
Ščetkat ne pusti več, drgnem mu s frotirasto krpico in zobno pasto, pa je to bolj blažev žegen. Sem mu kupila
dentalne žvečilke od Verbaca, pa glih teh ne mara :dash: .
Samo kvalitetno hrano dobiva, pa je v enem letu stanje postalo tako slabo, ne razumem :girlsad: .

Bi probali zadevo z zgornjega linka. Kakšne izkušnje :angel: ?
(tudi mačje bodo dobrodošle :) )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So sep 22, 2012 6:32 am

Re: Zobje

Tudi mene je zanimal tale gel in sprej, ampak sem brala na tujih forumih, da so ljudje skeptični zaradi alkohola, ki ga vsebuje in ne vedno (glede na to da žival to pogoltne) koliko je to ok za organe.. Ne vem, jaz sem potem res razmišljala o tem in se za tole opcijo nisem odločila.

Glede vampa, bom jaz šla v tem tednu vprašat, pa ti sporočim, če ga dobim slučajno, da sprobaš :).

Glede Rexija pa :girlblush: :kiss: :kiss: .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor So sep 22, 2012 7:48 am

Re: Zobje

Meni so rekli, naj mu dam govejo kost in redno čistim zobe. Na cepljenju mi je vet. rekla, da če ne sčistim kamna sama, bo moral drugo leto na čiščenje zob :( Ravno tako mu dajem izključno kvalitetne brikete, ni imel kančka zobnega kamna (meni se tudi zdaj ne zdi, da bi ga imel toliko), potem pa to slišiš. Oh...
V glavnem, šla sem do pasje frizerke v moji bližini, ki ima tudi trgovino za pse in vprašala, če ima pasto in krtačko. Mi je rekla, da so te paste larifari, samo drage in nič drugega. Naj kupim otroško zobno ščetko z mehkimi ščetinami, naj vlijem žličko jabolčnega kisa v približno 2dcl vode in s tem spucam zobe ene 3x na teden. 1x na teden pa naj dobi govejo kost. Ona tako dela in njena psička nima čisto nič kamna. No zdaj jaz tudi tako počnem, kis, voda in otroška ščetka in lepo pusti pucat :good:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Če nov 25, 2010 10:35 am

Odgovor So sep 22, 2012 11:16 am

Re: Zobje

Tale gel in sprej platinum eni zelo hvalijo, moji psički pa ni pomagalo prav nič. Pa sem delala točno po navodilih kar precej časa, pa ni pomagalo. Kamen se je še vedno nabiral. Zdaj imam pač ščetko in encimsko zobno pasto in ji striktno vsak dan umivam zobe. Se mi zdi, da je bolje.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So sep 22, 2012 11:26 am

Re: Zobje

Meni se tudi zdi, da od telih zobnih past ni kakega hudega učinka :S .
Otroško zobno ščetko in kis smo nabavili, bomo probali.
Naslednji teden bo šel še mož na lov za govejim vampom, upam da bo kaj sreče :angel: .
Naslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.