V središču

Fotoaparat


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr mar 16, 2011 4:47 pm

Re: Fotoaparat

Ali pa tale Nikon D7000

Ni bila dobra ideja, da pogledam na Ebay.. :lol: :lol: Tega bi imelaaaa :girlblush:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr mar 16, 2011 5:03 pm

Re: Fotoaparat

No, jaz ti lahko iz prve roke povem kaj o Nikonu D3000 in objektivu 18-55, ki je bil v paketu. Aparat je všečen, lepo sedi v roki (to mi je zelo pomembno, ker na terenu pogosto imam le eno roko za fotografiranje), baterija dooooolgo traja, displej je v redu celo, ko je sončen dan (no, do neke mere). Odzivnost je trenutna - prižgeš in snemaš, poleg programov za snemanje ima tudi čarovnika, ki te spomni na določene stvari (meni zelo uporabno, ker za nekatere črke vztrajno pozabljam, kaj pomenijo). Zadeve lahko upravljaš tudi manualno.

Objektiv je pač za nezahtevne snemalce. Ne moreš močno zumirat, pri makro modu bi bilo treba imet stativ, ker verjetno nima stabilizatorjev (nisem se še utegnila poglobit v detajle :girlblush: ). Vse moje slike v albumih po decembru 2009 so posnete s tem aparatom, tiste prej so pa bile z Olympusom Camedia C-750, ki mi je v mnogih trenutkih intenzivno šel na živce, ker je žrl baterije, odzivnost gumba za zoom je pa bila katastrofalno počasna. Čeprav mu moram priznat, da so slike bile dobre :D

Moj načrt je nabavit še en objektiv, toda nisem še tako daleč (beri: nimam časa) da bi točno vedela, katerega si želim.

Za D3000 po enem letu uporabe lahko povem, da je v redu - še bolje bo, ko poštudiram določene zadeve ;)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr mar 16, 2011 8:14 pm

Re: Fotoaparat

Priporočam, da začneš z vstopnim modelom in da ne greš iz nič v neko profi zadevo, ker se boš izgubila v vseh nastavitvah. :) Vstopni modeli so zato, da se na njih zares naučiš in da kasneje mogoče potem kupiš kakšno bolj profi zadevo, če seveda sploh čutiš potrebo po tem. Potem to znanje, ki si ga pridobila na vstopnem modelu, nadgrajuješ na bolj kompleksnem aparatu. :) Že to, da spoznaš vse nastavitve od vstopnih modelov, ponavadi traja kar dolgo časa, kljub temu pa zagotovo veliko veliko manj časa kot pa če bi iz ničle kupila kakšno d300, d7000... Odlične fotografije naredi predvsem poznavanje fotoaparata in dober objektiv, sploh ni toliko odvisno od modela bodyja. Rajši kot kupovanje profi body-ja prišparaj denar in za ta denar kupi kakšen dober objektiv :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr mar 16, 2011 8:30 pm

Re: Fotoaparat

Ja, saj v bistvu se na nastavitve/fotoaparate zelo dobro spoznam.. Trenutne probleme mi delajo objektivi, bliskavica, oziroma pač ta oprema..
Sem pa imela že priložnost slikati z D3000 in D5000 pa še kolegica ki ima D5000 me je že podučila o nastavitvah :lol: :D Me, nekaj punc na kavi, midve pa skoz čvekale o fotoaparatu :D No, glede na denarno zmogljivost je nakup D3000 še edino, ki mi preostane.. razen če se na ebayu jutri obrne v moj prid.. (držte pesti,punce).. :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr mar 23, 2011 9:22 pm

Re: Fotoaparat

No, jaz sem nabavila D5000, kompletu je priložen objektiv 18-55 mm.. Zelo super slike dela, zdaj še za objektiv in bliskavico začnem šparat, pol pa je to to.

Hvala vam še enkrat punce za pomoč :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor Če mar 24, 2011 6:18 pm

Re: Fotoaparat

AjBeLePu je napisal/-a:No, jaz sem nabavila D5000, kompletu je priložen objektiv 18-55 mm.. Zelo super slike dela, zdaj še za objektiv in bliskavico začnem šparat, pol pa je to to.

Hvala vam še enkrat punce za pomoč :kiss:

naj uganem v leclercu za 399 ? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Če mar 24, 2011 6:23 pm

Re: Fotoaparat

Jap :D :D
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Prejšnja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.