V središču

pes in maček


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 8:30 am

Re: pes in maček

o super, hvala za informacije! Kar se mene tiče, bom najprej poskusla z bananami :lol:
Saj jih še kar mara, resno.... :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 10:22 am

Re: pes in maček

*šiva* je napisal/-a:Drugače pa naj bi bilo to "drekojedstvo" posledica pomanjkanja neke snovi (se ne spomnim točno :dash: :dash: ), ki je ima ogromno govedina in baje, če jim daješ nekaj časa k prehrani govedino, nehajo (to mi je svetoval kolega, ki dela v Avstrijskem zavetišču, kjer so njihovi si to baje v dosti velikem procentu to počeli, odkar pa jim kuhajo govedino zraven, jih baje ne zanimajo več).. Baje..

Tudi jaz sem to slišala, samo me pa čudi potem slednje: 2 psa istih lastnikov sta hranjena z isto hrano, a le en gre jest mačje dreke, drugega ne zanimajo. Stara sta enako. Kaj pa to potem?
In v tisto sobo kjer je mačji WC ima Izzy prepovedan vstop glih zaradi tega, samo gre naskrivaj. Prav posluša, ko en od mačkov zakopava, da gre še po sveže in toplo :bad: In ja, ga kregam na polno pa gre vseeno iskat, če ima možnost :( Bom probala z bananami, grem že danes kupit.
Tudi zunaj poje gnoj potem se pa rad še notri povalja, naša Asta je pa ekspert za pojest človeške dreke (ne moreš verjet kje vse ljudje serjejo :dash: )
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 10:36 am

Re: pes in maček

Gospo Pršilko, notri daj vodo in par kapljic kakšnega eteričnega olja - nekaj, kar mu ne diši. In vsakič zatuli in špricaj, ko ga zagledaš, da nekaj naklepa. Psa, ne olje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 10:44 am

Re: pes in maček

Saj bi ga, če bi ga dobila, samo gre tako na potiho, da ga dobim šele potem, ko pride zadovoljen in cmokajoč nazaj :devil: Sem se odločila, da bom dala WC na pisalno mizo. Od mojih začasnikov je to počela samo Lia, pri njej je bila pa potem huda huda driska, ki je trajala vsaj 2 dni :( Teena, Čikite in Snooky-ja mačji WC ni nič zanimal.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 6:20 pm

Re: pes in maček

Zalarjeva, pa daj že "revežu" vsaj mal' za jest! :P :truce:
(drugače bo tudi na pisalno mizo skočil) :rolleyes:

Pa hvala, da si nam tole od Lie zaupala... mi je končno malce lažje! :blush:

Nasveta pa žal nimam... lahko ti pa kavo skuham! :angel:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr nov 09, 2011 10:24 pm

Re: pes in maček

v soboto bom v Kranju, samo še ne vem, če bom lahko z Izzy-jem, odvisno kje se dobimo :) Bi pa vzela še Asto sabo, ker jo ta vikend merkam ;) Pa gremo na kavo in sprehod, če se bo vse izšlo.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe nov 11, 2011 8:51 am

Re: pes in maček

ZS :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 599

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:14 pm

Odgovor Pe nov 11, 2011 8:35 pm

Re: pes in maček

Alexx je napisal/-a:Pa hvala, da si nam tole od Lie zaupala... mi je končno malce lažje! :blush:

Sem jo ze parkrat zjutraj vidla na poti v sluzbo, ko se je setala ob Celovski. Kar se umirjenosti na povodcu tice je ne bi spoznala :angel:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Pe sep 10, 2010 7:58 pm

Odgovor Pe apr 05, 2013 7:48 pm

Re: pes in maček

Jaz bi pa tudi rabila nasvet, vseh vas, izkušenih.
Imam muco, še ni leto dni, z našo kužiko se odlično razume. Muca je pri meni v stanovanju, kužika pa pri starših. Zdaj imam začasno v stanovanju še eno psičko, za katero njen lastnik ne more skrbeti, sprva smo mislili, da bo začasno, zdaj vse bolj kaže, da bo za stalno.
Muca je bila sedaj dva tedna pri starših, psička pa pri meni. Zelo rada ima muce, kar je pokazala že v hiši pri starših, le da se jo je tam moja muca malo bolj bala, ker je precej glasna, ko je navdušena. Danes sem muco prvič pripeljala nazaj v stanovanje, čas je da vidimo kako bo šlo.
Tu se je situacija obrnila. Muca je bila precej sproščena,se je pa psička nekaj postavila proti njej. Vem, da psička malo napadalno reagira, ko je v stresni situaciji, to sem že opazila, se pa je dalo videti, da se boji zame oz je celo malo posesivna.
Ko je muca skočila dol iz mize je psička zarenčala nanjo. Seveda sem jo kregala. Zelo je brihtna in vse razume, samo mislim, da je zdaj mene vzela samo za njeno in je na muco ljubosumna.
Ste imele kdaj podobne izkušnje, kaj lahko naredim. Seveda mi je jasno, da psički moram pokazati meje, ampak bojim se, da če ne bosta šli skupaj, bo psička morala stran, ne vem pa kam...Seveda bi si želela, da bi obe ostali tu.
Aja in prosim rečite mi, da je to čisto normalno in da bi minilo:).
Hvala za nasvete.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe apr 05, 2013 8:08 pm

Re: pes in maček

Za začetek probaj stestirat tako, da je z njima kdo drug in ne ti, če se ti zdi, da čuva tebe. Ti bo bolj jasno kje je problem in kako naprej.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Pe sep 10, 2010 7:58 pm

Odgovor So apr 06, 2013 9:10 am

Re: pes in maček

Včeraj so se potem oglasili še moji starši. Psička je bila do muce zelo prijazna, sproščena.Danes je situacija malo boljša, še vedno pa je psička malo bolj napeta.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So apr 06, 2013 9:15 am

Re: pes in maček

Nekaj dni bo rabila, da jo sprejme v svoje "krdelo" :) Če drugače ne gre, jih nekaj dni imej skupaj le pod kontrolo, skupaj pa ko boš ziher, da jo je psička povsem sprejela. Glede na napisano, bo to mogoče še kak dan ali nekaj njih.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Pe sep 10, 2010 7:58 pm

Odgovor So apr 06, 2013 10:50 am

Re: pes in maček

Ja, to sem že imela v načrtu, nikakor se ju ne upam pustiti še skupaj, spali sta že ločeno. Ko bom v službi bosta pa tudi ločeni, psička sicer v majhnem hodniku, upam samo, da se ne bo počutila odrinjena.

Hvala

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Pe sep 10, 2010 7:58 pm

Odgovor Po apr 08, 2013 7:23 am

Re: pes in maček

Muca je malo bolj sproščena, psička še tako tako. Opazila pa sem, da psičko zmoti hranjene muce. Psička je v preteklosti imela težave pri hranjenju, verjetno je bila kdaj že lačna, ampak jo je njen prejšni lastnik natreniral. Imate kakšne koristne napotke kako postopati. Zaenkrat psički ne dovolim, da bi takrat, ko muca je, hodila naokoli, posedem jo in počakam, da muca poje. Potem grelahko pogledat kaj je imela in ko pride nazaj v svoj prostorček dobi priboljšek.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po apr 08, 2013 9:05 am

Re: pes in maček

Jaz bi muci, ki ima npr. ves čas na voljo briketke, da gre jest, ko želi, dala te nekam na višje mesto, kjer kuža ne pride zraven. Bolj je pomembno, da ko daš kužku jesti, da takrat ne pride muca zraven, ker bi jo lahko tudi šavsnila, če brani svojo skledo.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Pe sep 10, 2010 7:58 pm

Odgovor Po apr 08, 2013 9:10 am

Re: pes in maček

Aha, to je tudi opcija. A pa se po določen času psi navadijo tega? Verjetno je to zdaj še bolj izrazito, ker se psička muce še ni čisto navadila.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po apr 08, 2013 10:51 am

Re: pes in maček

Običajno se psi navadijo reda, kot ga vpeljemo. Naša kužika bi šla vseeno spraznit mačjo posodico, če bi bila ta "zapuščena" in nikogar dlje časa v prostoru. Verjetno zato, da se hrana ne bi pokvarila. ;) :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po apr 08, 2013 9:08 pm

Re: pes in maček

Ko je Aika prišla k meni, je imela "idejo", kako se bo zagnala na polno v vsakega mačka, ki se ji je prikazal na obzorju,
mačka pa sta bila tudi v stresu (že z druge strani hodnika sta pihala in se hršila), saj psov od prej nista bila vajena.
Ločila sem jih z ograjo pa je nekajkrat vse letelo po zraku, ker sem se samo obrnila stran za sekundo.
Sedaj pa prav lepo sobivajo :)

Dokazni material:
Slika

Jaz sem jih (zaradi težav z zaganjanjem) na začetku imela povsem ločene. Počasi sem jih navajala, da se brez razburjenja
vidijo na razdaljo nekaj metrov. Nato sem jim na razdalji dajala priboljške. Potem ko sva ne-zaganjanje v manjše
živali z Aiko dobro natrenirali zunaj (in je pričela ignorirati golobe in mačke, ko sva šli mimo njih, oz. se je ustavila, če
sem ji dala znak, ko se je že zagnala), sva pričeli vaditi doma tako, da sem jo imela zraven sebe na povodcu in vadila poslušnost,
mačka pa sta se prosto sprehajala naokoli. Nato sva to počeli brez povodca, vsako neprimerno intenco glede odnosa do mačkov sem sproti korigirala. Nekajkrat je še prišlo do incidentov, na primer takrat ko so mački skušali povohati njeno žvečilko ali prišlo mimo njene sklede s hrano,
ki jo je pred njimi "branila".

Jaz sem jo vzgajala po načelu, da sta bila mačka tukaj prva in imata zato privilegije. Če bi se oba zbasala na njeno posteljo
in za njo ne bo prostora, bo prišla do mene in čakala da ju premaknem drugam, ne bo ju ona pregnala stran.

Hranim jih tako da mačka jesta na višini, pes pa na tleh. Mačka sem seveda navadila, da ne rineta v skledo k njej,
ne sme pa ju napasti, če bi se ji slučajno prismukala mimo medtem ko je. Sklede z vodo si včasih delijo,
nihče ne sme braniti sklede pred drugimi.

Jah, jaz sem bila kar stroga, kar se tega tiče, ker je imela precej neprimerne ideje glede mačk na začetku in je
bilo nekaj situacij, ki bi lahko bile za mačke nevarne (ali pa resno ogrozile njihovo nadaljnje uspešno sobivanje).

Glede na to da je tvoja mačka samozavestna glede psov, po moje ne bo nekih resnih problemov.

Lepo počasi, združuj ju pod nadzorom, mačko hrani na višini, pri hranjenju psa bodi na začetku previdna (magari
na začetku loči živali v različna prostora), nato pa jo počasi navadi, da se hrane ne čuva (jaz sem hrano pustila za konec,
ker je bila na začetku precej posesivna do nje), nagrajuj lepo vedenje, korigiraj neželeno s strogim "NE", pogojuj svojo pozornost
k o sta obe s tabo,s primernim vedenjem med živalmi ... seveda pa ju ločuj, dokler se situacija primerno ne umiri in se obe
navadita ena na drugo.

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Pe sep 10, 2010 7:58 pm

Odgovor Če apr 11, 2013 8:57 am

Re: pes in maček

Skuiki, res ste lušni:).
Zdaj je situacija prinas še vedno bolj ali manj nespremenjena, s tem, da se je muca že bolj sprostila, tako na daleč - previdno je nakazovala, da bi se celo rada igrala s psičko. Muca pusti psički, da pride do njene hrane in psička ni agresivna, bolj radovedna bi rekla, čeprav še malo trda pri tem. Se pa je pojavil problem, ko je muca želela do psičke, ko je bila v svoji košari, takrat se je psička pognala vanjo. Res pa je tudi, da je imela tam eno kost. Nič ni ni naredila, le povedala ji je, da tja ne sme. Čeprav razumem, da je to njen prostor in da je bila navajena, da ga mora čuvati, njenega dejanja nisem tolerirala in tudi kost sem umaknila. S tem smo šli en korak nazaj, na žalost. No muca je se potem kmalu spet nazaj sprostila, je pa še vedno precej previdna in o morebitni igri ni več govora.
Seveda prakticiram nagrajevanje lepega vedenja in netoleriram neprimernega. Sem precej stroga do psičke, ker to vseeno ni samo njen prostor. Precej nezaupljiva je namreč tudi do vsakega nepoznanega človeka, ki pride v stanovanje. Če pa se srečamo zunaj, smo pa najboljši prijatelji.
To bom verjetno morali še malo trenirati, ker zagotovo ni problem o mački sami, ampak o njenih izkušnjah s ceste.
Sicer pa se mi zdi, da še eno živalsko bitje zelo dobro vpliva na muco, čeprav se ji je morala podrediti.
Prejšnja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.