V središču

Daj si duška, 2. del


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So nov 03, 2018 12:25 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Ne prevrne, vodo spravi ven s hitrim premikanjem prednjih tačk. Vedro ni možno, ker so zraven tudi mladiči, ki tako ne bi prišli do vode. Tla so na srečo keramika. Razmišljam o fontani, vendar je na elektriko in se bojim....

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So nov 03, 2018 12:33 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So nov 03, 2018 12:47 pm

Re: Daj si duška, 2. del

V vedru polnem vode se mačka lahko ob dodani nerodnosti z lahkoto utopi, posebej če gre za mladiča, raje ne tega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor So nov 03, 2018 2:10 pm

Re: Daj si duška, 2. del

V zavetišču imamo tudi takšnega junaka, ki je sposoben na tla izprazniti celo posodo. Vse posode z vodo smo postavili na brisačo, ki jo dnevno menjamo s suho.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So nov 03, 2018 2:19 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Postavi posodo z vodo na plenično podlago. Ker bo polita z vodo, jo lahko posušiš in uporabiš večkrat.

Pri nas se k sreči bojijo vode in jim še ni prišlo na misel, da bi počeli kaj podobnega :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So nov 03, 2018 2:20 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Najbolj butast nasvet ever: počakaj, da ga mine veselje. Drugi medtem ne bodo žejni, če je luža na tleh :P . S fontanami nisem mirna niti jaz, raje poplava kot nesreča.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor So nov 03, 2018 7:03 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Postavi posodo z vodo v kšn večji nizek pladenj, bo manjša poplava.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor So nov 03, 2018 10:38 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Nasa prejsnja muca je naslonila rit na posodo s peskom in lulala za posodo. Pa sma v bau centru kupila pokrov za najvecjo plasticno skatlo inpol samo umivas ali praznis pa je
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne nov 04, 2018 11:53 am

Re: Daj si duška, 2. del

Fontane imajo nizko izhodno napetost in v najslabsem primeru, pri pregrizu kabla,, povzročijo le malo žgečkanja (kot če se z jezikom dotakneš baterije)
Pri nas poliva Sunny, iz posode,iz fontane nikol. Ne vedno, ima obdobja- včasih par dni zaporedoma konstantno vse plava, pol je pa tri tedne mir. Največ poplav je, ko fontane ni na razpolago (se pere v pomivalcu al mi zmanjka filtrov).
Najhitreje ga mine, če samo pobrišem in ga pustim. Ko sem ga zmerjala, je imel še večje veselje :rolleyes: n
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po nov 05, 2018 12:31 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Yodi ima obdobja, ko poliva bolj, in druga, ko poliva manj. Voda je na podstavku za čevlje - takem, ki ima poleg roba še utorček. Manj poliva, ko vodi dodajam bachove kapljice (calm).
Fontana pri nas ni bila rešitev - res ni polival, se jo je pa naučil razstaviti na najmajše dele.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To nov 06, 2018 1:36 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:) Drži, da herpesu lahko uideš, pa čeprav se je že naredil, če takooooj odreagiraš prav. Mi je to danes uspelo, pa ne prvič. :good:
Sem ga pa proti jutru sanjala, da se mi je naredil na ličnici, nato zjutraj gledam v ogledalu malo čudno ustnico, takoj gor ustno vodico (je bila pri roki), nato še koloidno, za tem pa še erazaban.
Grem v lekarno, če imajo še kaj, in je rekla, da če sem takoj ukrepala, ne rabim drugega, lahko mi edino še en erazaban proda. Ga ne potrebujem, mi ga je šeostalo. ;) :D
V glavnem, ukrepajte, ne čakat, da se razbohoti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So nov 10, 2018 7:13 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Kuku me bo spravil v Polje. Od prvega dneva pri nas je vsak dan brez problema pojedel zdravilo (prašek zakamufliran v kroglico iz paštetke sem mu dala na brikete). vsak dan zjutraj je že čakal, da dobi skledico in se je takoj lotil. Zadnje tri dni ga pa to ne zanima. Včeraj sem mu na nekako sicer uspela spravit v gobček kroglico, ko sem ga spravila v kot v duplinici. Od takrat naprej mi pa ne zaupa, pa tako lepo nam je šlo. Začel je res že uživat v božanju, zdaj se me pa revček boji :'(
Evo, tri mesece nobenih težav, tudi med najinim dopustom je od prvega dne sodeloval s svakinjo, ki je prej praktično ni poznal, zdaj pa tole.
Zdravila rabi vsak dan, če drugega ne pač na silo, ampak to se mi ne zdi najboljša rešitev ne zanj ne za nas. Kakšna ideja, kako ukrepat, da bo zanj čim manj stresno?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 526

Pridružen: To jan 28, 2014 1:59 pm

Odgovor So nov 10, 2018 7:21 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Mogoče bi poskusila s palčkami - priboljški. Jaz sem mojemu razpolovilo palčko po dolgem, da je bilo več notranje površine, je zmočila in v njo vtisnila zrnca zdravila (ortanol). Jo je jedel brez težav. Je pa res, da nima slabega okusa.

Druga možnost so konzerve in vrečke, ki imajo več omake. Veliko muc poliže samo omako. Bi poskusila v posodico dati samo malo omake z zdravilom. Potem pa šele ornk porcijo hrane.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So nov 10, 2018 7:23 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Jaz sem delala kroglice iz surove mlete govedine, ko smo zdravili mikrosporijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So nov 10, 2018 7:31 pm

Re: Daj si duška, 2. del

olgap je napisal/-a:Mogoče bi poskusila s palčkami - priboljški. Jaz sem mojemu razpolovilo palčko po dolgem, da je bilo več notranje površine, je zmočila in v njo vtisnila zrnca zdravila (ortanol). Jo je jedel brez težav. Je pa res, da nima slabega okusa.

Druga možnost so konzerve in vrečke, ki imajo več omake. Veliko muc poliže samo omako. Bi poskusila v posodico dati samo malo omake z zdravilom. Potem pa šele ornk porcijo hrane.


Palčk ne mara. V mokro hrano smo tudi nekaj časa dajali, ampak se ni obneslo. Če bi bil edini muc ne bi bil tak problem, je pa treba pazit, da ne prideta v stik z zdravilom druga dva. Kuku je pa kar se tiče mokre hrane zelo slab jedec. Par grižljajev in ga ne zanima več. Potem pa prijuriša ljubosumni Tigi. Seveda smo sprobali že vso mokro hrano na tržišču...
Hvala vseeno za ideje.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne nov 11, 2018 9:19 am

Re: Daj si duška, 2. del

:'( Smo se borili celo noč. :scare:
Sedaj grem pa v srečno temo pisat. :pismo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To nov 13, 2018 8:43 am

Re: Daj si duška, 2. del

Avena, kaj pa kaksne paste ala malt? Z Nezko sva v zacetku tlacili tablete v palcke, pa ni bilo zivcem prijazno, ker je rada pljuvala al pa ni hotla pojest. Pol sva pa zaceli z aplikatorjem med veliko seanso cohanja in je bistveno manj stresno. Se je lepo navadila in sama pride 2x na dan po dozo (pa se je na zacetku kar fajn upirala).
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Če nov 15, 2018 3:07 pm

Re: Daj si duška, 2. del

Em, pri nas smo bili glede dajanja zdravil v različnih obdobjih različno uspešni. Delovalo je na primer: Argeta junior, pire krompir, skuta, omega 3 kapsule, sir za mazanje v trikotnikih, najbolje pa je šlo z maslom. Vem, res bizarne reči. :girlblush: Ma kaj vse človek poskusi, da ne bi na silo tlačil zdravil v goltanec. :truce:

Imam pa shranjene prazne kaspule od S. boulardii (kvasovka, deluje kot probiotik, uporabljala sem zase in za muce), sicer so precej velike kapsule, vendar bi se dalo vanje spraviti kakšna zdravila, da grejo lažje po grlu in jih z veseljem odstopim, če komu prav pridejo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1032

Pridružen: So sep 11, 2010 8:05 pm

Kraj: Celje

Odgovor Če nov 15, 2018 8:47 pm

Re: Daj si duška, 2. del

A smem bit malo "off topic", pa razvedrit tegale duška? Pravkar sem dala starejšega sina (5 let) spat, pa je bila v njegovi sobi Lina (mačka). Sem se pohecala, če bo Lina danes pri njemu spala in me preseneti z odgovorom: "Nočem met mačke v postelji." Sem malo užaljeno vprašala zakaj (z Lino se sicer odlično razumeta), pa mi odgovori: "Ker potem jo bom hotu celo noč božat. Pa ne bom nič spal in bom zjutri utrujen, ne bom hotu it v vrtec in bom hotu sam spat :lol: :lol: :lol: .
El gato, sólo el gato apareció completo y orgulloso: nació completamente terminado, camina solo y sabe lo que quiere.
Pablo Neruda
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če nov 15, 2018 8:52 pm

Re: Daj si duška, 2. del

:lol: :lol: :lol: Prav lepo je to argumentiral :D :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.