V središču

Oprsnica za psa


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 317

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:35 am

Odgovor Po mar 14, 2011 11:51 am

Re: Oprsnica za psa

Smola, da ne ustreza :( Ferplast na svoji uradni spletni strani še ponuja ergocomfortove oprsnice, sem zdaj opazila.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Sr mar 16, 2011 9:21 pm

Re: Oprsnica za psa

Poglej ezydogove, ce se ti morda zdijo ustrezne (ezydog.com; meni je vsec Quick Fit Harness). Jaz imam sicer podoben problem z dimenzijami, ampak mogoce se tebi bolje izide :). Drugace pa so mi njihove ovratnice svetovne.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr mar 16, 2011 9:28 pm

Re: Oprsnica za psa

Sem pogledala, kje se pa to pri nas kupi?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Sr mar 16, 2011 9:43 pm

Re: Oprsnica za psa

Žal nikjer :(. "Navadne" se dobijo (Pasje mesto, npr.), Quick pa ne. Jaz jih bom naročila direkt iz VB (poštnina ne glede ne pošiljko 8 funtov), lahko se mi pridružiš, če želiš. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če mar 17, 2011 7:11 am

Re: Oprsnica za psa

Sem rekla, da ničesar ne kupim, če ne morem prej probati...

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Če nov 18, 2010 9:22 pm

Odgovor To maj 17, 2011 4:28 pm

Re: Oprsnica za psa

Evo, jaz imam enak problem kot visinnox... Se spravljam v nakup Hurttine oprsnice, pa sem zelo skeptična. Oprsnice so ji ali prevelike ali premajhne (Npr. Rogz-ova M ji je prevelika, S pa premajhna). Ferplastovih ne uporabljam več, ker je tam pri šivu (na prsnem košu) za mojo pregroba, ker ima bolj malo dlake tam.

Tako da uporabljam oprsnico Red Dingo, ki pa žal ni Y sistem, je pa trenutno še najboljša izbira.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Če nov 18, 2010 9:22 pm

Odgovor To maj 17, 2011 4:30 pm

Re: Oprsnica za psa

Aja, pa pri Ferplastovi podloženi z "mehkejšo" gumo, je slednja itak popokala ob koncu zime, tako da je bilo stanje na koži še hujše. Saj res, da je bilo veliko snega, pa vseeno... da ti oprsnica zdrži 3 mesece... :(

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 81

Pridružen: Po sep 13, 2010 7:49 am

Odgovor Sr maj 18, 2011 12:00 pm

Re: Oprsnica za psa

Poglej, če se najde kaj priemrnega na manmatu - spletna stran http://www.canifit.si/manmat/izdelki.html. Je veliko različnih modelov, za vse velikosti, pa prijazno svetujejo ;).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr maj 18, 2011 12:52 pm

Re: Oprsnica za psa

Amital je napisal/-a: Ferplast na svoji uradni spletni strani še ponuja ergocomfortove oprsnice, sem zdaj opazila.


Sem si ogledala to stran in vidim tudi, da imajo 5 različnih velikosti, pri nas je Mr.Pet prodajal samo tri. Očitno so dali iz prodaje iz drugih razlogov.

Jaz bi še vedno kupovala te oprsnice, čeprav zdaj sem čisto zmedena glede velikosti.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Če nov 18, 2010 9:22 pm

Odgovor Pe maj 20, 2011 7:53 pm

Re: Oprsnica za psa

Visinnox, kolikšen prsni obseg pa ima Carmen, če smem vprašat? Pa če se morda spomniš, katero velikost Hurtte si kupila?

Moja je drugače tale na 1. in 2. fotki viewtopic.php?f=71&t=654&start=40 in je okoli vratu tudi "zmanjka", za malenkost celo pri Ferplastovi, a ni bilo take sile (je Y patent odtehtal večjo previdnost, če je kdaj protestirala ob premiku s kake pasje "info točke" :) )

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če avg 11, 2011 10:12 am

Re: Oprsnica za psa

Zakaj pa je Y sistem boljši od T sistema?
Pa kaj moram paziti pri primernosti za pripenjanje v avtu? Sem mislila
zraven še kupiti povezovalni pas pri čombetu, potem bo za to katerakoli oprsnica
primerna, a ne? Bi rada udobno. Kako veš, da ni pretesna?

(BTW, začenjam nakupovati za psa. Ker bo to prvič in nimam pojma, oziroma
teorijo "furam", v praksi sem pa zelenec, napovedujem veliko bolj ali manj
pametnih vprašanj,hvala za razumevanje :blush: )
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 317

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:35 am

Odgovor Če avg 11, 2011 12:13 pm

Re: Oprsnica za psa

Meni osebno se za Y oprsnico zdi, da se bolje prilega psu, da je bolj prilagodljiva. Imam tri Y oprsnice, različnih velikosti, vse so super. T oprsnic nismo nikoli uporabljali. Glede na to, da bo pes še majhen, se splača kupiti navadno oprsnico (za okoli 5 eur se dobi) posebej za avto, ker jo bo hitro prerastel. Sama sem svoje psice vozila v avtu v transporterju, dokler so bile majhne. Zdaj, ko so odrasle, jih v avtu priklenem na oprsnico. Z nakupom boljših oprsnic in ovratnic sem počakala, da so dosegle končno velikost in težo. Načeloma pa ja, če se kupi povezovalni trak, je kul, ker se priklene na oprsnico. Pri mladiču je treba paziti, da tega pasu med vožnjo ne grize, potem ga je težje odvaditi. Upam,da je ta odgovor vsaj malo v pomoč :) Aja, baje da niti transporter, niti oprsnica nista 100% ok za vožnjo v avtu (tisti posnetek, ki je bil objavljen na forumu, glede prevažanja živali v avtu), pač pa naj bi bila najboljša oprsnica z nekim posebnim načinom pripenjanja, ampak mislim, da je pri nas ni možno kupiti.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če avg 11, 2011 12:30 pm

Re: Oprsnica za psa

hvala,pomaga. Bo pa pes že v končni velikosti ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če avg 11, 2011 12:34 pm

Re: Oprsnica za psa

Nekateri psi iz T sistema kar stopijo ven, čeprav moja Aja tudi Y sleče, če se mi uspe obrniti z glavo proti meni (kadar jo zagrabi panika in hoče zbežati-petarde npr.).

Jaz imam pri oprsnicah problem, če je pes take zgradbe, da je čez prsa veliko ožji kot čez trebuh, potem se mi dogaja, da nobena oprsnica ni prav (Olivia).

Če pes prenese šoping, je najbolje, da gresta v trgovino in poskušata, pa prodajalka naj prijazno asistira zraven.

Za avto je široka, podložena oprsnica dobra zato, ker se tudi pri močnem zaviranju ne zarije živali v kožo; ozki, trdi, preštepani trakovi so lahko precej grobi, odvisno od psa.

Oprsnico kupiš malo večjo in jo zreguliraš, da je prav. Med oprsnico in psom moraš še vtakniti svoj prst (kot pri ovratnici) in ni pretesna.

Pri psih, ki imajo dolgo dlako, oprsnica precej scuka dlako, čeprav se meni zdi, da je prvo počutje psa, potem dlaka. Dokler pes na povodcu vleče, po moje mora imeti oprsnico, če nič ne vleče, je lahko tudi ovratnica. Ljudje pa v praksi delajo ravno obratno, ker pri ovratnici pes nima take moči za vlečenje. Psa pa vlečenja odvadiš na čisto drug način, ne z davljenjem.

Moji psi imajo vsak ovratnico in oprsnico, potem izbiram, kaj jim dam gor. Za kratek sprehod, ko psa tudi spustim, samo ovratnico, za avto in daljše sprehode obvezno oprsnico. Jim je pa vseeno, kaj jim dam in tudi vseeno ali so na vrvici ali odvezani. Všeč mi je tudi, da je vse barvno usklajeno. Zelo sem zadovoljna z oprsnicami ergocomfoprt Ferplast, samo več vmesnih številk bi morali imeti. Pripadajoči povodec je pa sploh super za v roki držat. Sicer je največ v uporabi fleksi, itak, pa naj ne bo premočan, ker je potem tudi pretežak za dolgo nošnjo. Luksuzni flexiji so sicer zelo lepi, vendar za v roko niso tako ergonomični kot Summertime npr., pa če padejo na tla, se zelo spraskajo.

Ko boš psu kupila kakih pet oprsnic, boš že vedela, kaj vama najbolj ustreza. :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če avg 11, 2011 12:34 pm

Re: Oprsnica za psa

Nekateri psi iz T sistema kar stopijo ven, čeprav moja Aja tudi Y sleče, če se mi uspe obrniti z glavo proti meni (kadar jo zagrabi panika in hoče zbežati-petarde npr.).

Jaz imam pri oprsnicah problem, če je pes take zgradbe, da je čez prsa veliko ožji kot čez trebuh, potem se mi dogaja, da nobena oprsnica ni prav (Olivia).

Če pes prenese šoping, je najbolje, da gresta v trgovino in poskušata, pa prodajalka naj prijazno asistira zraven.

Za avto je široka, podložena oprsnica dobra zato, ker se tudi pri močnem zaviranju ne zarije živali v kožo; ozki, trdi, preštepani trakovi so lahko precej grobi, odvisno od psa.

Oprsnico kupiš malo večjo in jo zreguliraš, da je prav. Med oprsnico in psom moraš še vtakniti svoj prst (kot pri ovratnici) in ni pretesna.

Pri psih, ki imajo dolgo dlako, oprsnica precej scuka dlako, čeprav se meni zdi, da je prvo počutje psa, potem dlaka. Dokler pes na povodcu vleče, po moje mora imeti oprsnico, če nič ne vleče, je lahko tudi ovratnica. Ljudje pa v praksi delajo ravno obratno, ker pri ovratnici pes nima take moči za vlečenje. Psa pa vlečenja odvadiš na čisto drug način, ne z davljenjem.

Moji psi imajo vsak ovratnico in oprsnico, potem izbiram, kaj jim dam gor. Za kratek sprehod, ko psa tudi spustim, samo ovratnico, za avto in daljše sprehode obvezno oprsnico. Jim je pa vseeno, kaj jim dam in tudi vseeno ali so na vrvici ali odvezani. Všeč mi je tudi, da je vse barvno usklajeno. Zelo sem zadovoljna z oprsnicami ergocomfoprt Ferplast, samo več vmesnih številk bi morali imeti. Pripadajoči povodec je pa sploh super za v roki držat. Sicer je največ v uporabi fleksi, itak, pa naj ne bo premočan, ker je potem tudi pretežak za dolgo nošnjo. Luksuzni flexiji so sicer zelo lepi, vendar za v roko niso tako ergonomični kot Summertime npr., pa če padejo na tla, se zelo spraskajo.

Ko boš psu kupila kakih pet oprsnic, boš že vedela, kaj vama najbolj ustreza. :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr sep 04, 2013 3:03 pm

Re: Oprsnica za psa

Saj vem da je stara tema, ampak moram rečt da so od Hurtta oprsnice in ovratnice super! Mi imamo za našo Bibi oprsnico in ovratnico, odvisno kje se potepamo. Po hribih in težjem terenu imamo raje oprsnico, če bi slučajno kam zdrsnila, sicer pa ovratnica. Zelo mehek material, udoben in ne žuli med nogicami.
Prejšnja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.