V središču

Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če avg 04, 2011 9:57 pm

Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Mogoče tema že obstaja, pa ne najdem :girlblush:

Torej, mogoče bi bilo koristno nekje zapisati take informacije. Prejšnji teden sem bila na Cresu in v mestu Cres, v predelu Melin se nahaja kamp Kovačine, v katerega lahko pripeljete svojega psa. Imajo tudi plaže za pse. Toliko zadovoljnih kužkov že dolgo nisem videla! :good:

Od restavracij, kjer so psi dobrodošli, lahko omenim gostilno Ribič na Ptuju. Poleg res izvrstne hrane (bezgov sorbet je vreden poti do tja <3 ) nimajo nič proti kakšni kosmati riti, ki leži pod mizo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če avg 04, 2011 10:02 pm

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Aja, pa še konoba Bonifačić v Osorju na Cresu. Tam gospodarita gospa mačka Đurđa in njen kolega Đuro, psi so pa zelo dobrodošli, toda morajo skozi ostro kontrolo (Đurđa jih prevoha in pretipa :devil: ).
Če boste tam jedli, probajte solato od hobotnice in mešano ocvrto ribo. Za prste polizat! :clap:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe avg 05, 2011 2:45 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

O, zelo koristna tema.
Psi so dobrodošli v bungalovih Polynesia pri Umagu (blizu Stelamarisa).
(veliko bungalovov, več velikosti). Je tudi veliko trave, sence, tako da je
zadosti prostora za igranje s psi.
(BTW, ni drago, vsem hodijo ponavadi družine z otroci in psi).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 6:45 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Cats, Đurđe iz Bonifačića se pa spomnim :)
Naselje Villas Rubin v Rovinju tudi brez problema gosti kužke. Pa campa Colone in San Pol v Balah.
Smo pa z našim pokojnim Bobom redno hodili v hotel Aurora na Mali Lošinj. Od kar so ga obnovili pa jih ne pustijo več :(

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 7:56 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

"Prekampirali" takorekoč celo Korziko in Sardinijo (2x14 dni, tj. skupaj več kot 20 kampov), samo enkrat samkrat na severu Korzike se je zgodilo, da psi v kamp niso imeli vstopa. Ampak kampov je toliko, da zapelješ pač par km naprej in je zadeva rešena. Večkrat pa smo na Sardiniji naleteli na tablo, da je plaža za pse prepovedana, pa spet je obale toliko, da je mala malca najti drugih par sto metrov zase (no, to velja za maj/junij; v sezoni si pač nočem predstavljati, kako so te plaže zasedene ...). Trajekt na oba otoka (iz Livorna) brez težav sprejema pse, tudi v notranjih prostorih (za restavracijo ne vem).

Psi so dobrodošli v kampu Medulin pri Puli - sama še nisem bila, ampak tam velikokrat kampirajo kolegi s psi.

V Toskani/Chiantiju/vasica Lamole/Casa al Prato smo imeli najeto hiško oz. apartma z velikim vrtom, v katerem so bili psi dobrodošli, pa tudi doplačila ni bilo.

V Trenti so psi več kot dobrodošli v kampu Jelinc in v sobah na turistični kmetiji Jelinčič v vasi Soča.

Kampirali smo tudi že ob Kolpi s psom, ampak se niti slučajno več ne spomnim, v katerem kampu. Bil pa je eden manj obljudenih/znanih.

Na skrajno severni točki Paga v vasici Tornavelle (Lun) smo bili konec marca v apartmaju čisto na koncu naselja, v katerem psi v visoki sezoni niso dobrodošli, sicer pa tudi trije niso bili problem :).

V Salzburgu je bil en mali podvig najti hotel po kolikor toliko normalni ceni, v katerem bi bili dobrodošli psi. Se je našel samo lučaj iz centra, ampak nimam več pojma, kako mu je bilo ime. :( Tam okrog je sicer veliko turističnih kmetij, ki bi načeloma sprejele tudi pse, pa imajo višek sezone pozimi zaradi smučarije in mi smo se odpravljali na izlet februarja :blush:. Prav tako smo v kraju nedaleč od Bavarskih gradov lahko najeli sobo v hostlu za smešen denar, v katerem za psa ni bilo težav.

V avtodomih Hiše na kolesih so psi prepovedani, "razen po posebnem dogovoru" - kar pomeni v praksi po moji izkušnji z dogovarjanjem za najem to, da ne smejo uničevati opreme (ja itak, ne :rolleyes:).

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 8:45 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Kampi, za katere vem, da sprejemajo pse: otoku Ćiovo (bližina Trogirja) - imena kampa se ne spomnim :), v Grebaštici (bližina Šibenika) sprejemajo pse tako v kampih kot v apartmajih, pa za nenudistični kamp v Balah tud vem, da so pred davnimi leti (in kot berem še zdaj) pustili bivanje s psom. Se mi zdi, da v kampih še kar pustijo, samo v dostih je potrebno doplačati za pse.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Pe avg 05, 2011 8:57 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Vsa leta letujeva v kampih s psi in v nobenem še nisem zasledila, da bi bili prepovedani. Je pa treba doplačati za njihovo bivanje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 9:08 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Italija:

Na 17-tih počivališčih, t.i. Autogrillih so odprti "Fido parki", ki kosmatincem, ki so na daljši poti z avtomobilom omogočijo sprostitev, tek na poligonih, vodo, hrano, lastnikom pa celo brezplačne veterinarske nasvete! POHVALNO!!!

http://www.tuttozampe.com/fidopark-autogrill/7140/
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 9:15 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Pa še glede lokalov/restavracij/salonov/hotelov,...v Sloveniji:

KJE so kosmatincem prijazni lokali?

Vpišite lokacijo v prazno polje -------> http://www.belapika.si/iskalni​k/
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor So avg 06, 2011 10:37 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Dobrodosli so v lokalu Bulldog v Mestnem logu.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor So avg 06, 2011 2:03 pm

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

V kampu Primostek nimajo problemov s psi, se hodijo ljudje z njimi tudi samo kopat tja in jih je vedno vsaj par videti na obali.

Sicer pa picerija Bullbar v Sneberjah (Ljubljana, pri BTC) tudi nima problema s psi (pa še pice in sladice so super).


Pa mi smo bili okrog novega leta lani v gostilni Mojmir v Ratečah (pri Planici) in nismo bili edini s psi tam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Ne avg 07, 2011 8:08 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Če se kaj po stari Lj. sprehajate, lahko pridete tudi k nam (Katakombe Konoba oz. grška okrepčevalnica Ati) - Stari trg, ob tisti potki, po kateri z gradu prideš po stopnicah.
Poleg tega, da tam delava tako jaz kot moj, imajo tudi šefi psičko. ;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Ne okt 02, 2011 10:36 pm

Odgovor Po okt 03, 2011 10:11 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Kamp Koversada pri Vrsarju (HR), proti placilu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Pe maj 31, 2013 1:59 pm

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Otok Krk, kamp Pila je psom prijazen. En del obale je namenjen posebej psom (prodnato kamnita plaža). Kamp pa izredno lepo urejen, plaže lepe ...

A obstaja kakšna spletna stran, kjer bi lahko našla informacije kateri lokali/gostilne v Sloveniji so psom prijazne? A je kje na slovenski obali plaža ki je psom prijazna? Gostilna Tri črne vdove v Piranu nimajo težav s psom pod mizo (tudi v notranjem delu restavracije) :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Pe maj 31, 2013 3:46 pm

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Pes moj prijatelj ima dokaj ažurne podatke glede dog-welcome lokalov
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Po jun 03, 2013 10:51 am

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Super, hvala! :good:
Že berem in iščem kam lahko gremo z našo zverinico. :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Po jun 17, 2013 9:58 pm

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Iskrena hvala Cats, da si odprla to temo :yahoo: .
Za info, vam povem, da sva midve s Piko že bile na Kavi:
- kafič v športnem centru Kodeljevo v LJ,
- Dvorec Kodeljevo,
- Kafiči na Grablovičevi.
- Povodni mož nasproti porodnišnice ob Ljubljanici,
- pri Podkvi v Mostah v Lj,
V vseh teh lokacije, sva bile zunaj. Pri podkvi, pri Povodnem možžu in v Športnem centru Kodeljevo, so tako prijazni, da prinesejo tudi vodo za Piko.
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jul 05, 2013 6:02 pm

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

A ima kdo kakšne pametne informacije o Dugem otoku iz prve roke?
Na netu je poplava informacij in sploh ne vem več kaj na verjamem... :rolleyes:
Sva hotela it kampirat, pa zgleda ne bo šlo... tako da bi rabila kakšen "fajn" apartma. Je kdo tak tukaj? :)
(ja, vem, da sem mal' utopična in da je vse dobro že večinoma rezervirano) :S
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So jul 06, 2013 12:01 pm

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Blizu nas so odprli mačji hotel. Sem bila že vprašana, če je to moj. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr sep 04, 2013 3:10 pm

Re: Hoteli, restavracije in kampi, kateri sprejemajo pse

Alexx najbrž je sedaj že prepozno, morda pa ideja za drugo leto:

apartmaji Sandra v Malinski (otok Krk) sprejemajo psa. Pasje plaže direkt v Malinski ni, vendar se vseeno da kopat, brez da bi ti kdo težil. Je en del (ko prideš do obale, greš na desno namesto levo) in prideš do kamnitih plaž, kjer načeloma ni težav s psom, če ni poleg malih otrok.

Sicer pa je na Krku nekaj pasjih plaž - ena je zelo lepo urejena v Šilo (15 km iz Malinske), pa tudi po otoku nasplošno je kar nekaj plaž. Ena zelo lepa je tudi v Punatu, kjer je kamp Pila (sprejemajo pse, kamp je krasno urejen) do urejene pasje plaže pa je cca 10 minut na izi hoje.

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.