V središču

Po novem bo čipiranje psov brezplačno


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jun 28, 2011 9:38 am

Po novem bo čipiranje psov brezplačno

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To jun 28, 2011 9:57 am

Re: Po novem bo čipiranje psov brezplačno

Iz navedenega članka:

"Mikročipiranje bo, po novem, v sklopu zoper stekline do najkasneje treh mesecih starosti psička, brezplačno.

Brezplačno označevanje z mikročipom bo tudi v primeru "paketa". To pomeni, prvo cepljenje proti kužnim boleznim, mikročip in hkrati izdaja potnega lista. V tem primeru slednje opravi veterinar že pri vzreditelju, ki ima leglo. Nekateri vzreditelji naj bi mladičke prvič cepili tudi sami. V tem primeru, mora vzreditelj mikročip kasneje plačati."
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor To jun 28, 2011 10:54 am

Re: Po novem bo čipiranje psov brezplačno

:scratch: A ni bilo že do sedaj tako?? Po mojih izkušnjah je bil čip brezplačen do enega leta. Zato ima mnogo psov, ki so označeni kasneje tudi napačen datum v CRPju, da se izognejo plačilu čipa.

Sem prebrala članek, kjer piše, da je ponekod že bilo brezplačno, ponekod pa so to še vedno zaračunavali. To pomeni, da to ni neka huda novost, samo da bo zdaj obvezno za veterinarje, da tega ne zaračunavajo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jun 28, 2011 11:05 am

Re: Po novem bo čipiranje psov brezplačno

Ta članek je kar zmeden, ja, toda jaz pod a ne obvladam prav dobro problematike in pod be nisem imela časa zadevo poglobljeno študirat, in sem raje kar nekritično gor fliknila, če bo komu kaj prav prišlo. Eto, priznam. :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor To jun 28, 2011 12:19 pm

Re: Po novem bo čipiranje psov brezplačno

Upam, da bo enako kot za vzreditelje, ki bodo morali čipirati že v leglu, pri 8 tednih, veljalo tudi za štepaje nerodovniških psov.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.