V središču

Kje kupiti - pasje potrebščine?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So jul 02, 2011 10:50 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Bodoča prvič pasja mama prosi za nasvet izkušene lastnike psov :):
Jeseni bomo posvojili psa in bomo počasi začeli kupovati opremo od a do žblj, ker nimamo še nič. Verjetno bomo vzeli v Čombetu. Ampak: kako izbereš vnaprej stvari, če pa ne veš točno, kakšen bo pes? Vem, da bo srednje velikosti, to je vse. Ne morem pa seveda čakati, da pes pride, moram imeti prej opremo, pa oprsnico, pa tisti karabin, da ga lahko domov pripeljem in ga pripnem na varnostni pas;
pa bivalno kletko....
Uh... :( . Kako naj izbiram, da ne bom preveč falila? Verjetno bolje vzeti malo večje stvari, a ne?
Ne se smejat, verjetno za marsikoga smešna dilema, ampak res nimam izkušenj :blush:
Vsak nasvet bo dobrodošel, hvala vam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor So jul 02, 2011 4:19 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Ovratnice in oprsnice se da raztegnit ali zožat kar prece centimetrov, tako da vsameš za srednje velikega psa (to pomeni recimo velikost kokeršpanjela) in potem rategneš/zožaš na velikost, ko bo ustrezala psu. Lahko pa psa prej spoznaš, zmeriš vrat in vse, doma še kak dan premišljuješ, če je to to in greš v nabavo, da imaš vse to doma, ko greš ponj ;) Ogromno ti lahko svetujejo v trgovini za živali, veliko ti o psu lahko pove začasni skrbnik ali oskrbniki v zavetišču (obnašanje, kateri bi bil primeren zate, s čim ga hranijo, kdaj ga hranijo,...).
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Ne jul 03, 2011 9:17 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Najboljše je, da se najprej odločiš, katerega psa bi imela, kak dan počakaš s posvojitvijo oziroma da ga greš drugi dan iskati, nakupiš vse potrebno in je to to.
Posodice za hrano lahko že kar zdaj kupiš, če bo bival v hiši pa jaz ne bi kupovala posteljice ( seveda je spet odvisno od psa, njegovega karakterja ).. Ker moja psička kljub temu, da je imela posteljo, se tega niti enkrat ni pritaknila, ampak je skoz spala z mano.
Najprej se odločiti kateri pes, nato pridejo potrebščine.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 03, 2011 9:37 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

slavica je napisal/-a:Ampak: kako izbereš vnaprej stvari, če pa ne veš točno, kakšen bo pes? Vem, da bo srednje velikosti, to je vse. Ne morem pa seveda čakati, da pes pride, moram imeti prej opremo, pa oprsnico, pa tisti karabin, da ga lahko domov pripeljem in ga pripnem na varnostni pas;
pa bivalno kletko....

:) Najprej ne kompliciraš preveč. ;)
Bivalna kletka je fajn, ni pa obvezna oprema za vse pse. Pri nas je recimo uporabljana samo za začasnike. Če pa že kupuješ, lahko kupiš tavečjo. Ni nič narobe, če ima pes notri malo več prostora.
Za v avto je fino imet boks ali pa oprsnico, ki se jo da "priključit" tja, kamor gre sicer varnostni pas. Vse oprsnice in ovratnice so narejene od-do cm, tako da če imaš namen posvojit srednje velikega psa z M ne moreš dosti falit. Za mladiča pa kupiš tamalo. To je fino če imaš prej, ker nekako ga moraš pač pripeljat domov ;)
Glede na uradne ure večine zavetišč so v tem času odprte več ali manj vse trgovine (ali pa vsaj večina), tako da lahko prav vse kupiš "domov grede" "po meri psa" in kupiš stvari, ki se bojo ujemale "z vzorcem psa", če ti tako paše.
Čim manj komplicirat, lažje bo ;) Kar je res pomembmno je, da ste odločeni, da pač psu nudite optimum, da se boste spopadli z vsem, kar skrbništvo prinese ne glede na prijetnost/neprijetnost, da ne psovojite hudo poskočnega psa, če noben v družini ni ravno športno naravnan, da ste ga pripravljeni primerno vzgojit in krbet zanj do konca njegovih dni. Ostalo pride sproti ;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 03, 2011 11:03 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Aja, še P.S.

Če prideš pa v obalno zavetišče po psa grem pa še s tabo, pa ekskurzijo po zavetišču dobiš (čeprav žal ne poznam več zgodb vseh psov :( se zgodi...), pa v trgovino grem s tabo po opremo. Uradne ure so sicer nadvse user friendy, ampak so tudi kakšne trgovine odprte do deveth ;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 11:43 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

hvala vsem, sleepy pa še :kiss: :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 03, 2011 11:57 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

:) Jaz čist resno mislim :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 12:00 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

No bom zdej še jst malo komplicirala.
V kratkem se bo našemu zverinjaku pridružil whippet. :yahoo:

Za začetek (glede na to da je celo stanovanje v preprogah) sem razmišljala o tem da bi mu nabavila bivalni boks za čas ko bo sam doma, dokler pač ne osvojiva sobne higiene v nulo (6-metrske wall-to-wall preproge je preklemano težko prat, še posebej če to pomeni vse pohištvo premikat stran vsakokrat... :dash: )
Verjetno je ta stvar fajn tudi za psa v avtu prevažat (ogromen dostavnik s "kesonom" tako da ni problema s prostorom).

Nikoli prej nisem imela bivalnega boksa za psa (ker sem imela dve pasji miniaturi ki sta vzdrževali čistočo in disciplino bolje od mene same...) zato prosim za par nasvetov: kako se izbira velikost? katere so dobre znamke? Kakšen naj bi bil idelano (plastičen, žična mreža, s streho ali brez...)

Skratka čim več informacij. Napisano na način "za telebane", prosim :D

Drugo vprašanje: Lahko uporabim ležišče (pleteno košaro), blazine, posode za hrano in vodo itd... od prejšnjih psov ali moram kupit nove? Je dovolj da jih fajn operem ali je potrebno kakšno posebno razkuževanje?

Glede na to da je že 15 let odkar smo nazadje imeli pasjega mladička pri bajti in sem te stvari malo pozabila: je še kakšna takšna stvar ki jo moram paziti? Električne kable sem zavarovala, rastlin itak nimam (zaradi mačk).. še kaj?

Hvala za informacije!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 03, 2011 1:55 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Bemtiš.... preveč kompliciranja škodi! :P

Jaz mam bivalno kletko takole: http://supercombe.si/bivalne-kletke/812-savic-dog-residence-bivalna-kletka.html, samo tavelko. 120 x 90 al nekaj takega. Notri daš lahko potem še boks, al postlo, al pa nič. Dno je plastično in se potegne ven za ga spucat.
Za v avto so čisto kul običajni transporterji, ki ga potem z varnostnim pasom na zic pripneš. Jaz vse manjše pse prevažam raje v boksu kot pripete na oprsnico.
Tudi stare stvari lahko opereš (in razkužiš, če se ti zdi), če prejšni kuža ni imel kakšnih posebnih virusnih obolenj. Zakaj pa ne?

Pletene košare jaz psu, še posebno mlademu, ne bi dala.

Fajn se je založit s pleničnimi podlogami, pa igračkami in žvečilkami.

Ostalo pa itak vse pride sproti, če greš psa kupit, te bojo pa verjetno s kupom informacij oborožili še tam :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 1:59 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Ja, pa lahko bi trgovine imele malo manj igračk, pa žvečilk, pa žogic, pa.... :O
Kartice mi je treba pobrat :blush: 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 3:38 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

plenične podloge se kupi v lekarni, ali kje drugje?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 03, 2011 3:45 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Dobiš v lekarni, pa v kaki drogeriji, samo so pomoje v lekarni cenejše pa večje. No, odvisno od ponudbe. Pa Sanolabor pomoje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 03, 2011 4:34 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Jah jih kupujem v Sanolaborju. So po mojih izkušnjah najcenejše, menda pa znajo met v Mullerju jih tudi precej ugodno (njihovo blagovno znamko), ampak jih nimajo vedno na zalogi. Drugače jih dobiš čez mejo v Italiji tudi v kakšnem Coopu (od Friskies), samo so dražje kot v Sanolaborju. Jaz uporabljam v glavnem 90x60, 60x60 so pa jasno še malček bolj poceni. Tukajle maš zemljevid z njihovimi trgovinami: http://www.sanolabor.si/prispevek.asp?IDPodPodrocja=4
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jul 03, 2011 5:55 pm

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Hudo, super info in zemljevidek! Hvala!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 04, 2011 6:20 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Slika

slavica je napisal/-a:Ja, pa lahko bi trgovine imele malo manj igračk, pa žvečilk, pa žogic, pa.... :O
Kartice mi je treba pobrat :blush: 8)


Nič bat, bo šlo vse v promet, sem prepričana :mocking:

;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po jul 04, 2011 6:42 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

sleepy je napisal/-a:Pletene košare jaz psu, še posebno mlademu, ne bi dala.


Uf, zakaj pa ne? Zaradi glodanja?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Po jul 04, 2011 7:37 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Glodanja, ja :)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 261

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:27 pm

Odgovor Po jul 04, 2011 7:43 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Predvsem zaradi glodanja ja. Tiste trske znajo postat blazno nevarne.

Če imaš namen kupovat zadeve, ki jih čombe nima toplo priporočam ***** (preko neta). Ravno gledam pasja ležišča (res nujno rabimo novo, tole je samo še za v kanto) za mojo starino in ugotavljam, da ima recimo določen (ista firma, velikost, model) izdelek v Alerju 3x višjo ceno :O .

P.s.: Če bo katera naročala se blazno priporočam. Skeširam tudi vnaprej, se kreditnim karticam izogibam, ker mi z njimi ni za zaupat :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po jul 04, 2011 7:50 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Mačja mama je napisal/-a:
sleepy je napisal/-a:Pletene košare jaz psu, še posebno mlademu, ne bi dala.


Uf, zakaj pa ne? Zaradi glodanja?



in iz istega razloga bi se izogibala lesenih šteng - takih "nepolnih", samo za stopit gor....joj ne znam povedat no.... pa onih lesenih naslanjačev - gugalnikov. Šteng ne morem pofotkat za dokaz, smo jih kar pozidali, naslanjač pa lahko, no če mi lih ne bi verjela na besedo.... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po jul 04, 2011 8:09 am

Re: Kje kupiti - pasje potrebščine?

Tukaj pa ni problema. 300 let stara kamnita hiša. Ma kake lesene štenge! :lol:
Grem čekirat *****, hvala!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.