V središču

Beremo


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2602

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:03 pm

Odgovor So sep 01, 2012 8:09 pm

Re: Beremo

V Konzorciju imajo/so imeli celotno trilogijo. Vsaka knjiga stane okrog 11 eur, kar pomeni, da se jih splača naročiti na Book Depository. Je pa nanje treba počakati.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So sep 01, 2012 8:21 pm

Re: Beremo

Mačja mama je napisal/-a:Jst bi jo rada brala, ampak v angleščini. Sem jo že iskala okol, pa sam slovensko skoz najdem. Slovenski prevodi mi pa grejo na bruhanje, tako da se priporočam za nasvet kje naj staknem angleško (in ne, ne bom je z Amazona naročala...)

http://www.foyles.co.uk/witem/fifty-sha ... 0739352984
Naročam samo še pri njih - običajno dobim knjige, ki so na zalogi, v manj kot tednu dni.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor So sep 01, 2012 8:28 pm

Re: Beremo

Samo majo pa kar konkretno poštnino tule, še več kot na amazonu... Jaz raje malo počakam ;) .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So sep 01, 2012 8:45 pm

Re: Beremo

Hvala vsem za nasvete in ponudbe (tudi na ZS). Super ste! :)
MM ma vas rada!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Ne sep 02, 2012 9:02 am

Re: Beremo

Mačja mama je napisal/-a:Jst bi jo rada brala, ampak v angleščini. Sem jo že iskala okol, pa sam slovensko skoz najdem. Slovenski prevodi mi pa grejo na bruhanje, tako da se priporočam za nasvet kje naj staknem angleško (in ne, ne bom je z Amazona naročala...)


Jaz sem prebrala prijateljičino trilogijo, če želiš jo vprašam če ti jo posodi. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne sep 02, 2012 10:10 am

Re: Beremo

Že imam, hvala. Tehnologija dela čudeže :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne sep 02, 2012 5:02 pm

Re: Beremo

Tok, da boste vedeli, težko jo je odložit :)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Ne sep 02, 2012 5:20 pm

Re: Beremo

To pa :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Ne sep 09, 2012 8:09 pm

Re: Beremo

No, jaz sem prebrala to slavno trilogijo pa moram rečt, da sem blago povedano razočarana. Prva je bila še nekako za lahko poletno branje (nekaj, rečmo, novega), skozi drugi dve sem se pa komaj prebila. Samo ponavljanje, predvidljivo in klišejsko. Barbara Cartland meets soft p***. To je seveda čisto moje, osebno mnenje.
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Ne sep 09, 2012 8:16 pm

Re: Beremo

Meni je pa ok, prebrala sem ta prvo, čakam na drugo, ki še ni izšla, prevedena. Ni zdaj neki literarni presežek, se strinjam ponavljanje, besedni zaklad precej manjka, prevečkrat poudarja določene lastnosti in občutke, samo če lahko te stvari zanemariš (jaz lahko), je sama zgodba fajn. Kako mi bosta pa ostala dva dela všeč, bom pa videla ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne sep 09, 2012 8:29 pm

Re: Beremo

Mene tut ni glih ne vem kako prevzela. Se kar nekako strinjam z Larino.




(Pa sem brala soft p*** ki je bil dosti, dosti boljši od tega....)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če sep 13, 2012 8:07 am

Re: Beremo

Kater pa? :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe sep 14, 2012 3:51 pm

Re: Beremo

Danes sem izvedela, da bo od 17. septembra do 13. oktobra v knjigarni Modrijan akcija po imenu Knjigokup - prodaja knjig po ugodnih cenah, pogovori o knjigah, srečanja s slovenskimi avtorji in ustvarjalci.

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Po sep 17, 2012 9:49 am

Re: Beremo

Kdor ima, poleg mačk, rad kriminalke :D

Akif Pirinçci
Felidae
"Francis, mehkošapi pametnjakovič, je nov v revirju. S skrbnikom Gustavom sta se preselila v hišo, kjer nenavadne vonjave in znamenja že kar takoj dajo slutiti, da stvari niso takšne, kot se na prvi pogled zdijo. Ko Francis med svojim prvim raziskovanjem okolice naleti na grozljivo razmesarjeno truplo vrstnika, mu postane jasno, da primer zahteva vso bistrost in prekanjenost njegovega detektivskega uma" (Emka.si).

Francis: Felidae II
"Mačjeljubce čaka nov detektivski primer. Maček Francis nič hudega sluteč drema na divanu ter se predaja sanjarjenju in toplim pomladnim žarkom, ko se nadenj zgrne katastrofa. Ime ji je Francesca, je nova Gustavova prijateljica in se meni nič tebi nič priseli v njuno stanovanje. Ko se Francisovi oreški znajdejo pred biti ali ne biti, mu ne preostane drugega, kakor da pobegne. Netežaven uvod v novo življenje pa je le zatišje pred nevihto, in to dobesedno: že v bližnji ulici ga zaradi neurja narasle vode odplaknejo v kanalizacijo. Ko mimo njega priplava obglavljeno mačje truplo, se grozljiva odisejada začne. Sledi ga vodijo v idilično okolje predmestja, ki pa se izkaže le za zeleno kuliso. Kdo je v resnici zlovešči Črni vitez, so Usmiljeni res to, za kar se predstavljajo, kaj ima za bregom mačji intelektualec Ambrosius in kako je z vsem skupaj povezan Orjaški krempelj? Vse te srhljive uganke lahko razplete samo naš mehkošapi pametnjakovič.
Napeta, zabavna in srhljiva mačja kriminalka, obvezno branje za vse ljubitelje mačk" (Emka.si).

Cave canem: Felidae III
"Srčna želja detektiva Francisa, da bi se namesto razreševanju krvavih ugank to pozno pomlad predajal samo še užitkom poležavanja na soncu in mačjega ljubimkanja, splava po vodi, ko revir pretrese nova serija umorov. Tokrat žrtve niso samo mehkošapci, pač pa tudi njihovi zapriseženi nasprotniki, bevskači. Smrtne ugrizne rane, ki bi jih po obliki in velikosti sodeč lahko povzročili tako eni kakor drugi, zasejejo dvome – kateri vrsti pripada morilec? Se skriva v bližnjem zavetišču, ki se zadnji mesec pred poletjem sumljivo hitro polni?
Revir je na robu vojne, sprti strani skličeta krizno konferenco. Primer naj bi tudi tokrat prevzel izkušeni Francis, toda bevskači vztrajajo: detektiva morata biti dva. Francisu naj se pridruži Hektor, upokojen policijski bevskač.
Francis s partnerjem, ki je za nameček smrdljivi ritošnof? Pa kaj še! Odločen je, da bo morilca izvohal sam. Tvegana izvidnica v zavetišče v resnici obrodi sadove, a ga skoraj stane glavo: Francis po naključju odkrije novo žrtev, tokrat bevskača, ki nosi ovratnico z nenavadnim vojaškim obeskom, na katerem piše CAVE CANEM. Sledovi vodijo na Balkan, kjer je še nedolgo tega divjala vojna, enota Cave canem pa je v njej odigrala nezanemarljivo vlogo. Sodelovanje s pasjo bratovščino se zdi neizogibno, situacija uhaja izpod nadzora – bo Francisu uspelo še pravočasno preprečiti strahoten obračun med sprtima stranema?" (Emka.si).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe sep 28, 2012 9:59 pm

Re: Beremo

Felidae je zakon :D Prebrala sem sicer samo prvi del, toda ne dvomim, da je tudi nadaljevanje kul :good:

Za tiste, ki radi berete e-knjige: TUKAJ je kar nekaj brezplačnih klasikov v angleščini.

TUKAJ pa lahko brezplačno naložite luškano knjigo slovenskega avtorja.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor To okt 09, 2012 9:15 am

Re: Beremo

:goodpost:

Priporočam branje zadnje knjige od Crichtona - Strahovlada in pa Vonj po dežju na Balkanu (zdele ne vem avtorja). :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 467

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:12 pm

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 10, 2012 12:20 pm

Re: Beremo

Cats je napisal/-a:Za tiste, ki radi berete e-knjige: TUKAJ je kar nekaj brezplačnih klasikov v angleščini.


Hvala Cats! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2602

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:03 pm

Odgovor Ne nov 25, 2012 3:34 pm

Re: Beremo

The Guardian: Books of the year 2012: authors choose their favourites: http://www.guardian.co.uk/books/2012/no ... favourites :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Če feb 07, 2013 3:41 pm

Re: Beremo

Jorge Bucay, Ti povem zgodbo? Priporočam. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če feb 07, 2013 4:22 pm

Re: Beremo

Miha Mazzini: Polni koledarji, prazni dnevi. Mojster kratke zgodbe zopet preseneča; čeprav so bile nekatere zgodbe iz te knjige že objavljene, jih z užitkom ponovno prebiram. Spretno, brez moraliziranja, a "žebljico na glavico" se loteva aktualnih tem.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.