V središču

Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe jan 25, 2013 8:39 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Naj bi bil na sivi listi zaradi testiranja sestavin (ne končnega proizvoda), sami pa pravijo tako:

...Amway nasprotuje testiranju na živalih in tudi naši izdelki niso testirani na živalih, razen, če je tako določeno z zakonodajo. Aktivno vodimo pobudo pri ustvarjanju drugih nadomestnih možnosti kot alternativo zahtevanim testiranjem na živalih.

Tako da je boljše kaj drugega kupit :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe jan 25, 2013 8:45 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

hvala
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po jan 28, 2013 9:42 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Tole sem danes dobila na mail:
Recept za domači pralni prašek:
Torej, gre za tekoče pralno sredstvo za perilo, njegova priprava vzame 5 min in cca. 30 centov na liter. gre pa takole:


1 Marseillsko milo (kupi se ga v DM-u npr.) ali drugo naravno rastlinsko milo na zelo male koščke naribaš na ribežnu. Posebej si pripraviš 3 L vroče vode (jo seveda greješ na štedilniku :)), v njo pa potem začneš počasi umešavati milo, da se raztopi. Dodaš 1 veliko žlico sode bikarbone (za 50 centov za pol kile se jo kupi v Eurospinu) in pomešaš. Vodo (oz. zdaj že pralno sredstvo) ni treba zavreti - samo, da se milo stopi. Potem še toplo, preden se začne strjevati, vliješ v posodo, v kateri naj ostane še nekaj prostora (idealno je vsaj še za 1 liter prostora), posoda pa naj bo nujno plastična, saj se zaradi še nepojasnjenega razloga (verjetno kakšna bizarna reakcija) tole sredstvo strdi v kamen, če ga daš v steklo ali kakšno drugo posodo. Posodo daš na hladno, da se začne tekočina ohlajati, vsake toliko pa jo malo premešaš (zato pride prav prostor v posodi), da se ne strdi preveč. če se to slučajno zgodi, se čisto lepo utekočini, če premešaš s kuhlo. Ko se ohladi, dodaj 20-30 kapljic poljubnega eteričnega olja in voila :). Če želite še malo mehkejše perilo, dodajte še kakšni žlico kisa. Perilo se odlično opere (saj veste, kako se hvalijo, da ima Ava koščke mila v prašku), diši pa po starih cajtih, v glavnem prijetno. Pa še prijazen do narave si in prišparaš: mi smo v 6 mes prišparali verjetno med 120 in 150 EUR! Ne moreš verjet, kolko denarja dajemo za tole kemijo ...

Je že kdo probal?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To jan 29, 2013 1:14 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

si ziher da ne moreš bajte u luft pognat? ker si ne morm privoščit še enga kredita :D
drgače se pa sliš super, bom sigurno probala ko nabavim vse sestavine.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Sr jan 30, 2013 9:05 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Nisem ziher :D No, poročaj ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 30, 2013 12:27 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Zveni zanimivo, bova sprobali, ko zmanjka oreškov - nama super ustrezajo, ampak dodajava nekaj kapljic eteričnega olja, ker je ena od dam (pssst, ne povem, katera) vajena, da mora perilo lepo lepo dišat. :)

Sem pa opazila, da se v temi ponavlja vprašanje o deodorantu. Evo, še izkušnje ene od naju (s ful občutljivo kožo, tako da sem po sili razmer izbirčna še pa još). Zelo mi je ustrezal Weleda deodorant, ampak ker je precej drag in poleti zmerno neučinkovit (oz moraš ponavljati nanos), sem se odločila, da preizkusim doma narejeno verzijo. Diši enako lepo, do kože je celo bolj prijazen in je (presenetljivo) opazno bolj učinkovit (sicer ga just in case nosim v torbici, ampak do zdaj me še ni pustil na cedilu niti med divjanjem po plesišču). Slabe strani so rahlo nepraktično nanašanje (ker je v kremi, ki se potem malo podrobi po umivalniku) in puščanje belih sledi na črnih oblekah (ki so pri meni sestavni - skoraj edini - del garderobe). Je pa tako - če gre za obleko brez rokavov, se da z malo pazljivosti pri nanašanju to preprečiti, če pa rokavi so, belina ne prodre skozi blago in se tudi lepo izpere (ni zdaj da imaš trajno umazana oblačila).

Če bi kdo rad poizkusil, še recept (prepisan z interneta kako leto nazaj, da ne bo kakih vprašanj o copyrightu ;) ):

1/4 kavne skodelice sode bikarbone
1/4 kavne skodelice koruznega škroba
3 jedilne žlice kokosove masti (jaz dam tisto nerafinirano, da ima še malo vonja po kokosu)
10 kapljic eteričnega olja (uporabljam limonsko travo, da je vonj bolj svež)

Kokosovo mast zmehčaš na sobni temperaturi in vanjo "vgneteš" ostale sestavine. Pustiš stati kak dan, potem še malo premešaš, daš v embalažo od kreme ali česa podobnega in uporabljaš. Simpl k pasulj :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Sr jan 30, 2013 1:52 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Kaj pa če brez škroba poskusiš, bi se vseeno belo videlo? Ker jaz imam podoben recept, v bistvu samo soda b. + kokosova mast in eterično olje po želji, ampak še nisem naredila.

Drugače pa imam trenutno Crystal Essence granatno jabolko, zaenkrat drži v redu, ne vem pa, kako bo poleti :D A še obstaja kakšen prozoren, razen teh Crystal Essencov? Sem zadnjič gledala v DMu, pa so bili vsi ostali beli :(

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Sr jan 30, 2013 7:57 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 30, 2013 9:31 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Oooo, gud news :good:

@KamI: hvala za idejo, bom naslednjič poskusila brez. (glede na to, kako počasi porabljam to serijo, bi pa znalo še malček potrajat :) ) Sicer so pa Weledini prozorni, ampak kot rečeno me niso preveč prepričali. Moja mami pa uporablja kristale (tiste, ki jih zmočiš z vodo in naneseš), pravi, da se odlično obnesejo. Ne vem pa, katere firme vse jih dobavljajo in kako je z njihovim statusom glede testiranja ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če jan 31, 2013 8:10 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

samo nas ni v tem seznamu ali pač?
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Pe feb 01, 2013 11:46 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Higienski vložki Masmi so testirani ali ne? Sicer so iz 100% bombaža, ampak ne vem, če ima to kakšno vezo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe feb 01, 2013 1:01 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Ne, Masmi so ok :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So mar 02, 2013 10:14 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

A Fish4Dogs testirajo, nikjer ne najdem podatka?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor So mar 02, 2013 10:10 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

KamI je napisal/-a:A Fish4Dogs testirajo

Mislim da ne.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Po mar 11, 2013 9:36 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Hvala :)

Danes je 11. marec, dan, s katerim naj bi se prenehalo testirat kozmetiko na živalih.

EU Set to Ban Animal Testing for Cosmetics Forever:

"After 11th March, no company can carry out new animal tests for cosmetics purposes outside of the EU for products to be sold in the EU. Cosmetics companies can, however, continue to sell in the EU products with ingredients that have been animal tested in the past.

If a product has ingredients which have been animal tested after the ban comes into effect, a company will not be able to market this in Europe, even if it sells the same product in other global markets.

Companies (even if they are based in the EU) will still be able to sell products with animal tested ingredients outside of the EU, assuming that the animal testing was done somewhere else in the world. This opens up the theoretical possibility of a company conducting animal tests for ingredients in some markets but using non animal methods and existing data for the EU Market. Aside from the animal welfare implications, this would obviously increase costs and effort for companies so we hope that the more likely impact is that global companies put an increasing emphasis on non-animal tests for all of their markets.

Over 80% of the world still allows animal testing for cosmetics and some countries, notably China, require imported products to be tested on animals before they reach the market. The impact of the EU ban for global companies makes change in other markets much more likely. Cruelty Free International is now building on success achieved in the EU to call on all Governments to end animal testing for cosmetics which will give a level playing field to all companies."

Ni tako drastična sprememba, kot smo mnogi upali, da bo, ampak en korak naprej je pa le. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Če avg 01, 2013 1:21 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Katere plenice za dojenčke niso testirane, in pa katera krema za ritko?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Če avg 01, 2013 2:46 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Plenice: Baby Love (se dobijo v DMu) ali pa Beauty Baby (Muller). Kreme pa Afrodita, Alverde, Organic Monkey (or-ca.si), Baby Organics (Mai Bani.si).
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Če avg 01, 2013 4:55 pm

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Alverde Baby je celotna kolekcija več ali manj zanič, ker večina izdelkov vsebuje alkohol. Za ritko je najboljše Lampretovo mazilo MB lekarn, nič se ne more s tem primerjat, pa testirano tudi ne sme bit zaradi zakonodaje. Mi smo to mazilo sestri na drugi konec Slovenije pošiljali, ker nobena druga krema ni bila niti približek.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor So avg 03, 2013 8:35 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

Ok, hvala obema, bomo kar s to lekarniško kremo probali :) . Glede plenic pa sem slišala, naj bi te DM delal za njih Pampers in če to drži, so verjetno testirane, ali? Kaj pa Hoferjeve, ve kdo kako je s tistimi?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor So avg 03, 2013 10:00 am

Re: Cruelty free/ izdelki, ki niso testirani na živalih

A mogoče kdo ve, če so Moltex plenice testirane na živalih?
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 65 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.