V središču

Bodi zdrav - zase in za svojo žvau


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne okt 02, 2011 7:05 pm

Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

helena je napisal/-a:Dejte eno temo, ja. Brezdomne žvalce vas rabijo ŽIVE in ZDRAVE!!!! še dolgo.


Ker nas rabijo, evo, še tema o zdravju dvonožcev. :) Sicer splošna, začenjamo pa z odvajanjem od kajenja.




Povod je odločitev nekaj forumašic dati slovo kadilski karieri. In spodbuda ali po domače podkupnina, ki jo ponuja Cats:

Cats je napisal/-a:Evo, tkole bomo rekli - vsaka, ki od danes naprej 6 mesecev ne bo prižgala niti enega, dobi od Mile bombolice 8)

Prosim, prijavljajte se :good: pa brez goljufanja!! :devil:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne okt 02, 2011 7:07 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Še nekaj vzpodbudnih besed iz Duškota

gipsy je napisal/-a:Ker želim vsem, ki ste zbrale pogum za prenehanje kajenja vse najboljše, vam zaupam par izkušenj iz moje prakse, da ne bi ponavljale napak. Enkrat sem prenehala za 3 leta in enkrat za 8. Zapisano velja za tiste, ki ste bile resne kadilke.

Tako kot tudi za vse druge zasvojenosti tudi za odvajanje od kajenja velja, da ga je prvič daleč najlažje izvesti, vsak naslednji poskus je mnogo težji in običajno ga spremlja že kar prava abstinenčna kriza (npr. šumenje v glavi in vrtoglavice zaradi preveč kisika). Torej, vztrajajte že prvič, ker se močno izplača.
Poskrbite, da bo dan čim bolj napolnjen (kar tako veste), zelo pomagajo fizični napori. Pa ne se basat s hrano, ker je to čisto nepotrebna tolažba, ki prinese glavobole drugačne vrste, ki kar vabijo k tolažbi... s cigareto. Raje uživajte v dejstvu, da ne kadite, občutki znajo biti precej navdušujoči. Če vas prime, da bi..., pomislite, koliko dni ste že brez in da je vse to zdaj škoda pokvariti. Mislim, da je odveč poudariti, da rezervna škatla nima kaj delati v vaši bližini.

Tkim. goljufanje je začetek sigurnega konca. Zadeva namreč funkcionira tako: eno pokadiš, potem pa par dni ali celo tednov nobene, in že je tu lažni občutek, da si s cigaretami opravil in da si zdaj lahko mirno tu in tam kakšno privoščiš, tako kot to delajo nekateri, ki pa nikoli niso bili resni kadilci. Velika zmota. "Nagradne" (večerne, dopustniške, kavarniške...) zanesljivo vodijo nazaj k rednemu kajenju. Tudi po osmih letih abstinence. Velja tudi za goljufanje z drugimi smotkami (cigare, cigarilosi).

V glavnem, vsem privoščim uspeh, ker je nagrada res lepa: bolje se počutiš (sploh zjutraj) in izogneš se komplikacijam s švercanjem po raznih vogalih. Denarni prihranek se mi zdi še najmanj pomemben, ampak kar izračunajte. V enem letu zbereš za lep dopust :)


sleepy je napisal/-a:
gipsy je napisal/-a: Raje uživajte v dejstvu, da ne kadite, občutki znajo biti precej navdušujoči.

Ampak tole pa res! :good: Sicer je od mojega tovrstnega podviga preteklo že veeeeeeliiiiiko vode in sem zdej nekje v teamu od Penny (in mi ji grozno in skoraj nerodno rečt, da sem kdaj kadila sploh :fool: ), mi je bil pa en večjih podvigov v življenju in najboljših občutkov na svetu, ko mi je po kakšnem mesecu nekdo ponudil cigaret in sem rekla "Ne hvala, ne kadim!" In to s takim ponosm, da se ga še zdaj v živo spomnim. :good: D best občutek, res!

Tako da - go girls, go! Slika Slika SlikaMake the world a less smelly place :P

No, če bi si ga pa kira vmes prižgala:
Slika
:P

Slika Slika Slika


knedl je napisal/-a:drage moje novopečene nekadilke!
držim pesti za vse vas da vam rata. ponosna sem na mojih 19 dni :D . pa moj še zmer vleče, mi gre pa vonj po nikotinu zmeri bolj v nos. pravjo, da so uni k nehajo kadit itak vedno bolj tečni glede dima in vonjav kukr uni, ki niso nikol kadil. jim kar verjamem 8) . alexx, če rabš da te kdo brcne v rit, mi kr povej, če bo pa kriza, ti lohk dam tud cifro pa ti kako zapojem po telefonu al pa kj podobnga :dance:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne okt 02, 2011 7:12 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

In še ena podkupnina :yahoo:

Mačja mama je napisal/-a:Super! Bravo, sedanje in bodoče nekadilke! Nova tema je super ideja!

In za še dodatno motivacijo: med vsemi ki vam bo uspelo in boste osvojile bombolice, bo Kai izžrebal še eno nagrado in boste od mene dobile cukr po izbiri!! (trden ali tekoč!).
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne okt 02, 2011 7:14 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Aja, pa jaz se prijavim, seveda. 8)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne okt 02, 2011 7:21 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Evo, pogoji za pridobitev bombolic so naslednji:

- prijavite se v temi, rok (ker je nedelja in, ker mogoče kdo ne bo jutri med službo imel časa za semle gledat) do jutri, 4. oktobra 2011 ob 21. uri
- prijavijo se lahko le kadilke in tiste, ki so nehale kaditi zelo pred kratkim, recimo do enega meseca nazaj
- s prijavo se obvežete, da v naslednjih 6. mesecih in sicer do vključno 2. aprila 2012 ob 21. uri ne boste ne prižgale ne pokadile nobene cigarete, cigare, pipe ali uživale kakršnokoli tobačno reč (čeprav vas nekako ne vidim, kot potencialne prežvekovalke tobaka :D )
- že ena sama cigareta pomeni odstop od tekmovanja
- tiste, ki odstopijo, svoj odstop sporočijo v temi in se zavežejo, da bodo ambulanti MH vplačale znesek, ki ga same določijo, mora pa bit vzgojen 8)
- tiste, ki zdržijo, po 2. aprilu dobijo od Mile bombolice - vsaka toliko bombolic, koliko let bo na ta dan stara :clap:
- primopredaja bombolic je v Ljubljani, to ne more na pošto

Renato prosim, da po koncu prijav naredi seznam in ga vzdržuje :good:

Ker kontrole ni, se zanašamo na vest vsake posamezne tekmovalke in tekmovalca, da ne bodo prikrajali resnice ;)

Ko bo tega konec, bi lahko en ornk žur naredili, a ne? :yahoo:

Edit: aja, ime teme je odlično :lol:

-
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 02, 2011 7:25 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Sem se že hotela prijavit, potem pa vidim, da so pogoji diskriminacijski. Ampak jaz sigurno ne bi naslednjih 6 mesecev nobenega prižgala, bi lahko takoj bombolice fasala!

Kaj pa če najprem enga prižgem, pa se potem prijavim (če se prej slučajno ne zadušim)?

No, bom počakala, da bomo še hujšat začel...debelost tudi načenja zdravje (in živce), posebej pri pomerjanju oblek. :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne okt 02, 2011 7:27 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

visova, ti naredi temo za hujšanje, tiste, ki odpadejo in ne shujšajo morajo pa vsaka po enga tigra posvojit :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 02, 2011 7:29 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Ideja je dobra, samo ne vem, če se bo sploh katera javila?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne okt 02, 2011 7:34 pm

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

visinnox je napisal/-a:Sem se že hotela prijavit, potem pa vidim, da so pogoji diskriminacijski. Ampak jaz sigurno ne bi naslednjih 6 mesecev nobenega prižgala, bi lahko takoj bombolice fasala!

Pa sej piše vsaka. Jaz une grožnje s 6 kilami za goljufanje sploh ne razumem :girlblush: Jaz ne bi nič goljufala, samo prižgala ne bi :blush:

:D

Ampak tole bo pol morala bit nujno kakšna slavnostna podelitev, ker po 6ih mesecih boste pa vse tako ponosne, da se bo splačalo tole v živo videt. :good:

Novopečene bodoče nekadilke:
Slika
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po okt 03, 2011 8:11 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Meni se tole bere kot, da je samo renata dovolj pogumna 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po okt 03, 2011 8:30 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

jest se tud prjavlam 8)
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po okt 03, 2011 8:33 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

:clap: Ne bom sama. :yahoo:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po okt 03, 2011 8:35 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

:girltruce:
(trpiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) :girlcry:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Po okt 03, 2011 8:38 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

no dejmo dejmo alexx porka flika no...
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po okt 03, 2011 9:21 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Alexx je napisal/-a::girltruce:
(trpiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) :girlcry:


Ja in, a mene pa navdušujoči občutki prevevajo, al kaj?! :fool:
Trpi z mislijo na bombolice. :nyam:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po okt 03, 2011 9:43 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Ti, renata, kako pa kaj sočutje do DVOnožcev???!!!???? :dash: :aggressive:

(še dobr da imamo vsaj prijazno knedličko!) :kiss:

Pri nas smo v NE fazi za vse!
(ne cigareti, NE hrana!!!, ne nov pes, ne nov maček... NE bombolice (rit raste) :crazy:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po okt 03, 2011 9:44 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Oh, bombolice lahko vedno komu doniraš. Lahko kar visovi, da pol lažje začne hujšat :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po okt 03, 2011 9:48 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

visinnox je napisal/-a:Ideja je dobra, samo ne vem, če se bo sploh katera javila?


Jaz se javim!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po okt 03, 2011 10:10 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

Draga Alexx, jaz sočustvujem in trpim s tabo, verjemi. :praising:

Nekaj napotkov pametnjakovičev kako lažje pregurati:

- verjamite, da vam bo uspelo
- napišite si razloge, zakaj želite/morate prenehati kaditi, kaj so + plati nekadilstva; seznam imejte vedno pri roki, ko vas stisne, da bi en dimček, ga preberite
- poiščite podporo v svojem okolju (npr. na forumu :rolleyes: ), seznanite sorodnike/prijatelje/znance/sodelavce...s svojo odločitvijo o nekajenju, prosite za pomoč in podporo, ko vam je hudo, to povejte (npr. na forumu :rolleyes: )
- pijte dovolj tekočine (navadna voda ali čaj) in tako spodbudite razstrupljanje
- najdite si drugi ventil za sproščanje stresa, npr. telesno vadbo, sprehode, seks, nov hobi... :rolleyes:
- za vsak dan nekajenja se nagradite z malenkostjo, pojdite v kino, gledališče, kupite si kakšno malenkost, glasno se pohvalite "Ne kadim že...dni"...
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po okt 03, 2011 10:50 am

Re: Bodi zdrav - zase in za svojo žvau

jaz se tudi javim 8)

pa več bombolic bom dobila kukr brtz :P :P
:lol:
Naslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.