V središču

Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčevanju


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr maj 08, 2013 10:09 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Robčke, wc-papir, vrečke za smeti (sploh za bio so drugje lahko pregrešno drage), gobice in krpe pa kar je še take robe kupujem v lidlu ali hoferju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20967

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 10:34 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Recept za domači deodorant sem našla na teh straneh, seveda :) . Mislim, da ga je takrat objavila Panda, še prej pa Gina v Koristnih nasvetih za dom:
Gina je napisal/-a:Še nekaj zanimivega:

Za izdelavo naravnega deodoranta potrebujete:

- 1/4 skodelice koruznega škroba
- 1/4 skodelice sode bikarbone
- 10-20 kapljic eteričnega olja čajevca ali sivke
- 2 žlici kokosovega olja ali karitejevega masla (lahko dodate tudi več)

Koruzni škrob in sodo bikarbono zmešajte v posodi in zmesi dodajte delno stopljeno kokosovo olje ali karitejevo maslo in eterično olje. Z nastalo zmesjo napolnite prazno posodico deodoranta in čez dan ali dva pričnite z uporabo. Priporočljiva je skromna uporaba, saj je deodorant izredno učinkovit že v majhnih količinah.

Drugače pa za nimva spletna stran:

http://jabucek.si/


Še Pandin (sama sem delala po slednjem, torej sem uporabila limonsko travo in nerafiniran kokos; je sicer dražji, a se mi zdi, da tudi potem, ko eterično olje "izhlapi", namesto :bad: vohaš kokos).
Domač deodorant
1/4 kavne skodelice sode bikarbone
1/4 kavne skodelice koruznega škroba
3 jedilne žlice kokosove masti (jaz dam tisto nerafinirano, da ima še malo vonja po kokosu)
10 kapljic eteričnega olja (uporabljam limonsko travo, da je vonj bolj svež)

Kokosovo mast zmehčaš na sobni temperaturi in vanjo "vgneteš" ostale sestavine. Pustiš stati kak dan, potem še malo premešaš, daš v embalažo od kreme ali česa podobnega in uporabljaš.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 10:50 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Bela šapa, kako se pa kaj takle deodorant obnese pri temnejših oblačilih? Pušča sledi?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 11:00 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Skuiki je napisal/-a:
taperverčki je napisal/-a:Skuiki, jaz imam TEGA. Televizije sicer ne gledam, ampak ce bi vzela samo internet primerljive hitrosti, bi me prislo 5 eur drazje kot celoten paket (pri nas ni optike, imam vsdl). Za pogovore pa dodatno placam ponavadi okoli 5-7 eur.


Hvala. Hah, jaz plačujem trenutn0 30 evrov samo za internet (pri T2). :rolleyes:



Ti, kaj pa imaš to zaen paket potem? Jaz imam pri T2 internet 10/10 pa TV M paket, pa je pomoje nekje 36 eur. (Se ne spomnim točno, pomoje vsako leto za en eur podražijo.)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 08, 2013 11:47 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Ups, nisem vedela, da podvajam informacije. :girlblush: Oprosti, Gina.

@Coprnica Zofka: deodorant je treba nanašati z malček pazljivosti, tudi zato, ker se včasih drobi (temu se sicer da izogniti tako, da dodaš več kokosovega masla). Sama nosim črna oblačila (če ne štejemo pižam in majic za športanje :D ), pa z njim nimam problemov. Kadar ne pazim in se popackam, se madeži - za razliko od trgovinskih deodorantov v stiku - popolnoma izperejo. Glede na to, kako prijazen je do kože, okolja in denarnice, mu tisto eno majico na teden oprostim. :)


Pa še ena za v temo: sama naredim ovseni napitek. Cenejši, vedno svež in brez dodatne embalaže. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 11:53 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

all je napisal/-a:Ti, kaj pa imaš to zaen paket potem? Jaz imam pri T2 internet 10/10 pa TV M paket, pa je pomoje nekje 36 eur. (Se ne spomnim točno, pomoje vsako leto za en eur podražijo.)


Samo internet: 10 MBPS / 1 MBPS pride 31,00 evrov mesečno (z DDV)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr maj 08, 2013 12:27 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Namesto kupljenih sokov navadna voda ali bezgov/melisin sirup in namesto dragih arcnej za prehlade sirup iz smrekovih vršičkov ali regratovih cvetov. Največji strošek je sladkor :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 12:46 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

no, mi pijemo vodo iz pipe, pa nič drugega, zanemarimo onih pet na leto z marelco, itak da pijemo kufe brez cukra, pa čaj tudi.
Toaletni papir sem kupila mega poceni v Lidlu pred novim letom- 3,33 EUR za 16rolc troslojnega, skoraj polno klet (moj foter reče, da ne je in ne pije, pa lahko kupiš :D ), da kupujem na ebayu, je itak jasno, ko lahko prišparaš celo premoženje že na živalskih stvareh.
Šparam tudi na delovni sili, posodo pomiva mož or. mašinca, ki porabi celih 7litrčkov vodice. Internet pa- jutri mi ga priklopijo doma- 23eur z 2mobilnima številkama in domačo telefonsko, hitrost 16mbps. Posadili smo na balkon zelenjavco, pa mami oropam vrt vsakokrat ko pridem v MB, in najbolj važna zadevca- ne jem čokolade :lol: , tu se pa res prišpara.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 1:08 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

fiorina je napisal/-a:in najbolj važna zadevca- ne jem čokolade :lol: , tu se pa res prišpara.


Ok, vem da tema ni resna, ampak ne bomo kr fantazirali, no :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :P

Namesto kupljenih sokov se pri meni pijejo čaji (skuham cel čajnik le z eno čajno vrečko, da je okus lahek) ali pa eno bio limono narežem na rezine, dam v vrč, nalijem vodo in pustim v hladilniku do naslednjega dneva. Potem pijem limonado (nesladkano, jasno). Limona se tudi lahko reciklira, dobra je za dvakratno (včasih celo trikratno) zalivanje. Sok imam doma res večinoma samo za obiske.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 1:12 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Ne ti meni o fantaziranju, ko še prste šparaš in ne odgovarjaš na smsje :devil:
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 1:21 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Cats je napisal/-a:
fiorina je napisal/-a:in najbolj važna zadevca- ne jem čokolade :lol: , tu se pa res prišpara.


Ok, vem da tema ni resna, ampak ne bomo kr fantazirali, no :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :P

Namesto kupljenih sokov se pri meni pijejo čaji (skuham cel čajnik le z eno čajno vrečko, da je okus lahek) ali pa eno bio limono narežem na rezine, dam v vrč, nalijem vodo in pustim v hladilniku do naslednjega dneva. Potem pijem limonado (nesladkano, jasno). Limona se tudi lahko reciklira, dobra je za dvakratno (včasih celo trikratno) zalivanje. Sok imam doma res večinoma samo za obiske.


Cats, če imaš doma kakšna zelišča v lončkih, dodaj na primer še meliso, potem je limonova voda še boljša :martini:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Sr maj 08, 2013 1:36 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Skuiki je napisal/-a:
all je napisal/-a:Ti, kaj pa imaš to zaen paket potem? Jaz imam pri T2 internet 10/10 pa TV M paket, pa je pomoje nekje 36 eur. (Se ne spomnim točno, pomoje vsako leto za en eur podražijo.)


Samo internet: 10 MBPS / 1 MBPS pride 31,00 evrov mesečno (z DDV)


Ravno se dogovarjam s strici s T2 za menjavo paketa, ker za net (10/2) + tv (paket L) plačujemo €46! PREVEČ!
Ne bom poudarjala, da je ponudba precej švoh vsepovsod, opažam pa, da vse ceneje pridš skoz, če vzameš več stvari pri enem ponudniku.
Govorimo o raznih T3 in T4 ponudbah (mega/giga/tera/itdiš)... To bi se morda splačalo in uspelo prihranit kak €...

Saj bi se skregala s kom, ampak dokler ni optike v našem koncu, sem precej brez argumentov.
Grem Duškotu potožit o tem...
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 1:43 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Prav neverjetno je, kolikšen mesečni strošek so v bistvu telekomunikacije :rolleyes:

Mimogrede, a je kdo naročnik bob?

http://www.bob.si/ponudba/bob-narocnisk ... ega-paketa

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Sr maj 08, 2013 2:03 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Jaz sem ravno včeraj klicala na Amis za zamenjavo paketa in koriščenje popusta. Zdajšnji paket znaša 19,78 € za manjši prenos kot bo ta zdaj, ki stane (brez popusta) 17€. Recimo, da je že tukaj na leto 36 € pa še 50% popusta eno leto...skratka prvo leto bom na mesec prišparala cca. 10€.
Razmišljam tudi o menjavi ponudnika električne energije, ker sem spet dobila za 2 € večjo mesečno položnico s tem, da prov nimam nobenih novih igračk, ki bi ble priklopljene na elektriko. Bom danes popoldan, ko bom imela položnico zraven naredila kak informativni izračun, ki ti ga ponujajo ponudniki.

Kar se tiče hrane kupujem nekaj v Hoferju, nekaj v Sparu...nekaj tudi v Mercatorju (sploh odkar so ugotovili, da jim ne gre tako dobro in je njihova linija precej znižana), v leclerc grem redko, ker je to zame na drugi strani Ljubljane in nimam niti želje se tja cijazit plus, da tud bencin neki stane pa po en mehčalec se mi potem res ne splača. Od sestrinega kolega dobim pirino moko, zato precej kruha spečem sama, zelenjavo kupujem na tržnici...poceni sicer ni prov zares ampak je pa okus neprimerljiv. Približno enkrat na teden skuham kaj na zalogo( paprikaš, bolognese, filane paprike itd.) in si dam po dve porciji v zmrzovalnik - mi pridejo potem prav med tednom kadar sem v gužvi pa še to so večinoma precej poceni jedi. Zelenjavo včasih dobim tudi od kolegice, na balkonu imam paradižnik in zelišča, ki jih tudi zmrznem/posušim (še vedno pa sanjam o svojem vrtu...).
Tekom sezone vkuham tudi kup marmelad (jagodova-malinova, slivova, kakijeva, čebulna), ajvarjev in podobno kar mi prav pride potem za darila (in licitacije ;) )...seveda dobiš v trgovini ful cenejše stvari samo ni to isto. :)

Za čiščenje vedno več uporabljam alkoholni kis (navdušena sem nad tem kako se sveti wc školjka, tudi tam pod vodo kjer se kamen nabira) pa našla sm še en recept, da se znebiš vonja po kisu:
V kozarec/steklenico s širokim vratom daš olupke (samo olupke) pomaranč, limon, limet itd., čez naliješ kis in pustiš nekaj časa potem pa precediš v uno flašo za špricat, da ti ostane tm lepo dišeč kis. :D Nisem pa še sprobala tega tako, da je tole zaenkrat teorija. :D
Uporabljam tudi varikino...tko zlo razredčeno za kakšne heavy duty zadeve - na primer balkon posran od golobov na par cm debelo sem s tem zribala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 5:47 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Tudi mene zanima recept za domače milo, detergent, dezodorant, domači prašek za pomivanje posode? :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr maj 08, 2013 6:00 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Patricija, na tejle strani najdeš recepte za uporabo sode bikarbone
za pranje / pomivanje v pralnem stroju / čiščenje:

http://www.sodabikarbona.si/soda_bikarb ... cenje.html

Jaz sem nazadnje naredila tekoče pomivalno sredstvo (iz mila in sode bikarbone),
recept ni moj:

Domač pralni gel
Potrebujete:
1 prazno plastenko
1 l vroče vode
44 g marsejskega oz. kateregakoli drugega rastlinskega mila
1/3 velike žlice sode bikarbone
10-30 kapljic eteričnega olja

Segrejemo 1 liter vode, vanj nastrgamo milo in dodamo sodo bikarbono. Pomešamo. Ko se shladi, dodamo eterično olje in prelijemo v plastenke. Pustimo vsaj nekaj dni in ga potem uporabljamo kot kupljeni gel za perilo. Dajemo ga v prostor za dodajanje praška.
Namesto mehčalca uporabljam alkoholni ali navaden vinski kis (najcenejši od najboljšega soseda). Dajemo ga v prostor za mehčalec. Perilo nima vonja po pranju z njim, zato kar pogumno.
Mila ne točite v steklene steklenice, ker se baje notri strdi v kamen. Ne natočite tudi čisto polne steklenice, ker ga je dobro pred uporabo pretresti, saj dobi trdo obliko, ki jo s kratkim pretresenjem spravimo v gel. Eterično olje lahko dodajamo gelu tudi ob vsakem pranju (nekaj kapljic) in si tako popestrimo izbiro vonjav.


Sem pa dodala več sode bikarbone.
Naslednjič bom je še več, ker še nisem čisto
zadovoljna z rezultati.

Zanimiv se mi zdi tudi recept za pralni prašek, ki ga najdeš na gornji povezavi
(vsebuje pa naribano marsejsko milo, sodo bikarbono in pralno sodo.)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če maj 09, 2013 10:08 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Skuiki je napisal/-a:
all je napisal/-a:Ti, kaj pa imaš to zaen paket potem? Jaz imam pri T2 internet 10/10 pa TV M paket, pa je pomoje nekje 36 eur. (Se ne spomnim točno, pomoje vsako leto za en eur podražijo.)


Samo internet: 10 MBPS / 1 MBPS pride 31,00 evrov mesečno (z DDV)


O vau :O Jaz dam za 10/10 mbps 19,17 eur brez DDV.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 94

Pridružen: So feb 19, 2011 11:33 am

Odgovor Če maj 09, 2013 4:56 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Skuiki je napisal/-a:Prav neverjetno je, kolikšen mesečni strošek so v bistvu telekomunikacije :rolleyes:

Mimogrede, a je kdo naročnik bob?

http://www.bob.si/ponudba/bob-narocnisk ... ega-paketa


Jaz sem sedaj pri bobu nekaj mesecev, pa mi je čisto fajn. Imam minibob naročnino in dodatek za prenos 1GB podatkov, tako da me pride 11,90 EUR/mesec. Nobenih težav, omrežje je pa kolikor vem itak Simobilovo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če maj 09, 2013 8:25 pm

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Jaz sem pa za telefon pri Simobilu, imam tist Orto paket, mislim da za 12 eur na mesec. Potem pa na vsake 2 leti podaljšam pogodbo, in lahko vzamem telefon ali 50 eur na položnico. In potem vzamem 50 eur v dobro, kar mi pokrije ene 3 položnice (včasih na stacionarca kličem, pa je potem položnica višja od 12 eur, ampak ni pogosto...), pa še 3GB so mi dali prenosa podatkov za zraven.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Sr maj 15, 2013 6:30 am

Re: Cekin na cekin ... palača: Ne čisto resna tema o varčeva

Bela šapa je napisal/-a:Recept za domači deodorant sem našla na teh straneh, seveda :) . Mislim, da ga je takrat objavila Panda, še prej pa Gina v Koristnih nasvetih za dom:
Še Pandin (sama sem delala po slednjem, torej sem uporabila limonsko travo in nerafiniran kokos; je sicer dražji, a se mi zdi, da tudi potem, ko eterično olje "izhlapi", namesto :bad: vohaš kokos).
Domač deodorant
1/4 kavne skodelice sode bikarbone
1/4 kavne skodelice koruznega škroba
3 jedilne žlice kokosove masti (jaz dam tisto nerafinirano, da ima še malo vonja po kokosu)
10 kapljic eteričnega olja (uporabljam limonsko travo, da je vonj bolj svež)

Kokosovo mast zmehčaš na sobni temperaturi in vanjo "vgneteš" ostale sestavine. Pustiš stati kak dan, potem še malo premešaš, daš v embalažo od kreme ali česa podobnega in uporabljaš.


No, tole sem zdaj dejansko naredila in zadnjih nekaj dni testiram. Sem prijetno presenečena. Ni mi še uspelo popacati nobene majice in oblačila ne smrdijo niti po športanju. Naredila sem ga iz mešanice kokosove masti in karitejevega masla. Tukaj sem našla še en podoben recept skupaj z navodilom, kako priti do bolj kompaktnega rezultata, ki ga lahko naliješ v prazno embalažo kakšnega drugega deodoranta in uporabljaš kot stick.

Me prav zanima, če bi bilo kaj narobe, če namesto eteričnega olja uporabim kar parfum. Imam sicer natanko enega, ki pa ga nikoli ne nosim, ker je zame premočan. Nekaj kapelj v rundo deodoranta bi bilo pa verjetno čisto OK.
Prejšnja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.