Vegansko vegetarijanski kotiček


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14897

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe avg 29, 2014 9:00 am

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

eNa je napisal/-a:
renata je napisal/-a:namaz iz sončničnih semen, namaz iz oliv... :nyam:

Recept, prosim! :)


Namaz iz oliv lahko delaš iz zelenih ali črnih. Osnova je, da zmiksaš izkoščičene olive, malo olivnega olja in poljubne dodatke, tiste, ki ti pašejo, oz. vsakič malo drugačne (česen, kapre, baziliko, posušene paradižnike, jabolko, pečeno papriko, čili, mandeljne...).
Za namaz iz sončničnih semen semena čez noč namočiš. Drug dan zmiksaš z malo olja, limoninim sokom, soljo in poljubnimi začimbami (svež peteršilj, česen, ingver, curry, drobnjak...kar pač komu paše).
Super je tudi namaz iz posušenih paradižnikov, ni pa ravno poceni. Lahko ga narediš iz tistih že vloženih v olju ali pa posušene namočiš in med miksanjem dodaš dobro olivno olje.

knedl je napisal/-a:kok se men tole sliš vse komplicirano... :scratch:


Knedlič, ma ni ravno atomska fizika. Drugače se pa vsi ti namazi lahko kupijo že narejeni. Vzeti dva kosa toasta, na enega namazat en namaz, na drugega druge in vmes ruknit rezino ali dve avokada pa ni ravno nek kunšt.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Pe avg 29, 2014 9:17 am

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Moj najljubši: toast, pesto (Alnaturin, je brez sira) in vmes rezine paradižnika <3 To bi lahko jedla cele dneve, ampak se nekako uspem kontrolirat.

Tudi pesto se seveda da napravit doma, ampak jaz nimam živcev in si ga raje kupim. Si pa delam masla (arašidovo, lešnikovo) in "mleko" sama. Pa čokolado 8)

Aja pa za tiste, ki se ne morete upret nezdravim razvadam in si še vedno na kruh rade namažete "margarino" (jaz ne morem brez), ima po novem tudi Hofer bio vegansko :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po sep 01, 2014 12:59 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

hjah renata, sej k enkrat veš kva iščeš v štacun in hkrati ne bankrotiraš za to hrano, je kul. trenutno vem kaj je avokado. pa toast tud no. pa še kej. sam recimo za seitan sem pa lih zadnč sprašvala heleno kva to je sploh. kje na policah naj ga iščem pojma nimam. poleg tega, da ga v litiji verjetn sploh ne dobim, ker nimamo nobene ta velke štacune. pa kake fine recepte za dobit, tist k zelenjavo skup zmečeš, to znam. sam še kej bolj eksotičnega recimo, kej tacga k nam ena na fbju zadnje cajte skos lušte dela :threaten: . bi še kej probala poleg zmrznjenih sojinih polpetkov :hungry: . lačna sem, andreja pa tle o čokoladi piše...boh se me usmil...
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 01, 2014 6:44 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Knedl, namesto zmrznjenih sojinih si lahko pripraviš (in tudi zamrzneš, za kakšno pogrej in pojej varianto med tednom) polpetke iz ovsenih kosmičev in bučk. Simpl, da bolj ne more bit, in zelo okusno. Če želiš recept, ga napišem.

Za seitan je pa tole super recept - je malo packanja, a če ga ne dobiš v trgovini ali pa rada ustvarjaš v kuhinji, se res splača. Tudi cenovno. ;) http://veganskakuharija.blogspot.com/20 ... tanom.html

Pa še tole - meni je na toastu všeč fižolov namaz - lahko si zelo poenostaviš tako, da odpreš konzervo fižola, vržeš v skledico skupaj z malo česna, soli, popra in žličko (olivnega?) olja ter spasiraš s paličnim. Naložiš na sveže opečen toast, zraven narežeš kak paradižniček ... bom kar nehala in šibala v kuninjo. :hungry:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor Po sep 01, 2014 8:19 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Mmmmmm, tale sejtan pride na vrsto ta vikend, da ga pripravim. Se pa še za kakšne recepte tudi priporočam, predvsem za polpetke. Sem se zadnje čase preveč na vse kupljeno vrgla :girlsad: .
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 407

Pridružen: Ne mar 18, 2012 8:01 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 01, 2014 9:37 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Polpetki:

Zmešaš približno pol-pol ovsenih kosmičev in naribanih bučk (jaz jih pustim z lupino in nič ne stiskam ven soka, ampak to je oboje stvar navade posameznika). Začiniš po okusu (npr. klasika - sol in poper, potem lahko razširiš - peteršilj, origano, bazilika, rožmarin, timijan, šetraj, česen, čebula, ingver, čili, itd., kar ti je pač ljubo).

Še enkrat premešaš, nato počasi dodajaš vodo - po en dL naenkrat. Vodo dodajaš, dokler jo kosmiči "pijejo", zmes mora biti na koncu precej mokra, a taka, da se jo da z žlico lepo polagati v ponev, ne da bi se pri tem razlezla. Najboljše je, da masa odstoji vsaj pol ure, tako so kosmiči ravno prav namočeni in zato končani polpetki ne bodo preveč suhi. Jaz včasih pogoljufam in dam več vode, nato pa tik pred pečenjem dosujem drobtine, da se masa lažje oblikuje.

Maso z žlico polagaš na vročo ponev z nekaj olja, polpetke pečeš na vsaki strani nekaj minut. Če želiš take brez maščobe, narediš kupčke na peki papirju in spečeš v pečici.

Ni kaj preveč za falit, res ne. Potem so variacije na temo - v maso lahko vmešaš še (spasirano ali celo) čičeriko/fižol, koruzo, grah, nariban korenček, lahko zamenjaš ovsene kosmiče z drugimi, dodaš zmleta lanena semena, sveže začimbe, kuhano ajdo/piro ... skratka, ko dobiš malo občutka za to, kako naj bi masa zgledala, lahko not vržeš prav vse, kar ti je všeč.

Upam, da vam uspejo, pa dober tek. :hungry: :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor To sep 02, 2014 10:26 am

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Tile so fenomenalni: http://veganbrezglutena.si/kvinojini-polpeti/. Moka je lahko tudi običajna (v receptu je navedena brezglutenska). Se splača poskusit.
Cats are my favorite people.
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor So sep 20, 2014 3:26 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Nad testeninami v smetanovi omaki nikoli nisem bila pretirano navdušena (paradižnik rulz :punk:), sem pa danes prvič napravila vegansko različico. Tako zelo je bilo dobro, da tole zagotovo ni bilo zadnjič :nyam:

p.s. "Smetana" je bila iz domače kreme indijskih oreščkov, ne kakšna vegi industrijska.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne sep 21, 2014 2:04 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Eni si te kremaste zadeve tudi iz cvetače delajo. (kot ideja za vse) :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Ne sep 21, 2014 2:35 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Jst sem pa včeraj juho iz maslene buče jedla. Je bil moj priden in me je čakala kuhana večerja po službi.
Jutri je pa plan v pečici pečene kanelone s skuto in špinačo jest. Se že veselim. Vem da ni vegansko, je pa vegetarjansko in za prste polizat dobro.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Po sep 22, 2014 2:53 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Tole je tako nenormalno božansko za dol padt, da so šle letos vse glave cvetače z vrta na testenine :nyam:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po sep 22, 2014 6:36 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Jeda, kaj das pa kot nutritional yeast?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14897

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po sep 22, 2014 7:23 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

To je jedilni kvas, ga kupiš v trgovini. :)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Po sep 22, 2014 8:21 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Tega imajo večji sosedi, drugače ga pa dobiš v trgovinah z zdravo prehrano pod imenom žlahtni kvas ali kvasni posip (kosmiči)
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 22, 2014 8:52 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

Ohohoho, kako bomo tole zdej en dan hitro naredil!! :nyam: :hungry: Hvala za recept! <3
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Sr dec 24, 2014 2:31 pm

Re: Vegansko vegetarijanski kotiček

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe dec 26, 2014 11:27 am

Re: Daj si duška

Pri nas je v družini je le ena vegica, ki je last moment letos ni bilo (druge obveznost). Letos so bili "njej namenjeni" s kuks-kusom in feta sirom polnjeni paradižniki pečeni v pečici. Pa seveda v pečici nadevana maslena buča, in pečene cele čebulice z zeliščnim maslom. Tudi kot vegi lahko spečeš stvari ki so res okusne in izgledajo impresivno. Na vegi stvari pri nas vsi navalijo. tudi mesojedci.
Vegiji, zakon ste, da vam rata 365dni v letu. Tu pa tam kk teden komot zdržim, non-stop bi pa pogrešala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe dec 26, 2014 11:31 am

Re: Daj si duška

Tale napad na ne-vegi stvari sem doma že velikokrat videla. In vedno "huje" je. :lol: Sedaj pa hitro napisati recepte. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21716

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe dec 26, 2014 11:38 am

Re: Daj si duška

Ni treba nič zdržati, predstava, da v ustih meljem kos ubitega, trpečega, čutečega bitja, je zame že nekaj časa nepredstavljiva. Brbončice pa se da zadovoljiti, če ne še bolj, tudi z brezmesno hrano.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe dec 26, 2014 11:45 am

Re: Daj si duška

A ne? Kako zelo se okus izboljša, ko prenehaš jesti meso. Brbončice niso več razvajane, vegiji pa se razvajamo v okusu hrane. :) :nyam:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.