V središču

Blazno ne-resno o kampiranju


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Po mar 30, 2015 8:52 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Morda kdo kampira? In bi mi lahko ponudil 101 vodič kampiranja? :blush:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po mar 30, 2015 9:23 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Vodič kot knjigo (to nimam)? Ali nasvete? :rolleyes:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Po mar 30, 2015 6:11 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Vprašaj, kar te zanima in zagotovo ti lahko kaj o kampiranju svetujem/povem ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po mar 30, 2015 8:21 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Nasvet človeka, ki se je ohoho nakampiral (res da še v časih, ko smo zabijali žeblje v drevesa, da smo kaj obesili): če si bolj natančne sorte, morda rahlih živcev, če ti improvizacija ni v veselje, ti narava vzbuja nelagodje (orkanski veter, mali stvori vseh vrst v šotoru), raje ne kampiraj. :D Sicer pa, resno, kar postavljaj vprašanja, pa se bomo potrudili. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To mar 31, 2015 5:57 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Tudi mi smo dolga leta kampirali - Grčija, Španija, Francija, Italija, Portugalska...no pa dvakrat Hvar :lol:
Uf, zdaj si ne predstavljam več, kako smo to sfolgali. S tremi majhnimi mulci in psom in vso kramo....bravo mi :lol: Aja no, v bistvu, če malo pomislim....mlada sva bila, pa ni bil tak problem. Ampak otroci (no, zdaj so že vsi odrasli) imajo na vse te počitnice najlepše spomine :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To mar 31, 2015 7:25 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

To ste vse že stare babe! :P :D
Jaz si dopusta brez kampiranja sploh predstavljati ne znam. Skoraj celo življenje smo zaprti med 4 stene pa naj bom še na dopustu?! Ne, hvala! 8)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor To mar 31, 2015 7:57 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Frajerji! :lol:

Sem vedela, da moram samo zinit, pa se bo vse ostalo zgodilo samo od sebe...
Bi vam bilo krivo, če odpremo "temo na to temo"? :rolleyes:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor To mar 31, 2015 8:10 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

pa se nasvet tetice, ki je kampirala samo enkrat in nikoli vec- ce preneses, da tvoj tus in wc!!!! uporablja se ostalih +100... oseb, ce ti je fajn, da kdaj ne spis v postelji, ce lahko poslusas telesne zvoke stanovalcev v sosednjih sotorih, ce se ne sekiras, ker na dopustu nimas v nulo pospravljene omare, ce ti za osnovni luxus dol visi, pol sprasuj dalje :D
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To mar 31, 2015 9:42 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

:lol:
no tale fiorinin post me je spomnil na naaaaaajslabše kampiranje ever, pri naših južnih sosedih nekje. Zjutraj vrsta v babjem wcju, vila se je kot jara kača. Pogledam - ah ni panike, saj je cel kup WCjev. In po par minutah ugotovim, da delata samo dva :O Jst sem resno razmišljala, da bi rekla, da sem noseča in milo prosila, če me spustijo naprej.... rofl
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To mar 31, 2015 9:50 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

bridge, sem ti hotela kar predlagat, da odpri novo temo ;)

midva sva kar dolgo kampirala, potem je bilo pa treba počasi menjat opremo, je bil pa strošek že tak, da sva si raje en lagoden dopust v apartmaju privoščila :P
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor To mar 31, 2015 11:09 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Alexx je napisal/-a:To ste vse že stare babe! :P :D
Jaz si dopusta brez kampiranja sploh predstavljati ne znam. Skoraj celo življenje smo zaprti med 4 stene pa naj bom še na dopustu?! Ne, hvala! 8)


:good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To mar 31, 2015 11:26 am

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Kampiranje je po mojih merilih krasno in neprecenljivo, če si nekje daleč stran v divjini z izbrano družbo, za vse ostalo sem se prepoznala v fiorininem postu :S
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To mar 31, 2015 12:47 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Meni je najboljša varijanta "kampiranja" ko greš z avtom - karavanom ali pick-upom - in nategneš eno plahto čez zadnji del in vržeš eno spalno vrečo v prtljažnik in spiš lepo tam noter. :D Potem je postelja ne glede razne moteče dejavnike vsaj zavarovana pred vlago in mravljami, če že ne pred mrazom in komarji! Pa še vsak dan lahko spiš drugje in bolj ali manj tam kjer hočeš. Na ta način sem v svojih "mladih letih" prekrižarila celo Evropo od Škotske in Irske do Norveške in Švedske pa celotno Italijo, Francijo in Nemčijo. Najceneje pride, rabiš v bistvu samo strošek za hrano in bencin, stuširaš se na avtocestnih postajališčih al pa na kakšni plaži... Ah, dobri stari cajti...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2238

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor To mar 31, 2015 1:54 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Evo, jst sem pa ena tistih, ki najboljši približek kampiranju vidim v bivanju v prikolici. Skupne kopalnice/wc-je kamot preživim, ker večina kampov je lepo urejenih in čistih. Mene bolj muči (ne)udobje šotora in predvsem dejstvo, da ležim praktično med pajki :O
Mi je pa tale ideja od MM simpatična - z avtom, podereš sedeže zadaj, šotor čez... zveni zabavno - razen tistega dela, da moraš iskat "kopalnice". :blush:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor To mar 31, 2015 2:16 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

fiorina je napisal/-a:pa se nasvet tetice, ki je kampirala samo enkrat in nikoli vec- ce preneses, da tvoj tus in wc!!!! uporablja se ostalih +100... oseb, ce ti je fajn, da kdaj ne spis v postelji, ce lahko poslusas telesne zvoke stanovalcev v sosednjih sotorih, ce se ne sekiras, ker na dopustu nimas v nulo pospravljene omare, ce ti za osnovni luxus dol visi, pol sprasuj dalje :D

:lol: :lol:

To se bojim, da bom ugotovila! :D
Spomine na kampiranje (ko sem bila še pamž), so lepi. Pa tudi po fotkah sodeč sem izgledala blazno srečna.
Pa bom poskusla, ane...

Imam spisek vprašanj, nekaj sem jih že Alexx zastavila...
Grem pa najprej odpret temo. Pa enemu od moderatorjev napisat eno lepo sporočilo, da nas prestavi po lepem zaporedju tja. :truce:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor To mar 31, 2015 2:26 pm

Blazno ne-resno o kampiranju

Morda kdo kampira? In bi mi lahko ponudil 101 vodič kampiranja? :blush:

Prosim moderatorja, da od tega posta (ki se nahaja na 173.strani teme Nudim/iščem/kupim/podarim) naprej prestavi v to temo vse prispevke o kampiranju.
... ko si rečeš: ''vem in smem''.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To mar 31, 2015 6:06 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

evo, pa se ena moja (taka po spominu ker ze ene 5let nisem bila na dopustu). "Kampirali" smo ko sem bila manjsa zmeraj v prikolicah in me skupna uporaba wcja ni nikoli niso motli, spanje na tleh se je pa tudi dogajalo ker nas je bilo vedno vec skupaj na dopustu kot postelj in smo otroci dobili peno na tleh.

Tole z avtom pa jst vsako leto razmisljam, ampak ma po mojih preverjanjih precej evropskih drzav zakonodajo proti spanju v avtu. Po moje ker se izognes placilu turisticne takse. Bi sla z veseljem, sam nebi pa rada kake kazni pokasirala. Mam pa vse kar bi za avto turnejo rabila. Se lonec in dzezvo ki ju napaja avto vticnica, pa prenosni zar tudi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To mar 31, 2015 6:17 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Sorcerer je napisal/-a:ampak ma po mojih preverjanjih precej evropskih drzav zakonodajo proti spanju v avtu.

Uf, ne bi vedla... tam ene petnajst let nazaj mi ni nikoli noben težu.. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To mar 31, 2015 6:57 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Mi smo avtodomarji že 9 let, malo udobnejša varianta kampiranja. Priporočam, posebno če dopust združiš s potovanjem.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor To mar 31, 2015 8:51 pm

Re: Nudim / iščem / kupim / podarim

Leia je napisal/-a:bridge, sem ti hotela kar predlagat, da odpri novo temo ;)

midva sva kar dolgo kampirala, potem je bilo pa treba počasi menjat opremo, je bil pa strošek že tak, da sva si raje en lagoden dopust v apartmaju privoščila :P

Kako sploh je z opremo?
Z Alexx sva se strinjali, da je po robinzonsko najbolje... Vsaj za začetek. :nyam:

Ampak vseeno, kaj pa šotor? :blush: Je smiselno v začetku dat več zanj? So kje kakšna nenapisana pravila, kateri so boljši?
Kako je res s to stojno višino? :scratch: Je res tak velik plus, da lahko v šotoru stojiš?
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Naslednja

Vrni se na Zabava, čvekanje, šale

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.