V središču

Briketirana pasja hrana


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 9:43 pm

Re: Briketirana pasja hrana

modrozelena je napisal/-a:
zalarjeva je napisal/-a:A kdo od vas hrani z Artemisom? Je psom všeč?


Artemis je zelo dobra hrana, tudi zelo ješča. Je pa dobro imet kakšno alternativo na zalogi glede na to, da hrana prihaja iz Amerike in včasih dobava šepa. Praktično zmeraj zmanjka Small Breed-a in pa tamale vrečke ponavadi poidejo. Ostalo pomoje ne bi bil tak problem najt v kakšni trgovini. Tudi žitarice v tej hrani so kvalitetne in se jih ni treba bat, če pes z njimi nima težav. Jaz jo definitivno priporočam.

Hvala ti! Bom kar tole naročila, mi je všeč da so notri najmanj 4 vrste mesa + po tistem testu je res zelo dobra. :) Zdej pa da vidmo.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 10:16 pm

Re: Briketirana pasja hrana

rozika je napisal/-a:Znanka daja predebeli psički neko dietno hrano (trenutno se ne spomnim imena). Odkar je na tej hrani, na sprehodih stalno poslušam da psička fuuul bolj(količinsko) kaka. Kakec ni trd. Tudi pri dietni hrani to pomeni da ni ok?


S pojmom dietno verjetno misliš manj kalorično ne kakšno "na recept"? Pri t.i. light verzijah je sestava ponavadi spremenjena tako, da je vsebnost mesa manjša, kar zmanjša procent maščob in beljakovin. Vse ok, dokler človek ne pogleda koliko je notri žitaric. Na koncu ugotovi, da je hrana polna žit in drugih "fil" (tudi ostanki predelave žit) in je meso šele na tretjem ali četrtem mestu. Torej je hrana še vedno bogata z ogljikovimi hidrati in balastom, s katerimi si pes ne more baš pomagati (dajo pa volumen in s tem občutek sitosti), zato jih pokaka in od tu pride ta količina blata. Za mehko blato je pa lahko razlogov še in še, tudi žitarice.
Osebno nisem ljubitelj "light" verzij, ker imajo zame premalo mesa. Meni se zdi boljša varianta, da se količinsko obrok nekoliko zmanjša, ukinejo priboljški in poveča gibanje. Zna pa bit to težavno pri psih, ki se zaradi starosti oz. zdravstvenih težav ne morejo dovolj gibati. Tu je potem treba najti nek kompromis, da je volk sit in koza cela.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 10:26 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Hvala, bom povedala lastnici. Je pa psička mops-kanta. Temu primerno imajo stalno borbo s težo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 2:53 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Hmm, kam naj dam to. Recimo da spada sem. Tu http://www.dorwest-slovenija.si/index.p ... &p=Dorwest berem da ima baldrijan upliv tudi na pse. Ima kdo izkušnje s tem?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr jan 04, 2012 10:49 am

Re: Briketirana pasja hrana

Kupila sem hrano Natural&delicious, okus ovce. Moram rečt, da sem zelo zadovoljna, pes jo ima rad, iztrebek ni tako velik kot prej in je lepe oblike+ne odvaja tolikokrat kot prej. Pes je živahen in zadovoljen. Torej cilj dosežen :)
Me pa nekaj zanima: od posvojiteljic Brunota in Čikite sem dobila v dar konopljine brikete za pse, tole: http://www.hempy.si/trgovina/
Lahko bi bila to sicer popolna hrana, kar bi pomenilo, da je pes vegetarijanec, lahko pa pač dodatek k hrani. Jaz mu dam ene par briketov zraven in jih ima rad. Kdaj tudi kot priboljšek, tudi mucam dam in pojedo :) Pozna kdo?
Je pa noro drago, se pa da z boni dobiti ceneje.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr jan 04, 2012 11:15 am

Re: Briketirana pasja hrana

Jaz sem za Pino enkrat naročila vzorec tega http://www.konopljazapse.si/ . Ji pa ne dam tako pogosto da bi bil kakšen viden učinek.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če jan 05, 2012 10:35 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Konopljini briketi nikakor niso in ne morejo biti samostojna hrana, pac pa dodatek, zaradi omega 3 in 6, tako kot se npr. dodaja lososovo olje (le da je v konoplji izvorno, v ribjem olju pa sekundarno, iz alg). Zato so tudi navodila za doziranje taka, kakrsna so - 2 zlici za velikega psa, na primer. Ce pogledas sestavo, ti mora biti jasno, da konoplja pac ne more zadostiti potrebam po drugih hranilih, ceprav je sama zelo zdrav(iln)a. Jaz sem brikete kar semlela in dodajala kot posip k obicajnemu obroku (pomesane npr. z malo vode ali jogurtom, da so se lepse razporedili).
Je pa seveda konoplja (oluscena semena, olje) zelo fina zadeva tudi za ljudi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če jan 05, 2012 10:48 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Kul!
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne mar 18, 2012 6:39 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Četudi sem s hrano Natural&delicious nadvse zadovoljna, brskam naprej :) Prijateljica mi je priporočila tole: http://www.kosmatincki.si/
Bom puskusila tole naravno hrano za male živali. Brez žitaric, tudi cena je dostopna. Poročam ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 15, 2012 6:22 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Samo povem, da smo mi začeli preizkušat hrano Platinum in je O - D - L - I - Č - N - A!! To so prvi briketi, ki jih Atlas je brez česarkoli politega gor, prvi briketi v katere se kar zapodi, ima 70% svežega mesa in čisto malo žitaric.. Aja, pa kar 18% vlago, zaradi česar so zeeeeelo ješči :)! Cena je več kot kulska, jaz sem naročila en dan zvečer, naslednji dan popoldne, sem imela brezplačno dostavo na dom. Jaz sem zeeeeelo navdušena! Več napišem, ko bomo jedli tole malce dlje časa :yahoo: :yahoo: . Končno pogruntala pravo hrano za zbirčno rit :dash: :truce: !!!
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 16, 2012 9:00 am

Re: Briketirana pasja hrana

Platinum je kul, samo se mi zdi zelo draga :girlblush:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 16, 2012 9:16 am

Re: Briketirana pasja hrana

Draga? Meni pa se sploh ne zdi.. 15 kg ovce! (za malce manj kot 1 mesec imamo pri nas) stane 60eur. Medtem ko bi dala za Orijen 13.5kg 70eur ali Acano 18 kg 70 eur (torej cca. 58 eur na 15 kg).. Mi smo zdej v dobi preizkušanja, ampak zaenkrat vse ok. Bomo pa vidli kaj se zbirčna rit spomne v prihodnje :dash: :dash: .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 16, 2012 9:58 am

Re: Briketirana pasja hrana

Ups, sem ponesreči zamešala za Ziwi peak, kjer je 5kg 78€ :blush: :O Ne, se strinjam, to ni drago. Jaz dam tok za Natural&delicious za 12,5kg. Je pa res da je brez žitaric ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 16, 2012 10:02 am

Re: Briketirana pasja hrana

Ja, samo tudi to da je brez žitaric in tako koncentrirana hrana bi se dalo diskutirat zdaj če je to res ok za obremenjevanje organizma, ampak jaz ponavadi izbiram hrano glede na ješčnost (seveda mora biti tudi kvalitetna hrana, ampak bolj pomembno mi je, da sploh je kot pa kakšna točno je sestava), žal.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 16, 2012 10:33 am

Re: Briketirana pasja hrana

Ena od prodajalk v trgovini mi je razložila, da na zelo dolgi rok ni prav dobro, da je hrana brez žitaric. Bo pa vmes kakšno tako dobil, sploh ni problema. Zelo hvalijo hrano Dog lovers gold, ugodna cena, dobra kvaliteta, ješča hrana.
Aja glede ješčosti: Izzy je čist totalno vse, tko da na srečo jaz s tem nimam nikakršnih problemov :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr maj 16, 2012 4:49 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Pri Acani si pomotoma napisala 18 kg kajne? Si mislila 13,5 a ne?

Pri Maci edino Acano brez žitaric ne rabim mešat, vse ostalo je pustila nedotaknjeno. Pola bi pa jedla tudi Mercatorjeve stiropor brikete, če bi ji jih dala :rolleyes: :dash: .
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Sr maj 16, 2012 4:53 pm

Re: Briketirana pasja hrana

zalarjeva zakaj ti je pa rekla, da hrana brez žitaric na dolgi rok ni dobra? To razlago bi pa res rada slišala..

Psi namreč sploh nimajo encimov, s katerimi bi prebavljali žitarice.. Poskusite dati svojemu psu skuhane ovsene kosmiče - jih bo pokakal v čisto isti obliki, kot so prišle notri :)

Oz. boljše vprašanje - a so ti to rekli v Mr.Petu? :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 16, 2012 4:54 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Ne 18kg sem gledala.. http://www.hranazapse.si/acana-adult-la ... breed.html

Platinum so res fuuuuul ješči, preverjeno! Meni se ni Atlas ničesar dotaknil, tole pa posnifa :fool: :D :D .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Sr maj 16, 2012 5:02 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Aha, te so z žitaricami in so cenejši.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 16, 2012 5:03 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Hrana brez žitaric ni čisto res, da je čisto ok, saj je že res, da psi ne potrebujejo žitaric, potrebujejo pa vlaknine za lažjo prebavo in občutek sitosti, ki pa so v žitaricah (polnovrednih, ponavadi pa so v briketih samo ostaniki predelave žit)! Ni pa čisto res, da čisto nič ne prebavijo, prebavijo samo žitarice morajo biti v pravilni obliki. Res pa je da tako visoko beljakovinske hrane psi tudi ne smejo jesti non stop, ker ta zelo obremeni jetra in ledvica in je potrebna pavza, tako, da to svetovanje v katerikoli trgovini je bilo na mestu. Je pa tudi res, da je potebno hrano prilagodit psu, žitarice pa menjajo ponavadi ogljikovi hidrati, ki pa hitro zamaščujejo. Vsak po svoje, torej ;).
To err is human, but to get even? THAT is divine.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.