V središču

Klopi in sredstva proti klopom


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Če mar 28, 2013 11:58 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

zalarjeva je napisal/-a:Me pa nekaj zanima: brala sem o ovratnici Foresto, ki je sicer okrog 30€, ampak zdrži kar 8 mesecev, kar je za celo klopno sezono. Pravijo, da je fajn, tudi v vodo gre lahko z njo in naj ne bi bila nevarna za organizme v vodi. Ne rabiš je niti med kopanjem dol snemat. Stalno izloča majhne odmerke aktivnih sestavin, je nenevarna za ljudi in živali ter brez vonja.
Je kdo že poskusil?


Ja, jaz. Lani sem bila s Skuiki na kliniki z Aiko, ko je Skuiki spraševala za sredstvo proti klopom, ki bi ga imela lahko Aika, pa ne bi bilo škodljivo/nevarno za mačke. In so ji predlagali ovratnico Foresto. Tako sem jo kupila še jaz za svoja dva psa. Bit sicer ni dočakal konca klopne sezone :girlsad:, ga je pa ovratnico uspešno ščitila ca. 2 meseca, Jagi pa jo je imela do novembra in ni dobila nobenega klopa.

Pred slabim mesecem sem za Jagi kupila novo, pa še za Fani - psičko od staršev (na kateri sem pred tem našla klopa, čeprav je bila zaščitena z ampulo). Močno upam, da bo delovala tako uspešno kot lani. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če mar 28, 2013 1:22 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

mi smo že pobrali prvega klopa letos - pa niti sneg še ni zginil. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če mar 28, 2013 3:38 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

SunnyDay je napisal/-a:
zalarjeva je napisal/-a:Me pa nekaj zanima: brala sem o ovratnici Foresto, ki je sicer okrog 30€, ampak zdrži kar 8 mesecev, kar je za celo klopno sezono. Pravijo, da je fajn, tudi v vodo gre lahko z njo in naj ne bi bila nevarna za organizme v vodi. Ne rabiš je niti med kopanjem dol snemat. Stalno izloča majhne odmerke aktivnih sestavin, je nenevarna za ljudi in živali ter brez vonja.
Je kdo že poskusil?


Ja, jaz. Lani sem bila s Skuiki na kliniki z Aiko, ko je Skuiki spraševala za sredstvo proti klopom, ki bi ga imela lahko Aika, pa ne bi bilo škodljivo/nevarno za mačke. In so ji predlagali ovratnico Foresto. Tako sem jo kupila še jaz za svoja dva psa. Bit sicer ni dočakal konca klopne sezone :girlsad:, ga je pa ovratnico uspešno ščitila ca. 2 meseca, Jagi pa jo je imela do novembra in ni dobila nobenega klopa.

Pred slabim mesecem sem za Jagi kupila novo, pa še za Fani - psičko od staršev (na kateri sem pred tem našla klopa, čeprav je bila zaščitena z ampulo). Močno upam, da bo delovala tako uspešno kot lani. :angel:

Hvala!
Si tudi Scalibor poskusila? Kaj bi bolj priporočala?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če mar 28, 2013 9:19 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

zalarjeva je napisal/-a:Sem šla po Advantixu vseeno kar po Scalibor ovratnico in jo je imel skos gor, tudi doma. Niti enega klopa ni dobil. :good:
Me pa nekaj zanima: brala sem o ovratnici Foresto, ki je sicer okrog 30€, ampak zdrži kar 8 mesecev, kar je za celo klopno sezono. Pravijo, da je fajn, tudi v vodo gre lahko z njo in naj ne bi bila nevarna za organizme v vodi. Ne rabiš je niti med kopanjem dol snemat. Stalno izloča majhne odmerke aktivnih sestavin, je nenevarna za ljudi in živali ter brez vonja.
Je kdo že poskusil?


Jaz sem imela lani Foresto za Aiko. Izbrala sem ga zato, ker sem iskala ovratnico, ki ni škodljiva za mačke.
Nosila je v kombinaciji ovratnico + ultrazvočni odganjalec in celo sezono nisem na njej našla niti
enega klopa. Res pa je da se Aika ne valja po travi ali rije po listju v gozdu :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če mar 28, 2013 9:24 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Vidim, da ti je že SD odgovorila :D

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe mar 29, 2013 12:23 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

zalarjeva je napisal/-a:Si tudi Scalibor poskusila? Kaj bi bolj priporočala?


Scaliborja nisem nikoli uporabljala samostojno, ampak v kombinaciji z Advantixom. Oboje skupaj je dokaj zanesljivo delovalo, se je pa še vedno našel tudi kak klop. Pa seveda mi nikakor ni vseeno za dvojne doze :S.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Ne apr 28, 2013 8:27 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Kaj pa bolj priporočate za pse? Ovratnice, elektronske odganjalce ali ampule?? Zanima me za našo veliko mrcino Baja, ki je stalno zunaj in je tudi možnost da dobi klope večje. Za mali dve bom ostala kar na ampulah.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po apr 29, 2013 11:58 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

bbpikica, kaj pa kombinacija Foresta (=ovratnica) in ultrazvočnega odganjalca?
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor Po apr 29, 2013 2:16 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Skuiki je napisal/-a:bbpikica, kaj pa kombinacija Foresta (=ovratnica) in ultrazvočnega odganjalca?

verjetno bom za začetek poskusla z ovratnico Forest, če pa ne bo dovolj pa še ultrazvočni odganjalec, sicer zaenkrat mu še nisem odkrila nobenega klopa ampak raje ne bom izzivala usode, ker Pinka je zadnjič dobila enega na uho, sam je svetla pa se ga takoj opazi
hvala za nasvet ;)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 239

Pridružen: So maj 26, 2012 8:28 am

Odgovor Po apr 29, 2013 8:02 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

A se ovratnica foresto dobi na veterini MH?
Nejči,Lumpi in Ron najini :sunny:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor To apr 30, 2013 8:32 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

katarinaindadi je napisal/-a:A se ovratnica foresto dobi na veterini MH?

mislim da ne, sem se pa jaz glede na to da jih je treba naročit preko interneta, raje odločila in danes na Veterini MH kupila ovratnico Scalibor :nyam:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To apr 30, 2013 8:34 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

katarinaindadi je napisal/-a:A se ovratnica foresto dobi na veterini MH?


Se bo, v začetku prihodnjega tedna. Scalibor imamo ves čas, edino danes je enih zmanjkalo, bodo spet v petek ali ponedeljek.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 733

Pridružen: Če sep 09, 2010 10:46 am

Odgovor To apr 30, 2013 9:31 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

O super, fajn da vem da jih boste imeli :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 239

Pridružen: So maj 26, 2012 8:28 am

Odgovor Sr maj 01, 2013 11:03 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

super! potem pa pridem kar k vam iskat! :) kakšna bo pa cena ? :)
Nejči,Lumpi in Ron najini :sunny:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 15, 2013 5:20 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Katero pinceto priporočate za odstranjevanje klopov?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr maj 15, 2013 5:21 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

o'tom kaveljček. nima konkurence.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 15, 2013 5:51 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

A je to ta Nobby pinceta na Super Čombetu?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr maj 15, 2013 5:57 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Še nekaj me zanima: piše, da ko klopa odstranimo z O`tom pinceto, mesto ugriza razkužimo z antiseptikom. Kateri antiseptik lahko uporabim?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če maj 23, 2013 8:18 am

Re: Klopi in sredstva proti klopom

Jaz uporabljam Betadin (jod).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če maj 23, 2013 6:31 pm

Re: Klopi in sredstva proti klopom

odkar imamo foresto ovratnico, Rexi ni imel še nobenega klopa, upam, da tako ostane :good:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.