V središču

Učenje trikov


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr nov 16, 2011 10:20 pm

Učenje trikov

Sej ne, da mi gre učenje, torej kako pokazati psu kaj mora narediti, nevem kako dobro od rok, a imam drugo vprašanje: po zelo kratkem času učenja, pes totalno izgubi koncentracijo, zanima ga vse naokrog in začne skakati po meni ter me grizti in se želi z mano igrati. kaj narest, kako bi ga na lep način umirila? Ker je res po kratkem času ves vznemirjen in živčen al kaj jaz vem kaj. Potem pa še jaz postanem živčna...
Aja, če bo kdo pomislil in vprašal, naj že vnaprej povem: ko nekaj pravilno naredi, ga lepo pohvalim potrepljam, dam priboljšek (ne vedno, ker jih rada pozabim :girlblush: ) in ne naredim cele scene: uaaaaa, suuuupeeeer, braaaavooo, vsa vzhičena. Lepo mirno, a pohvalim vedno in potrepljam. Se trudim, da ne bi oddala take energije, da bi bil potem še on ves vzjičen. Pa ne pomaga, kr strga se mu mal :P
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr nov 16, 2011 10:29 pm

Re: Učenje trikov

Mogoče, če takrat ko mu pade koncentracija, zahtevaš da naredi en trik, ki ga polno obvlada že? Pa za nagrado bi mu dala par minut igre, potem pa učenje naprej. Pa lahko da brcam v temo, samo če je on ves vzhičen in igriv, bi ga jaz ignorirala in se ne bi šla njegovih for, pa ne bi v nedogled prosila naj da mir. Bi se proč od njega obrnila in bi to počela tako dolgo dokler mu ne bi bilo več zanimivo mi težit.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če nov 17, 2011 7:00 am

Re: Učenje trikov

Pes ima "attention span" od dve do maksimum 5 minut. Najbolj dresirani šolani delovni psi, tisti ki zmagujejo na tekmovanjih, imajo attention span do osem minut.

Ne smeš zahtevati od njega da ostane skoncentriran več kot 5 minut, ker bo zasovražil učenje. Vadi trikce dve, tri minutke, potem pejta malo laufat, se igrajta, ga malo božaj itd, potem pa spet 2-3 minutke. Boljše je desetkrat na dan vaditi po eno minuto, kot enkrat po deset minut. Je dosti bolj sproščeno za psa, in tudi se bo dosti več naučil.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če nov 17, 2011 10:23 am

Re: Učenje trikov

Ne traja niti minuto pa je že ves vzhičen, tok pa že vem o psih, da ne bo v nedogled skoncentriran :rolleyes:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če nov 17, 2011 10:28 am

Re: Učenje trikov

Moram tole v soboto vprašat. Jaz naredim vajo (zdaj ga učim, da pride, gre okrog mene zadaj in se vsede ob levi nogi), potem ga pohvalim in pustim, da gre prevohat to in ono. Potem ponoviva vajo,...
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: So dec 24, 2011 10:03 am

Kraj: Il.B.

Odgovor Ne jan 06, 2013 12:00 pm

Re: Učenje trikov

Povsod berem, da s psom lahko delaš največ 10 minut naenkrat ali še manj, če ne bo zasovražil učenje, slišala sem celo, da mu bodo zboleli možgani :O :lol: (ampak tega ne verjamem)... Ampak Dino se uči brez problema tudi pol ure in več. Sicer včasih naredim kak odmor za igro, ampak se mi zdi da se psu zdi to čisto odveč in samo komaj čaka, da spet začneva s trikci. Pa je ta ''omejitev'' 10 - 15 min mišljena bolj zato, ker nekateri psi izgubijo koncentracijo in da vodniki ne bi pretiravali, ali je res kaj na tem, bo pes čeprav je tako zagnan in navdušen najverjetneje zasovražil učenje če se tega ne držiš?
Je pa res, da lahko dela največ 10 minut če vadiva kakšen poleg in sem jaz posebej natančna :) , ampak pri trikcih, če delava na shapping še posebej pa ne ravno... Jih pa zna že čez 80 (ne štejem več), učim ga s klikerjem in to obožuje. Najraje pa ima, ko mu kliknem za karkoli novega naredi. Potem pa me vedno preseneti, kako se spomni trikov, ki sva jih samo poskusila že dolgo nazaj (pa potem opustila). 8)
Kiki, Čupa, Mura, Dino, Pejča *__*
http://rebeka-u.weebly.com/index.html

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne jan 06, 2013 12:33 pm

Re: Učenje trikov

Je res odvisno od psa, eni rabijo večkrat po malo drugi pa so lahko skoncentrirani dlje časa - predvsem kaki delovni prav uživajo v kakršnemkoli delu, mojmu je recimo poleg cel žur. Trikci bi itak naj bili namenjeni za pasjo zabavo, tako da če vidiš da uživa ti gre učenje res dobro od rok :) Shaping je pa sploh poseben, tuje pes cel navdušen nad seboj ker je sam pogruntal kaj more naredit.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Ne jun 23, 2013 6:41 pm

Re: Učenje trikov

Zalarjeva najdi čas, ko psu najbolj ustreza za učenje in kaj ga motivira. :)
Eni imajo pred igro, drugi po igri ali sprehodu. Mal opazuj odzive psa.

Jst mam večkrat na dan po par minut, ker zgubi koncentracijo, itak pa se med posameznimi sklopi tud igrava, tko da dojema kot igro vse. Se mi zdi, da ni tolk vazn kolk vzhičeno psa pohvališ, ampak to, da ga vedno na isti način. Razen seveda ko se učita novega trika pa mu rata narest. :D Takrat pa dobi tud dvojno priboljškov kot sicer za ostale ukaze. Da ja skapira, da je to blo super kar je naredila. :D


btw, knjiga "101 pasji trik" je zakon. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jun 23, 2013 6:46 pm

Re: Učenje trikov

Je super knjiga, ne?!?! :good:

Midva jih zdej znava cca 20, pa jst sm potem čist hepi kot mama od prvošolčka, ko Kajči skuži kaj novega!! :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Ne jun 23, 2013 6:52 pm

Re: Učenje trikov

Jp, super je res!

Mi nismo še tak daleč v številu ukazov. Sva na žalost zadnje tedne malo manj pridna pri učenju. :blush: Ponavljamo trike, ki jih že zna in dopolnjujemo preval, ki je bil zadnji v vrsti. Trenutno delamo mal bolj na odpoklicu, ker je voluharca ugotovila, da če se igra s kakšnim psom, da ni problem, če ne pride takoj nazaj.
Pubertetnica pač :rolleyes:

Po kakšnem sistemu pa zbiraš trike iz bukve? Mal sem gledala, nekateri ne pridejo v poštev, ker je manjša psička. :)

PS: če imaš možnost it na koseški bajer - na začetku pred bajerjem je ena stena, ki ima luknje, tolk da lahko kuža skoči skoz njih. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jun 23, 2013 8:34 pm

Re: Učenje trikov

Ne vem, pač izberem tistega ki se mi zdi zanimiv. Kajči je kar velik, celo za whippeta je malček nadpovprečen.

Ravnokar se je naučil "mrtev" in sicer tako, da namerim kazalec (="pištolo") v njega in rečem BUM!!! on se pa zvrne :D :D Ne gre nama še čisto 100% - je skužil kaj hočem od njega, ampak je še počasen in štorast v izvedbi.

Na žalost nimam možnosti kaj dosti okoli koseškega bajerja lutat, ker sem iz Ajdovščine pa večinoma brez prevoza... :( ampak vseeno hvala za povabilo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Če jun 27, 2013 3:51 pm

Re: Učenje trikov

Bravo Kajči! :good:
Whippeta imajo tle eni sosedi. Luškana kuža še mlada. :) Ampak to so pravi norci na štirih tacah. :D Se z našo Bibi igrata, prekucavata, lovita ... ni da ni. Je Bibi sicer kar hitra na svojih kratkih tačkah, ampak ko pa ta whippet zalaufa na polno... samo še trava frči okol. :D

Skratka... mi po knjigi znamo ene par ukazov, samo sem večinoma že delala pred knjigo, tko da so v prirejeni različici. Je pa neki najlepšega ko ji neki rata. :girlblush:
Sam lumpa lumpasta je zdej po novem tko, da nardi ukaz samo če imam v roki priboljšek. Sicer me gleda kot da sem z drugega planeta, ko jo prosim, naj nardi preval. :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če jun 27, 2013 8:26 pm

Re: Učenje trikov

pixna je napisal/-a: Ampak to so pravi norci na štirih tacah.



hehe to pa itak.
Whippeti imajo samo dve prestavi, nula (crknjen na kavču) in 100 na uro :D

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.