Vrtnarski kotiček


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor So jun 22, 2013 8:23 am

Re: Vrtnarski kotiček

Pa so res lepi. :good: Jaz jih imam cel kup ampak cvetet pa nočejo...a si kej posebnga nardila z njimi?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po jul 15, 2013 9:49 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Jst mam pa KONČNO netreske!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: Hvaaalaaaa :)

Če še kera rabi ciperuse, naj mi kar sporoči, so vedno na razpolago.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jul 16, 2013 9:32 am

Re: Vrtnarski kotiček

Iskrica, jaz imam pomojem cel kup različnih sort nasajenih pa mi samo eni takole vsako leto cvetejo. Jih mam pa na prostem nasajene po naravni skali, dežuje jim na glavo, zalivam jih niti v najhujši suši ne nikoli, pa takšni roza zelo razkošno cvetijo. Skrata, rekla bi, da je odvisno od vrste, ne pa od nekih optimalnih pogojev.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor To jul 16, 2013 9:46 am

Re: Vrtnarski kotiček

Ne boš verjela ampak moji tudi cvetijo, očitno so enaka vrsta ker je enak cvet. Cvetijo prvič v vsem času kar jih imam (par let) tako, da očitno mora biti tudi rastlina "dovolj stara". :D

Kako ste jih pa narazen dajale (tiste, ki ste jih)? Prijateljica bi jih rada imela in jaz ji jih z veseljem dam nekaj, samo ne vem kako jih dat narazen?

No, drugače sta pa na mojem balkonu zrasli že dve okusni bučki pa kot je videti jih bo še kar nekaj. Paradižniki so še zeleni, chilli ima tudi že plodove, papriko so pa napadle uši tako, da ne vem točno kaj bo iz nje. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jul 16, 2013 9:50 am

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz podarim "mladičke" - tamale poganjke, ki začenjajo rasti zraven. Samo da imajo malo stebelca (palčke) zraven, pa se vse primejo. Lahko pa seveda tudi veliko glavico, samo rabi vsaj malo palčke zraven, nekih resnih korenin pa itak nima.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jul 16, 2013 9:53 am

Re: Vrtnarski kotiček

Aja, za uši se pa krasno obnese koprivova voda. Nabereš nekje tahude koprive in jih čez noč namakaš v vodi, potem pa poškropiš po rastlinah. Uši super odžene (nič slabše od recimo Biokilla), ni strupeno, hkrati je pa še gnojilo in krepi rastline. Sej je splošno znan recept, ampak dokler ne probaš, kar težko verjameš, da bo tok učinkovito.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To jul 16, 2013 9:55 am

Re: Vrtnarski kotiček

taperverčki je napisal/-a:Jaz podarim "mladičke" - tamale poganjke, ki začenjajo rasti zraven. Samo da imajo malo stebelca (palčke) zraven, pa se vse primejo. Lahko pa seveda tudi veliko glavico, samo rabi vsaj malo palčke zraven, nekih resnih korenin pa itak nima.


Aja, tole se pa ne sliši prav. Ni bil oglas, temveč zgolj odgovor na vprašanje, kako jih sama delim. :girlblush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor To jul 16, 2013 12:32 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Hvala za odgovor :good: Bom jaz tudi podarila mladičke. :D

Koprivovo vodo sem sprobala in je res super, je za dve tretjini manj uši kot jih je bilo...moram ponoviti samo sredi LJ težko najdem koprive (se pa da). :lol: S tem, da ne vem kaj bo iz nje sem mislila bolj to, da je bil ta glavni napad uši očitno ko sem bila na dopustu in je bila res čisto prekrita z njimi zato je vprašanje kok škode so naredile v tem času.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To jul 16, 2013 1:46 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Pri nas je pa čisto podivjal (v dobrem pomenu besede :D ) paradižnik, ki sva ga vzgojila iz semen paradižnika z lanskih licitacij :good: (semena je doniral Tigrček :) )
Po moji oceni je visok že blizu dveh metrov, plodov ima pa toliko, da jih je na eni vejici dovolj za eno solato :lol: Zdaj morajo samo še dozoreti :nyam:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Sr jul 24, 2013 10:48 am

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz pa že pridno obiram moj rumen balkonski mini paradižnik in rjavega (semena iz lanskih licitacij) :P
Ampak, ko sem bila na dopustu, so mi ga napadle gosenice :bad: ter ga čist v živo požrle :girlsad: Upam, da se bo obrastu in da sm vso golazen pobrala, ker jih je ful težko videt, so zelene kot listi paradižnika :bad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jul 24, 2013 11:08 am

Re: Vrtnarski kotiček

Tale naš je šel letos zelo pozno na vrt, ker je bilo tako zelo mraz. Pa še potem ga je naš vrtnar nekajkrat zavil s kopreno, da ga ne bi zeblo ;)
Tisti z letošnjih licitacij so pa tudi že ogromni pa še kar rastejo :D Me skrbi samo, da ne bo kakšen sosed imel predolgih prstov :P
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Sr avg 14, 2013 7:49 am

Re: Vrtnarski kotiček

Jaz sem pojedla že ene 4 paradižnike iz lastne pridelave :D :good: Je pa žal nevihta prejšnji teden terjala davek in sicer mojo papriko, mislm sj sm sama kriva k je nism postavla na tla v zavetje. :S

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor So avg 31, 2013 3:22 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Tole ste videle?

https://www.facebook.com/Zelemenjava?hc_location=stream

Kar se mene tiče ena izmed boljših idej in projektov zadnje čase :good: :clap:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Sr sep 18, 2013 7:02 am

Re: Vrtnarski kotiček

To soboto bo potekala vseslovenska Zelemenjava (v Ljubljani bo v parku Tabor od 10. do 12. ure): https://www.facebook.com/events/5838447 ... 591047735/

Tam lahko zamenjate vse pridelke, semena, recepte, vložene zadeve itd., jaz sem se odločila da grem s kupčkom netreskov in malo marmelade :D Če bo katera tam, me naj pa za rokav pocuka pa jo peljem zraven v Etnološki muzej na kavo, majo res dobro. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr sep 25, 2013 9:33 am

Re: Vrtnarski kotiček

Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr sep 25, 2013 12:07 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Mal' se moram považičkat... :girlblush:
Najlepše in najbolj :scare: pekoče feferone 'mam... druga runda bo kmalu pa pobrat! :nyam:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr sep 25, 2013 12:30 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Pa bi dala ti to kaj na licitacije ..? ;) :nyam:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr sep 25, 2013 1:07 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Ammmm, hja, veš, j'z sem bolj slaba začasna... ne znam nič oddat, raje vse zase obdržim... :rolleyes: :gvse:
(če mi jih pa rata dobro vložit, se bo pa verjetno našel kakšen lonček, če bo interes... samo jih bom prvič sama vlagala pa... hja... :blush: )

Sorte, ki jih znam identificirat: jalapeno, rotonda, kajenski čili, madžarski okrogli čili, rumeni eni-k-ne-vem-kako-se-jim reče, habanero, pa še kaj se najde... 8)
Sem slabi k ta'mali otrok z največjo liziko! :girlblush: :D
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr sep 25, 2013 3:36 pm

Re: Vrtnarski kotiček

Hahahaha, to mi je pa znano! :D Izgleda res dobra letina, njam ... jaz se letos nisem opogumila, ampak če daš tule kak nasvet za srečne feferone, bodo pa morda nalednje leto tudi pri nas rasli. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe sep 27, 2013 7:59 am

Re: Vrtnarski kotiček

Feferoni so čisto nezahtevni... :)
Predlagam nabavo dobrih sadik (ker s semeni je malce več matranja), toplo priporočam Čili Pipp (našega ta'šarf Gorenjca) 8)
Po presaditvi v večji lonec na začetku zmerno zalivanje, potem pa kar obilno... pa ogromno sonca. In to je to... res čist simpl! :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.