V središču

Klopi in sredstva proti klopom


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe avg 26, 2011 3:19 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

a je možno, da samo on nič ne sliši? :lol: lahko da je ravno taka frekvenca, ki je on ne sliši - tako da bi mogoče še kdo drug poslušal?
(priznam, asociacija na to, da sem pred časom kupila zase eno podobno mašinco - z zvokom naj bi odganjala take in drugačne žuže, medtem ko za človeško uho naj ne bi bila slišna. no, zadeva je bila zelo zelo slišna, žuž pa na žalost ni odganjala ...)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Pe avg 26, 2011 3:29 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Hm, zadnjič me je ena gospa ulovila s to idejo, da naj bi se slišal nek zvok iz obeska in da ji je to rekel celo zdravnik. Jaz sem jo zelo debelo pogledala in rekla, da kolikor vem, ultrazvočnih valov pač ne slišimo ane. No in pride istega dne še ena gospa z istim vprašanjem. Jaz sem se čisto zamislila nad tem. Lučka na začetku res nekajkrat posveti, za zvok pa niti proizvajalec nič ni rekel. Danes pa zagledam to vprašanje še tukaj, pa šment no, sem šla prislonit k ušesu tale obesek in glej ga zlomka, resnično se sliši tak čisto nežen "tk, tk, tk, tk" v zelo gostih časovnih intervalih. :girlblush:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor Pe avg 26, 2011 5:09 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Rozika - rekel je da ne. piše tko kot sem napisala jaz - odstraniš listek, lučka gori/utripa, potem pa slišiš zvok... :)
Leia - hahaha :lol: ja čist možno da sam on ne sliši tega zvoka :D jst nisem bla v stiku s to napravo, tko da iz prve roke ne vem povedat popolnoma nič...
Modrozelena - vem o kateri napravi govoriš :) mam tut jst tako, odganja komarje. ampak jih res :D sicer je zvok res nadležen, konstanten piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisssssk :) ampak nuca. je pa res, da recimo ko se uležem v posteljo, ta pisk slišim, čez čas pa ne več. pa spet, pa spet nič :O :lol: ja predvidevam pa da bi res moral biti tudi pri tem obesku "tk tk tk tk", saj je tud kolega slišu od enparih da naj bi "vibriralo" - ne fizično, ampak zvočno haha :D no, pa smo spet pri mojih blond razlagih :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So avg 27, 2011 10:07 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Še ena "blontna", ki ne sliši zvoka pri Skudo obesku... :blush:
(ampak klopov pa vseeno ni!) :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne mar 18, 2012 6:07 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Sem včeraj v pasji šoli poslušala, da so lastniki že začeli klope frcat s svojih psov :devil: Torej, bo treba že treba nekaj ukrenit, da ne bi psi fasali klopa. Moj Nik je imela borelijo in erlihijo :( Ni fajn!
Zasledila sem kapljice za preventivno zaščito pred klopi in bolhami. Morda kdo pozna? http://www.kosmatincki.si/skrb-za-zdrav ... -10ml.html
Je naravno sredstvo, psu in lastniku prijazno, nastrupeno. Mene seveda zanima koliko je učinkovito.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne mar 18, 2012 6:13 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

že :O
moramo mi tudi nekaj nabavit kuj prec, hvala za info
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Ne mar 18, 2012 6:19 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Ja, že. Jaz sem pred dvema dnevoma že našla prvega. :girlsad: In to na lokaciji, kjer je bil dober teden nazaj še sneg!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne mar 18, 2012 6:52 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Pina ima že dva tedna ampulo. Pa so že en teden prej začeli frcati klope...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Sr mar 21, 2012 3:14 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Mi smo začeli letos ob prvi otoplitvi, najbolj zgodaj doslej, že okrog 20. februarja. To pa zato, ker sem vsako leto "zamudila", sredi marca je bilo že prepozno :girlsad:. V ponedeljek sem vseeno našla klopa, ampak sumim, da je primorskega izvora. :( Dejstvo pa je, da smo v gozdu vsak dan.
Lani sem probala z neinsekticidnimi, natur Biospotiks ampulami in ovratnicami ... ki pa so me na žalost pustile na cedilu. Se mi zdi najbolj pomemben ravno začetek sezone, tja do junija, ko je invazija najhujša (v hudi vročini poleti je po mojih izkušnjah veliko bolje). Imam še ene druge nemške naravn(ejš)e ampule na zalogi, ampak bodo počakale ... :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če mar 22, 2012 9:17 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

S čim sta pa zdaj zaščitena? Jaz grem po moje kar po Advantix, Scalibor ovratnica mi je sicer super, samo jo mora imeti pes non-stop gor pa ne bi rada, da ima pes doma karkoli okoli vratu :blush: Za Nika je bila odlična, ker je bil tako skos zunaj in je fasal klopa na lastnem vrtu lahko.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če mar 22, 2012 10:12 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Dala sem jima Advantix, ker je bil edini že doma na zalogi. Zdaj bom šla pa spet po Praktik, ki je bil do zdaj edini res zanesljiv. Scalibor je bil premalo, pa še v kombinaciji z vodo ful ni praktičen in ja, tudi mene doma moti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe apr 27, 2012 10:49 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Ima katera izkušnje s sredstvom Advocate? Baje je to proti vsem notranjim in vsem zunanjim zajedalcem, celo proti srčni glisti.
Čudno mi je, ker piše da ga je treba dajati kar enkrat na mesec, pa drag je ko žafran.

Ima Čombe tudi to? Sem iskala pa sem našla samo biospotix.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Sr sep 15, 2010 8:04 am

Odgovor Pe apr 27, 2012 11:44 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

SunnyDay je napisal/-a:Dala sem jima Advantix, ker je bil edini že doma na zalogi. Zdaj bom šla pa spet po Praktik, ki je bil do zdaj edini res zanesljiv. Scalibor je bil premalo, pa še v kombinaciji z vodo ful ni praktičen in ja, tudi mene doma moti.



Jaz Prac-tic uporabljam že dve leti in Zara je v tem času imela samo 1 klopa, pa še to zato, ker sem ji pozabila dat po 1 mesecu novo ampulo.
Tako da sem super duper zadovoljna z njem :D

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Po apr 30, 2012 8:32 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

No, letos je že 3x zaštrajkal tudi Practic, pa ne zaradi zamude :girlsad: Pa klopi so bili napiti in še zelo živahni.:negative:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če maj 03, 2012 7:50 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

+ 4 ... :girlcry:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če maj 03, 2012 8:02 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Mi smo dali Certifect, pa zaenkrat še ni bilo klopa, trkam na les

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če maj 03, 2012 8:11 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Jaz si ga pa ne upam, ker sem o takih kožnih reakcijah (kot bi ble opekline) brala na FB, da joj :( A pri vas je blo vse OK?

Sem pa prepričana, da imajo klopi pač nekatere pse raje kot druge; no, saj je pri ljudeh isto. :rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če maj 03, 2012 8:19 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

:O a res, nisem zasledila, kje to?
Pri nas je bilo vse OK, sem preverjala mesto nanosa.
Uh, me je kar stisnilo
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če maj 03, 2012 11:56 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Tudi jaz sem pred časom brala o grdih stranskih učinkih :( Med drugim tudi bruhanje. Sem zdajle iskala kje, pa ne najdem. Izzy ima Advantix, ni dobil še nobenega klopa.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe mar 22, 2013 8:22 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Sem šla po Advantixu vseeno kar po Scalibor ovratnico in jo je imel skos gor, tudi doma. Niti enega klopa ni dobil. :good:
Me pa nekaj zanima: brala sem o ovratnici Foresto, ki je sicer okrog 30€, ampak zdrži kar 8 mesecev, kar je za celo klopno sezono. Pravijo, da je fajn, tudi v vodo gre lahko z njo in naj ne bi bila nevarna za organizme v vodi. Ne rabiš je niti med kopanjem dol snemat. Stalno izloča majhne odmerke aktivnih sestavin, je nenevarna za ljudi in živali ter brez vonja.
Je kdo že poskusil?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.