V središču

Spomladanski rastlinski "srečolov"


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne apr 01, 2012 6:45 am

Spomladanski rastlinski "srečolov"

Glede na letni čas se mi je zdelo fajn, da z vami delim eno zanimivo igrico: Spomladanski rastlinski srečolov.

Navodila:
1.) vzemi širok nizek lonec
2.) pojdi nekam ven, najbolje na rob kake njive ali vrta, kjer je košček zemlje, ki je izpostavljen (ni prekrit z rastlinjem). Najboljši so kakšni že malo starejši izkopi, njive itd. Krtine niso fajn, ker so izkopane pred kratkim. Finta je, da mora biti zemlja vsaj nekaj časa izpostavljena zraku in predvsem vetrovom.
3.) napolni svoj lonec z zemljo, pusti kak centimeter do vrha.
4.) nesi domov in postavi na okensko polico
5.) zalivaj.

Srečolov je, ko se po par dneh pojavijo zelene bilkice in rastlinice, in ti gledaš kako rastejo in te firbec matra kaj za ene rastlinice so to!! Ful je zanimivo opazovat, kakšne vse rastline se razvijejo in enega kupčka zemlje. Jaz sem do zdaj dobila eno marjetico, nekaj neidentificiranega plevela, eno družinsko srečo in eno precej veliko drevo, ki je lani zraslo cca 30 cm, prezimilo in letos raste dalje ampak ga nisem še uspela identificirat! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Ne jun 10, 2012 12:01 pm

Re: Spomladanski rastlinski "srečolov"

To je ful luštn, jaz sem se šla podobno igrico samo z rožcami...je sestra dobila eno celo vrečko čebulc, notr pa pomešano glih vse kr raste iz čebulc. No potem je čebulce vsadila v korita in med drugim dala enga meni, v njem je zraslo par tulipanov (dva una nizka pa še en visok), hijacinta, kukavici (men se zdi da se tko reče), še zdj pa rase par dvokaličnic za katere pa nimam pojma kaj so. :D
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: To maj 15, 2012 9:26 am

Odgovor So jun 16, 2012 8:02 pm

Re: Spomladanski rastlinski "srečolov"

Mačja mama je napisal/-a:
Srečolov je, ko se po par dneh pojavijo zelene bilkice in rastlinice, in ti gledaš kako rastejo in te firbec matra kaj za ene rastlinice so to!! Ful je zanimivo opazovat, kakšne vse rastline se razvijejo in enega kupčka zemlje. Jaz sem do zdaj dobila eno marjetico, nekaj neidentificiranega plevela, eno družinsko srečo in eno precej veliko drevo, ki je lani zraslo cca 30 cm, prezimilo in letos raste dalje ampak ga nisem še uspela identificirat! :)


slikco dreveščka? liste od blizu prosim :)
roaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrr
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So jun 16, 2012 9:45 pm

Re: Spomladanski rastlinski "srečolov"

dobiš. meni po mojem zelo zelo laičnem mnenju zgleda kot kak javor ali platana....
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: To maj 15, 2012 9:26 am

Odgovor Ne jun 17, 2012 4:38 pm

Re: Spomladanski rastlinski "srečolov"

verjetno bo javor, ta ima 'letalce' ki se zelo hitro zasejejo in skalijo povsod, platane imajo pa une ježice ki so bolj 'stacionarne' in nisem še videla platane , ki bi sama skalila...., no, me zanima :)
roaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrr
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 08, 2013 6:20 am

Re: Spomladanski rastlinski "srečolov"

Spet je cajt za tole, jupiiii!!!
Meni je zaenkrat zrasel en grmiček nekih vijolično-zelenih štiriperesnih deteljic, svašta. Mora bit nekaj okrasnega...

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.