V središču

Daj si duška, 2. del


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe avg 14, 2020 11:34 am

Re: Daj si duška, 2. del

Včasih že pri veterinarju slišiš, da maček ni "posvojljiv", pri veliko njih, ki jih imaš v oskrbi, si sam sčasoma to rečeš in se sprijazniš, da si ti edino, kar ta maček ima in bo imel do konca svojega življenja...

Ampak "neposvojljivih" mačk ni, to nam pričajo tiste redke posvojitve npr. mačka z ledvično odpovedjo, ki pa so žal samo izjeme, ki potrjujejo pravilo.

Navadili smo se na potrošništvo, vse kar si želimo, je mogoče kupiti. Drag avto, rasno žival, žival iz zavetišča, ki je res "srčkana". Vsega je dovolj, vse je na voljo.

Ampak, če smo že brali, v srce nam ni sedlo (srce? kaj to je, dandanes?) - citati:

Ljudje ne vidijo lepote tega sveta, ker jih slepijo njihove strasti in napake; zato so drug od drugega bolj oddaljeni kot zvezde.Ne vzamejo si časa, da bi sploh kaj spoznali. Pri trgovcih kupujejo kar izgotovljene predmete. Ker pa ni trgovcev, ki bi prodajali prijatelje, ljudje nimajo več prijateljev.

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

Kdor se pusti udomačiti, naj ve, da bo nekoč jokal.

(Antoine de Saint-Exupéry, Mali princ)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe avg 14, 2020 12:02 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:goodpost: :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe sep 11, 2020 10:22 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Podražili so ceno za storitve električne energije in tako kljub šparanju, račun nekako ne uspem znižat. :rolleyes:
Moram sedaj počakat še en mesec, da vidim, koliko sem preplačala, ker mi senzor pri toplotni črpalki ni delal prav. :shout:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To sep 15, 2020 6:40 am

Re: Daj si duška, 2. del

:sos: Nisem vedela, da je osji pik tako hud - zelooo je dolgo bolelo, roka kot balon (napihnjena rokavica); če bi imela prstan gor, bi ga morala rezat na urgenci, ker se je zaradi pika v prst - direkt v žilo prst takoj napihnil.
Roka je po 13ih urah še vedno zatekla, ampak čez 2 dni bo že bolje, menda. :angel: :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To sep 15, 2020 7:18 am

Re: Daj si duška, 2. del

Si lahko vesela, če ta osa ni bila prenašalka borelioze (kot "moja" mravlja)... :P

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To sep 15, 2020 11:52 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Uf Trixi, da nisi ti mogoče alergična na ose. Mene so že parkrat dobile (kaj čmo - sem pač magnet za žuželke), pa še nisem imela tako grozne reakcije.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr sep 16, 2020 1:26 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Da bi bila alergična na pike, do sedaj nisem vedela; je bilo to prvič, da je telo tako odreagiralo, pa sem v teh letih že bila pičena.
Če ne bi doživela, ne bi verjela, da je to možno.
Roka je danes že OK.
Vem pa za gospoda, ki ga je med kolesarjenjem v ustnico pičila, verjetno čebela (sem želo ven s pinceto vlekla), mu še dala obkladke, pa je po prihodu domov moral na urgenco, ker je imel že cel obraz zatečen in so ga zadržali na "flašah" in opazovanju. Se je čez nekaj dni prišel zahvalit in pokazal fotke njegovega neprepoznavnega obraza. :scare:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če sep 17, 2020 1:10 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:shout: Ko opaziš, da je na novo radar, pelješ počasi, ampak ne veš, da bi moral peljat le 30 km/h. :dash:
Enim pa odpišejo milijone, z lahkoto. :devil:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 19, 2020 10:39 am

Re: Daj si duška, 2. del

:pismo: Hči je dobila urnik za ALUO slikarstvo in se ji pouk začne ob 8h, konča pa ob 20:00 in to v ponedeljek, torek, sreda in še v četrtek. :O
V petek se konča ob 13ih. V torek in sredo imajo vmes po 5 ur premora. :rolleyes: 2 dni imajo pa pouk na različnih, precej oddaljenih lokacijah, in se ob isti uri, kot se nekje konča, drugje že prične pouk. Res niso normalni! :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So sep 19, 2020 12:43 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Študentje so polnoletni državljani in popolnoma sposobni, da se spopadejo tudi s takimi izzivi ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So sep 19, 2020 12:52 pm

Re: Daj si duška, 2. del

To je bilo na biotehniški fakulteti enako še ko sem bila jaz na faksu. Recimo le 15minut časa med predavanji za pridete iz rožne doline pri ZOOju v Rodico pri Domžalah. Pa recimo po 3ure pavze vmes v Rodici - kjer res dobesedno nimaš kaj počet, v Ljubljano ali domov (Zasavje) pa se z javnim prevozom ne splača -bi se človek samo obrnil tam. Pa redni obvezni predmeti istočasni z dobro polovico izbirnih predmetov,... In potem so bili presenečeni da je bil vpad študentov zootehniko v prvem letniku 70%.


Je žalostno da se to kot kaže še po 15ih letih dogaja marsikje. Od odraslega delavca se na primer mnogo redkeje pričakuje hkrati deljen urnik, teleportiranje in kloniranje.

Držim pesti da bo hčerka zmogla stres takega urnika. A ima predavanja vsaj dovolj blizu da bo lahko prišla na kosilo domov?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 19, 2020 2:06 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Ne, za kosilo ne bo časa hodit domov. V ponedeljek, npr. je le 2x po 1 uro pavze in se lahko pride domov samo obrnit.
Mogoče v torek in sredo, ampak če gre jest na bone, zopet ne veš, kam bi se dal za preostanek ur oz. 1 uro bit doma pri njej ne bo nič produktivno.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 19, 2020 2:39 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Sin je že ugotovil, da je lažje v službo hodit, kot študirat, in se je kar zaposlil.
Še hči naj to ugotovi, pa bo Trixi morala dom zamenjat in ne bo več mogla muc nameščat. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So sep 19, 2020 5:10 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Ko sem jaz pred davnimi leti študirala, je bilo isto. Pa nam ni bilo hudega, prav fajn je bilo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So sep 19, 2020 5:32 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Tudi takrat, ko sem študirala jaz. Zgodaj zjutraj sem šla od doma in prišla pozno zvečer. Pa mama se ni nič sekirala za to :P

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 19, 2020 6:15 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Biti zdrav in študirat/hodit v službo, karkoli pač, je precej drugače od stanja v katerem je bila in zato še vedno ni OK moja hči. Polnoletnost je tudi pri tem brez pomena oz. prej slabo, ker ni zaščitena če neha študirat. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So sep 19, 2020 6:17 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Saj se bo nekako znašla, sploh, če bo z veseljem študirala <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So sep 19, 2020 6:53 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Saj bo, Trixi. Najprej morate sprobat kak mesec ali dva, potem boste videli, če je res tako hudo. Vnaprej se pa raje skupaj veselite novega. Pa fejst ponosna bodi, imaš za kaj bit.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor Ne sep 20, 2020 8:08 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Kot bivša študentka ALUO ti lahko povem, da je na papirju videti urnik bolj brutalen, kot bo potem v resnici. ;) Kar pogumno!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor To sep 22, 2020 9:26 am

Re: Daj si duška, 2. del

Trixi je napisal/-a:Podražili so ceno za storitve električne energije in tako kljub šparanju, račun nekako ne uspem znižat. :rolleyes:
Moram sedaj počakat še en mesec, da vidim, koliko sem preplačala, ker mi senzor pri toplotni črpalki ni delal prav. :shout:


Vmes je bila zaradi covid ukrepov elektrika cenejša, zdaj je na stari ceni. Katerega ponudnika pa imaš? Jaz sem ga zamenjala in malo se pozna.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.