V središču

Ugriz psa


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po jul 25, 2011 12:33 pm

Re: Ugriz psa

sleepy je napisal/-a:Ja, psi majo res vse sorte bakterij v gobcu, ampak baje jih mamo ljudje še veliko več... :rolleyes:


zdaj vsaj veste, zakaj ljudje pijemo šnopčke in jim rečemo zdravila :crazy:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 25, 2011 12:43 pm

Re: Ugriz psa

:lol: :lol: :lol: aja, pa res, ampak če lahko jezik not točate, lahko pa še prst! :P :lol:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jul 25, 2011 12:44 pm

Re: Ugriz psa

evo, tu tudi šnops :O
hmmmmm......

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Po jul 25, 2011 12:51 pm

Re: Ugriz psa

taperverčki je napisal/-a:Kolikor je meni znano, tetanus napreduje tako hitro, da bi se zdaj že videlo, če kaj ne bi štimalo. Pa tudi sicer imam opravljen program rednega cepljenja pa še eno dodatno ob eni poškodbi, proizvajalec pa v garantira vsaj 10-letno imunost. Začuda je čisto vsa kri iztekla in ni niti črno pod nohtom, gnoji se zaenkrat tudi ne, boli že dosti manj, skratka vse OK. :good:

Res nisem hotela, da izgleda kot da ful kompliciram. Kot sem že pojasnila, je ob samem dogodku okolica zagnala precej panike, da je ob ugrizu psa nujno potrebno k zdravniku pa 1001 cepivo, ker imajo psi ja v gobcu cel kup različnih bakterij in bolezni. Meni se je zdelo to čist nepotrebno, sem pa hotela slišat še kakšno mnenje. :angel:

Potem bo v redu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Po mar 26, 2012 9:05 pm

Re: Ugriz psa

OK, si bom sposodil to temo, čeprav moje vprašanje ne spada čisto sem.
Na FB sem dobil od ene "prijateljice" sporočilo, če ji lahko pomagam, ker je njena psička pitbullka ugriznila sosedo in si je zdaj ne upa več imeti. Jaz nisem ravno strokovnjak za pse, saj še nikoli nisem imel kakega (zaenkrat), kar sem ji tudi napisal. Povprašal sem jo tudi o morebitnem vzroku za napad, ali je psička na splošno agresivnejša. Če psička ni nasilna, če ji lastnica zaupa in se je ne boji, ne vidim potrebe, da bi jo morala dati stran, je pač ne bo zunaj puščala, da leta brez nadzora in nagobčnika. Drugo vprašanje pa je, če se je zdaj lastnica boji. Rekel sem, da lahko povprašam ljudi, ki o tem več vedo (to je vas), ampak, da bi mi morala dati malo več podatkov......psičkino starost, kje jo je dobila, kako dolgo jo že ima, je na splošno bolj dominantna in agresivna, je že bila kdaj nasilna,... Odsvetoval sem ji, da bi jo na horuk oddajala preko oglasov (žal sem videl, da je že spraševala, če bi jo kdo imel), ker to, da je nekoga ugriznila po moje mora povedati, če pa bo to povedala je velika možnost, da bi jo bil pripravljen vzeti nekdo, ki ljubi bolj nasilne pse in bi psička samo še bolj trpela.
Zaenkrat toliko, ko pa izvem še kaj več, pa.......
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Po mar 26, 2012 9:25 pm

Re: Ugriz psa

Če pes koga ugrizne je kriv lastnik. In zato naj se kar lepo potrudi s psom, če ga je že "zafural". Zdaj naj bo psica ves čas na povodcu, tam, kjer srečujeta veliko ljudi, pa naj ima nagobčnik. Pa obvezno v dobro pasjo šolo obe...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Po mar 26, 2012 10:02 pm

Re: Ugriz psa

Se strinjam, ampak vsaj s kakim nasvetom se pa tudi da pomagat, da se ne naredi nekaj, kar stvar le še poslabša. Sem pa izvedel, da je prava lastnica hčerka, ki je pa trenutno ni.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po mar 26, 2012 10:13 pm

Re: Ugriz psa

scarecrow - v točki, da je za ugriz psa krvi lastnik, se jaz osebno strinjam z visinnox. Moja psička je sicer ena zlata softička,res prijetna pasja punca, ki sovraži iz dna duše (iz neznanega mi razloga) samo ene 3 pse/psice, ampak ker ima pes kosmata ušesa, sem vedno na pozor, ko jo božajo oz. želijo pobožat neznani ljudje. vsakemu povem, kako se približat psu pravilno in imam 100% pozornost nanjo in seveda pripravljenost ukrepat, če bi bilo treba, in to pravočasno, se razume.
Če se pa tale lastnica zdaj vsaj pikico boji svoje psice, potem je, po mojem mnenju, to recept za pogubo ...obeh. Nimaš se kaj bat svojega psa, presneto - pa kdo je šef, a pes a lastnik? Sicer moram tudi sama sebe to spomnit najmaj enkrat na teden, ampak to je prva in edina zapoved v enem pravilnem odnosu s psom: človek je šef, pa basta.
podpis: softička :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To mar 27, 2012 7:09 am

Re: Ugriz psa

Ne razumem, da se psa boji šele zdaj, ko je ugriznil, še celo ne nje. Sem že imela začasnico, ki sem se je bala zaradi predsodka do pasme. Povsem neupravičeno sicer, ampak sem si rekla: moram potrpeti in je šlo vse v redu. V tem primeru pa gre očitno vse narobe, ker si je nekdo omislil psa, ki ga je potrebno še posebej skrbno vzgajati zaradi predsodka do pasme in potem tega psa naprtil nekomu, ki si ga ne želi, neglede na ugrize. Mislim, da tukaj ne bo dobrega konca za psa, razen, če ga ne posvoji nekdo, ki mu bo res mar zanj.

Pri sosedih, tistih, ki imajo hudo veliko povedati čez naše pse, so tudi imeli rotvajlerja, ki je bil spuščen na ograjenem dvorišču, rekli so, da je "hud". Z njim se niso ukvarjali, ni smel v hišo, verjetno je bil kupljen in vzgajan za krepitev gospodarjevega ega (majhen človek, velik in hud pes). Potem ga naenkrat ni bilo več. Baje je ugriznil gospodarjevega sina in si s tem podpisal smrtno obsodbo. Zelo predvidljiv konec za psa, ki bi lahko bil nevaren. Če ga lastnik ne mara, se bo slej ko prej našel pravi veterinar in prava diagnoza zanj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To mar 27, 2012 8:53 am

Re: Ugriz psa

Hja po mojem je tule premalo podatkov. Da je pitbullka ugriznila je moralo it kaj pošteno narobe, pa bi bilo fajn vedet kako je do ugriza prišlo in kakšen je ta ugriz bil. Je bila psica na povodcu, je prišlo do ugriza med poseganjem v pretep dveh psov, do nesreče pri igri s psom... Ker ugiz psa ni hec in mora bit tudi zaveden v registru, če je ugriz res bil ugriz. Če je bilo kaj drugega, kar je posledica nevzgoje, potem je pa treba pač s psom delat. Je pa to tudi priročna reč za nemisleče, ki se hočejo znebit psa, kar pa spet ne gre kar tako. Psu, ki je ugriznil (recimo, da je res) in bi moral imet v registru status sumljivega ali pa nevarnega psa iskat dom, ni hec. Tudi povedat je treba, da gre za psa, ki je že ugriznil (če je res), tudi če ugriz ni uradno zabeležen. Ker je škoda, ki se z zamolčanjem takih stvari zgodi, lahko nepopravljiva.
Druga reč je - česa se zdaj boji skrbnica? Sej psica ni ugriznila nje. Se boji da bo ugriznila še koga kar tako za hec? Preprečevanju tega služijo nagobčniki, načeloma pa zdravi in uravnovešeni psi ne grizejo mimoidočih kar tako malo za hec.
Na brzino oddajat psa, ki je ugriznil, po možnosti zaradi slabega dosedanjega dela, je malce neodgovorno, če mene kdo vpraša. Skrbnica naj gre s psico v šolo, tečaji se ravno zdaj začenjajo. Če so psico zafurali in se je bojijo, pa naj plačajo tečaj nekomu drugemo, ki je pripravljen v psico vložit nekaj dela, časa in znanja.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor To mar 27, 2012 7:37 pm

Re: Ugriz psa

Nekaj malega sem še izvedel. Psička je stara dve leti, lastnica je hčerka, ki pa je trenutno ni, ker je na nekem zdravljenju. Če sem jo prav razumel ima psička že od prej status nevarnega psa, tako, da je najbrž že prej kdaj bilo kaj narobe. Lastnica (se pravi pravzaprav mama) mi je rekla, da je bila psica zaprta v boksu, mimo boksa bi naj šla sosedova punčka in to je psico tako vznemirilo, da je (ne vem kako) prišla iz boksa in skočila proti deklici. Ta se je je ustrašila in je začela proti njej brcati in takrat jo je psička ugriznila. Tako sem jaz izvedel zgodbo, ne morem pa dati roke v ogenj, da se je res zgodilo natančno tako. Hotela jo je že evtanazirat, ampak povsod kamor se je obrnila so ji rekli, da zdravih živali ne evtanazirajo. Psička je izgleda bolj dominantna, saj je rekla, da je ne ona, ne hčerka ne obvladata povsem. Rada bi jo oddala, ker se je zdaj tudi sama boji, vsi sosedje okoli nje bi pa tudi najraje videli, da bi psička kar čez noč izginila. Jaz to gospo na videz poznam, zadnjič enkrat sva se celo srečala, ko sta se s psičko sprehajali (bila je na povodcu), mimo mene je šla čisto lepo in mirno, seveda pa to nič ne pomeni. Gospa je izgleda res bolj izgubljena, kot ne. Poskušala je dati oglas za oddajo tudi na bolho, ampak ji ni uspelo. Jaz sem ji rekel, da bi bilo mogoče boljše, če bi psičko oddajala preko kakega društva, da psička ne bi prišla v napačne roke, ker vprašanje, če bi znala oceniti ali je človek primeren za takega psa. Kontaktiral bom še DPMŽ Koroške, če pa mi lahko vi svetujete na koga bi se lahko obrnil se vam pa zahvaljujem za pomoč.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr mar 28, 2012 2:05 pm

Re: Ugriz psa

Eh... škoda psa.... :(
Bulla s statusom nevarnega psa ni hec oddajat, in tole počet kar tako po FB ali oglasih... ne vem no. Na kakšno dobro pasjo šolo naj se obrne za začetek, da vzpostavi s psico primeren kontakt. Kako jo pa oskrbuje, če se je boji?
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 248

Pridružen: Sr dec 01, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr mar 28, 2012 8:11 pm

Re: Ugriz psa

Psa lahko odda tudi v zavetišče.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Sr mar 28, 2012 8:39 pm

Re: Ugriz psa

Res je, ampak zavetišče sprejem lastniškega psa fejst zaračuna (kar se ljudem običajno zdi zamalo, da bi za oddajo psa plačali oni), pa tudi v večini zavetišč se takim psom ne piše dobro. :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Sr mar 28, 2012 8:47 pm

Re: Ugriz psa

No, pri DPMŽ Koroške so obljubili pomoč pri oddajanju psičke in upam, da jim bo uspelo najti dober dom zanjo.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Če apr 12, 2012 10:07 pm

Re: Ugriz psa

Zgodba še ni dobila epiloga. Pri DPMŽ Koroške so si očitno premislili, ker ni od njih več nobenega glasu. Psička nosi zdaj nagobčnik in je menda precej bolj prijazna. Oddajajo jo preko bolhe. Spodaj je link! Je pa zelo lepa psička.

http://www.bolha.com/zivali-rastline-po ... 1279584887
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe apr 13, 2012 5:25 am

Re: Ugriz psa

omg, kakšen oglas je pa to?! Nekdo se ni prav nič potrudil. Se kar vidi, na katero karto igrajo - mladost in pasma...
:girlsad:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe apr 13, 2012 10:37 am

Re: Ugriz psa

Če je bilo že zapisano se opravičujem, ampak magari omeni sterilizacijo pred oddajo.

Prepričana sem, da bodo dobili ogromno napačnih klicev, sploh glede na vse "godne samce" tipa bull, ki iščejo žene na Bolhi. :rolleyes:

Ma vseeno upam, da bo kdo želel delat z njo in da ne bo samo oddana kar tako...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe apr 13, 2012 4:46 pm

Re: Ugriz psa

Oh, joj :(. Ta pa je točno takšna kot naša Kaira, tudi ona ni imela sreče s prvima posvojiteljema.. Lepa je kot hudič in ljudje se "zaletijo" v posvojitev :( . DPMŽ ni nič pomagalo? Od kod pa so ljudje? Kaj pa so že poskušali storiti v zvezi z njeno socializacijo? Tudi Atlas je bil na začetku kar agresiven, kar pa se je s kastracijo kasneje pa še z intenzivno socializacijo drazstčno spremenilo.. Žal pa se ljudje, ki si to pasmo omislijo zaletijo in nimajo pojma kaj pomeni bull :(.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor So apr 14, 2012 11:47 am

Re: Ugriz psa

*šiva* je napisal/-a: DPMŽ ni nič pomagalo?

Tako pravi lastnica, ampak sem se odločil, da jih bom še sam povprašal, saj imate najbrž tudi ve veliko izkušenj, da da ljudje včasih resnico "malo prikrojimo", po svojih potrebah pač. Psičko ima zdaj pravzaprav lastničina mama, ona si je najbrž sploh ni želela in bi se je rada tudi čimprej znebila. Zato me malo skrbi, da jo pač dala prvemu, ki jo bo hotel vzeti.
All, omenil sem ji tudi sterilizacijo, a mi še ni kaj odgovorila. Upam na najboljše.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.