V središču

Gledamo


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 4:08 pm

Gledamo

Če obstaja temo Beremo (čeprav sem tudi sama veliko prebrala), naj obstaja tudi tema Gledamo. In sicer serije, filme, dokumentarce,...
Kaj radi gledate in kaj priporočate?
Na primer jaz rada gledam:
-serije: Friends, Tretji kamen od sonca, Dexter, Flash forward, True blood, Prison break, The 70`s show...
-filmi: Hachiko the dog`s story, Marley and me, Exam, Sin city, Mesto angelov (leeep!), vse Disney-eve risanke (ja, še zmeraj), Scary movie (vsi deli, nasploh pogledam skoraj vse komedije :P ). Grozljivk skoraj da ne gledam od filma The grudge naprej (še noben do zdaj mi ni bil tako grozen, potem pa še nekaj dni po gledanju na tleh vidim šop črnih las na sprehodu in me je sploh zvil :O ). Znanstvene fantastike pa res res redko kdaj gledam. Ogromno naslovov dobrih filmov sem pozabila :girlblush:
- dokumentarce od Michaela Moora sem videla skoraj vse, Earthlings

Pa vi? ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 4:29 pm

Re: Gledamo

Tok sem zaspana, ampak se bom probala spomnit. :girlblush:

Serije trenutno Dexter, Mad Men, drugače pa tudi True Blood, Prison Break, X Files, House, Sopranovi,... bom še drugič dodala :D Drugače pa Tretji kamen od sonca tudi!
Na Animal planetu rada kake ASPCA pogledam, pa Pitbulls and Parolees.

Dokumentarci: Earthlings, The Cove, Objectified, Helvetica, The September Issue, od Moora tudi, pa kakšni ala Supesize me.

Filmi: kar je Burton naredil oz. bil zraven, drugače pa ful različne filme gledam, všeč so mi starejši recimo Psiho, Ptiči, Dvoriščno okno, potem grozljivke (prvih nekaj iz petek 13 serije, ...), The Breakfast Club, Briljantina, drame so mi všeč tudi npr. Erin Brockovich, American History X, pa kakšnih Oceanovih 11. Zdaj nazadnje pa Black swan. :)

Ful sem pozabila pomoje :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 4:30 pm

Re: Gledamo

Serije: rada imam SciFi in skrivnosti (True Blood, Twin Peaks, Lost room, Twilight zone...). Pred kratkim sem (si o)gledala serijo V in je srednje zanimiva, s FlashForward sem obupala na sredini, prisilno gledam Mad man (booooring). Rada imam britanski humor: od starih Allo Allo, The new statesman, Black Adder, Coupling...
Prav histerično pa ne prenesem gospodinj in račke. :bad:

Dokumentarce rada gledam kakšne arheološke ali o vesolju. O živalih mi je všeč, kadar jih prikazujejo v njihovem naravnem okolju, ne maram pa oddaj v stilu živalske policije ali pa tisto, ko gre voditelj v džunglo iskat kakšno redko žival, potem jo pa ves navdušen vlači po rokah.

Zadnje čase sem gledala bolj malo dobrih filmov, recimo Inception in After.Life. Večina filmov je žal takih, da se čez dva dni ne spomnim več ne naslova ne vsebine. Všeč so mi filmi s presenesljivim preobratom (npr. 6th Sense, The Others, Beautiful Mind). Imam pa tudi jaz rada risane filme. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 4:32 pm

Re: Gledamo

taperverčki je napisal/-a: Mad man
== Mad men v resnici :blush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 4:39 pm

Re: Gledamo

Aja od (novejših) filmov tudi Shutter island. :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 4:46 pm

Re: Gledamo

O, Inception je tudi kul ja! Pa 6th Sense, The Others, Beautiful Mind tudi! Pa Shutter Island :good:

Zdaj sem se še ene parih spomnila, ki so mi všeč: K-Pax, Secret Window, Edward Scissorhands, Kalifornia, Seven, Fight Club.

Pa miniserija Taken.

Kolk daleč pa si z Mad Men-om? Verjetno je res tak da ti je kul ali pa ti ni. Jaz vem da sem čist notr zdaj, vsa živčna pri koncu tretje sezone, ker nimam časa naprej gledat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 4:56 pm

Re: Gledamo

taperverčki je napisal/-a: O živalih mi je všeč, kadar jih prikazujejo v njihovem naravnem okolju, ne maram pa oddaj v stilu živalske policije ali pa tisto, ko gre voditelj v džunglo iskat kakšno redko žival, potem jo pa ves navdušen vlači po rokah.


Tole je tudi meni čiiisto mimo! :bad: Bi mu kar rekla, pa daj pusti jih že pri miru za vraga!! Vse se prodaja :(.
Aja Razočarane gospodinje so meni fajn, Račke pa tudi sama ne morem gledat. Pa House je :good: Sem se spomnila še na Ghost whisperer in Medium od serij.
Film je še Zamenjan, Seven, Seven pounds, The Pursuit of Happyness (nasploh sem Will Smith fan :blush: ), Peti element, The butterfly effect (ampak samo prvi del, drugi je beda).

Ok pa dajmo še igralce: Will Smith, Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Bruce Willis, Jessica Alba, Denzel Washington, Michelle Pfeiffer, Robert De Niro, Leonardi DiCaprio, Nicole Kidman,...
Ne morem, ampak res ne morem pa videti Stevena Seagala in Hugha Granta.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če mar 24, 2011 7:19 pm

Re: Gledamo

Hmmmm... od nadaljevank so trenutno na sporedu: Doctor Who :yahoo:, Castle, Mentalist, Fringe, V, True blood, The walking dead, Being Human (UK, ameriški je za bruhat), White collar pa raznorazni stan up-i (moj najljubši je od eddie izzarda) pa show od Catherine Tate :)


Od filmov pa hmmm .... nove je tako težko gledat, všeč mi je bil Inception od lanskih ameriških pa itak jih poznate, so mi pa vseč visokoproračunski zgodovinski kitajski filmi (Red Cliff, Hero, The house of flying daggers, Mulan (kitajski film, ne risanka)


Azijske (predvsem japonske in krorejske) grozljivke (ki jih itak potem polovico američani pokradejo) recimo The Eye, The tale of two sisters, Shutter. Pa kaka dramica recimo My sassy girl, Survive Style 5+ (ok to niti drama ni je pa fascinantno), Instant Numa, Tampopo (film o tem kako se naredi najboljša juha), Jeon Woo Chi (sploh ne vem v kateri žanr porint, je pa smešno).

Pa tu ne govorim o hong kongških filmih, tisto je en svet, ki ga ne razumem :)

Pa všeč so mi VSE (pardon, da se derem) Miyazakijeve risanke (ne poznam nikogar, tudi Disneya ne, ki bi naredil toliko tako lepih risank, ki niso plehke, pa še skoraj vse imajo ekološki podton) Spirited away, Howls moving castle, Princess Mononoke, Nausicaa of the valey of the wind .... Za vse ljubitelje Disneyja res priporočam v originalnem jeziku (japonščini) s podnapisi.



Od ameriških stvaritev je pa za vse, ki imate radi malo "posebne" stvari za pogledat: The lost skeleton of Cadavra, The Lost Skeleton returns again in pa Dark and stormy night. Jaz se nisem mogla nehat smejat.

Pred časom me je pa presenetil tudi film: The Man from Earth. Se dogaja bolj ali manj v eni sobi in je rahlo filozofsko usmerjen, ampak fajn.


Uuuuuuuuu pa moje grozljivke. Poglotnem vse, samo da ni "gore". Ogabnosti ne maram preveč in če film bazira na gnusu mi ni ok.



Za možgane sproščat sem pa pred leti ugotovila, da namesto mehiških nadaljevank, santa barbar in podobnega raje gledam japonske dorame in to tiste za najstnice :) Grozno sproščujoče :) ampak to je pa ena osebna čudaščina predvidevam in najbrž ni za vsakogar :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če mar 24, 2011 7:22 pm

Re: Gledamo

Hehe ... pa pozabila sem na nadaljevanke, ki jih trenutno ni, so bile pa super: Rome, Deadwood pa The Tudors
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če mar 24, 2011 7:33 pm

Re: Gledamo

Am ... noče iz glave pa moram napisat - karkoli od Johnny Deppa :girlblush: , pa malo izven mojih običajnih tirnic ta novi Batmani :)

Pa film Equilibrium je bil tudi OK, takrat je bil malo poseben, dandanes ni več. Dark City me je impresioniral leta nazaj, ne vem kaj bi si mislila sedaj, Children of men je bil dober, pa Stardust in Mirrormask.

Pa skoraj ga ni mjuzikla, ki mi ne bi bil všeč :) (nisem pa gledala nobenega High school musical-a tako, da niso všteti zraven).

Od risanih filmov so mi bili pa zadnje čase najbolj všeč Up, 9, Coraline
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 8:02 pm

Re: Gledamo

Točno ja, Fringe tudi jaz gledam in se zraven neskončno zabavam.

Od azijskih filmov pa Battle Royale rulz. Priporočam!
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 8:28 pm

Re: Gledamo

Batman filmi so tudi meni všeč :)

Drugače so mi pa določeni od Jima Carreya tudi, recimo The Truman show, Grinch, Butec in butec, Cable guy... Pa od Hanksa tudi kakšni npr. Catch me if you can, Terminal, Cast away.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 8:53 pm

Re: Gledamo

joj, nočem postov nabijat, ampak sem se ravno spomnila - I love Lucy mi je tudi všeč. :girlblush:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če mar 24, 2011 9:27 pm

Re: Gledamo

nadaljevanke

- Big Bang Theory :)
- Seinfeld

serije

- X files

filmi

- 300
- vsi Jurski parki
- Narnija...

Načeloma imam zelo rada dobre komedije in filme s pošastmi, bitkami, posebnimi efekti... kot igralci pa so mi všeč Gerard Butler, Ewan McGregor, Adrien Brody, Robert De Niro, Nathan Lane (čist podcenjen), Jeremy Irons...
Od igralk pa Liv Tyler, Jodie Foster, Gillian Anderson (ful dobra igralka, ampak tud čist podcenjena)... :)

Jaz pa sovražim filme z Jim Careyjem in Will Farellom - obupna sta mi!!! :fool:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 9:48 pm

Re: Gledamo

Seinfelda sem pozabla, ja, kok dobr, sploh ko ga res začneš gledat :)

Gillian je pa men ful všeč. :good: Pomoje X files sploh ne bi gledala, če ne bi bilo nje notr. Ker je dost teh monologov notr in ona ma res dober glas.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 10:01 pm

Re: Gledamo

Jst sem pa obsedena s Housom, Talenti v belem, Zasebno kliniko in podobnimi :yahoo: Pa Mentalist mi je zakon, no pa gospodinje tudi še vedno :P Račka mi je šla blazno na živce, potem sem pa pogledala tisto sezono, ki je bila nazadnje na tv in mi je bila začuda všeč.
Občasno pa pogledam še kakšen Na kraju zločina, Brez sledu ipd., ampak teh ne gledam redno.
Pa s filmi sem tudi na slabem ... zmankuje časa :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Če mar 24, 2011 10:34 pm

Re: Gledamo

Jaz sem pa bolj anglofil: Parčkanje (Coupling, BBC verzija), The worst week of my life, Črni gad, Prevzetnost in Pristranost, You rang M'lord. Od ameriških pa (trenutno) Samantha who in Laži mi.

Naj igralci: Clive owen, Colin Firth, Tim Robbins in Kenneth Branagh, Emma Thompson, Kate Winslet, Cate Blanchett, Helen Mirren in Judi Dench
najbolj anti: Tom Cruise in bivša ter sedanja žena (Kidman in tista ta mala), Brad Pitt (razen v Seven), Mel Gibson, Kevin Costner, Nicolas Cage in Keira Knightley, ne prenesem Schwartzija, še hujši pa je Colin Farrel (3 ure agonije pri gledanju Alexandra :negative: ). Moja najbolj no-no pa sta Steven Seagal in Jackie Chan, od žensk pa J.Lo (če se jo sploh lahko smatra za igralko)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 6:15 am

Re: Gledamo

jst pa rada gledam Garfilda... :girlblush: :angel:
Pa tistole, kar je Martina naštela, če uspem kdaj kaj ujet.
Pa romantične zadevce... :girlblush: :angel:
Mah, še en dokaz, da sem softička, al kaj? ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Pe mar 25, 2011 8:25 pm

Re: Gledamo

Jaz edino kar redno gledam in komaj čakam na nov del oziroma na objavo podnapisov, je House. Gledala sem tudi Lost, ampak se je na koncu vse že preveč vleklo in na koncu še beden konec. Od filmov sta mi pa najboljša Butterfly effect in Final destination...sta dokaj psiho filma, ampak ne veš že v naprej kaj se bo zgodilo in ne predvidevaš konca.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe mar 25, 2011 8:31 pm

Re: Gledamo

mateja je napisal/-a:Črni gad, Prevzetnost in Pristranost, You rang M'lord)


Jaaaa pa Keeping up Appearances!!! :D
Naslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.