V središču

Briketirana pasja hrana


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 08, 2013 10:13 pm

Re: Briketirana pasja hrana

No, no, Nika, seveda ne moreš reči, da lahko takole primerjaš hrano, tole je pa čisto bv. Pri primerjavi je (vsaj meni) najbolj pomembno kakšne so sestavine notri in Arden grange je neka srednja kakovost briketov, če pa zadevo primerjaš z N&D ali pa Orijenom in ostalimi pa vidiš več kot očitno razliko! Predvsem v tem, da se sestavine začnejo s svež piščanec in ne piščančja moka, koruza, pšenica.. Psi je že res, da so "mesojedci" samo polnoproteinska hrana pa lahko ob neprimerni kondiciji psa, hitro povzroči probleme (predvsem obremenitev ledvic).
To err is human, but to get even? THAT is divine.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor So mar 09, 2013 10:48 am

Re: Briketirana pasja hrana

Seveda, se čisto strinjam. Hotela sem sam povedat da morajo vse hrane in to od nizko do visoko kakovostne vsebovat vitamine in minerale v primernih vrednostih, tako da v končni fazi tudi če hranimo iu bencinske, je še vseeno boljša sestava hrane kot če pes dobiva mleko+kruh ali pa ostanke restanga krompirja, in s temi nizkokavosotnimi hranami so naredili lepo uslugo psom, katerih lastniki so jih futrali samo z ostanki. Jaz recimo psa navajam na vse taslabe hrane, da če mi slučajno kdaj zagusti pes ne bo imel problemov, če bbo slučajno nekaj časa moral jest cenovno dostopnejšo hrano. pravzaprav imam občutek, da tudi če bi ga celo življenje s tem futrala (+skrbela za veterinarske storitve), se ne bi kaj velik poznalo. Nek srednji rang je za psa čist ok, če se mu pa še zraven kuha ali daje surovo je pa tak najboljš.

V neprimerni kondiciji pa pomoje noben pes ne bi smel bit :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne mar 10, 2013 11:58 am

Re: Briketirana pasja hrana

Oprosti, če bi hotela Pino hraniti s odpadki (beri Pedigre) ne bi spraševala, ok? Si sploh kdaj pomislila, da je razlika kaj je vir vitaminov? :rolleyes: Ne mislim ji dati Pedigre da bo dobila umetne vitamine in goro odpadkov. :dash: In dokler bom lahko, bom dala tudi po 10€/kg, če to pomeni da dobi naraven, kvliteten vir hranil. Je ne mislim "za vsak slučaj" že sedaj hraniti z nekvalitetno hrano. :rolleyes:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne mar 10, 2013 12:07 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Katere brikete pa potem hraniš da je 10€ kg in majhen procent beljakovin?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne mar 10, 2013 12:37 pm

Re: Briketirana pasja hrana

JIh ni več v prodaji, zato pa iščem nove, a ne? :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 10, 2013 1:32 pm

Re: Briketirana pasja hrana

rozika, katere pa si res imela? Vprašam, da vem v katero smer briketov misliš?

Drugače pa to 10eur na kg gre samo pri psu, ki poje toliko na 1 teden, pri nas gre 1kg na DAN :).
To err is human, but to get even? THAT is divine.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne mar 10, 2013 1:55 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Pina poje 1 kg na mecec, tako da ne gledam cene. :D Iz super čombe sem imela, jih ni več v prodaji, tako da ne vem točne cene in imena. Pri briketih mi je važno da so brez gso(itak), kvalitetne sestavine, pa ne preveč beljakovin. Če je le možno z oznako "cruelty free" in "eko" ali kaj takega, ker Pina prisega na piščanca, kako gojijo piščance pa vsi vemo. Ji bom kupila Barking Heads ampak ji z veseljem dam še kakšne.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne mar 10, 2013 2:08 pm

Re: Briketirana pasja hrana

rozika, od konca tega tedna bomo imeli tele: http://www.granatapet.de/Hund/Trockenfu ... -2-00.html
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne mar 17, 2013 12:05 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Iščem predloge za kvalitetne brikete (za 10 let staro psičko), ki so narejeni na osnovi race in ne
vsebujejo piščanca.

Trenutno dobiva RC Sensitivity Control (raca in tapioka), vendar se mi to ne zdi hrana, na kateri bi imela
žival na daljši rok, če ji najdem kaj druga, kar ji prav tako ustreza.

Prelogi dobrodošli, hvala :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne mar 17, 2013 1:23 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Mora nujno biti raca? Briketi Natural and delicious so za vsa starostna obdobja, brez žitaric, imajo pa različne okuse (divja svinja, ovca, riba, + vrsta sadja). Imaš tudi Taste of the wild, Westlands canine z raco, puranom in prepelico ter sadjem in zelenjavo. Prav tako je brez žitaric in primerna za vsa starostna obdobja. Tudi jaz ne smem s piščancem hraniti, ker je alergičen in sem pozorna na to, da ni niti piščančje maščobe.
Izzy ima trenutno Lukullus, okus govedina in postrv, briketi so narejeni s skrbnim procesom hladnega siskanja. Sem zelo zelo zadovoljna, pes lepo prebavlja, je živahen in jih obožuje. Sem bila pa tudi z Barking heads zadovoljna, pa sem se odločila poskusiti še kaj drugega.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne mar 17, 2013 3:56 pm

Re: Briketirana pasja hrana

zalarjeva, kateri Barking heads je jedel, tegale: http://www.supercombe.si/barking-heads/ ... sspot.html ?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne mar 17, 2013 4:31 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Ne, jedel je Barking heads Good hair day, ravno zaradi težav, ki mu ga je povzročil piščanec v Dog lovers gold briketih, ki jih je prej jedel. Po tej hrani ni imel nobenih težav. Torej tegale: http://www.supercombe.si/barking-heads/ ... r-day.html
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Če mar 21, 2013 6:32 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Skuiki je napisal/-a:Iščem predloge za kvalitetne brikete (za 10 let staro psičko), ki so narejeni na osnovi race in ne
vsebujejo piščanca.


Mogoče bi bilo za pogledat, če bi ji ustrezal Farrado verzija Raca/krompir/grah. Izkušnje so ful dobre, edino kar bi lahko bilo moteče je konkretna velikost briketov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če mar 21, 2013 9:18 pm

Re: Briketirana pasja hrana

modrozelena je napisal/-a:
Skuiki je napisal/-a:Iščem predloge za kvalitetne brikete (za 10 let staro psičko), ki so narejeni na osnovi race in ne
vsebujejo piščanca.


Mogoče bi bilo za pogledat, če bi ji ustrezal Farrado verzija Raca/krompir/grah. Izkušnje so ful dobre, edino kar bi lahko bilo moteče je konkretna velikost briketov.


Hvala, moja prva izbira so bili prav Farrado, edino kar je je da vsebujejo piščančjo maščobo. Koliko je to sicer res problematično ne vem, ker tudi RC Sensitivity control ne vsebuje samo race. A s tem hraniš pse, ki so na dieti zaradi preobčutljivosti na piščanca in je v redu?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če mar 21, 2013 9:38 pm

Re: Briketirana pasja hrana

A mora bit raca?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Pe mar 22, 2013 3:07 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Jaz teh bučk, da je piščanjčja maščoba nek bavbav niti ne kupim prav rada. Večini psov (alergikov) ne povzroča težav maščoba pač pa beljakovine. Poznam jih nekaj, ki so alergični prav na vse po spisku, ampak so res redki. Če pes ni v smrtni nevarnosti, ko poje nekaj novega, je treba preprosto preiskusit. ;)
Brez česarkoli piščančjega pa recimo čisto z glave ovčja varianta Power of nature, ovčji Platinum, Healthy paws (divjačina- raca, divjačina, kunec in pa račja maščoba), pa kakšna Acana pacifica itd. Hran čisto brez piščanca ni več težko dobit, je pa seveda vprašanje, če po drugih kriterijih ustrezajo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 22, 2013 4:16 pm

Re: Briketirana pasja hrana

http://www.supercombe.si/barking-heads/ ... sspot.html

BH Fusspot ima pri naših alergikih, ki jedo to hrano boljši rezultat kot Fish4dogs ali katera od diet. Pes ni prikrajšan za katero od sestavin tako, kot pri nekaterih dietah in zelo radi jo jedo. Pa cena je glede na sestavo in kakovost sestavin zelo ugodna. Prodamo je toliko kot vse ostale pasje hrane skupaj, pa v dobrega pol leta ni bilo niti ene pritožbe.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 22, 2013 4:17 pm

Re: Briketirana pasja hrana

http://www.supercombe.si/barking-heads/ ... r-day.html

Tudi tale je brez piščanca, za tiste, ki ne želijo hraniti rib.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe mar 22, 2013 5:22 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Če piščanja maščoba ni problem, je tudi Acana jagnje ok, Acana Ranchlands pa celo pišč. maščobe nima in je torej čisto brez piščanca - http://www.supercombe.si/acana-grain-fr ... lands.html :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po mar 25, 2013 12:29 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Hvala vsem za predloge :)

Problem je da ne vemo, kaj je vzrok kupa težav, ki jih ima, in ker RC Sensitivity Control umiri simptome
(po kuhanem piščancu pa bruha, ampak mogoče pa sploh piščanec ni kriv, kaj pa vem),
pač razmišljam o tem da ostane na hrani s čimmanj piščanca, če bo ji le katera ustrezala.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.