V središču

Vrtnarski kotiček


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To mar 05, 2013 9:29 pm

Re: Vrtnarski kotiček

knedl obrni se na "zeleni krog". Ravno danes smo imeli srečanje, kjer smo si menjali semena, dobiš ma ni da ni. Tudi krompir, žita in posebne rastline, kot je npr. koruza, ki baje zraste 4 m visoko. Pa mogoče za začetek raje ajdo kot kamut, pa pira je nezahtevna. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To mar 05, 2013 10:44 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Pa na Kmetijskem inštitutu se dobijo prav avtohtone sorte, sem ravno danes slišala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Sr mar 06, 2013 1:34 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz sem pa prvikrat v kište posejala semenčka paradižnika, kumar, solate in pora in upam, da bo kaj vzklilo, da bo potem, ko bo pravi čas za presaditi v vrt. Šele včeraj sem to naredila, pa že danes gledam ali bo kaj pokukalo ven, res sem trapa :D .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor So mar 23, 2013 5:09 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Patricija, jaz sem tudi tako težko čakala, da se kak listek pojavi kje. :D In potem se je najprej en in jaz vsa vesela:

I: mami, mami a veš da je en paradižnik že skalil
M: pred koliko časa si pa posejala
I: par dni
M: eeem veš, potem bo najbrž plevel

:lol:

No, ampak zdaj jih je pa že cel kup in NISO pleveli. :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne mar 24, 2013 11:08 am

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz sem misleč, da bo spet lepa pomlad :rolleyes: že pred tedni posejala seme v platoje. Vse skalilo, sedaj po parih tednih pa vse umira, ker bi moralo biti sedaj že na soncu, pa ni. Tako da bom morala ponoviti setev.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To mar 26, 2013 12:52 pm

Re: Vrtnarski kotiček

A katera goji mačjo meto na vrtu? Kakšen nasvet mogoče, o zalivanju,"žetvi".. :angel: ?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To mar 26, 2013 1:00 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Je popolnoma nezahtevna, raje manj kot več zalivanja-jaz sem jo vrgla stran, ker je preveč ekspanzivna, pa ni bila preveč lepa (se polega).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To mar 26, 2013 1:05 pm

Re: Vrtnarski kotiček

tole "popolnoma nezahtevna" je pa krasen podatek za vrtnarje moje sorte :D , hvala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To mar 26, 2013 1:10 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Ima katera predlog za čim bolj nezahtevne balkonske/okenske (po možnosti cvetoče) rože, ki bi dobro prenašale popoldansko direktno sonce? Presenetljivo dobro so se obnesle fuksije (čeprav sem imela lani smolo s sadikami), bi pa mogoče malce nižje (viseče?) rastline, ker fuksije poberejo kar precej svetlobe ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To mar 26, 2013 1:24 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Joj, kaj so tiste, ki jih imajo vsi "alpski" ali "vaški" balkoni? Niso fuksije, so pa viseče, ponavadi rdeče barve, so sicer tudi v drugih, imajo majhne cvetke...joj ko sem bila majhna smo to imeli, pa so običajno ful rastle, kljub vročini in soncu :S

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To mar 26, 2013 1:29 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Viseče pelargonije so to - http://www.klubgaia.com/Vrtni-vseved/9/ ... elargonija

In pol ti tkole lahko zrastejo, če je res uspešno
Slika


Lahko pa da nočeš tega, ampak samo pokažem. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To mar 26, 2013 1:45 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Hahahaha - evo, pelargonija je pa ena redkih, ki jih ne bi imela :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To mar 26, 2013 1:47 pm

Re: Vrtnarski kotiček

ja, pa vsak dan pol pometaš odpadle listke. se spomnim poletij ko sem še doma živela v prvem štuku od desetih. pokasiraš vse od gor, pol pa mal vetrčk potegne, pa fašeš še po diagonali sosede. jupiiii :yahoo:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To mar 26, 2013 1:53 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz sem v najvišjem štuku, dvorišče ... ma, nimamo ga, soseda pa za svoje rožce skrbi veliko bolj vzorno kot jaz :lol: :lol: :lol: Tako, da vsi ti vidiki pelargonij mene niti ne motijo preveč, samo ... všeč mi pa niso :girlblush: So jih imeli pri mojih starih starših in so mi poleg ostalega (ja, takrat sem pa morala pometat dvorišče :D ) še grozno smrdele :girlblush:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To mar 26, 2013 2:44 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Leia, na kufe pridi! Ni hudič, da neki najdeva... (tašča) :blush:
Npr. črnooke Suzane so meni OH in SPLOH!!! http://roze.si/crnooka-suzana
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To mar 26, 2013 2:51 pm

Re: Vrtnarski kotiček

:good:
se slišiva :)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor To mar 26, 2013 2:55 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz sem lani imela Dorotheanthus bellidiformis, menda se ji po naše reče opoldnevnica (Livingstone Daisy) :) Na južni strani, ves čas sonce, pa se je dobro obnesu. Ima take mesnate, sukulentne listke, ki držijo vodo in simpatične male cvetke, ter je "napol" viseč - tudi ti imaš nekaj od njega, ga vidiš, ne samo sosedje :D Tkole izgleda:SlikaSlika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To mar 26, 2013 3:04 pm

Re: Vrtnarski kotiček

woohoo, tile cvetki so super :) pa tudi dejstvo, da je preživela v podobnih razmerah, kot bodo pri nas :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor To mar 26, 2013 5:22 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Kako je lepa :) Jaz sem pa lani imela pokončne pelargonije, pa mama tudi, obe na sončni legi in jih ni nič požgalo. Imajo veliko lepše cvetove, kot tiste viseče...samo smrdijo pa isto :)

To barvo sem mela, mi je najbolj všeč:

Slika
Pa seveda zgleda bolj košata, ko se v redu razcveti.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To mar 26, 2013 5:43 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Zdajle je na SLO1 oddaja Dobra ura z Jasno in je cela vrtnarska tematika, če koga zanima ali pa si bo najdel video na spletu. :)

Eno vprašanje za vse, ki sadite paradižnik, sploh tiste "balkonske" vrtnarke - a ga je že treba posadit, a se lahko še počaka? :S
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 81 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.