V središču

Daj si duška, 2. del


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor Pe okt 27, 2017 5:14 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Najrajsi pridem iz sluzbe in najdem polulano posteljo... operem vse smrdljivo poscane plasti postelje (kovter ze 15ic v dveh mesecih, v tej seriji tudi povster - zakaj nebi scali povsod). Mir je trajal natanko 10 minut, nakar najdem pokozlano posteljico na najvisji policki praskalnika, za namecek je v loku neslo po celi 1,8 m dolzini stene! Spucam, grem v trgovino, me ni 10 minut in ko pridem najdem poscano se eno posteljico... a lahko prosim?

Okej, eno resno vprasanje. S cem zascitite posteljo pred scalniki? Plenicne mi razmecejo... jaz bi kako nepremocljivo pregrinjalo imela..

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe okt 27, 2017 6:08 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Sanolabor. Imeli za pokojno taščo, kljub plenicam je kdaj kaj ušlo. Poceni, nepremočljivo in z elastiko, različne velikosti. Kot neke sorte pvc jogi rjuhe. Je pa fajn enkrat na teden ali dva vzeti dol in preluftati jogi, da se ne nabira vlaga spodaj, če nimaš letvic v postelji. Namesto klasičnih kovtrov pa prešite odeje, simpl za oprat in posušit.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe okt 27, 2017 6:09 pm

Re: Daj si duška, 2. del

PS. te pvc "rjuhe" daš direkt na jogi, čez pa navadno rjuho. Ni šans, da kaj procuri v jogi
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor Pe okt 27, 2017 6:39 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Zdaj imam pod jogi rjuho kar plenicne podloge. A to mislis tisto cist plasticno prevleko? Taksno kot imajo v bolnicah?
Bolj kot za jogi (to sem nekot resila) iscem zascito za kovter, da ko me ni doma in cez dan pokrijem posteljo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Pe okt 27, 2017 7:30 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Racman ima tudi večje pregrinjala, ki jih lahko npr. daš čez. Zelo prijetni na otip, bombažna tkanina na zgornji in spodnji strani, vmesni sloj poliuretanska membrana.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 302

Pridružen: So jul 11, 2015 6:50 pm

Odgovor So okt 28, 2017 9:31 am

Re: Daj si duška, 2. del

Ooo hvala za idejo! Nekaj takega iscem.
Za jogi pa sem v Hoferju kupila nepremocljivo rjuho za posteljo, ful poceni. 90 x 200 cm je ena 12,95 eur ce kdo rabi :)

Da se malo pojamram - sem ugotovila da je bruhacica Ajda, je ponoci pobruhala se posteljo, jogi in mene. Pri vetu smo dobili hipoalergene brikete ker glede na barvo (driskasto rjavo, zelo smrdece po briketih) sumi na alergijo na hrano. Gospodicna je itak noce jest, prav tako ne pastice proti kepam dlake.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To okt 31, 2017 8:56 am

Re: Daj si duška, 2. del

Ali katera ve, kako na shrani.si naložiti več slik naenkrat (iz datotek)? Če grem nalagati vsako posebej, bo tole res za duškota. :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor To okt 31, 2017 6:14 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Jst na Mojalbum več slik naložim tako, da kliknem prvo, držim Ctrl in poklikam še vse ostale. Na Shrani,si nisem nalagala, ampak verjetno gre enako.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To okt 31, 2017 6:32 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Ne gre žal. Rabim nek spletni album, ki je skrit, če ne želim, da kdo kaj vidi. Ključki itd. se prehitro izgubijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To okt 31, 2017 7:07 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Melija je danes pičila osa. Zraven očesa :O Ko me ni takrat kap, je gotovo, da bom živela še ene 150 let. Tako sem zapaničarila, da mi je še nerodno. K sreči se je vse dobro končalo tudi brez intervencij na veterini, in je zadevo prenesel dosti bolj, kot jaz :fool:
Hvala vsem ljubim in razumevajočim ljudem, ki ste mi bili pri roki in prenašali moje neprištevno obnašanje :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To okt 31, 2017 7:17 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Kje ste vi danes v tem mrazu našli oso? :O Samo da je vse OK. :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To okt 31, 2017 7:25 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Ej, ne vem. Samo naenkrat se je prikazala :fool: Priznam, da po tem ni dolgo živela, nisem imela živcev za prijateljske pogovore :devil:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor To okt 31, 2017 8:45 pm

Re: Daj si duška, 2. del

rozika je napisal/-a:Ne gre žal. Rabim nek spletni album, ki je skrit, če ne želim, da kdo kaj vidi. Ključki itd. se prehitro izgubijo.


Klikneš gumb "Izberi datoteko" za vsako fotko, ki jo želiš naložiti. Ko so vse pripravljene, klikneš "Shrani".

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To okt 31, 2017 11:18 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Hvala, ampak jih je toliko, da lahko klikam cel mesec eno pa po eno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To okt 31, 2017 11:42 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Zakaj pa ne uporabiš dropboxa?
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor Če nov 02, 2017 5:55 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Spletne shrambe:
dropbox, google drive, mojalbum, icloud
Tega je malo morje. Dost jih je zastonj, večina pa proti minimalnemu plačilu ponuja več prostora (npr. google drive imaš 15gb zastonj, 100Gb je 1,99€ na mesec, 1TB je 9,99€ na mesec)
Vedno se da označit več slik naenkrat - razen če jih ne prenašaš direktno iz nekega medija (npr. usb ključek, telefon, fotoaparat), takrat pa se zna zgodit, da ne pusti označit več datotek istočasno.

Označevanje območja:
- klikneš na prvo sliko
- držiš tipko SHIFT
- klikneš na zadnjo sliko
- spustiš tipko SHIFT

Označevanje ločenih dokumentov (slik)
- klik na prvo
- držiš CTRL
- klik na drugo, peto, deseto, ...
- spustiš CTRL
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So nov 04, 2017 3:48 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Ima kakšen smisel poizvedovati za bivšimi varovanci in si povzročati neizmerno gorje?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne nov 05, 2017 12:41 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Vsega se kljub vsem možnim preverbam posvojiteljev na začetku ne da preprečiti. Ljudem pač ne vidiš v betice, pa tudi sicer čisto v redu posvojiteljem se lahko zgodi kakšna nesreča z mucom. Ja, saj se jih da veliko večino preprečiti, ampak realno je, da se kljub temu kakšna zgodi (en moj bivši si je pri res dobrih posvojiteljih pred njihovimi očmi v hipu zlomil hrbtenico v reži okna na kip, kamor sicer prej ni nikoli silil - ja, lahko bi zamrežili tudi te reže, ampak dogodek je bil res neverjeten, saj so sicer ob odsotnosti okna zapirali, vedoč, da je lahko kip nevaren).
Jaz preverjam predvsem na začetku (prvi mesec, dva), potem pa tu in tam kakšnega tudi po daljšem obdobju, če se mi niso vmes nikoli oglasili, ali pa izvem s tretje strani, da kaj ne štima. Največkrat se izkaže, da sem bila brez potrebe živčna. Preverjanje po več letih se mi ne zdi smiselno, tudi zato, ker se bojim izvedeti kaj slabega, saj se ne slepim, da so čisto vsi moji bivši še na tem svetu, pa mi tega kljub določilu v pogodbi niso sporočili. Tudi sicer se mi ne zdi primerno posvojiteljev v nedogled "gnjaviti" s preverjanji, tudi če odmislim, da jih je toliko, da bi mi to vzelo veliko časa. Tisti posvojitelji, ki niso ok, se ponavadi tako sami po posvojitvi oglasijo (ponavadi želijo muca vrniti).

Glede srčne bolečine zaradi preminulega muca pa raje pomisli na dobre reči, na vse tiste tvoje številne bivše, za katere si skrbela, da lahko zdaj uživajo v novih domovih. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Ne nov 05, 2017 3:13 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Ja tako je, kot je napisala gipsy. Ce bi bili ljudje v redu, se tudi ne bi locevali po par letih. Tudi meni se je kaj zgodilo, pa se res trudim za moja dva lumpa, pa ne zaradi pogodbe, zato, ker se mi zdi tako prav. In se ti ponudim, da me preveris vsake tolko, da bos malo boljse volje, ce ne zaradi druga. :cat: Tudi osebno lahko :)
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če nov 09, 2017 1:21 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:dash: :dash: :dash:

Grem v kopalnico, pa z eno nogo stopim v drek, z drugo v lužo :bad: . Še dober da smo včeraj zamenjali pesek v mačjem wcju. :fool:

A ima kdo izkušnje z mačko, ki ne mara čistega wcja? Pri nas vsakič ko zamenjamo pesek, Lina nekaj dni opravlja vse kar po tleh v kopalnici. :scratch: Sej ne, da je mačke lahko razumet, ampak tole pa res prekaša vse teorije...
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.