Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek


Moderator: andreja

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jan 17, 2015 9:29 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Če ga je priporočial dermatologinja, lahko ta še pove kje ga dobit. Vsaj meni se zdi grdo, da priporoča stvar, ki se je pri nas ali v bližini ne da dobit. Se že da naročit iz ZDA, ampak če zanemarimo stroške, je že čas dobave dolg. Si predstavljam, da za nekoga z ušmi, za znoret dolg.

Jaz osebno bi potem vsaj probala s kakšno stvarjo iz EU, ki je še niste imeli.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor So jan 17, 2015 9:43 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Hvala Crazydaisy, tole so za v prihodnje zelo koristne informacije. Samo malo me pa moti tale "so lahko oproščene". To mi zveni tako zelo "megleno", v smislu, če so na carini dobre volje, "lahko " oprostijo, če pa ne pa pač mal zaračunajo...:scratch:

Ja, očitno dermatologinja, ki ima malo zastarele podatke. Ampak tujina ima kar velik nabor sredstev. Problem je samo v tem, da če že imaš hude reakcije in alergije, nimaš želje poskušat vsevprek, kar tako na slepo. Sem pregledala kar nekaj ocen, pa povsod prevladujejo nezadovoljni uporabniki. Predvsem pa niti ni na meni, da se odločim, jaz sem v bistvu samo poskušala pomagat dobit priporočeno.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So jan 17, 2015 9:48 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Larina, "lahko oproščene" pomeni točno to - nikoli ne veš, kako se bodo odločili ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor So jan 17, 2015 9:50 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Pred naročilom samo preverite, da šampon ne vsebuje kake sestavine, ki pri nas ni dovoljena. Se zna na carini zakomplicirat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor So jan 17, 2015 9:54 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Res krasna zakonodaja :fool: .

Saj pravim, je bilo sklenjeno, da ne bomo nič naročal... Je pa skoraj nemogoče, da bi bilo kaj takega notri, glede na to da se je prodajal tudi pri nas (in bi se še, če bi ga kdo uvažal).
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor So jan 17, 2015 9:57 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Aja, pa hvala vsem za prijazno pomoč in informacije :) .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14897

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 8:04 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Leia je napisal/-a:Larina, "lahko oproščene" pomeni točno to - nikoli ne veš, kako se bodo odločili ...


Točno tako. Sem že četrtič naročila iz iste ameriške spletne trgovine, paketki so bili vsakič podobne velikosti (majhni), vrednost pa je tudi bila vsakič okoli 50 € ali še manj. Trikrat me carina še povohala ni, četrtič sem dobila obvestilo, da jim moram za potrebe carinjenja poslati račun ali podoben dokument, iz katerega je vidna vsebina in vrednost pošiljke. Ko so opravili, mi sicer zaradi "zanemarljive vrednosti" carine niso zaračunali, sem pa plačala DDV in storitev carinjenja v vrednosti pikico manj od deset evrov.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 8:19 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Pa moje izkušnje s carinjenjem so bile do sedaj precej slabe.
1 paketek sem čakala kot bebec, kontaktirala prodajalca kaj je z njim, čakala, pa še malo čakala, skrbela da se je kaj zgubilo,... nato pa dobila prošnjo za račun - potrdilo o vrednosti iz carine. Poslala, čakala še en teden, seveda bila zaračunana ene 10 evrov za paket ki je s poštnino vred stal 42evrov, potem pa šla škatlo pregledat. Bila je v nikakvem stanju, noter ena od flašk preluknjana (če so rabli vzorec bave pa so zato preluknjali z nečim bi bilo lažje odvit pokrovček), vse noter po paketu umazano od te barve, pogledam na paklc je bila pa meni za največjo jezo štempiljka z datumom kdaj je to prispelo na carino, in jim je paket sedel tam cca. mesec dni preden so poslali prošnjo za račun.

Pošiljke iz EU so bile pa še vedno super, v ok stanju, prispele hitro, nikoli imele postojanke na carini, pošiljatelji super,... Pa sem naročala hrano, knjige, darila, pa še kaj bi se našlo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 8:52 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Jaz carino iz dna srca preziram.

Če odmislim nerazumljivo carinsko vrednost, nabite davke, res goljufive obračune, ne morem pozabit na to kakšne sem do sedaj od njih v roke dobila pakete. Raztrgane, preluknjane, pomečkane, zalepljene za silo z njihovim ogabnim zelenim "carina" selotejpom. Ko drekači ignorirajo dejstvo, da so to od nekoga stvari, da je nekdo za njih plačal in da jih težko pričakuje.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 11:18 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

all, se absolutno strinjam. Lahko bi cepci vsaj spostljivo ravnali z stvarmi ki gredo cez njihove roke, ne pa da paketi na koncu izgledajo kot da jih je skozi roke dal trmast 2leti star otrok ki gre skozi obdobje metanja stvari ob tla. Naj bi bili profesionalci, in razumem morda razloge zakaj morajo kak paket odpret (omejevanje transporta kakih nelegalnih drog morda), ampak a res morejo vse zdrekat? pa a res ne morejo nekako posredovat stvari naslovnikom v nekem ok casu? pa a se res nebi dalo standardizirat cenika? ce se morajo vse firme drzat nekih cenikov, pa pravil, to tudi njih nebi ubilo.

Ah ja, ampak vse tole je ze skoraj za v duskota. Upam da se za usi najde ok resitev.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 11:46 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Ooooo carina. :threaten: Meni so enkrat, ko sem čakala paket iz ZDA, poslali grozilno pismo, ne morem drugega reči. Da so me preverili in če še ne vem sem tapata, ki se ukvarjam s temintem in preprodajam tointo, da oni vejo kdo sem in za kaj naročeno potrebujem, kaj se pa grem, jada jada (njihove informacije sploh niso bile resnične). Ne vem, verjetno bi tudi Interpol poslali nad mene, če ne bi prej jaz nekoga drugega nad njih. Ni veliko manjkalo, da bi vpleteni še kako drugače kot besedno obračunali, ampak res skoraj so me zaprli. Naročila sem pa povsem legalno zadevo, nič sumljivega, nič kar se da pojest, pokadit ali kako drugače zaužit, nobene tekočine, pač neke kovinske "craft supplies" v vrednosti nekaj pod 100€. Nočem niti vedeti kaj vse ljudje kupujejo preko neta, pa jim carina nikoli ne stopi na prste. Zdaj, ko prejemam iz ZDA neke zadeve za firmo, smo se kolikor toliko "zmenili", ampak zaračunajo pa vsakič tako malo, čez palec. Pa jim pošlješ vse papirje, pa pokličeš jih, pa davčna gor in dol, pa prosiš, če lahko pohitijo, ker že tako en mesec čakaš na pošiljko, ampak ne, oni si vzamejo čaaaaas. Toliko časa, da povsem uničijo embalažo in jih še na Pošti slišim kako imam srečo, da je sploh še kaj notri ostalo. :mad: Vsakič znova me razjezijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To jan 27, 2015 1:14 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Ima katera (ali pa kateri, no, samo vas je malo manj tule ;) ) kakšno idejo, kako spraviti smolo z jakne iz sofshella?
Pri drugih (pretežno bombažnih) tkaninah se priporoča odstranjevanje z oljem, zamrzovanje in nato strganje dol ali pa likanje preko časopisnega papirja. Tule sem pa malo bolj previdna, ker ne bi rada uničila česa ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor To jan 27, 2015 1:39 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

po moje tud zamrzovanje

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To jan 27, 2015 7:14 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Nimam pojma sicer, lahko pa povem da sem dajala dol vosek iz trenerke s sistemom papir - likalnik. Ampak ne časopisni papir, ampak tak rjav kot so npr. papirnate vrečke v merkatorju. S tem da sem najprej višek voska postrgala dol, potem ko je ostal samo raven flek sem pa likala in je šlo super dol.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jan 28, 2015 12:53 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

A mogoče kdo ve, kaj s avtomobilsko prvo pomočjo po preteku roka uporabe? Imam doma tri škatle...
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jan 28, 2015 12:59 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Ojoj, me je kr glava zabolela, ko sem tole za seboj prebrala. Kaj Z avtomobilsko prvo pomočjo... :girlblush: .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr jan 28, 2015 1:05 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

khm a tisti povoji imajo rok uporabe?? :blush: Hja jaz bi samo zamenjala stvari not z novimi, stare pa stran. Čeprav rok uporabe velja verjetno samo za sterilne gazice? Če povem po resnici itak nimam pojma kaj je notri. :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Sr jan 28, 2015 1:16 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Ne, na škatli je napisano: "rok uporabe 5 let, razen če je na posameznem izdelku napisano drugače", kar v praksi pomeni, da moraš vsaj vsakih 5 let zamenjati celo škatlo (vsaj tako si jaz razlagam), sem pa zdaj celo zasledila da nekaterim gazam poteče že po treh letih in jih je treba zamenjat.

Moj problem so tri polne škatle nikoli rabljene prve pomoči s poteklim rokom, ki mi jih je škoda kar stran vreči, ker je verjetno še marsikaj uporabnega notri, samo ne vem, če se mogoče kje to zbira?
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Sr jan 28, 2015 1:32 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Morda lekarne?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr jan 28, 2015 2:46 pm

Re: Sesalci, frizure, vložki...skratka, babji čvek

Doma ja vedno prav pridejo razni povoji in gaze? Mi imamo tega vedno premalo in če se nihče ne bo javil oz. bolj nujno nucal, te kamot odrešim teh stvari :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.