V središču

Briketirana pasja hrana


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To maj 10, 2011 9:42 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

A ni Bozita bolj tako-tako hrana?

Meni so jo vsi odsvetovali, pa še prav poceni ni baje, glede na kvaliteto. Je pa nismo sprobavali, tako da nimam izkušenj iz prve roke ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor To maj 10, 2011 10:31 pm

Briketirana pasja hrana

Bozito so priporočali vzreditelji. Mati od psa je namreč imela neke težave z alergijami in so jih rešili s to hrano, potem so s tem hranili tudi mladiče ... in mi smo pri tem ostali.
Kot sem jaz brala, je niso nič kritizirali. Ima še kdo slabe izkušnje in mogoče lahko priporoča kaj drugega, kar bi bilo bolj primerno? Ta Bozita hrana za mladiče pride 2 kg pakiranje 12 ali 14 € (nisem čisto točno prepričana).
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To maj 10, 2011 10:43 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Že na dekleraciji je najprej našteto žito (sicer polnozrnato), kot glavna sestavina, potem mu pa sledi chicken meat meal ... (vmoj vir sedajle je zoopus tule)... že to dvoje skupaj ne priča ravno o vrhunskosti, pa vsebnost beljakovin je le 21% .................

Ne pravim, da je na nivoju kakega pedigreeja ali kaj takšnega ... samo da mogoče bi bilo dobro vseeno še malo razmislit o kaki drugi opciji.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To maj 10, 2011 10:45 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Nisem sicer gledela hrane za mladiče, samo dvomim, da je po kvaliteti popolnoma drugačna ...

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To maj 10, 2011 11:11 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Bozita Junior 25/12 (iz *****) - beljakovine 25% / prvih 5 sestavin: wholemeal wheat, rice, chicken meat, chicken meat meal, dried Arctic fish... Me zmoti da je pšenica prva na seznamu.

Mogoče alternativa, približno ista cena, boljša kvaliteta:

Acana - 2,5 kg - 15,24 eur / surove beljakovine 33,0 % / prvih 5 sestavin: piščančja mesna moka, parjen oves, sveže meso piščancev proste reje, grah, piščančja maščoba (konzervirana z mešanimi tokoferoli in rožmarinom)...

Applaws - 2 kg - 14, 90 eur (Čombe akcija 10,43 €) / beljakovine 39% / prvih 5 s.: posušeno piščančje meso, suhi krompir, sveži piščanec, perutninsko olje, perutninska omaka,...

Arden Grange - 2,5 kg - 13,46 eur / beljakovine 28% /prvih 5 s.: sveži piščanec 18%, piščančja moka 18%, riž v zrnih, piščančja maščoba*, pesni rezanci,...

malo dražja Orijen - 2,5 kg - 20,69 eur/ surove beljakovine (min.) 40 % / piščanec brez kosti, piščančja mesna moka, losos brez kosti, puranja mesna moka, mesna moka pacifiškega sleda,

Imaš pa potem tudi Bosch recimo, za 3 kg briketi Junior medium (perutninsko meso (min. 20%), ječmen, koruza, sveže perutninsko meso, riž,...) daš 11,40 eur, pa so meni po sestavi rahlo boljši.

Je pa še kar nekaj druge hrane. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 11, 2011 8:16 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Ali pa Taste of the wild, katerikoli okus ;) Naša ima to hrano že skoraj od malega, pa vidiš kako lepo je razvita, dlaka se ji lepo sveti, iztrebek je ok, rada jo ima, tko da smo zadovoljni. Zraven dobi približno 1x na teden veliko žlico skute (po vzrediteljevih nasvetih) in rumenjak.
Trenutno ji je mami kupila Hills, ampak bo kupila nekaj drugega takoj, ko zmanjka vreče- ste sami videli količino iztrebka na pikniku in to celo 2x, kar pomeni, da hrana ni ok.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr maj 11, 2011 8:54 am

Kje kupiti - pasje potrebščine?

mI trenutno jemo (za odrasle pse) dog club elite ocean omega 3 (meso bele ribe (min 30%), riž, želatinast rižev škrob,olja in maščobe, koncentrat zelenjavnih proteinov, koruza, jajca, radič, ribja olja, MOS (manan – oligosaharidi), naravni vitamini v biorazgradljivi obliki. Dodani naravni antioksidanti: ekstrakt rožmarina in tokoferol. Vsebuje Omega 3 maščobne kisline (EPA + DHA) 0,4%.... - beljakovine 26%). "Priporočila" sta nam ga sosedova hrta, ki sta na hrano občutljiva in sta po mnogih preizkušanjih pristala potem na tej :)

Mogoče bi omenila še:

Fish4dogs (za mladiče: sveža riba 34%, slanikova moka 26,5%, krompir, lososovo olje 9,6%, vlaknine pese, pivski kvas, minerali in vitamini ....- beljakovine 30%)

Petcurean Go! (za mladiče: puran brez kosti, krompirjeva moka, grah, krompir, celo posušeno jajce, ... () ...... - beljakovine 28%)


Z obema znamkama (sicer hrane za odrasle pse) imamo dobre izkušnje, sploh ker se pri nas izredno visoko beljakvinska hrana ni dobro obnesla. Definitivno so Orjen, Acana in Taste of the wild izredno kvalitetne hrane, za nas so bile očitno celo malo preveč :) ... absolutno pri izbiri hrane "poslušaj" tudi psa, predvsem njegovo prebavo, prehode izvajaj počasi in postopno in če ugotoviš, da ji neka hrana vidno ne ustreza (pa četudi je od vseh na tržišču najkvalitetnejša), da se po njej praska, da se driska ne umiri ... raje poišči takšno, kjer teh problemov ne bo (pa saj to verjetno veš sama).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Sr maj 11, 2011 8:13 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Hmm ... zdaj so mi rekli, da so vzreditelji rekli, da za tibetanske terierje ni preveč fajn, če je veliko beljakovin. Ne vem zakaj, se nisem poglabljala.

Gledamo zdaj še Bosch in Arden grange (ker imata še nekako najmanj beljakovin, ampak vseeno dovolj) - se bo verjetno sprobalo in bomo videli, kako se bo pes odzval.

Hvala za nasvete ;)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr maj 11, 2011 8:33 pm

Re: Briketirana pasja hrana

martina je napisal/-a:Hmm ... zdaj so mi rekli, da so vzreditelji rekli, da za tibetanske terierje ni preveč fajn, če je veliko beljakovin. Ne vem zakaj, se nisem poglabljala.


Mislim, da je s tibetanci podobno kot z večino pastircev - njihovi obroki so vsebovali izjemno malo oz. nič mesa in se je telo temu privadilo.

Za občutljive pse pa močno priporočam Healthy paws. Je veliko psov, ki ne prenašajo ama ničesar, po tej hrani pa so brez problemov. Pa še ješča je.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jul 10, 2011 7:02 pm

Re: Briketirana pasja hrana

na hrtjem forumu je danes nekdo objavil tale link...

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/

Hrana je rangirana po zvezdicah (+razlaga), Artemis, Orijen, Taste of the wild recimo zelo visoko, Eukanuba nekje na sredini, Pedigre na dnu itd.


mogoče že poznate, se mi je pa zdelo zelo zanimivo za primerjat različne vrste hrane.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 10, 2011 7:21 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Tale stran je dobra ja. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 12:29 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Zdajle se ravno odločam, katero drugo hrano naj naročim za Izzy-ja. Po tejle mi res veliko kaka, po ene 3x dnevno in precej velike količine (Chicopee lamb&ice). Sem nalašč šla na lamb&rice, ker se je veliko praskal po Dog club elite ocean 3 hrani in so mi predlagali lamb&rice. In res se ne praska več. Me pa moti količina iztrebkov, kljub temu, da so trdi.
Zdaj razmišljam med Acano adult, Chicopee grain free in Artemisom. Kakor gledam po teh ocenah hran, je Artemis zelo visoko ocenjena. Najbolj me mika Artemis fresh mix medium/large breed.
A kdo od vas hrani z Artemisom? Je psom všeč?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Po dec 12, 2011 12:43 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Jaz ti svetujem Acano Pacifico. Poznam ogromno psov na tej hrani in so vsi lastniki ful zadovoljni..
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 12:47 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Mal se bojim, da rib ne prenaša najbolje, saj mu Dog club ocean ni prav pasal, se je full praskal.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po dec 12, 2011 1:01 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Pri nas smo zelo zadovoljni z Arden grange
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 1:16 pm

Re: Briketirana pasja hrana

alexy je napisal/-a:Jaz ti svetujem Acano Pacifico. Poznam ogromno psov na tej hrani in so vsi lastniki ful zadovoljni..

alexy, a so tudi iztrebki po tej hrani trdi? Jaz moram namreč zamenjati hrano ravno zato, ker so iztrebki postali veliki in mehki, kot da bi kakšen Pedigree jedla, pa uplinja se tudi veliko več, kot se je prej. In imam ravno Acano (pac.ribo) naročeno, v upanju, da se vrne na prejšnje stanje.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Po dec 12, 2011 1:28 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Ja, trdi in majhni :)

Pa meni niti prdi ne več, odkar ima to hrano..
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po dec 12, 2011 1:34 pm

Re: Briketirana pasja hrana

alexy je napisal/-a:Jaz ti svetujem Acano Pacifico. Poznam ogromno psov na tej hrani in so vsi lastniki ful zadovoljni..


Tudi naši dve sta na tej hrani že lep čas (prej smo imeli AG lamb&rice) in sem veliko bolj zadovoljna. Pa še ješča je ful, kar je pri nas zaradi Mace bil velik problem.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 4:32 pm

Re: Briketirana pasja hrana

zalarjeva je napisal/-a:A kdo od vas hrani z Artemisom? Je psom všeč?


Artemis je zelo dobra hrana, tudi zelo ješča. Je pa dobro imet kakšno alternativo na zalogi glede na to, da hrana prihaja iz Amerike in včasih dobava šepa. Praktično zmeraj zmanjka Small Breed-a in pa tamale vrečke ponavadi poidejo. Ostalo pomoje ne bi bil tak problem najt v kakšni trgovini. Tudi žitarice v tej hrani so kvalitetne in se jih ni treba bat, če pes z njimi nima težav. Jaz jo definitivno priporočam.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 9:18 pm

Re: Briketirana pasja hrana

Znanka daja predebeli psički neko dietno hrano (trenutno se ne spomnim imena). Odkar je na tej hrani, na sprehodih stalno poslušam da psička fuuul bolj(količinsko) kaka. Kakec ni trd. Tudi pri dietni hrani to pomeni da ni ok?
Naslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.